تعمیرات تلویزیون

راهنمای تعمیر تلویزیون مارشال Marshall|نمایندگی تعمیرات تلویزیون مارشال

راهنمای تعمیر تلویزیون مارشال Marshall|نمایندگی تعمیرات تلویزیون مارشال، راهنمای عیب‌یابی تلویزیون مارشال

با توجه به برنامه‌های تلویزیون مارشال و کاربردهای آن در خصوص سرگرم کردن خانواده و از طرفی اهمیت آن در دکوراسیون منزل، باید در حفظ و نگهداری هر چه بهتر آن کوشا باشید. همچنین گران بودن لوازم خانگی هم بی تاثیر نیست. در دنیای امروزه که خانواده‌ها و کودکان بخش زیادی از وقت خود را به تماشای تلویزیون می‌پردازند، هر تداخلی در آن باید هرچه سریعتر برطرف شود.

آموزش تعمیرات و عیب‌یابی تلویزیون مارشال

در این قسمت از مقاله، شایع‌ترین ایرادات تلویزیون مارشال را برای بررسی کرده و راه حل‌هایی که از طریق شما قابل انجام است را در اینجا مطرح می‌نماییم.

تلویزیون مارشال صدا دارد ولی تصویر ندارد

چنانچه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی صدا دارد ولی تصویر ندارد، در اکثر اوقات خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون مارشال است، که تعمیر تلویزیون در منزل انجام می‌گردد. خرابی بک لایت در تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی متداول می‌باشد. در تلویزیون‌های ال ای دی سری ME مارشال، خرابی بک لایت بیشتر می‌باشد. البته در بعضی از موارد خرابی برد پاور موجب از بین رفتن تصویر می‌گردد، به این صورت که خروجی ولتاژ بک لایت قطع شده و تصویر تلویزیون مارشال سیاه می‌گردد. در این شرایط اگر دقت کنید، یک تصویر بسیار محو خواهید دید.

تعمیر بک لایت در منزل کار بسیار دشواری می‌باشد. باید توجه داشته باشید، که بک لایت با کیفیت‌های متفاوت در بازار موجود است. شما باید سعی کنید که از با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین آنها استفاده کنید. یکی از راه‌های طولانی کردن عمر بک لایت، اجرای اصلاحیه بر روی برد پاور تلویزیون مارشال است، که موجب می‌شود تلویزیون دیرتر خراب شود.

 تلویزیون مارشال خاموش می‌شود و دیر روشن می‌شود

یکی از ایرادات رایج خرابی برد پاور در تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی مارشال می‌باشد. برخی از ایرادات شایع در پاور این می‌باشد که تلویزیون دیر روشن می‌شود و این خرابی برای تلویزیون‌هایی اتفاق می‌افتد که چهار سال از عمر آنها گذشته باشد. وقتی این مشکل برای تلویزیون مارشال شما رخ می‌دهد بهترین راهکار این است، که تلویزیون خود را سریع خاموش کرده و آن را تعمیر نمایید. در غیر این صورت احتمال خراب شدن مین برد نیز وجود دارد، که این اگر اتفاق بیفتد، هزینه تعمیر تلویزیون مارشال چندین برابر خواهد شد. تعمیرات برد مین نیاز به دستگاه‌های پیشرفته دارد.

یکی دیگر از دلایل خراب بودن برد پاور است، که در این صورت تلویزیون مارشال خاموش می‌گردد و هیچ گونه علائم حیاتی ندارد. این عیب از برد مین نیز می‌تواند باشد. اما احتمال آن کم می‌باشد. برد پاور وظیفه ولت رسانی به همه قسمت‌های تلویزیون مارشال را دارد و اگر از کار بیفتد به طور کامل تلویزیون خاموش می‌شود. با عوض کردن قطعات فرسوده برد پاور مشکل رفع می‌شود.

تلویزیون مارشال

چراغ پاور چشمک می‌زند اما تلویزیون مارشال روشن نمی‌شود

چشمک زدن چراغ پاور علت‌های زیادی دارد. با توجه به مدل و سایز تلویزیون، دلایل مختلف است. یکی از این دلایل خرابی بک لایت تلویزیون مارشال می‌باشد. این ایراد بیشتر در تلویزیون‌های سری ME به وجود می‌آید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جاروبرقی مارشال Marshall | نمایندگی مجاز جاروبرقی مارشال

یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن این مشکل، خرابی برد پاور تلویزیون مارشال است. اگر با این ایراد مواجه شدید، بهتر است که تلویزیون را خاموش نموده و با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

راهنمای تعمیر پنل شکسته تلویزیون مارشال

یکی رایج ترین عیب‌های تلویزیون ال سی دی، شکستن پنل تلویزیون می‌باشد، که برای تعمیر ال سی دی باید پنل عوض شود. هزینه عوض کردن ال سی دی، تقریبا ۸۰ درصد قیمت تلویزیون است. به هیچ عنوان تلویزیون پنل شکسته تعمیر نمی‌شود و تنها راه آن عوض کردن صفحه تلویزیون است. بهتر است برای جلوگیری از شکستن پنل از محافظ صفحه نمایش استفاده نمایید.

تلویزیون مارشال

تلویزیون مارشال صدا ندارد

خرابی صدای تلویزیون مارشال به برد مین و بلندگو مرتبط است و احتمال خراب بودن بلندگو در تلویزیون‌های ال ای دی بسیار کم می‌باشد و بیشتر به برد بین مربوط است. در بعضی مواقع برد تلویزیون قابل تعمیر نیست و باید برد را عوض کنید. در تلویزیون‌های ال سی دی مارشال، احتمال خرابی بلندگو نیز وجود دارد. چون در طولانی مدت بلندگو خراب می‌گردد.

تلویزیون مارشال

 

تلویزیون مارشال پس از چند ساعت خاموش می‌شود

خاموش شدن تلویزیون مارشال پس از یک زمان مشخص، به طور معمول مربوط به تنظیمات تلویزیون مارشال می‌باشد. تایمر تلویزیون را بررسی کنید.

تلویزیون پس از چند ساعت کار کردن خاموش می‌شود، این خرابی بیشتر مربوط به برد پاور تلویزیون است.

برنامه تلویزیون مارشال پاک می‌شود

اگر تلویزیون مارشال پس از هربار روشن و خاموش شدن، نیاز به تنظیمات دوباره دارد، این خرابی مربوط به مین برد تلویزیون است. تعمیرات مین برد را در منزل و محل شما انجام می‌دهند. این خرابی بیشتر در تلویزیون‌های رسیور دار به وجود می‌آید. یکی از مهمترین علت‌های به وجود آمدن این ایراد، فرسوده شدن قطعات روی مین برد است. با عوض کردن این قطعات، ایراد تلویزیون مارشال برطرف می‌گردد.

صفحه تلویزیون مارشال خالی می‌شود

به احتمال زیاد منبع تغذیه داخل تلویزیون مشکلاتی دارد. واحد تغذیه وظیفه دریافت جریان و ارسال آن به تمام اجزای تلویزیون مارشال را بر عهده دارد. واحد منبع تغذیه به علت افزایش ناگهانی منبع ورودی، مشکلاتی را ایجاد می‌نماید. معمولاً خازن‌های روی بردهای منبع تغذیه، دچار خرابی می‌شوند. اگر دستگاه LED تلویزیون مارشال را جدا کنید، می‌توانید با تشخیص نشتی یا برآمدگی خازن از این موضوع اطمینان حاصل کنید. این مشکلات در تلویزیون‌های ال ای دی رایج است و تعمیر کردن ان نسبتاً ساده و سریع می‌باشد. چون جایگزینی خازن، به مهارت لحیم کاری احتیاج دارد، باید از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

تلویزیون مارشال خود به خود روشن می‌شود

در برخی مواقع با قطع و وصل شدن برق تلویزیون مارشال خود به خود روشن می‌شود. این حالت به علت اینکه دستگاه عملکردی با عنوان روشن شدن خودکار دارد، طبیعی بوده و این حالت به صورت پیش فرض روشن می‌باشد‌.

همچنین این ایراد می‌تواند، به علت تایمر بیدار باش تلویزیون مارشال نیز باشد، که باید آن را بررسی نمایید.

در صورتی که با بررسی کردن موارد فوق مشکل برطرف نشد، علت خود به خود روشن شدن تلویزیون مارشال می‌تواند ناشی از خرابی مین برد تلویزیون باشد. از آنجا که پردازشگر تصویر، ورودی رم، صدا و … همگی بر روی مین برد نصب شده است، بنابراین گرمای تولیدی در این قطعه بسیار بالا خواهد بود. کوچک‌ترین اختلالی موجب ایجاد خطا در عملکرد کل تلویزیون مارشال شده و تماشای تلویزیون را با مشکل مواجه می‌نماید. اختلال پیش آمده در قسمت مین برد، نیازمند بررسی توسط کارشناسان متخصص در این زمینه را می‌باشد‌.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترفندهای فوق العاده جهت از بین بردن خط و خش در صفحه تلویزیون

پرش تصویر تلویزیون مارشال

حتماً تا به حال با این صحنه مواجه شده‌اید، که در هنگام تماشا کردن برنامه تلویزیونی، تصویر دچار پرش می‌شود. که معمولاً کاربران این خطا را ناشی از خرابی در بخش آنتن می‌دانند. اما در برخی مواقع پرش تصویر به گونه‌ای است، که تماشا کردن برنامه را با اختلال مواجه می‌کند و همانند یک لامپ که در حال سوختن است، شروع به چشمک زدن می‌نماید. مشکل به وجود آمده در لامپ‌ها، می‌تواند دلیل بروز این مشکل در تلویزیون مارشال باشد. با خراب شدن یک یا چند لامپ، تصویر تلویزیون حالت پرش پیدا می‌کند که باید توسط افراد متخصص تلویزیون مارشال بررسی و تعمیر شود. دلایل به وجود آمدن این ایرادات این است که در بک لایت‌های سری یکی از خط ها قطع می‌گردد و یک سری سالم هستند. سری سالم دستور به نمایش و روشن شدن می‌دهند، اما به دلیل اینکه سری بعدی خراب و قطع می‌باشد، مین برد دستور قطع را صادر می‌نماید و به همین ترتیب تصویر به صورت متوالی قطع و وصل می‌شود.

تلویزیون مارشال دارای خطوط افقی است

ریشه مشکل، کم بودن قدرت سیگنال در کابل ست تاپ باکس است که به تلویزیون مارشال متصل است. اگر آن جعبه تنظیم را به تلویزیون قدیمی وصل نمایید، امکان دارد این مشکل ظاهر نشود. علت این است، که تلویزیون‌های قدیمی، برای کار به قدرت ورودی کمتری نیاز دارند. اما تلویزیون‌های مدرن اینطور نیستند. آنها به سیگنال‌های ورودی قوی تری نیاز دارند. بنابراین تغییر حالت به یک ست باکس HD به احتمال زیاد مشکل را رفع می‌کند.

نکات مهم در تعمیر تلویزیون مارشال

نظافت مناسب

گرد و خاک داخلی ممکن است موجب شود، که تلویزیون مارشال یک تصویر مبهم نشان بدهد یا در غیر این صورت کیفیت تصویری که می‌بینید، بسیار کاهش پیدا کند. با باز کردن دستگاه تلویزیون مارشال و تمیز کردن سه لامپ رنگی داخل، شما می‌توانید این ایراد را برطرف نمایید. قبل از برداشتن قاب پشتی، تلویزیون مارشال را از برق بکشید و اجازه دهید که تلویزیون خنک شود. برای تمیز کردن لامپ‌ها، فقط باید از پارچه میکروفیبر و پاک‌کننده لنز استفاده نمایید. پاک کننده‌های حاوی آمونیاک که معمولاً در سایر لامپ‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند رنگ آینه را در تلویزیون مارشال تغییر دهد.

تعویض لامپ

تلویزیون‌های مارشال از لامپ‌هایی استفاده می‌کنند که معمولاً هزار ساعت قبل از عوض کردن، دوام می‌آورند. اگر کیفیت تصویر به میزان قابل توجهی کم شده است، برای مثال تصویر کم نور است یا قسمت‌هایی از صفحه نمایش تلویزیون مارشال تاریک است، امکان دارد نیاز به تعویض لامپ داشته باشید. بسیاری از تلویزیون‌ها برای دستیابی و برداشتن لامپ به یک پیچ گوشتی نیاز دارند. اما برای مطمئن شدن در مورد روش صحیح، دفترچه راهنمای تلویزیون را مرور نمایید و به هنگام عوض کردن لامپ‌ها دستکش بپوشید.

راهنمای تعمیر تلویزیون مارشال Marshall|نمایندگی تعمیرات تلویزیون مارشال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون مارشال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا