تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش تعمیر یخساز یخچال مدیا

چگونه باید یخساز یخچال مدیا را تعمیر کنیم

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

همانگونه که می دانید یخساز در یخچال مدیا بسیار کارایی دارد و اگر یخساز با مشکل روبرو شود برای شما بسیار ناراحت کننده می باشد می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد آموزش تعمیر یخساز یخچال مدیا را توضیح دهیم تا در صورت خرابی یخساز بتوانید خودتان مشکل را برطرف کنید لطفاً با ما همراه باشید.

روش راه اندازی یخساز یخچال مدیا چگونه است؟

اگر شما می خواهید یخساز یخچال مدیای خود را فعال و راه اندازی کنید باید به روش زیر عمل کنید:

 • به طور معمول یخساز یخچال مدیا به گونه ای طراحی شده است که هرگاه شما یخچال را روشن کنید یخساز آن فعال خواهد شد.
 • اگر شما متوجه شدید که بعد از روشن کردن یخچال به هر دلیلی یخساز یخچال مدیا شما غیرفعال است باید کلید روشن کردن یخساز را پیدا کنید
 • به طور معمول در بیشتر یخچال های مدیا کلید فعال کردن یخساز یخچال به شکل on  قرار داده شده است و در بعضی از مدل ها هم کلید روشن کردن و فعال سازی به شکل یک اهرم فلزی می باشد که شما برای فعال سازی یخچال باید آن اهرم را به طرف پایین بکشید
 • اگر شما برای فعال سازی یخساز یخچال مدیا خود با مشکل روبرو شدید می توانید دفترچه راهنمای یخچال مدیا را مطالعه کرده و روش فعال سازی یخساز را پیدا کند.

روش خاموش کردن یخساز یخچال مدیا

گاهی احتمال دارد شما برای مدت زیادی از یخساز یخچال مدیا خود استفاده نکنید برای اینکه یخ ها به همدیگر نچسبد و یخساز هم خراب نشود در این مواقع بهتر است که یخساز را خاموش و غیر فعال کنید برای خاموش کردن یخساز یخچال مدیا به روش زیر عمل کنید:

 • برای غیر فعال کردن یخساز یخچال مدیا ، کلید ice on/off روی آن قرار داده شده است که شما می توانید با فشار دادن علامت ice off یخساز را غیرفعال کنید.
 • با غیر فعال کردن یخساز، ساختن یخ متوقف خواهد شد ولی پدال های آب و یخ فعال هستند.
حتما بخوانید:   آموزش تعمیر برد الکترونیکی جاروبرقی

یخساز یخچال مدیا را چگونه ریست کنیم؟

در ادامه مطالب می خواهیم برای شما روش ریست کردن یخساز ساید بای ساید مدیا را توضیح دهیم شما با انجام این مراحل می توانید یخچال خود را ریست کنید:

 • برای ریست کردن یخساز یخچال مدیا شما باید دکمه reset ice maker را برای مدت ۳ ثانیه نگه دارید
 • بعد از آن یخساز یخچال مدیا شما ریست می شود.

تعمیر یخچال یخساز مدیاتعمیر یخساز یخچال مدیا

احتمال دارد که یخساز یخچال مدیا شما با مشکلی روبه رو شود اگر شما در این زمینه مهارت ندارید ما می‌خواهیم با بیان کردن دلایل خرابی و روش برطرف کردن مشکلات آن، به شما کمک کنیم تا در صورت نیاز خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید ولی دقت داشته باشید اگر با راهنمای های ما موفق به حل مشکل نشدید حتماً به نمایندگی مجاز یخچال ساید بای ساید مدیا مراجعه کنید.

دلیل اینکه یخساز یخچال مدیا یخ نمی سازد چیست؟

 • اگر متوجه شدید که یخساز یخچال شما یخ درست نمی کند در مرحله اول یخساز را بررسی کنید احتمال دارد که مشکل از خود یخساز باشد
 • آب ورودی به یخچال خود را بررسی کنید زیرا اگر در روند آب به یخساز اشکالی به وجود آمده باشد باعث می شود که یخساز یخ تولید نکند.
 • قطعات فنی یخساز را بررسی کنید و آنها را عیب یابی کنید مانند سنسور قالب یخساز، موتور تایم و ترمودیسک .
 • برای بررسی کردن قطعات فنی یخساز اگر شما از مهارت کافی برخوردار نیستید بهتر است که انجام این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید.

دلایل کار نکردن یخساز یخچال مدیا چیست؟

اگر هنگام استفاده از یخچال مدیا متوجه شدید که یخساز یخچال شما کار نمی کند برای اینکه آن را عیب یابی کنید باید به بررسی نکات زیر بپردازید:

 • اگر لوله انتقال آب به شیر برقی گرفته یا مسدود شده باشد باعث می شود که یخساز یخچال مدیا کار نکند
 • خراب شدن برد کنترلی یخساز می تواند باعث بروز این مشکل شود اگر برد کنترلی یخچال مدیا خراب شد برای بررسی کردن آن حتماً باید از متخصص مجرب کمک بگیرید.
 • در مرحله بعدی از سلامت میکروسوئیچ قفل درب یخچال مطمئن شوید زیرا خرابی میکروسوئیچ قفل درب می تواند باعث کار نکردن یخساز یخچال شود
 •  در مرحله آخر قطعاتی مثل فیلتر آب و ترموستات را بررسی کنید زیرا اگر فیلتر آب دچار خرابی شده باشد باعث می شود که یخساز یخچال مدیا کار نکند .
 • دقت داشته باشید هر چند وقت یکبار باید فیلتر آب را تعویض کنید تا باعث بروز مشکل نشود.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر دیگ لباسشویی | تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

دلایل کم یا زیاد آبگیری کردن یخساز یخچال مدیا چیست؟

احتمال دارد شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که یخساز یخچال شما کم یا زیاد آب گیری می کند حتماً به دنبال تعمیر یخساز بوده‌اید برای رفع این عیب می خواهیم دلایل به وجود آمدن این مشکل در یخچال مدیا را برای شما توضیح دهیم:

 • اگر شما برای مدت طولانی فیلتر آب یخچال را عوض نکنید باعث می شود که سرعت تشکیل یخ در یخچال کم شود
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل کم بودن فشار آب یخچال می باشد که می تواند موجب کم آبگیری کردن یخساز یخچال شود
 •  اگر اندازه قالب یخساز بیش از حد پر شود باعث می شود که روند یخسازی کم شده و در این هنگام شما باید یخ را از قالب یخ تخلیه کنید.

چرا از یخساز یخچال مدیا یخ خارج نمی شود؟

اگر متوجه شدید که یخ به راحتی از یخساز یخچال شما خارج نمی شود باید برای حل این مشکل، موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال مدیا استفاده نکنید و این باعث می شود که مخزن یخ پر شود و این مشکل باعث خارج نشدن یخ از یخساز خواهد شد.
 • اگر بازوهای انتقال دهنده یخ یا حتی اجزای داخلی این قسمت به دلایلی خراب شود باعث بروز این مشکل در یخساز خواهد شد.
 • احتمال دارد که یخ ها درون یخساز به همدیگر چسبیده باشد در این صورت یخ نمی تواند به راحتی از یخساز یخچال خارج شود.

چرا یخساز یخچال مدیا از کار افتاده است؟

 • احتمال دارد که دستگاه یخساز خاموش باشد در ابتدا از روشن بودن دستگاه مطمئن شوید
 •  برای این منظور باید کلیدی را که روی بدنه فریزر قرار گرفته، بررسی کنید که روی کلید روشن قرار گرفته باشد و اگر یخساز شما اهرم داشت، اهرم یخساز باید به طرف پایین قرار داشته باشد تا یخساز روشن باشد.
 • احتمال دارد آب به طور کامل وارد دستگاه نشود شما باید در این مرحله بررسی کنید و مطمئن شوید که مانعی برای انتقال آب وجود ندارد
 •  در مرحله بعدی لوله انتقال آب را بررسی کنید احتمال دارد که دچار یخ زدگی شده باشد
 • در صورت بروز مشکل، فیلتر آب را چک کنید احتمال دارد فیلتر آب گرفته باشد و یا مدت زیادی از تعویض آن گذشته باشد.
 • فیلتر آب یخچال را باید هر چند وقت یکبار تعویض کنید.
 •  دمای فریزر را بررسی کنید و دقت داشته باشید که دمای فریزر نباید از منفی ۱۲ درجه سانتیگراد کمتر باشد.
حتما بخوانید:   آموزش نصب آبگرمکن دیواری گازی در 8 مرحله

تعمیر یخچال یخساز مدیادر یخساز یخچال مدیا سنسور در کجا قرار گرفته است؟

اگر یخساز یخچال شما با مشکل روبرو شود و شما تصمیم به عیب یابی آن گرفته باشید حتما با این سوال روبرو می شوید که سنسور یخساز یخچال در کجا قرار دارد سنسور قطعه ای است که به یخساز اجازه شکل‌گیری یخ را می دهد پس اگر در سنسور مشکلی به وجود بیاید و یا خراب شود کارکرد یخساز مختل خواهد شد. برای اینکه به سنسور یخساز دسترسی پیدا کنید باید پنل مخصوص یخساز یخچال مدیا را باز کرده و سپس این قطعه را عیب یابی کنید.

در یخچال مدیا ترمودیسک یخچال ساز در کجا قرار گرفته است و وظیفه آن چیست؟

اگر یخساز شما با مشکل مواجه شده است شما حتماً نیاز دارید که ترمودیسک یخچال را بررسی کنید پس برای این کار باید اول جای قرارگیری آن را بدانید وظیفه ترمودیسک این است که دمای زیاد یخچال را تحمل کرده و از زیاد شدن دمای المنت جلوگیری کند. محل قرارگیری این قطعه کنار اواپراتور و المنت می باشد.

وظیفه شیر برقی یخساز یخچال مدیا چیست و در کجا قرار داده شده است؟

شیر برقی در همه یخچال ها قطعه ی مهمی  می باشد که به آن شیر ورودی آب هم می گویند تقریبا می توان گفت که شیر برقی، شیر کنترلی می باشد که آب را به وسیله لوله های مخصوص به طرف آبسردکن هدایت می کند اگر شیر برقی دچار مشکل شود و یا فشار آب آن کم شود آنگاه شیر ورودی باز نخواهد شد و یخساز هم کار نمی کند شما باید با این قطعه آشنا باشید تا بتوانید آن را دقیقاً عیب یابی کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش تعمیر یخساز یخچال مدیا را توضیح دادیم و گفتیم که چگونه می توانید یخساز یخچال مدیا را فعال و یا غیرفعال کنید و همچنین روش ریست کردن و آموزش تعمیر یخساز یخچال مدیا را برای شما توضیح دادیم و دلیل تولید نکردن یخ یخچال را هم برای شما بیان کردیم اگر شما در این زمینه مهارت دارید می‌توانید بدون نگرانی خودتان به تعمیر یخساز اقدام کنید ولی اگر مهارتی در این زمینه ندارید بهتر است که با تعمیرکار مجاز یخچال فریزر مدیا تماس بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x