تعمیرات لباسشویی

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی میدیا در محل

نمونه دیگر از ماشین لباسشویی با کیفیت موجود در دنیا برند میدیا است. این ماشین لباسشویی کاربرد عالی و با کیفیتی دارد؛ برای انجام عملیات شستشوی البسه در هر خانه ای وجودش اجباری است و با نبود آن و خرابی دستگاه اختلالی در کار ها به وجود می آورد.

هنگامی که ایرادی در ماشین لباسشویی میدیا پدیدار شد می توانید برای انجام تعمیر ماشین لباسشویی میدیا از متخصصان ماهر مجموعه ایبک امداد در انجام تعمیر ماشین لباسشویی استفاده کنید.

ماشین لباسشویی از جمله لوازم خانگی هایی است که در همه خانه ها وجود دارد و وجود آن انجام شستشوی لباس ها و خشک کردن آن ها آسان کرده است. کارشناسان حرفه ای مجموعه ما برای رفع ایراد ماشین لباسشویی میدیا تلاش می کنند و با تعهد بالا و گارانتی، تعمیر دستگاه شما را انجام می دهند.

آموزش سرویس کامل ماشین لباسشویی میدیا

برای اینکه بتوانید از ماشین لباسشویی خود به خوبی نگهداری کنید و برای طولانی مدت از آن استفاده کنید باید دستگاه خود را به صورت دوره ای سرویس کنید؛ و به مواد شوینده ای که استفاده می کنید توجه داشته باشید و همچنین هر ۱ ماه یا دوبار ماشین لباسشویی را با محلول آنتی باکتریال جرم گیری و ضد عفونی کنید؛ داخل آن را تمیز و خشک کنید.

با این کار ها می توانید عمر مفید دستگاه را افزایش دهید.به یاد داشته باشید با انجام سرویس ماشین لباسشویی میدیا خیلی کم پیش می آید که خراب بشود و یا اگر هم آسیب ببیند سطحی است و به قطعات دیگر صدمه نخواهد زد.

وقتی ماشین لباسشویی را تعمیر می کنید کارشناسان عمل روغن کاری سه نظام و کاسه نمد و همچنین روغن کاری قطعات چرخ دنده را انجام می دهند؛ و همینطور هر قسمت لباسشویی را که اتصالی و پوسیدگی است چک کرده و مشکل آن را رفع می کنند.

اگر در زمان کار با دستگاه آلودگی صوتی و لرزش باشد آن را به طور صحیح تراز می کنند و هم چنین اگر نشتی آب وجود دارد برطرف می نمایند.

تعمیرات ماشین لباسشویی میدیا

علت های نشتی در لباسشویی های میدیا چه می باشد

احتمالا متوجه شده اید گاهی اوقات هنگام کار با دستگاه با نشتی آب رو به رو می شوید که باید هر چه زودتر این اشکال را رفع کنید حال، باید در این مواقع پمپ تخلیه، شلنگ تخلیه، لاستیک دور درب، دریچه ی ورودی آب و نشتی در قسمت جا پودری و…. را باید تست کرد. تا بتوانید علت اصلی نشتی آب را بیابید و با کمک کارشناسان در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی مدیا آن قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کنند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن میدیا | نمایندگی مجاز مخلوط کن Midea

به طور کلی، وجود نشتی آب به خاطر مسدود شدن راه تخلیه و شلنگ ورودی آب است. به همین منظور بایستی آن ها را تمیز کنید تا ماشین لباسشویی مجددا شروع به کار کند.

به چه علت ماشین لباسشویی میدیا یهو خاموش می شود

ممکن است وقتی که با لباسشویی کار می کنید، در هنگام کار نا خواسته خاموش شود و دیگر کار نکند.

در این مواقع باید خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی، کلید خاموش و روشن کردن دستگاه، قطعه تایمر و یا برد الکتریکی ماشین لباسشویی و دو شاخه ی پریز را بررسی کنید. این گزینه ها می تواند دلیلی بر خاموش شدن یهویی دستگاه باشد.

اما دقت داشته باشید هیچ کدام از یک قطعات گفته شده را به تنهایی تعمیر نکنید از متخصصان مربوطه در این زمینه کمک بگیرید.

علل کار نکردن دکمه ی Start ماشین لباسشویی میدیا

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود و کار نمی‌ کند می تواند علل های گوناگونی داشته باشد مانند: بسته نشدن درب لباسشویی و قطعی جریان برق.

هنگامی که می خواهید دستگاه را راه بیندازید باید پریز برق و دو شاخه ی دستگاه را بررسی کنید. حالا اگر جریان برق به طور کامل به دستگاه نرسد و قسمتی از چراغ های دستگاه روشن و نیمی دیگر از آن خاموش باشد می توان گفت در قسمت برق رسانی به سیستم مشکلی وجود دارد.

اما مهم ترین دلیل می تواند خرابی در قطعه ی برد الکتریکی جلوی ماشین لباسشویی میدیا باشد در این صورت هرچه زودتر باید برای تعمیر برد اقدام کنید؛ در غیر این صورت باید آن را تعویض کنید که هزینه زیادی را در بر می گیرد.

علت کار نکردن برنامه های ماشین لباسشویی میدیا

ظاهر شدن این اشکال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اولین مورد، را می توان به خوب بسته نشدن درب دستگاه اشاره کرد و یا خوب فشار ندادن دکمه ی استارت دستگاه باشد که پس از چک کردن تمامی این موارد می توانید مشکل دستگاه را رفع کنید.

هم چنین دومین مورد آن، می تواند به خاطر قفل کودک باشد که پس از چک کردن برنامه های دستگاه می توانید ماشین لباسشویی را از حالت قفل کودک خارج کنید.

در آخر،در صورت مشاهده هر گونه خرابی و اشکال در عملکرد دستگاه ماشین لباسشویی میدیا می توانید با اطمینان خاطر با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید تا در اسرع وقت در منزل شما حضور یابند و با مهارت و علم بالا دستگاه شما را تعمیر کنند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اجاق گاز میدیا Midea | نمایندگی تعمیرات میدیا

چه چیزی باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی میدیا می شود

 • نچرخیدن دیگ لباسشویی یکی از مشکلات اساسی است،و از همه مهم تر باید توجه کنیم چه چیزی باعث نچرخیدن دیگ می شود. دیگ ماشین لباسشویی ها توسط قطعه تسمه می چرخد؛ بنابراین این قطعه تاثیر مهمی در نگهداری و چرخش دیگ دارد. پس اگر دیگ دستگاه کار نکرد می توان پی برد که تسمه لباسشویی پاره شده است در این صورت شما نمی توانید از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید به همین دلیل می توانید از تعمیرکاران در این زمینه کمک بخواهید. نکته ی دیگری که حائز اهمیت است این است که چرا دیگ ماشین لباسشویی ناگهان می ایستد!؟
 • اگر لباسشویی شما هنگام کار ناگهان از چرخش ایستاد نگران نباشید، اول باید حجم لباس ها را بررسی کنید چون اگر لباس ها حجم زیادی را داشته باشند دیگ لباسشویی قادر بر چرخاندن آن ها نیست.
 • همچنین هرگز برای چند تکه کوچک لباس، ماشین لباسشویی را روشن نکنید. و از طرفی برای شستن پتو و روفرشی و لباس های سنگین از لباسشویی استفاده نکنید زیرا به آن صدمه می زند.
 • اگر حجم لباس ها را کم کردید اما باز هم دیگ ماشین لباسشویی نچرخید می توانید از تعمیرکاران یاری بجویید.

تعمیرات ماشین لباسشویی میدیا

رفع بوی سوختگی ماشین لباسشویی میدیا

 • هرگاه ماشین لباسشویی بوی سوختگی داد اصلا نادیده نگیرید در گام اول، موتور لباسشویی را چک کنید زیرا خراب شدن آن یکی از علل اصلی بوی سوختگی است.
 • ممکن است در اثر بارگیری بیش از حد، فشار زیادی به لباسشویی و موتور وارد شده باشد؛ در نتیجه موتور نیم سوز شده و یا کاملا سوخته شده باشد که در این صورت باید موتور را تعویض کنید.
 • علل دیگر آن، اتصالی در برد و یا تایمر لباسشویی است. اتصالی در این دو قسمت  باعث سوختن آن ها و پخش شدن بوی سوختگی می شود.
 • همچنین المنت لباسشویی را بررسی کنید زیرا اگر المنت دستگاه خراب شده باشد بیش از حد داغ می کند در نتیجه بوی سوختگی می دهد.
 • برای آب بندی قطعه المنت دستگاه، یک لاستیک دور آن قرار می دهند در صورتی که اشکالی برای المنت به وجود آمد این لاستیک می سوزد و در نتیجه بوی سوختگی می دهد.
 • دلیل دیگری هم وجود دارد و آن اتصال جریان برق است در این موقع پریز برق و دوشاخه لباسشویی را بررسی کنید تا ایراد سیستم رفع شود.

