خدمات آموزشی

روش های اصلاح خط پشت گردن با استفاده از تکنیک های مختلف

روش های اصلاح خط پشت گردن با استفاده از تکنیک های مختلف

اصلاح خط پشت گردن یکی از چالش هایی است که هر مردی با آن دست و پنجه نرم می کند. اصلاح نکردن خط پشت گردن دردسرهایی از جمله تعریق بیشتر ، لک افتادن پشت یقه لباسی که می پوشید و همچنین ظاهر نامرتب همراه است . حال برای اصلاح کردن خط پشت گردن باید به طور مداوم به آرایشگاه بروید اما مشغله های زندگی گاهی باعث می شود تا به طور مداوم نتوان به آرایشگاه مراجعه کرد بنابراین در این مقاله قرار است تا شما را با شیوه اصلاح خط پشت گردن در خانه آشنا کنیم که باعث می شود تا در هزینه های شما صرفه جویی شود.

با خواندن این مقاله شما می توانید نحوه اصلاح کردن خط پشت گردن خود را در خانه یاد بگیرید و با صرف هزینه کم تر موهایتان را در خانه اصلاح کنید با یادگیری آن از هزینه بالای آرایشگاه ها و همچنین صف های طولانی آن که وقت زیادی ممکن است در روز از شما بگیرد خلاص می شوید.

انواع خط پشت گردن در آقایان:

قبل از اینکه در مورد روش هایی که می توان در خانه اصلاح خط پشت گردن را انجام دهید صحبت کنید باید بدانید که با توجه به فرم سر و بلندی گردن در آقایان خط پشت گردن متفاوت است. به طور کلی خط پشت گردن آقایان به سه دسته کلی تقسیم می شود که به شرح زیر است :

1-خط پشت گردن مربعی:

خط پشت گردن مربعی مدل ای از مدل های خط پشت گردن است که موهای دو طرف گردن در این مدل با زاویه 90 درجه می باشد و اصلاح می شود و این مدل خط پشت گردن بیشتر برای آقایانی مناسب است که دارای گردن لاغر و استخوانی هستند.

2-خط پشت گردن دایره ای:

خط پشت گردن دایره ای هم مانند خط پشت گردن مربعی به صورت ای است که دو طرف گردن مو دارد ولی به جای اینکه زاویه 90 درجه داشته باشد زاویه ندارد و گرد است.Mens Neckline Shapes 2 151116 712x319 1

روش های اصلاح خط پشت گردن به صورت کامل:

در ادامه مقاله قرار است تا روش های اصلاح خط پشت گردن را به شما آموزش دهیم که هرکدام از این روش ها را می توانید به دلخواه خودتان انتخاب کنید و ربطی به نوع خط پشت گردنش شما ندارد و شما می توانید هر کدام که برای تان راحت تر است را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   روش صحیح برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی | اصول اولیه آموزش زبان انگلیسی

اگر موهای شما بلند است حتما قبل از شروع فرایند اصلاح پشت گردن موهای خود را ببندید تا بتوانید به راحتی پشت گردن خود را ببینید و آن را اصلاح کنید.

روش اول اصلاح خط پشت گردن با استفاده از ریش تراش و دو آینه همزمان:

در این روش شما به یک  ریش تراش و دو آینه همزمان نیاز دارید البته بهتر است یکی از آینه ها بزرگتر باشد تا باعث شود تا شما پشت گردن تان را بهتر ببینید.

برای اصلاح خط پشت گردن تان با استفاده از این روش مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 • ابتدا پشت به آینه بزرگتر بایستید و آینه کوچک را در جلوی صورت خودتان در دستان تان نگه دارید.
 • در آینه کوچک که در دستان شما قرار دارد به پشت گردن خود نگاه کنید و سعی کنید که به صورت فرضی خطوطی را برای خود مشخص کنید. اگر تصور کردن و مشخص کردن آن با چشمان تان سخت است سعی کنید تا با یک مداد ابرو یا مداد چشم این خطوط را مشخص کنید و بعد مراحل بعدی را ادامه دهید.
 • ریش تراش را روشن کنید و به صورت افقی سعی کنید که موهای زاید پشت گردن تان را که در نتیجه اصلاح نکردن طولانی مدت اتفاق افتاده است را کاملا تمیز کنید.
 • حالا برای آنکه ریش تراش نتیجه ی بهتری داشته باشد ریش تراش را همانطور افقی ولی عکس مرحله قبل موهای خط پشت گردن تان را کاملا تمیز کنید تا اثری از موهای زاید پشت گردن تان نماند.
 • حالا برای اینکه نتیجه بهتری داشته باشید می توانید آینه کوچکتر و ریش تراش را در دستان خود کمی جا به جا کنید تا بهتر پشت گردن خود را مشاهده کنید و آن را مرتب خط بیاندازید.

روش دوم اصلاح خط پشت گردن با استفاده از آینه سه طرفه:

در این روش که شباهت هایی با روش قبلی دارد به جای استفاده از دو آینه به صورت همزمان از یک آینه سه طرفه استفاده می شود. این آینه ها فضای بیشتری را به شما می دهند تا کاملا پشت گردن خود را ببینید.

حالا برای اینکه شما بتوانید با استفاده از آینه سه طرفه موهای پشت گردن را به درستی اصلاح کنید مراحل زیر را باید دنبال کنید:

 • آینه را در محل ای نصب کنید که دارای نور کافی باشد تا بتوانید خط پشت گردن خود را به درستی ببینید و نتیجه خوبی را داشته باشد.
 • در این روش از روش های اصلاح خط پشت گردن روبرو آینه بایستید تا کامل پشت گردن خود را مشاهده کنید.
 • با استفاده از یک مداد چشم یا مداد ابرو یا به صورت فرضی خط پشت گردن خود را کاملا مشخص کنید.
 • ریش تراش خود را روشن کنید و پشت گردن خود را از مو های زائد اصلاح کنید.
 • حالا اگر خط پشت گردن شما از مدلی است که به صورت خط پشت گردن گرد می باشد ابتدا ریش تراش را در قسمت پایینی خط پشت گردن خود بگذارید و آن را اصلاح کنید و پس از آن دو طرف خط پشت گردن تان را به شکل گرد دلخواه ای که می خواهید در آورید.
حتما بخوانید:   بهترین روش یادگیری ریاضی | شیوه مطلوب تدریس درس ریاضی

روش سوم اصلاح خط پشت گردن- استفاده از شابلون برای خط پشت گردن:

در این روش از یک کش و یک صفحه منعطف برای اصلاح خط پشت گردن استفاده می شود که این شابلون کار شما را راحت می کند به این صورت که شما می توانید این شابلون را در جای دلخواه تان قرار دهید و با خطای کمتر و دقت بالا تر شروع به اصلاح خط پشت گردن خودتان کنید و با جا به جایی شابلونی که مخصوص این کار می باشد شکل دلخواه خود را به پشت گردن تان بدهید.

حال برای اینکه این روش را با دقت بالاتری انجام دهید می توانید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 • شابلون را پشت سر خودتان در جای مناسب قرار دهید.
 • پشت گردن خود را لمس کنید تا شابلون دقیقا برروی قسمتی قرار بگیرد که مد نظر شما است . اگر به صورت فرضی تنظیم این خط برای شما سخت است می توانید از یکی از دو روش قبل استفاده کنید و با استفاده از آینه شابلون را در سر جای دلخواه خود قرار دهید.
 • بعد از تعیین خط پشت گردن تان حال می توانید با استفاده از ریش تراش شروع به اصلاح کردن پشت گردن تان کنید.
 • با دست دوباره گردن خود را دوباره چک کنید تا مویی باقی نمانده باشد.
 • در این روش به جای استفاده از ریش تراش  می توانید از یک ژل و فوم اصلاح استفاده کنید.14106845 3036 b 1099 e1691573051496

روش چهارم اصلاح خط پشت گردن با استفاده از کلاه بیسبال:

اگر به شابلون دسترسی ندارید می توانید از یک کلاه بیسبال برای اصلاح خط پشت گردن تان استفاده کنید.

برای انجام اصلاح خط پشت گردن با استفاده از کلاه بیسبال هم احتیاج به دو آینه دارید و مراحل زیر را باید دنبال کنید:

 • در این روش به این صورت عمل کنید که پشت به آینه بزرگتر بایستید و با استفاده از آینه کوچک تر خط پشت گردن خود را مشخص کنید.
 • نقاب کلاه را دقیقا روی خطی قرار دهید که قصد دارید آن جا را اصلاح کنید.
 • با یک دست کلاه بیسبال را در محلی ای که آن را تنظیم کرده اید نگه دارید و با دست دیگر با استفاده از ریش تراش شروع به اصلاح خط پشت گردن تان کنید.
 • برای تمیز کردن دو طرف سر گاهی جای دست های تان را جا به جا کنید.
 • در انتها در آینه گردن خود را چک کنید تا جایی اصلاح نکرده یا موی زاید باقی نمانده باشه.
 • این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که خط پشت گردن گردی دارند و می توانند با استفاده از لبه های کلاه بیسبال دو طرف سر خود را گرد کنند.
حتما بخوانید:   شناسایی هشتگ های ترند شده | دلیل استفاده از هشتگ

نکات اصلی هنگام اصلاح خط پشت گردن:

برای جلوگیری از قرمزی و تحریک شدن خط پشت گردن و پشت سرتان می توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • ریش تراش یا ژیلت را زیادی پشت گردن خود فشار ندهید.
 • تا حتی الامکان از ژیلت و تیغ جدید برای اصلاح خط پشت گردن تان استفاده کنید.
 • بعد از اتمام کار پشت گردن تان را با استفاده از شوینده ملایم و آب سرد بشویید.
 • بعد از اتمام اصلاح خط پشت گردن حتما از لوسیون بعد از اصلاح استفاده کنید.
 • زمان مناسب برای اصلاح خط پشت گردن هر دو روز یک بار می باشد.

در این مقاله تلاش شد تا شما را با روش های اصلاح خط پشت گردن در خانه آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی خودتان در خانه این کار را انجام دهید و از هزینه و وقت ای که قرار است در آرایشگاه بگذرانید جلوگیری شود. روش های مطرح شده در این مقاله بسیار کاربردی و آسان بوده و شما به راحتی می توانید در خانه آن ها را انجام دهید.

حال اگر بنا به دلایلی ریش تراش شما کارایی مورد انتظار شما را نداشت یا سوال و ابهامی در مورد موضوعات بیان شده در این مقاله داشتید می توانید با کارشناسان ما در ایبک امداد در تماس باشید.

31

روش های اصلاح خط پشت گردن با استفاده از تکنیک های مختلف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های اصلاح خط پشت گردن با استفاده از تکنیک های مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x