تعمیرات قهوه ساز

تعمیر اسپرسو ساز مجیک magic

تعمیرات اسپرسو ساز مجیک | کاربرد های اسپرسو ساز

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب و پر طرفدار در جهان محسوب می شود. همین موضوع باعث شده است که دستگاه های گوناگونی برای استفاده هرچه بهتر و خوشایند تر از این نوشیدنی به وجود بیاید. اسپرسو ساز هم یک نوع قهوه ساز می باشد که به صورت اختصاصی برای تهیه ی اسپرسو از آن استفاده می شود. این دستگاه ها بسته به کاربرد در سه تیپ خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تولید می شوند که در حالت کلی وظیفه ی همه ی آن ها تولید قهوه و یا اسپرسو بوده و در جزئیات مثل حجم، با هم تفاوت هایی دارند. این دستگاه شامل قطعات متعددی از قبیل دیگ بخار، تیغه های سنگ زنی، فلومتر، سبد فیلتر، عنصر های گرمایش، شیر بخار و… می باشد. خرابی هر قسمت از دستگاه باعث اختلال در عملکرد اسپرسو ساز و کاهش کیفیت اسپرسو تولید شده خواهد شد. پس برای بازدهی بهتر دستگاه مخصوصا دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی توصیه می شود، سرویس های دوره ای در بازه های ماهانه و سالانه انجام گیرد تا دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و از ایجاد هزینه های سنگین تر و همچنین هدر رفتن وقت جلوگیری گردد.

اسپرسو ساز

علت عدم خروج اسپرسو از دستگاه

در صورتی که پمپ دستگاه روشن بوده اما هیچ اسپرسویی از دستگاه خارج نشود می توانید برای پیدا کردن ایراد موارد زیر را بررسی کنید.

 • قبل از هر کاری از وجود آب درون مخزن دستگاه مطمئن شوید.
 • در صورتی که دستگاه اسپرسو ساز شما مستقیم به آب ساختمان متصل است حتما وصل بودن آب ساختمان را کنترل کنید.
 • پس از اطمینان از وجود آب درون مخزن دستگاه، توجه داشته باشید که به مقدار مورد نیاز اسپرسو درون فیلتر دستگاه بریزید چرا که در صورت استفاده بیش از حد از اسپرسو مقدار اضافه ی آن باعث رسوب در پمپ دستگاه خواهد شد و این موضوع به مرور موجب فشار مضاعف به پمپ دستگاه می شود.
 • اگر مقدار اسپرسو موجود در فیلتر را نیز چک کردید و مشکل برطرف نشد باید پمپ دستگاه را به لحاظ رسوب و جرم گرفتگی مورد بررسی قرار دهید. زیرا در برخی موارد ممکن است رسوب گرفتگی موجود در پمپ مانع عملکرد صحیح پمپ شود.
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات اسپرسوساز دلونگی Delonghi | نمایندگی دلونگی تهران

راه حل رفع نشتی آب دستگاه اسپرسو ساز

اگر در هنگام استفاده از دستگاه اسپرسو ساز متوجه نشتی آب از دستگاه شده اید می توانید با انجام مراحل زیر نشتی را رفع کنید:

یکی از دلایل عمده نشتی در این دستگاه ها از سمت لوله ی خروجی می باشد. لذا در ابتدا باید لوله خروجی آب که وظیفه انتقال آب به بیرون از دستگاه را بر عهده دارد بررسی نمایید که نشتی نداشته باشد.

این مشکل بیش تر به دلیل پیچ خوردگی، گرفتگی و انسداد در مسیر لوله خروجی دستگاه اسپرسو ساز به وجود می آید.

دلایل سر و صدای زیاد اسپرسو ساز چیست؟

یکی از مشکلاتی که به شدت رایج است سر و صدای اسپرسو ساز به هنگام کار است. با شنیدن هر نوع صدای غیر عادی و ناهنجار به هنگام کار با دستگاه باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • یکی از دلایل عمده سر و صدای زیاد اسپرسو ساز مجیک پر بودن بیش از حد مخزن آن است.
 • دلیل دیگر آن استفاده از قهوه با دانه های بسیار درشت است. بهتر است از قهوه هایی با سایز مناسب برای دستگاه اسپرسو ساز خود استفاده کنید.

