خدمات باربری و اسباب کشیخدمات

جابجایی و حمل پیانو توسط شرکت حمل چگونه است

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در اسباب کشی یکی از مهمترین مراحل، جابجایی حمل پیانو می باشد. نحوه جابجا کردن پیانو بسیار مهم است. وانت بارها باید با استفاده از روش های مختلف اقدام به جابجایی پیانو کنند و هیچ آسیبی به پیانو و دیواره های آن در طول مسیر وارد نشود.

نحوه جابجایی و حمل پیانو

افراد زیادی وجود دارند که دلبسته موسیقی هستند و به ساز های کلاسیک علاقه دارند، یکی از سازهای کلاسیک پیانو می باشد که در دنیا طرفداران زیادی دارد و در مکان‌هایی مانند کلیسا ها، خانه ها، کنسرت های موسیقی و یا در بعضی از رستوران ها استفاده می شود.

ساز پیانو از نوعی ساز می باشد که صفحه کلید دارد، یعنی بر روی هر کدام از کلیدهای پیانو یا کلاویه با انگشت می زنیم، چکش هایی که درون پیانو وجود دارد بر روی سیم های نازک ضربه می زنند که این امر موجب به وجود آمدن صدای خاص یک کلید می شود. خود این سیم ها به صفحه صدا متصل هستند که نقش آن تقویت کردن صدای آن ها می باشد.

نکاتی که باید در هنگام جابجایی پیانو آنها را رعایت کنیم

 • قبل از اینکه حمل پیانو را شروع کنیم باید مطمئن بشویم که پیانو به راحتی از درب منزل و راهرو ها عبور می کند. در غیر این صورت باید راه جدیدی برای جابجا کردن پیانو پیدا کنیم.
 • در مرحله بعدی شما باید سرپوش کلاویه ها را ببندید.
 • حتماً سعی کنید قبل از اینکه حمل و جابجایی را شروع کنید پیانو خود را با پلاستیک های ویژه بسته بندی کنید. این بسته بندی را شرکت های باربری انجام می دهند. باید به این نکته توجه داشته باشیم که بسته بندی پیانو اهمیت بسیار زیادی دارد، چون اگر برخوردی اتفاق بیفتد آسیبی به آن وارد نشود.
 • جابجا کردن پیانو کار بسیار سختی می باشد و پیانو ها بسیار شکننده هستند و ما باید با دقت زیادی پیانو را جابجا کنیم.
حتما بخوانید:   چگونه می توان سوپاپ شیردوش اهرمی را تعمیر و تعویض کرد؟

قیمت حمل پیانو چه مقدار است؟

جابجایی و حمل پیانو

پیانو در دسته بندی وسایلی لوکس و حساس قرار می گیرد پس وانت بارها امکان دارد که هزینه مناسب یا نامناسب ای را برای شما برآورد کنند. به طور معمول قیمت های حمل کردن پیانو بسته به برند و ابعاد پیانو تفاوت دارد. قیمت جابجایی پیانو به عواملی مانند مبدا و مقصد و بیمه نیز بستگی دارد.

حمل پیانو

یکی از مهمترین مواردی که پیانیست با آن روبه‌رو می‌شود حمل پیانو می باشد. از طرف دیگر جابجایی یا حمل پیانو و اعتماد کردن به شرکتی که پیانو شما را حمل می کند امکان دارد موجب نگرانی شما در اسباب کشی شود.

اگر می‌خواهید پیانو خود را جابجا کنید حتما با شرکت‌هایی که در حمل تخصص دارند تماس بگیرید و قبل از اینکه شرکت باربری را انتخاب کنید از قیمت آن اطلاع پیدا کنید.

در زمان قدیم ارتفاع پیانو های دیواری ۱۵۰۰ میلی متر هم بود. امروزه پیانو های دیواری حرفه ای حداقل ۱۱۰۰ تا ۱۳۳۰ میلیمتر هستند .

کوچکترین سایز پیانو به طول ۱۴۵۰ تا ۱۶۰۰ میلیمتر است بزرگترین سایز پیانو ۱۶۰۰ تا ۲۱۵۰ میلی متر می باشد که این پیانو ها مختص به هنرمندانی است که در اثر موسیقی فعالیت می کنند و جهت اجرا از پیانو استفاده می کنند.

در ادامه مقاله چند نکته مهم درباره پیانو های دیواری و رویال و پیانو های کنسول برایتان بیان می کنیم :

 • توجه داشته باشید که پیانو های دیواری و رویال فقط در طول  متفاوت می باشد .
 • ارتفاع پیانو های کنسول بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ میلیمتر است.
 • ارزان ترین و کوتاه ترین نوع پیانو, پیانو های دیواری اسپینیت هستند که ارتفاع آن ها بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر می باشد.

روش جابجا کردن پیانو

مهمترین و اصلی ترین ابزار هایی که برای جابجایی پیانو یا وسایل سنگین نیاز دارید دوش بند می باشد. به شما توصیه می کنیم بدون این ابزارها، پیانوی خود را هرگز جابجا نکنید. شما می‌توانید با استفاده کردن از طناب های ساده و ملحفه از آسیب شدید به پیانو در حین جابجایی جلوگیری کنید ، چند نمونه از این آسیب ها را در پایین برایتان بیان کردیم:

 1. به هم ریختن کوک پیانو
 2. پاره شدن طناب و افتادن پیانو
 3. خوردن پیانو به دیوار و نرده ها در هنگام حمل

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما از افراد و شرکت هایی که به اعتبار و سوابق آنها نیز اعتماد دارید درخواست کنید.

حتما بخوانید:   روش های کاربردی نصب کردن شناور منبع آب

حمل و نقل پیانو با وانت بار

یکی از محبوب ترین و گران قیمت ترین ساز ها پیانو می باشد پیانو در انواع مختلفی تولید می شود. پیانو نسبت به سایز های دیگر ابعاد بسیار بزرگی دارد.  پیانو یکی از جاگیر ترین و بزرگ ترین سازهای دنیا می‌باشد. چه شما یک پیانو الکتریک و یا دیواری داشته باشد فرقی نمی کند بزرگ بودن آن باعث خواهد شد که شما به راحتی نتوانید آن را جابجا کنید. در هنگام تعمیر و یا خرید پیانو مجبور هستید که دردسر های زیادی را تحمل کنید تا بتوانید آن را جابجا کنید.

یکی از گرانترین ساز پیانو می باشد و برای خرید مدل های قدیمی تر آن شما باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. شما نمی‌توانید تعمیر  کردن پیانو خود را به هرکسی بسپارید چون ساز بسیار حساسی است و ممکن است فردی که می‌خواهد ساز شما را تعمیر کند موفق نشود و به آن آسیب برساند. همچنین پیانو قطعاتی دارد که شما نمی توانید آنها را در کشور خودمان پیدا کنید . پس بهتر است که در هنگام جابجا کردن احتیاط کنید تا پیانو شما آسیبی نبیند.

نحوه بسته بندی پیانو

اگر که شما قصد دارید پیانو خود را به طبقه های پایین ببرید با یک فرد حرفه ای تماس بگیرید چون حمل پیانو کاری نیست که شما به تنهایی بتوانید آن را انجام دهید. به طور کلی ما دو نوع مهم پیانو داریم یکی پیانو دیواری و دیگری پیانو رویال می باشد . اگه قصد جابجا کردن پیانو رویال بزرگ را دارید بهتر است که با یک فرد حرفه ای تماس بگیرید چون این پیانو بسیار سنگین می باشد .

در ادامه مقاله نکاتی برای مراقبت بیشتر در هنگام جابجایی پیانو دیواری برای شما بیان کردیم :
 1. برای جابجایی پیانو حتما کمک بگیرید زیرا پیانو های دیواری بسیار سنگین هستند
 2.  پیانو را اندازه گیری کنید و همچنین درب ورودی را هم اندازه بگیرید و اطمینان پیدا کنید که پیانو به راحتی از در رد می شود از هر دو طرف حداقل یک تا دو اینچ باید اضافه بماند یعنی پیانو باید چند اینچ کوچکتر از درب ورودی باشد اگر لازم شد می‌توانید لولاهای درب را هم درآورید.
 3. سرپوشی را که برای ردیف در کلاویه ها می باشد را ببندید.
 4.  پیانو را با پوشال های کاغذی زیاد بپوشانید تا هنگام عبور از درها و هنگام حمل به کامیون خراب نشود.
 5. می توانید برای خارج کردن پیانو از خانه و بردن به داخل کابین کامیون از یک گردونه متحرک استفاده کنید.
 6.  وقتی می خواهید پیانو را بلند و حمل کنید دقت داشته باشید که پیانو بسیار سنگین می باشد و حتی شکننده است وقتی که آن را بر روی گردونه قرار می دهید دقت کنید.
 7.  بعد از این که پیانو را بارگیری کردید حتما چرخهای آن را قفل کنید.
حتما بخوانید:   وسایل تمیزکاری خانه چه چیزهایی هستند؟

چرا ما باید جابجایی پیانو خود را به باربری بسپاریم؟

جابجایی و حمل پیانو

 

 

پیانو وسیله ای بسیار سنگین و حساس می باشد که به هیچ وجه به وسیله افراد غیرمتخصص نباید حمل شود زیرا باعث اتفاقات زیاد و جبران ناپذیری خواهد شد و شاید شما متحمل هزینه های زیادی هم بشوید کسی که می خواهد این وسیله حساس و گرانقیمت را حمل کند مسئولیت زیادی برای مراقبت و حفظ سلامت آن دارد پس باید برای جابجایی پیانو از قدرت بدنی بالا و دانش فنی زیادی هم برخوردار باشید دقت داشته باشید حمل پیانو باید توسط اشخاص آموزش دیده و ماهر انجام شود زیرا کاری بسیار تخصصی است و مثل جابجا کردن یک وسیله از یک خانه به خانه دیگر نمی باشد.

شما در هنگام جابجایی پیانو از یک قسمت از اتاق به قسمت دیگر به مشکل برخورد خواهید کرد که آن هم باید توسط یک شخص با تجربه و ماهر انجام شود حرکت دادن پیانو برای چند متر هم اگر بطور ناشیانه انجام شود می تواند به آن آسیب برساند.

جابجایی و حمل پیانو به روش غلط چه پیامد هایی برای ما دارد؟

اگر شما جابجایی پیانو را به روش درست انجام ندهید برای شما بسیار هزینه‌بر خواهد شد زیرا احتمال دارد بدنه پیانو ترک بردارد و یا پین های کوک شل شود و یا خراشی در روی آن ایجاد شود پس باید قبل از این که پیانو را جابجا کنید حتماً آن را خوب بسته بندی کنید و اطمینان داشته باشید که از هر آسیبی ایمن است تا به این صورت به افزایش عمر پیانو خود کمک کرده باشید.

برای این منظور نمی توانید از پارچه نازک و یا همین طناب های ساده استفاده کنید زیرا هر لحظه امکان دارد که طناب پاره شده و پیانو رها شود و ممکن است پیانو شما به دلیل وزن سنگینی که دارد در سراشیبی به نرده ها و پله ها برخورد کند و در روی آن خط و خش ایجاد شود یکی دیگر از پیامدهای حمل غلط پیانو این است که شما با اینکار می توانید باعث خارج شدن پیانو از کوک و رگلاژ شوید پس سعی کنید در حمل و جابجایی پیانو تمام نکات ایمنی را که در این مقاله برای تان بیان کردیم رعایت کنید تا به پیانو شما آسیب نرسد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

جابجایی و حمل پیانو توسط شرکت حمل چگونه است

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جابجایی و حمل پیانو به روش غلط چه پیامد هایی برای ما دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x