تعمیرات مایکروفر

بهترین روش تمیز کردن و چربی زدایی مایکروفر و مایکروویو

بهترین روش تمیز کردن و چربی زدایی مایکروفر و مایکروویو | چربی زدایی مایکروفر، اهمیت تمیز نگه داشتن مایکروفر و مایکروویو

با توجه به اینکه اکثر افراد امروزه شاغل هستند و با مشغله های زیاد، تمیزکاری خانه و وسایل منزل سخت‌تر شده است. مایکروویو ها و مایکروفر ها مانند دیگر وسایل در معرض آلودگی های زیادی قرار دارند و زمان خاصی را باید برای تمیز کردن آنها در نظر گرفت. اگر در زمان مناسب اقدامات لازم برای تمیز کردن این وسایل را انجام ندهید، سلامت شما و خانواده شما به خطر خواهد افتاد. بهتر است، که برای تمیز کردن مایکروویو و مایکروفر از راهکارهایی ساده و کاربردی می‌توانید استفاده کنید. امروزه در اکثر خانه ها از دستگاه های مایکروفر و مایکروویو استفاده می‌شود و در آشپزخانه نیازهای افراد را پاسخگو هستند.

می توان با این دستگاه ها پخت و پز انواع مواد غذایی را انجام داد. به دلیل کاربرد زیادی که این دستگاه ها دارند با سرعت بیشتری کثیف می‌شوند و نیاز است، که آنها را تمیز کنید. تمیز کردن مایکروفر و مایکروویو کار زمان بر و سختی بوده و در صورتی که بی احتیاطی شود، موجب وارد شدن خسارات زیادی به آنها خواهد شد.

نحوه تمیز کردن مایکروفر و مایکروویو

از دستگاه مایکروفر در آشپزخانه برای کارهای مختلفی مانند پخت و پز انواع مواد غذایی استفاده می شود. در این دستگاه پخت کیک، گرم کردن دوباره غذا و… را می‌توانید انجام دهید. وقتی که از دستگاه به این مقدار استفاده می کنید، حتماً باید لکه‌ها و کثیفی‌ها هایی که در طول روز در دستگاه مایکروفر ایجاد شده است را تمیز کنید. در غیر این صورت علاوه بر اینکه مواد غذایی که در دستگاه قرار می‌دهید، آلوده خواهد شد، خسارت زیادی به خود دستگاه نیز وارد می‌شود.

تمیز کردن مایکروفر به صورت روزانه

در پایان روز که دیگر از دستگاه مایکروفر استفاده‌ای ندارید، باید درب دستگاه خود را باز کنید و نگاهی به درون آن بیاندازید و باقیمانده مواد غذایی که در مایکروفر وجود دارد را با دستمال بردارید. از دستمال مرطوب و تمیز استفاده کنید و اگر درون مایکروفر لکه های چربی وجود دارد، آنها را تمیز کنید. حتماً باید در برنامه روزانه خود تمیز کردن دستگاه مایکروفر را قرار دهید. چون وقتی چربی درون دستگاه به موقع از بین می‌رود، کار نظافت اصلی مایکروفر راحت تر خواهد بود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مایکروفر بلومبرگ BLOMBERG

استفاده از لیمو برای تمیز کردن مایکروفر

در صورتی که به صورت مرتب مایکروفر را تمیز نکنید، لکه‌های غذا و روغن هایی که بر روی سقف و دیواره های این دستگاه وجود دارد، باقی مانده و سفت خواهند شد. در نتیجه درون دستگاه مایکروفر بوی نامطبوع ایجاد می گردد. به سادگی می توانید درون دستگاه مایکروفر را با استفاده از مقداری آب، حوله و یک لیمو از بین ببرید. برای اینکار طبق دستور زیر عمل کنید:

آب نصف یک لیمو را با نصف لیوان آب ترکیب کرده و محلول را درون کاسه ای که می‌توان درون دستگاه مایکروفر استفاده کرد، بریزید. در صورتی که به آبلیمو تازه و طبیعی دسترسی ندارید، می توانید از آب دیگر مرکبات مثل پرتقال نیز استفاده نمایید.

پس از اینکه آب‌لیمو گرفته شد، با استفاده از چاقو لیمو را به قطعه های ریز تقسیم نمایید. همچنین می‌توان پوست لیمو را نیز درون ترکیب آب و آبلیمو ریخت. این کار موجب می‌شود، که همه اجزای مختلف لیمو برای تمیز کردن دستگاه مورد استفاده قرار گیرد.

حالا باید کاسه را درون دستگاه مایکروفر قرار دهید و آن را حرارت دهید. وقتی که این محلول به جوش آمد ممکن است، که از کاسه به بیرون بریزد، که این نگران کننده نیست و نباید بلافاصله این کاسه را از دستگاه خارج کنید. چون امکان دارد، که محلول در حال جوش به صورت شما بپاشد. بنابراین پس از گذشت چند دقیقه دستگاه را باز کنید. در موقعی که می‌خواهید کاسه را بیرون آورید، از دستمال ضخیم استفاده کنید، تا دست شما آسیب نبیند.

در صورتی که درون کاسه از محلول باقی مانده بود بهتر است، که یک یا دو دقیقه دیگر آن را درون دستگاه بگذارید، تا همه آن تبخیر گردد.

این محلول دارای قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی می باشد و چربی هایی که درون دستگاه مایکروفر وجود دارد را از بین خواهد بود. همچنین برای از بین بردن بوی نامطبوع دستگاه، یکی از راهکارهای آسان و کاربردی می باشد. لیمو در طول فرآیند به دستگاه شما بوی خوشی را می دهد.

درب دستگاه را ببندید و برای چند دقیقه از آن استفاده نکنید و اجازه دهید، که بخار ایجاد شده بر روی دیواره ها نشسته و چربی ها خوب خیس شوند. پس از اینکه ده دقیقه گذشت، درب مایکروفر را باز کرده و آن را تمیز کنید. صفحه گردان دستگاه مایکروفر را بیرون آورید و با استفاده از حوله تمیز و مناسب آن را تمیز کنید.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت و امکانات مایکروفر پاکشوما | نحوه نصب مایکروفر پاکشوما

حوله مرطوب را به پهلو و دیواره های ماکروفر بکشید و پشت درب دستگاه را نیز تمیز کنید. به جای حوله مرطوب، می توانید از اسفنج مرطوب نیز استفاده نمایید.

آب لیمو برای تمیز کردن مایکروویو

نحوه تمیز کردن دستگاه مایکروویو

درب دستگاه مایکروویو را باز نمایید و اگر تکه های مواد غذایی، گرد و غبار و چربی ها مشاهده کردید، باید اقدامات لازم برای تمیز کردن دستگاه خود انجام دهید. برای این کار راهکارهای زیادی وجود دارد، اما بهتر است، که با سه ماده در دسترس، ارزان و طبیعی یعنی لیمو، سرکه و جوش شیرین این کار را به راحتی انجام دهید.

در اولین مرحله باید بوی درون دستگاه مایکروویو را از بین ببرید. این کار کمی سخت می‌باشد. موثر ترین و ساده ترین روش برای این کار استفاده از جوش شیرین می باشد. برای انجام دادن این کار یک قاشق چایخوری جوش شیرین را در ماکروویو قرار دهید و در این حالت سیستم بو زدایی خودکار را برگزینید.

وقتی که بو زدایی به اتمام رسید، با استفاده از دستمال مناسب درون دستگاه را تمیز کنید. برای این که درون دستگاه مایکروویو را تمیز کنید، از اسپری نباید استفاده کنید، اما می‌توان روی اسکاچ اسپری زده و درون دستگاه خود را تمیز نمایید و پس از گذشت دو الی سه دقیقه با دستمال مرطوب درون دستگاه را پاک کنید.

برای تمیز کردن لکه های سفت شده بهتر است، که پنبه را به الکل صنعتی آغشته کرده و آنها را از بین ببرید و پس از اینکه پنج دقیقه با آن خیس خوردند، باید با دستمال مرطوب آنها را پاک کنید.

برای اینکه بتوانید لکه های درون مایکروویو را با بخار از بین ببرید. باید یک لیوان آب را در ظرف مناسبی که می‌توان در مایکروویو استفاده کرد، بریزید. اگر مایکروویو را همیشه تمیز می کنید، کافی است که لیمو را برداشته و برش هایی از آن را به آب درون لیوان اضافه کنید.

در صورتی که در مایکروویو شما لکه های سفت و سختی وجود دارد. باید به آب، سرکه سیب یا سرکه سفید اضافه نمایید و آن را در دستگاه قرار دهید و تا جوشیدن آن صبر کنید و اجازه دهید، که در مایکروویو شما بخار ایجاد شود. وقتی که دستگاه را خاموش کردید نباید درب آن را باز کنید، اجازه دهید که محلولی که بخار شده است، به خوبی روی چربی ها و دیواره ها نشسته و آنها را خیس کند.

وقتی که دستگاه شما خنک شد، باید با احتیاط کاسه را بیرون آورید و با پارچه مرطوب درون مایکروویو را تمیز کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات مایکروفر کن | نمایندگی تعمیرات کن

از بین بردن بوی سرکه در مایکروویو با جوش شیرین

در صورتی که پس از استفاده از سرکه بوی آن در دستگاه شما احساس می شود، می‌توانید این بو را با استفاده از جوش شیرین از بین ببرید. یه قاشق جوش شیرین را با یک فنجان آب گرم ترکیب کنید. جوش شیرین بوهای نامطبوع را جذب می‌کند و آنها را از بین می‌برد. برای انجام دادن بهتر این کار می‌توانید چند برش از مرکباتی مانند لیمو یا پرتقال را در این محلول بریزید و پس از آن فنجان فوق را درون مایکروویو بگذارید.

مایکروویو

پیشنهاد می شود، که حتماً از کاسه مخصوص این دستگاه استفاده کنید. چون گرمای زیادی که تولید می شود کاسه را زیاد داغ می کند و امکان ترکیدن آن بیشتر است. برای احتیاط بیشتر توصیه می شود، که از قاشق چوبی درون این کاسه استفاده کنید، تا کمی حرارت را به خود بگیرد. این کاسه را درون دستگاه مایکروویو قرار دهید و درجه دستگاه خود را روی حداکثر تنظیم کنید و پنج دقیقه زمان دهید.

محلول باید درون دستگاه مایکروویو برای پنج دقیقه بماند، به جوش آمده و بخار کند. وقتی که زمان داده شده تمام شد، درب دستگاه را نباید باز کنید. چون الکل ها با بخار ایجاد شده خیس نخواهند خورد. اجازه دهید، که برای چند دقیقه این محلول درون مایکروویو مانده و لکه ها خیس بخورند.

وقتی ده دقیقه گذشت، درب دستگاه خود را باز کرده و کاسه فوق را بیرون آورید. صفحه گردان دستگاه مایکروویو را بیرون آورده و لکه ها و چربی هایی که روی آن وجود دارد را با استفاده از مایع ظرفشویی و آب بشویید. کمی آب لیمو و آب را درون کاسه بریزید و اسفنج را به آن آغشته کنید و قسمت های کناره، زیر، پشت و بالای درب مایکروویو را به خوبی تمیز کنید.

قسمت درونی دستگاه مایکروویو را با استفاده از پارچه مناسب و خشک پاک کنید و صفحه گردان را درون دستگاه قرار داده و اطمینان حاصل کنید، که به صورت صحیح قرار داده شده است. در صورتی که مایکروویو را روشن کردید و متوجه شدید، که صفحه گردان به خوبی نمی چرخد، احتمالاً آن را در محل خود به صورت صحیح قرار نداده اید.

31

بهترین روش تمیز کردن و چربی زدایی مایکروفر و مایکروویو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش تمیز کردن مایکروفر و مایکروویو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x