تعمیرات اسپرسوساز

دلیل فشار کم دستگاه اسپرسوساز چیست؟ | چرا فشار قهوه ساز کم است؟

✅ دلیل فشار کم دستگاه اسپرسو ساز | تأثیر فشار بر اسپرسو ساز، تنظیم فشار اسپرسو ساز | فشار کم قهوه ساز برای چیست؟ ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

میزان فشار دستگاه اسپرسو ساز بر کیفیت اسپرسوی شما تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین باید فشار دستگاه مناسب این کار باشد. برای اینکه اسپرسوی شما طعم خود را از دست ندهد، باید دلیل کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز خود را بیابید و آن را برطرف کنید.

علت مهم بودن فشار برای اسپرسوساز

برای اینکه اسپرسو با کیفیتی داشته باشید، باید هر بار که پمپ می کنید فشار به اندازه نیاز باشد. برای فشار درست به ۸ بار فشار نیاز خواهید داشت. چنانچه فشار بیشتر از حد معمول باشد، اسپرسوی خروجی زیاد خواهد بود و در نتیجه تلخ خواهد شد و چنانچه فشار کافی وجود نداشته باشد، اسپرسو دارای غلظت کافی نبوده و بسیار رقیق و آبکی خواهد بود.

  •  هر چقدر فشار بیشتر باشد، می توانید قهوه خود را سریع تر دم کنید.
  •   دانه های قهوه برای اینکه طعم خوب قهوه را بدهند، باید مدتی را در تماس با آب داغ باشند.
  • فشار به دستگاه اسپرسو ساز کمک خواهد کرد که تفاله دانه‌های قهوه را به طور بهتری فیلتر نماید.
  • چون اسپرسو از آسیاب ریز استفاده می‌کند، بنابراین برای اینکه اسپرسوی شما با کیفیت باشد، باید دستگاه شما فشار بالایی داشته باشد.

تأثیر فشار بر اسپرسو ساز

همانطور که گفته شد اگر فشار دستگاه اسپرسو ساز شما کم باشد موجب می‌شود، که غلظت لازم را نداشته باشد و اسپرسو شما ضعیف خواهد بود و همچنین فشار زیاد اسپرسو را تلخ کرده و موجب می‌شود که اسپرسو بیش از اندازه خارج گردد. فشار برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشد نیاز به دو عامل مهم دارد عاملی برای تولید جریان آب و عاملی برای متوقف ساختن جریان آب. قدرت پمپ برای به حرکت درآوردن آب و همچنین مقاومتی که در پایین ایجاد می گردد. سطح فشار را در سیستم تعیین خواهد کرد.

دستگاه اسپرسو ساز به چندین روش فشار را کنترل می نماید. پمپ فشار آب را به اندازه تنظیم می نماید و شما باید مطمئن شوید، که آب ورودی فشار زیادی نداشته باشد. هدگروپ موجب می‌شود، که پمپ مقاومت کافی داشته باشد و نه بار را تامین نماید. هر چقدر که میزان فشار بالا باشد اسپرسوی شما طعم بهتر و بیشتری خواهد داشت. چنانچه از اسپرسو ساز های خانگی استفاده می‌کنید، نیاز به پمپ های ۱۵ باری خواهید داشت چون آنها از پمپ‌های ارتعاشی استفاده می‌کنند.

حتما بخوانید:   آیا شب ها باید دستگاه اسپرسو ساز را خاموش کنیم؟

اسپرسو ساز

دلایل فشار کم دستگاه اسپرسو ساز

حالا که به اهمیت میزان فشار در سطح دستگاه اسپرسو ساز پی بردید بهتر است که علت های کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز آشنا باشید تا در صورت لزوم بتوانید دستگاه را عیب یابی و تعمیر نمایید و میزان فشار آن را به درستی تنظیم نمایید.

مقدار آب مناسب نیست

اگر دستگاه اسپرسو ساز شما از نوع بدون مخزن است، اطمینان حاصل کنید که آب جریان دارد. چون دستگاه به صورت مستقیم از لوله آب استفاده می نماید. اگر دستگاه شما از نوع مخزن دار است، باید آبی که درون مخزن است به میزان لازم باشد. بنابراین باید آن را چک کنید و به اندازه کافی آب داخل آن قرار دهید.