علت کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز چیست؟

در صورتی که دستگاه اسپرسو ساز شما کم فشار است جهت جلوگیری از خرابی دستگاه اسپرسو ساز باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • یکی از دلایل افت فشار در دستگاه های اسپرسو ساز مشکل در واشر گروپ می باشد. در صورتی که به طور مداوم و انجام سرویس های دوره ای از دستگاه استفاده می کنید در واقع احتمال بروز این مشکل را کاهش می دهید. بدون سرویس ماهیانه و سالانه واشر گروپ خیلی زود خراب می شود و مجبور به تعویض آن خواهید بود.

علت گرم نشدن آب دستگاه اسپرسو ساز چیست؟

در صورتی که دستگاه اسپرسو ساز شما آب را گرم نمی کند و قهوه ی سرد تحویل می دهد. می توانید برای رفع این ایراد موارد زیر را بررسی نمایید.

 1. اتصالات دستگاه را چک کنید که همه ی قطعات به درستی و در جای خود قرار گرفته باشند.
 2. اتصالات برق را نیز کنترل کنید که آیا برق به دستگاه می رسد یا خیر؟ ابتدا باید سیم برق ورودی و دو شاخ آن را بررسی نمایید سپس به سراغ بقیه ی قسمت های دستگاه بروید.
 3. پس از اینکه از وجود برق در دستگاه اطمینان پیدا کردید اکنون باید المنت های دستگاه را بررسی کنید و سپس ترموستات اسپرسو ساز را تست کرده و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید.
 4. اگر از سلامت همه ی موارد گفته شده مطمئن هستید در صورتی که دستگاه شما دارای برد الکترونیکی می باشد برد آن را هم بررسی نمایید اگر تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات برد های الکترونیکی را ندارید توصیه می شود که حتما از یک تعمیرکار مجرب و با سابقه کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات قهوه ساز سام | عیب یابی قهوه ساز سام

اسپرسو ساز

علت روشن نشدن اسپرسو ساز چیست؟

برای یافتن علت روشن نشدن دستگاه اسپرسو ساز ابتدا باید سیم دستگاه را چک کنید که قطعی نداشته باشد پس از اطمینان از عملکرد سیم باید خازن های دستگاه را بررسی نمایید و در صورت سوختگی، آن ها را تعویض کنید. پس از بررسی خازن ها باید برد الکترونیکی را نیز چک کنید.

علت سوختن المنت اسپرسو ساز

المنت اسپرسو ساز یکی از قطعات مهم و کاربردی دستگاه به شمار می رود که وظیفه ی گرم کردن آب را برعهده دارد. این قطعه نیز مانند هر قطعه ی الکتریکی دیگر دارای عمر مفید بوده و در صورت استفاده ی مداوم و بیش از حد ممکن است اتصالی کرده و به تدریج موجب سوختن المنت اسپرسو ساز شود. برای رفع این مشکل باید المنت اسپرسو ساز خود را با نمونه ی مشابه آن تعویض نمایید.

علت وجود تفاله در فنجان اسپرسو

اگر پس از خوردن اسپرسو مشاهده نمودید که درون فنجان خود تفاله وجود دارد باید صافی و فیلتر دستگاه خود را باز کرده و با دقت تمیز نمایید. در صورتی که باز هم تفاله مشاهده کردید باید اقدام به تعویض فیلتر و صافی بکنید چرا که علت اصلی وجود تفاله در فنجان به فیلتر و صافی بر می گردد. توصیه می شود که سبد های فیلتر اسپرسو ساز خود را به صورت دوره ای تعویض نمایید تا در صورت خرابی این قطعه به سایر قسمت های دستگاه آسیب وارد نشود.

اسپرسو ساز

روش صحیح تهیه اسپرسو با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز

در موارد بالا ما ایرادات رایج در دستگاه اسپرسو ساز را بررسی و روش های رفع آن را نیز عنوان کردیم اما باید توجه داشته باشید که در صورت استفاده ی مناسب از دستگاه عمر مفید دستگاه و قطعات مختلف موجود در آن افزایش می یابد به همین جهت در این قسمت از مقاله ما قصد داریم روش صحیح تهیه ی اسپرسو با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز را توضیح دهیم:

 • در ابتدا دستگاه اسپرسو ساز و هد آن را تمیز نمایید. توصیه می شود هر روز قبل از استفاده از دستگاه اقدام به تمیز نمودن دستگاه و هد آن بکنید. شما با این کار علاوه بر افزایش عمر مفید دستگاه و سایر قطعات آن از بد طعم شدن قهوه ی خود نیز جلوگیری می کنید.
 • بعد از تمیز کردن دستگاه، اسپرسو خود را آسیاب کرده و به مقدار مورد نیاز درون هد گروپ اسپرسو ساز بریزید. توجه داشته باشد که مقدار اسپرسو نباید بیش تر از حد مجاز دستگاه باشد زیرا این کار باعث رسوب شده و در نتیجه به تدریج پمپ دستگاه را از کار می اندازد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر قهوه ساز دلونگی Delonghi|نمایندگی تعمیرات قهوه ساز دلونگی

بعد از انجام مراحل فوق تا ریختن کامل اسپرسو به درون قوری منتظر بمانید.

پس از ریخته شدن کامل اسپرسو درون قوری اکنون وقت آن رسیده است که با ریختن اسپرسو به درون لیوان های مخصوص خود از خوردن آن لذت ببرید.

اسپرسو ساز

 

نکات مهم جهت جلوگیری از خراب شدن اسپرسو ساز و افزایش عمر مفید دستگاه

جالب است بدانید علاوه بر نکات گفته شده در برای تعمیرات اسپرسو ساز شما می توانید با رعایت موارد زیر از خراب شدن دستگاه جلوگیری کرده و مدت زیادی از دستگاه خود بدون نیاز به تعمیرات استفاده نمایید برخی از این موارد به شرح زیر می باشند:

توصیه می شود سبد فیلتر دستگاه خود را بعد از هر بار استفاده با آب داغ بشویید. این کار باعث خارج شدن رسوبات موجود در دستگاه می شود.

آب فیلتر را به صورت مرتب و دوره ای عوض کنید.

برخی از قطعات دستگاه که اکثرا از دسته ی قطعات مصرفی و قابل جدا شدن می باشند به صورت دوره ای جدا کنید و آن ها را با آب بشویید و با پارچه ای تمیز اقدام به تمیز کردن آن ها کنید. علت انجام این کار این است که بعد از هر بار استفاده از دستگاه اسپرسو ساز مقداری اسپرسو درون دستگاه باقی می ماند و این اسپرسو های باقی مانده به مرور باعث رسوب و اخلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.

هد دستگاه را هر روز تمیز کنید.

دستگاه اسپرسو ساز را بعد از هر بار استفاده خاموش کنید.

همانطور که می دانیم در آب شهری املاح وجود دارد و این املاح به مرور زمان باعث رسوب و گرفتگی در قسمت های مختلف دستگاه اسپرسو ساز خواهد شد لذا توصیه می گردد مخزن دستگاه را از آب تصفیه پر کنید و هم چنین رسوبات را نیز به صورت دوره ای پاکسازی نمایید.

برای تمیز کردن راه آب خروجی دستگاه اسپرسو ساز می توانید مخزن دستگاه را با آب داغ و مواد شوینده پر کنید سپس دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید مثل روزهای گذشته دستگاه کار خود را به انجام برساند. توجه داشته باشید که در این روش به هیچ عنوان درون فیلتر دستگاه اسپرسو نریزید.

نکات مهم جهت جلوگیری از خراب شدن اسپرسو ساز مجیک magic

امتیاز سردبیر

نکات مهم جهت جلوگیری از خراب شدن اسپرسو ساز مجیک magic موضوعی که در این مقاله به آن پرداخته شده است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا