لوازم خانگی

راهنمای تعمیر چرخ گوشت ناسیونال National|خدمات تعمیر نمایندگی چرخ گوشت ناسیونال

راهنمای تعمیر چرخ گوشت ناسیونال National|خدمات تعمیر نمایندگی چرخ گوشت ناسیونال، عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت ناسیونال

چنانچه نکات مهم و کاربردی در مورد عیب‌یابی چرخ گوشت ناسیونال را بدانید، وقتی که دستگاه شما با ایرادی مواجه می‌شود، شما می‌توانید بهترین تصمیم را در مورد آن بگیرید. در ادامه متوجه خواهید شد، که برخی اوقات صرفاً به خاطر استفاده نادرست ما از این چرخ گوشت، دستگاه از کار می‌افتد و یا ممکن است، که قطعات آن را به صورت ناصحیح نصب کرده باشید، که با مطالعه این مطلب می‌توانید با آنها آشنا شوید و دیگر نیازی به هزینه کردن برای تعمیر دستگاه خود نخواهید داشت‌.

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر چرخ گوشت ناسیونال

برای عیب یابی کردن چرخ گوشت ناسیونال باید با توجه به مشکلاتی که برای دستگاه پیش آمده است، قطعه‌های مربوط به آن بخش را مورد بررسی قرار دهید. چون چرخ گوشت ناسیونال دستگاه پیچیده‌ای نیست، می‌توانید با داشتن اطلاعات لازم، علت ایراد به وجود آمده را تشخیص داده و برطرف کنید.

اصطحکاک درون چرخ گوشت ناسیونال

یکی از ایرادات متداول چرخ گوشت ناسیونال وجود داشتن اصطحکاک داخل این دستگاه می‌باشد، که دلیل بروز این مشکل در اکثر اوقات تمیز و پاکیزه نبودن گوشتی است، که در این دستگاه استفاده می‌کنید. برای برطرف کردن این مشکل شما باید گوشتی را که قصد چرخ کردن آن را دارید، به خوبی تمیز کنید و سپس برای مدت حداقل نیم ساعت در یخچال قرار دهید و بعد می‌توانید آن را با استفاده از چرخ گوشت ناسیونال به راحتی چرخ کنید.

موتور چرخ گوشت ناسیونال روشن می‌شود اما چرخ حلزونی شکل آن نمی‌چرخد

 • هرز بودن آرمیچر در چرخ گوشت ناسیونال از اصلی ترین دلایل نچرخیدن مارپیچ در این دستگاه است. آرمیچر چرخ گوشت با استفاده از انرژی برق حرکت می‌کند و در چرخیدن مارپیچ تاثیر زیادی دارد. در برخی مواقع ممکن است آرمیچر با مشکل مواجه شود و اختلال در آن، موجب می‌شود که نیروی محرک لازم برای چرخاندن مارپیچ وجود نداشته باشد. در این صورت باید آرمیچر، توسط متخصص تعمیر چرخ گوشت تعمیر گردد.
 •  اگر انتهای مارپیچ ساییده شده باشد می‌تواند سبب نچرخیدن آن شود. در انتهای مارپیچ قطعه فلزی شش ضلعی وجود دارد که بسیار محکم است. چنانچه در این قسمت ساییدگی ایجاد شده باشد، می‌تواند موجب نچرخیدن مارپیچ شود که در بیشتر مواقع با تراش دادن این قسمت می‌توانید مشکل را برطرف کنید. چنانچه با تراشیدن مشکل چرخ گوشت شما برطرف نشد، باید این قطعه را در چرخ گوشت ناسیونال تعویض کنید.
 •  یکی دیگر از دلایل حرکت نکردن مارپیچ خراب بودن چرخ دنده گیربکس در این دستگاه است. چرخ دنده گیربکس قسمتی از دستگاه است، که شش ضلع دارد و مارپیچ را در جای خود نگه می‌دارد. چنانچه این قسمت دچار شکستگی، ساییدگی و یا خرابی شود، موجب می‌شود که مارپیچ نتواند بچرخد. این مشکل از تعمیرات پرهزینه محسوب می‌گردد. مصرف کنندگان می‌توانند با رعایت کردن چند نکته ساده از پیش آمدن این مشکل جلوگیری کنند. باید تکه‌های گوشت را که قصد چرخ کردن دارید، به قسمت‌های ریز تر تقسیم کنید، همچنین از گوشت استخوان دار نباید در دستگاه چرخ گوشت ناسیونال استفاده کنید، یکی دیگر از مواردی که در بروز این مشکل تاثیر گذار است فشار آوردن زیاد به لوله چرخ گوشت است که نباید این کار را انجام دهید، و مورد دیگری که باید رعایت شود این است که چرخ گوشت ناسیونال را برای مدت طولانی و به صورت مداوم روشن نگه ندارید.
 •  دلیل آخری که برای نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت ناسیونال می‌توان نام برد، خراب بودن پین فنر یا شفت موتور دستگاه است. باید توجه داشته باشید، که تعمیر کردن پین فنر و موتور بسیار تخصصی و سخت است، که باید توسط متخصصین در این زمینه انجام شود‌. خراب بودن پین فنر موتور که می‌تواند دلیل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت ناسیونال شود، در بیشتر مواقع به صورت شکستگی دیده می‌شود و در این صورت باید برخی از قطعه‌ها عوض شوند.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال ناسیونال National | خدمات نمایندگی ناسیونال

چرخ گوشت ناسیونال

چرخ گوشت ناسیونال صدای زیادی تولید می‌کند

 • یکی از دلایل صدای زیاد چرخ گوشت ناسیونال، خرابی در چرخ دنده‌های این دستگاه است. چنانچه چرخ دنده چرخ گوشت ناسیونال، بر اثر فشار زیاد دچار ایراد و یا شکستگی شود، موجب صدای زیادی خواهد شد. تنها راهکار برای برطرف کردن ایراد به وجود آمده در دستگاه شما، عوض کردن چرخ دنده خراب است.
 •  نصب اشتباه قطعات چرخ گوشت ناسیونال از دیگر دلایل به وجود آمدن صدای زیاد در این دستگاه است، که در این صورت باید هرگونه اشتباهی که در مونتاژ این دستگاه انجام دادید را اصلاح نمایید. چون علاوه بر ایجاد صدای زیاد در چرخ گوشت ناسیونال، می‌تواند موجب آسیب‌های دیگر نیز شود.
 •  امکان دارد میان گوشت‌هایی که برای چرخ کردن وارد دستگاه کرده‌اید تکه استخوان یا چیز سخت دیگری وجود داشته باشد، که دستگاه نمی‌تواند آن را چرخ کند. در این حالت چرخ گوشت ناسیونال صدای مهیبی را تولید خواهد کرد، که نشان دهنده عدم توان چرخ کردن است. در این صورت حتما باید چرخ گوشت خود را فوری خاموش نمایید. چون احتمال سوختگی موتور دستگاه وجود دارد.
 • ممکن است پروانه‌های خنک کننده چرخ گوشت ناسیونال دچار ساییدگی شده باشند. این پروانه‌های خنک کننده در چرخ گوشت ناسیونال موجب خنک نگه داشتن دستگاه می‌شوند و اجازه نمی‌دهند که دمای دستگاه خیلی بالا رود. ممکن است این پروانه‌ها به مرور زمان از جای خود درآمده باشند و هرز شده باشند. در این صورت باید پروانه جدید را جایگزین نمایید.

چرخ گوشت ناسیونال کند شده است

 •  کند بودن چرخ گوشت ناسیونال دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید، که قطعه‌های این دستگاه را به صورت درست نصب نموده و در جای خودشان چفت کردید.
 •  یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن این مشکل، کند شدن تیغه چرخ گوشت ناسیونال به مرور زمان و بر اثر استفاده زیاد است. بهتر است، که تیغه دستگاه را با استفاده از سوهان تیز نمایید یا در صورت لزوم آن را عوض کنید.
 • به ظرفیت چرخ گوشت ناسیونال خود توجه داشته باشید و  مقدار زیادی گوشت را یک دفعه نباید با استفاده از این دستگاه چرخ کنید.
 •  گوشت‌های خود را به قسمت‌های کوچک‌تر و ریزتر تقسیم نمایید و سپس در چرخ گوشت بریزید. همچنین از قسمت‌هایی که رگ و چربی دارند نباید استفاده کنید چون موجب کند شدن تیغه دستگاه می‌شود. چرخ کردن موادی مثل پیاز نیز موجب کند شدن تیغه چرخ گوشت می‌شود.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر بخارشوی دسینی Dessini/نمایندگی بخارشوی دسینی

چرخ گوشت ناسیونال ناگهان خاموش می‌شود

 •  یکی از عواملی که موجب می‌شود چرخ گوشت ناسیونال به صورت ناگهانی خاموش شود، داغ شدن این دستگاه است. برای پیشگیری از به وجود آمدن این مشکل، باید به دستگاه خود استراحت دهید، تا خنک شود و سپس مجددا از آن استفاده کنید. داغ شدن چرخ گوشت ناسیونال و خاموش کردن دستگاه حتماً آن را از برق جدا کنید.
 •  در صورتی که چرخ گوشت ناسیونال شما به صورت ناگهانی خاموش شد، برق منزل خود را چک کنید. ممکن است قطع شده باشد و یا فیوز منزل شما پریده باشد.
 •  امکان دارد پریز برقی که چرخ گوشت ناسیونال را به آن وصل کردید، خراب بوده و برق به دستگاه نرسد و موجب خاموش شدن ناگهانی این دستگاه شود. بنابراین باید پریز را چک کنید. برای این کار می‌توانید از فازمتر و یا وسیله برقی دیگر استفاده کنید.
 • مورد دیگری که باید مورد بررسی قرار دهید این است، که دوشاخه چرخ گوشت ناسیونال را چک کنید که دچار آسیب دیدگی و یا خرابی نشده باشد. ممکن است که سیم دوشاخه این دستگاه اتصالی پیدا کرده باشد. که تنها راهکار و بهترین راهکار این است، که دوشاخه دستگاه خود را تعویض نمایید.
 •  چنانچه به موتور چرخ گوشت ناسیونال فشار زیادی وارد شود مثل وقتی که مواد سختی مثل استخوان در آن قرار می‌گیرد، امکان دارد که موتور دستگاه به علت عدم توان چرخ کردن آن خاموش گردد. بنابراین نباید به موتور دستگاه خود فشار زیادی وارد کنید.
 •  خراب بودن موتور چرخ گوشت ناسیونال یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی این دستگاه می‌تواند باشد. در این حالت باید بلافاصله چرخ گوشت خود را خاموش نمایید و برای برطرف کردن ایراد به وجود آمده، موتور را تعمیر و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 •  دکمه چرخ گوشت ناسیونال فرمان خاموش و روشن شدن این دستگاه را به جریان می‌اندازد. بنابراین در صورتیکه این دکمه خراب باشد موجب خواهد شد، که چرخ گوشت ناسیونال شما ناگهان خاموش شود. برای برطرف کردن این مشکل این دکمه را خوب بررسی کنید، که شکستگی و یا تورفتگی نداشته باشد. در صورت سلامت فیزیکی این دکمه، باید به سراغ مدارهای آن بروید و آنها را بررسی نمایید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر جارو شارژی سام | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سام

چرخ گوشت ناسیونال

نکات مهم استفاده از چرخ گوشت ناسیونال

 •  یکی از نکات مهم برای استفاده بهتر از چرخ گوشت ناسیونال توجه به تیغه‌های این دستگاه است. در صورتی که تیغه چرخ گوشت ناسیونال تیز نباشد امکان دارد، که موجب له شدن گوشت‌ها شده و نتیجه کار رضایت بخش نباشد.
 •  چرخ گوشت ناسیونال را برای آبگیری و چرخ کردن سبزی‌ها استفاده نکنید. چون این دستگاه مناسب این کار نیست و موجب آسیب رسیدن به دستگاه خواهد شد.
 •  یکی دیگر از اشتباهات رایجی که در استفاده از چرخ گوشت ناسیونال دیده می‌شود، چرخ کردن پیاز به همراه گوشت در این دستگاه است. چرخ کردن پیاز موجب کند شدن تیغه دستگاه شما می‌شود. بنابراین نباید این کار را انجام دهید.
 •  برای چرخ کردن گوشت‌هایی که دارای رگ و چربی زیادی هستند باید از چرخ گوشت صنعتی استفاده کنید. چون چرخ گوشت ناسیونال مناسب این کار نیست و چربی‌های موجود در گوشت مورد نظر، در تیغه دستگاه گیر می‌کند.
 •  توجه داشته باشید که چرخ گوشت ناسیونال را به هیچ عنوان به صورت خالی روشن نگذارید. چون در این صورت فشار بسیار زیادی به موتور دستگاه وارد می‌شود و موجب فرسودگی و استهلاک آن خواهد شد.
 •  زمانی که قصد دارید چرخ گوشت ناسیونال خود را تمیز کنید، باید دقت لازم را داشته باشید که به قسمت‌های موتور و قسمت‌های فنی این چرخ گوشت به هیچ عنوان آب نرسد.

111111111111111111

31

راهنمای تعمیر چرخ گوشت ناسیونال National

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر و عیب‌یابی چرخ گوشت ناسیونال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا