آشپزی

روش های تهیه قهوه بدون قهوه ساز

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کسانی که به نوشیدن همیشگی قهوه عادت دارند، نمی توانند حتی یک روز این اعتیاد لذت بخش را ترک کنند! داشتن یک قهوه ساز حرفه ای در منزل برای این طرفداران آتشین قهوه ضروری است. با این حال ممکن است قهوه ساز خراب شود و در جایی باشید که هیچ کافه ای در دسترس نیست و نیاز فوری به نوشیدن قهوه داشته باشد. در چنین موقعیتی آشنایی با روش های درست کردن قهوه بدون قهوه ساز کاربردی است. شاید با درست کردن قهوه از طریق این روش ها، نتوانید بهترین قهوه ممکن را داشته باشد، ولی استفاده از یکی از این روش ها در شرایط کمبود بهتر از هیچ است. پس این مقاله را دنبال کنید و روش های گفته شده را به ذهن بسپارید.

چند روش ساده برای درست کردن قهوه بدون قهوه ساز

شاید بعضی از روش هایی که برای درست کردن فوری قهوه در ادامه می گوییم بیش از حد ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما یادآوری آن ها در شرایط اضطرار خالی از فایده نیست.

تهیه قوه با دستمال

برای درست کردن قهوه با این روش کافی است یک دستمال تمیز داشته باشید. الیاف این پارچه نباید خیلی از هم فاصله داشته باشد. مرحله بعدی پس از تهیه دستمال تمیز، جوش آوردن آب به میزان لازم است. سپس پارچه را روی استکان یا فنجانی خالی و تمیز می گذارید و اطرافش را به نحوی سفت می کنید. می توانید از یک کش پول برای ماندن دستمال روی فنجان استفاده کنید. سپس به اندازه یک قاشق مربا خوری پودر قهوه در میان دستمال ریخته و آنگاه آب داغ را به دقت و به آرامی روی آن بریزید. منتظر بمانید که آب کاملا از پودر عبور کرده و به فنجان نفوذ کند. حالا با برداشتن دستمال، شما یک فنجان قهوه دارید و می توانید از آن لذت ببرید!

تهیه قهوه در فنجان با آب داغ

این روش ابتدایی ترین روش درست کردن قهوه است و فقط در هنگامی که هیچ زمانی ندارید و می خواهید فقط مقداری کافئین به بدنتان برسد توصیه می شود! در این روش مقداری پودر قهوه در فنجان ریخته، سپس آب داغ در آن می ریزید و خوب هم می زنید. چند دقیقه منتظر می مانید تا ذرات حل نشده قهوه ته نشین شود و بعد می توانید از قهوه فوری و ساده خود بنوشید.

حتما بخوانید:   بعد از کله پاچه چی بخوریم |طبع کله پاچه

تهیه قهوه با قوری

برای تهیه قهوه با قوری و بدون قهوه ساز، قوری ای که از آن برای این کار استفاده می کنید، باید بخشی جدا برای ریختن برگ چای داشته باشد. اگر چنین قوری ای دارید می توانید در مواقع ضروری از آن برای درست کردن قهوه هم استفاده کنید. به این منظور ابتدا آب در داخل قوری بریزید و منتظر باشید که جوش بیاید. سپس درب قوری را باز کرده و در قسمتی که چای قرار می گیرد پودر قهوه بریزید. سپس باز هم قوری را روی گاز بگذارید تا دم بکشد. بعد از چند دقیقه می توانید با خالی کردن پودر قهوه حل نشده قهوه به نسبت خوبی را نوش جان کنید.

تهیه قهوه با فرنچ پرس

فرنچ پرس وسیله ساده ای است که می توانید از آن برای درست کردن انواع دم نوش بهره ببرید. از این وسیله به جای قهوه ساز هم می توان استفاده کرد. البته قهوه ای که در فرنچ پرس درست می شود به خوبی قهوه ای که با قهوه ساز درست می شود نیست، اما در صورت کمبود امکانات کار راه انداز است. برای درست کردن قهوه با این وسیله ابتدا مقداری آب جوش در درون فرنچ پرس بریزید. سپس در قسمت رویی فرنچ پرس که بخش مجزایی است کمی پودر قهوه بریزید. کافی است که چند دقیقه برای جوش آمدن قهوه صبر کنید تا نوشیدنی محبوب شما حاضر شود. هنگام ریختن قهوه از فرنچ پرس مراقب باشید که دانه های قهوه مانده در قسمت بالای فرنچ پرس درون فنجان شما نیفتد.

قهوه بدون قهوه ساز

درست کردن قهوه در ماکروویو

 در مواقعی که وقت بسیار کمی دارید می توانید از این روش برای ساختن یک قهوه فوری استفاده کنید. در این روش یک فنجان آب را در ماکروویو قرار دهید و کمی صبر کنید تا کاملا داغ شود. بعد از آن فنجان را بیرون بیاورید، یک قاشق پودر قهوه در آن بریزید و هم بزنید. حالا قهوه شما حاضر است و می توانید میل کنید.

تهیه قهوه در قابلمه و روی گاز

این روش یک راه قدیمی درست کردن قهوه است. در این روش زمان بیشتری نیاز دارید. برای این کار در یک قابلمه به مقدار 177 میلی لیتر آب بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس به هر تعداد فنجان که قهوه می خواهید، پودر قهوه در داخل ظرف بریزید و کم کم هم بزنید و تا زمانی که کاملا آب داغ شود و قهوه حاضر شود به هم زدن ادامه دهید. می توانید پس از آماده شدن قهوه و ریختن آن در فنجان کمی فوم شیر هم به آن اضافه کنید. اگر قهوه خیلی تلخ دوست ندارید در حین درست کردن قهوه در قابلمه کمی شکر هم می توانید به آن اضافه کنید. اگر به خوبی این کار را انجام دهید قهوه خوبی به عمل می آید.

حتما بخوانید:   طرز تهیه انواع کرپ فرانسوی با طعم های بی نظیر | پخت کرپ به روشی آسان

استفاده از قهوه جوش غیر برقی و ساده

با استفاده از یک قهوه جوش ساده غیربرقی می توانید حتی یک قهوه ترک عالی بسازید. در این روش مقداری آب سرد در قهوه جوش بریزید. سپس به تعداد نفرات یک قاشق غذاخوری کاملا پر، پودر قهوه ترک در قهوه جوش بریزید و آن را روی حرارت کم قرار دهید و سپس مدام هم بزنید و تا وقتی که جوشیدن قهوه شروع شود ادامه دهید و همین که احساس کردید دارد می جوشد ان را از روی حرارت بردارید. سپس خامه ای که روی قهوه ایجاد شده را با قاشق بردارید و درون فنجان بریزید. سپس دوباره قهوه جوش را روی گاز و روی حرارت قرار دهید تا زمانی که باز شروع به جوشیدن کند. سپس آن را باز از حرارت بردارید و نصف قهوه داخل قهوه جوش را در فنجان ها بریزید اما کاملا فنجان ها را پر نکنید. پس از این مرحله باز هم قهوه جوش را روی حرارت بگذارید و برای سومین بار و به مدت 15 ثانیه بگذارید جوش بیاید. بعد آن را از حرارت بردارید و داخل فنجان را پر کنید. حالا شما یک قهوه ترک خیلی خوب دارید که آماده نوش جان کردن است.

ساختن قهوه کیسه ای

در این روش شما قرار است یک چیزی شبیه قهوه آماده درست کنید. یک تکه پارچه یا هر فیلتر مناسبی بردارید و داخل آن دو قاشق پودر قهوه بریزید. سپس اطراف پارچه را جمع کنید و با نخی سفت ببندید. نخ را بلند ببرید تا بتوانید دنباله اش را در دست داشته باشید. سپس آب را داغ کنید. کیسه قهوه ای که ساخته اید در فنجان بگذارید و داخل فنجان آب داغ بریزید و چند دقیقه صبر کنید و بعد کیسه را خارج کنید. به این ترتیب شما یک قهوه کیسه ای بدون استفاده از قهوه ساز درست خواهید کرد. می توانید به قهوه خود شیر یا شکر هم اضافه کنید.

حتما بخوانید:   روش پختن چند کباب با سولاردام و مایکروویو

درست کردن قهوه جنگلی

درست کردن قهوه در جنگل آن هم با ساده ترین امکانات حال و هوای خاص خودش را دارد. برای این کار داخل یک کتری کمی پودر قهوه بریزید و درونش آب بریزید و روی آتش آماده شده با ذغال قرار دهید. پس از این که شروع به جوشیدن کرد دو دقیقه صبر کنید. سپس آن را خوب هم بزنید و در فنجان سرو کنید. ته نشین قهوه را داخل فنجان نریزید.

قهوه بدون قهوه ساز

تهیه قهوه با شیشه مربا

می گویند آدمی در شرایط سخت ابتکارات جالبی به سرش می زند. اگر دو تا شیشه مربای خالی دارید می توانید از آن ها به عنوان قهوه ساز استفاده کنید! در این روش یک دستمال تمیز هم به عنوان فیلتر به کارتان می آید. ابتدا مقداری آب را بجوشانید. در یکی از شیشه مرباها سه یا چهار قاشق غذاخوری پودر قهوه بریزید و بعد آرام آرام آب جوش را به آن اضافه کنید. چهار یا پنج دقیقه صبر کنید و سپس دستمال یا همان فیلترتان را روی شیشه مربای دومی قرار بدهید و سفت کنید. سپس قهوه را از شیشه اولی درون دومی بریزید تا کاملا دانه های درشت و حل نشده از آن جدا شود. در این مرحله قهوه آماده ریخته شدن در فنجان هاست.

سخن آخر

طعم تلخ قهوه از آن تلخی های لذت بخش و اعتیادآور است که فقط کسانی که دچار عادت غیر قابل ترک نوشیدن قهوه هستند معنایش را درک می کنند! درست کردن قهوه با قهوه ساز برقی بهترین راهکار برای تهیه انواع قهوه و اسپرسو است. گاهی اما شرایط به گونه ای است که نمی توان از قهوه ساز استفاده کرد. مثلا ممکن است قهوه ساز شما خراب شده باشد، یا برق رفته باشد و یا در موقعیتی باشید که به هیچ تکنولوژی ای دسترسی ندارید و در عین حال نمی توانید از هوس نوشیدن یک فنجان قهوه بگذرید. در این مقاله چند روش ساده برای درست کردن قهوه بدون قهوه ساز برای شما شرح داده شد. با توجه به موقعیت و امکاناتی که در دسترستان است می توانید از این روش های کاربردی برای ساختن یک یا چند فنجان قهوه استفاده کنید. امیدوارم که روش های گفته شده برایتان مفید باشد.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش های تهیه قهوه بدون قهوه ساز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش های تهیه قهوه بدون قهوه ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x