چند نکته مهم در مورد ماشین لباسشویی میدیا

همیشه قبل از به کار گیری دستگاه به علامت های روی صفحه آن توجه کنید؛ به ویژه برنامه شستشوی لباس ها، نوع خشک کردن آن ها و دمای مناسب آب. اگر آب دمای بالایی داشته باشد باعث می شود لباس ها چروک شوند به خصوص اگر الیاف مصنوعی داشته باشد. پیش از شروع برنامه خشک کن بایستی حتما، اول با دور تند ماشین لباسشویی آبگیری داشته باشد. به نکته های زیر توجه داشته باشید:

 • لباس های سفید و رنگی را از هم جدا کنید، ممکن است هنگام شستشو لباس های سفید رنگی شوند.
 • با توجه به جنس لباس ها و دمای مورد نیاز برای آن ها، برنامه ی شستشوی مناسب را برگزینید.
 • تا حد امکان از انداختن پرده در لباسشویی خودداری کنید، ولی اگر پرده را در لباسشویی قرار دادید از کاربرد برنامه سنگین و استفاده از پودر زیاد اجتناب کنید.
 • لباس هایی که جنس های مشابه دارند را باهم در لباسشویی بریزید.
 • پرده های حریر و توری باعث می شود کف زیادی تولید شود و در اثر آبکشی هم از پرده خارج نمی شود در نتیجه باعث پوسیدگی پرده ها می شود.
 • اگر لباسی را به تازگی خریداری کرده اید تا حد امکان آن را در لباسشویی قرار ندهید، زیرا باعث می شود به سایر لباس ها رنگ پس دهد.
 • لباس های پشمی را می توانید در ماشین لباسشویی قرار دهید و برنامه شستشوی مناسبی را برای آن انتخاب کنید، مطمئن باشید به لباس ها صدمه ای وارد نمی شود.
 • اگر می خواهید از مواد سفید کننده یا ضد عفونی کننده استفاده کنید به جنس لباس هایتان توجه داشته باشید، زیرا اگر لباس ها مقاومت کافی نداشته باشند زود خراب می شوند.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سپهر الکتریک Sepehr Electric

ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی میدیا چقدر است

شما باید به اندازه ظرفیت دیگ لباسشویی در آن لباس قرار دهید طوری که دست شما به راحتی داخل دستگاه برود. لباس های کوچک مانند جوراب و غیره را بهتر است در یک کیسه توری قرار دهید و در ماشین لباسشویی قرار دهید، ماشین لباسشویی را بیشتر از ظرفیت دیگ آن، پر نکنید.

چه مقدار از مواد شوینده استفاده کنیم

بر اساس حجم لباس ها، درجه کثیفی لباس ها و سختی آب از مواد شوینده استفاده کنید. اگر از مواد شوینده، بیش از حد استفاده کنید بر روی لباس می ماند و اگر کمتر استفاده کنید، باعث عوض شدن رنگ لباس ها می شود، طوری که لباس های سفید طوسی می شوند و باعث رسوب کلسیم در دیگ ماشین لباسشویی در اثر حرارت می شود.

برای اینکه از ماشین لباسشویی خود طولانی مدت استفاده کنید از آن به خوبی نگهداری کنید و جا پودری آن را پس از هر شستشو تمیز کنید، در صورت استفاده از شوینده های مایع حتما به دستورالعمل های آن توجه داشته باشید. ممکن است استفاده از آن ها باعث تیره رنگ شدن آب تخلیه شده شود، اما به یاد داشته باشید اثر نا مطلوبی بر شستشوی لباس ها نمی گذارد.

31

تعمیرات ماشین لباسشویی میدیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی میدیا در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x