شکسته شدن گیج فشار

گیج فشار بنا به دلایل مختلف می تواند از کار بیفتد، که یکی از دلایل آن می تواند شکستگی مکانیک های داخل آن به دلیل فرسودگی باشد. در این شرایط بهتر است، که دستگاه اسپرسو ساز خود را به تعمیرگاه مجاز ببرید و آن را به تکنسین متخصص نشان دهید، تا دستگاه شما را تعمیر کند.

مناسب نبودن قهوه

اگر در دستگاه اسپرسو ساز از میزان بسیار زیادی قهوه استفاده کنید و یا قهوه‌ای که استفاده می‌کنید، بسیار آسیاب شده باشد. تراکم و چگالی آن اجازه نخواهد داد، که آب جریان داشته باشد و عبور کند.

مسدود بودن پمپ اسپرسو ساز

بهتر است که رسوب زدایی اسپرسو ساز خود را هر ماه انجام دهید و همه رسوباتی که امکان دارد در آن گیر کرده باشد را باید پاک کنید. برای اینکه اسپرسوی شما از کیفیت خوبی برخوردار باشد و پمپ اسپرسو ساز مسدود نشود باید از رسوب گیری دستگاه خود پیشگیری نمایید. چنانچه پمپ اسپرسو ساز مسدود شود موجب خواهد شد که فشار دستگاه شما کمتر شود و اسپرسو از کیفیت خوبی برخوردار نباشد.

خراب بودن واشر اسپرسو ساز

دستگاه های اسپرسو ساز دارای چند واشر می‌باشند و آنها به اجزای داخلی در کارکرد شان کمک خواهد کرد. احتمال دارد به مرور زمان واشر های دستگاه اسپرسو ساز به علت های گوناگون مانند جمع شدن رسوبات قهوه و آهک که موجب از بین رفتن لاستیک می‌شود، فرسوده شده و دچار ایراد شوند. در این شرایط دستگاه اسپرسو ساز به فشار مناسب به سختی خواهد رسید. همچنین امکان دارد که دستگاه اسپرسو ساز از قسمت پایین دچار نشتی شود. در شرایطی که اسپرسوساز شما فشار کمی دارد باید واشر های آن را مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید:   روش تعمیر اسپرسوساز بیم Beem در تهران

صفحه داخل هد گروپ را چک کنید

این احتمال وجود دارد که قهوه در روی صفحه داخل هد گروپ گیر کرده و فشار اسپرسوساز را کم کرده باشد. شما در این شرایط باید آن را باز نمایید. صفحه داخلی را جدا نموده و به خوبی تمیز کنید. با این کار مشکل کم بودن فشار اسپرسوساز شما برطرف خواهد شد.

اسپرسو خیلی سریع و یا خیلی آهسته بیرون می‌ریزد

اگر اسپرسوی شما خیلی رقیق است و آبکی به نظر می‌آید، احتمالاً مقدار قهوه آن کم است. بنابراین برای برطرف کردن این مشکل باید از میزان مناسب قهوه استفاده نمایید. اگر قهوه شما بیش از اندازه آسیاب شده باشد، فضای کافی برای عبور کردن سریع آب را خواهد داد. بنابراین قهوه شما آبکی خواهد بود. تازه بودن قهوه نیز سرعت آب را تعیین می کند. باید اطمینان حاصل کنید که قهوه آسیاب شده شما تازه باشد، تا مشکل فشار کم دستگاه شما برطرف گردد. میزان فشار نیز باید استاندارد باشد. اگر اسپرسوی شما بسیار آهسته از دستگاه خارج می شود، موجب خواهد شد که اسپرسوی خروجی تلخ باشد و بوی سوختگی را در آن احساس نمایید. یکی از دلایل این مشکل خراب بودن پمپ دستگاه شما است. پمپ دستگاه شما باید نیروی لازم را برای فشار سرعت آب داشته باشد و اگر پمپ مشکلی داشته باشد امکان دارد که جریان آب کمتری داشته باشد.

اسپرسو ساز

مسدود بودن خط آب

بسیاری از افراد آب فیلتر شده را درون اسپرسو ساز خود استفاده می کنند. چون این آب جرم کمتری نسبت به آب لوله کشی دارد چنانچه از آب لوله کشی استفاده می کنید، باید به صورت مرتب و زود به زود دستگاه خود را رسوب زدایی نمایید. چون رسوب کلسیم و آهک موجب مسدود شدن دستگاه شما خواهد شد. این مواد درون لوله آب تجمع پیدا کرده و جریان آب را مسدود خواهند کرد، که در میزان فشار دستگاه اسپرسو ساز بسیار موثر خواهد بود. برای اینکه دستگاه شما با مشکلات این چنینی کمتر مواجه شود، با توجه به میزان استفاده‌ایی که از دستگاه اسپرسو ساز خود دارید، باید آن را رسوب زدایی نمایید. به طور کلی پیشنهاد می‌شود که عمل رسوب زدایی را هر ماه انجام دهید.

حتما بخوانید:   نحوه تنظیم فشار اسپرسو ساز

تنظیم فشار دستگاه اسپرسو ساز

در ادامه به چگونه تنظیم فشار دستگاه اسپرسو ساز می پردازیم. کاربران بتوانند با استفاده از این مطلب فشار دستگاه خود را به درستی تنظیم نمایند و مشکلات کم بودن فشار دستگاه اسپرسو ساز خود را برطرف کنند:

  •  زمانی که دستگاه اسپرسو ساز خود را راه اندازی و روشن می نمایید، چراغی که روی آن وجود دارد چند لحظه چشمک خواهد زد و صدایی خواهد داد که طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
  • پس از اینکه اسپرسوساز شما روشن شد، باید چند لحظه صبر کنید، که آب درون مخزن به اندازه کافی گرم شود. با لمس کردن بالای دستگاه متوجه گرم شدن آب خواهید شد. در این لحظه باید قهوه را درون دسته گروپ بریزید و حرارت مناسب را انتخاب کنید و سپس دسته گروپ را ببندید.
  • برای اینکه بتوانید فشار اسپرسو ساز را تغییر دهید، باید سوزنی که روی فشارسنج است را تنظیم نمایید. برای تنظیم کردن درست فشار دستگاه اسپرسو ساز باید به آسیاب مناسبت آن دقت کنید. اگر قهوه به اندازه آسیاب شده باشد فشارسنج باید عدد ۱۵ تا ۲۰ را نشان دهد.
  • طریقه تنظیم کردن اسپرسو ساز به این شیوه می‌باشد که شما باید دکمه دوم از سمت راست و دکمه آخر از سمت چپ را همزمان فشار دهید، تا ثانیه شمار دستگاه چشمک زدن را شروع کند. سپس دکمه دوم از سمت راست را فشار دهید. زمانی که به ثانیه ای که در نظر دارید رسید آن را رها نمایید.

سخن تکمیلی

دستگاه اسپرسو ساز شما ممکن است که به علت های گوناگونی دچار اختلالاتی شود. بهتر است، که در زمان مناسب و کم مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید، تا دستگاه شما عملکرد روز اول را پیدا کند. برای این که دستگاه شما دچار ایراد و خرابی نشود، حتماً باید اجزای مختلف آن را تمیز نگه دارید. در این صورت دستگاه می‌تواند کارایی بهتری داشته باشد. در صورتی که دستگاه شما به موقع رسوب زدایی و نظافت نشود ممکن است، که رسوبات موجب گرفتگی در قسمت های مختلف این دستگاه شده و در نتیجه فشار دستگاه کم شود. کم بودن فشار موجب می‌شود، که اسپرسوی شما کیفیت مناسب برای نداشته باشد. بنابراین با سرویس کردن و تمیز نگه داشتن آن می توانید از مشکلات این چنینی پیشگیری کنید و از طعم و کیفیت اسپرسوی خروجی لذت ببرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دلیل فشار کم دستگاه اسپرسو ساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقاله دلایل فشار کم دستگاه اسپرسو ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x