تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه تعمیر یخساز یخچال نف NEFF

چگونه یخساز یخچال ساید بای ساید نف را تعمیر کنیم

نحوه تعمیر یخساز یخچال نف چگونه می باشد؟ اگر شما هم در منزل از یخچال فریزر ساید بای ساید نف استفاده می کنید احتمال دارد با مشکلات خرابی یخساز روبرو شده باشید معمولاً در این دستگاه مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آمد و به دلایل مختلفی می تواند باعث خراب شدن یخساز یخچال نف باشد باید این دلایل توسط شما بررسی و عیب یابی شود ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم مشکلاتی را که احتمال دارد برای یخساز یخچال نف شما به وجود بیاید توضیح داده و رفع این مشکلات را هم برایتان بیان کنیم. اگر شما در زمینه ی تعمیر یخچال مهارتی ندارید و متوجه شدید که خودتان نمی توانید یخساز یخچال نف را تعمیر کنید بهتر است که از تعمیرگاه مجاز یخچال ساید بای ساید نف برای رفع مشکل کمک بگیرید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال نف را راه اندازی کنیم؟

یخساز یخچال نف

اگر شما به تازگی یخچال فریزر نف را خریداری کردید برای استفاده از این یخچال فریزر نیاز دارید که ابتدا یخساز یخچال را فعال کنید برای فعال سازی یخساز یخچال نف باید به روش زیر عمل کنید:

 • به طور معمول یخساز ها طوری طراحی شده اند که در صورت روشن شدن یخچال، یخساز هم فعال می شود.
 •  ولی اگر شما متوجه شدید که به هر دلیلی یخساز یخچال شما فعال نشده است باید کلید روشن کردن یخساز را پیدا کنید.
 • در بیشتر برندهای یخچال کلید روشن کردن یخساز به شکل on می باشد و یا اینکه احتمال دارد یک اهرم فلزی در کنار یخساز قرار داده باشند و شما برای فعال کردن یخساز باید آن را به طرف پایین بکشید
 •  اگر موفق به فعالسازی یخچال فریزر خود نشدید بهتر است از دفترچه راهنما برای این کار کمک بگیرید.
حتما بخوانید:   چگونگی نصب دودکش آبگرمکن دیواری

چگونه می توانیم یخساز یخچال نف را غیرفعال کنیم؟

اگر شما نیاز به یخساز نداشتید و خواستید آن را غیرفعال کنید می توانید از دکمه off برای این کار استفاده کنید که روی یخساز قرار داده شده است و یا می توانید اگر یخ ساز شما مدل اهرمی است با کشیدن اهرم به طرف بالا یخساز را خاموش کنید یعنی اهرم باید در زاویه ۹۰ درجه قرار گرفته باشد تا یخساز خاموش شود.

چه زمانی نیاز است یخساز یخچال نف را ریست کنیم؟

احتمال دارد شما با این مشکل  روبه رو شده باشید که در عملکرد یخساز شما اختلالی وجود به وجود آمده، اگر متوجه شدید که یخساز به طور طبیعی کار نمی کند یعنی در عملکرد آن اختلال ایجاد شده در این صورت اصلا نگران نباشید زیرا شما می توانید یخساز را ریست کرده و مشکلاتی که باعث صحیح کار نکردن آن شده، را برطرف کنید برای اینکه یخساز  یخچال را ریست کنید باید از مشکل پیدا کردن آن مطمئن باشید، دقت کنید که هیچگاه در فواصل کوتاه و به طور مکرر یخچال را ریست نکنید زیرا باعث می شود که به دستگاه یخچال فریزر شما آسیب برسد زمان هایی که برای ریست کردن یخساز مناسب می باشد عبارت است از:

 • به وجود آمدن صدای بلند هنگام یخ سازی یخچال
 •  کار نکردن درست یخساز در یخچال

چگونه می توانیم یخساز یخچال نف را ریست کنیم؟

همان گونه که گفتیم گاهی کیست کردن یخساز نف لازم می باشد ولی این کار را فقط باید در صورت نیاز انجام دهید و به طور مکرر نمی توانید یخساز یخچال را ریست کنید زیرا به یخچال فریزر شما آسیب می رساند. در ادامه مطالب می‌خواهیم برای شما روش ریست کردن یخساز یخچال نف را توضیح دهیم. برای ریست کردن یخساز یخچال نف به روش زیر عمل کنید :

 •  دکمه reset ice maker را سه ثانیه نگه دارید
 •  در این صورت یخساز یخچال نف شما خواهد ریست خواهد شد.

چگونه می توانیم یخساز یخچال نف را تعمیر کنیم؟

برای اینکه شما بتوانید یخساز یخچال نف خود را تعمیر کنید باید در مرحله اول آن را درست عیب یابی کنید و قسمتی را که دچار مشکل شده، پیدا کنید. در این مقاله ما می خواهیم مشکلاتی را که به طور معمول و رایج برای یخساز شما اتفاق می افتد، بررسی کرده و راهکارهایی را برای تعمیر کردن آن برای شما بیان کنیم.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال فریزر جنرال آدمیرال General Admiral

چرا یخ از یخساز یخچال خارج نمی شود؟

اگر متوجه شدید که یخ به طور کامل از یخچال خارج نمی شود بهتر است برای عیب یابی کردن موارد زیر را بررسی کنید:

 • گاهی اگر شما برای مدت طولانی از یخساز استفاده نکنید باعث می شود که مخزن یخ پر شده و یخ به درستی از آن خارج نشود
 •  اگر بازوهای انتقال دهنده یخ خراب شود و یا اینکه یکی از اجزای داخلی آن خراب شده باشد، می تواند باعث خارج نشدن یخ از یخساز شود
 •  احتمال دارد که یخ های درون یخساز به دلایل مختلف به همدیگر بچسبد اگر یخ ها به هم بچسبد آنگاه یخ به راحتی از یخساز خارج نمی شود.

به چه دلیل یخساز یخچال یخ نمی سازد؟

اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال شما یخ نمی سازد، باید ابتدا یخساز را بررسی کنید و از سلامت خود یخساز مطمئن شوید زیرا احتمال دارد که دچار مشکل شده باشد. برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 •  در مرحله اول، آب ورودی به یخچال را بررسی کنید زیرا اگر آب به راحتی وارد یخساز نشود مانع از تولید یخ خواهد شد.
 •  سپس قطعات فنی یخساز مثل سنسور قالب یخساز ، موتور تایم و ترمودیسک را بررسی و عیب یابی کنید اگر متوجه شدید که ایراد یخساز از خرابی موارد بالا می باشد برای تعمیر آنها حتماً از متخصص مجرب کمک بگیرید زیرا تعمیر موارد فنی یخساز به تخصص نیاز دارید.

چرا یخساز یخچال نف یخ کمی تولید می کند؟

یخساز یخچال نف

احتمال دارد شما هم در یخساز یخچال خود با این مشکل روبرو شده باشید برای اینکه این مشکل را رفع کنید باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • دقت کنید هر بار که یخ توسط یخساز تولید می شود یخساز توانایی تولید ۹۰۰ گرم یخ را دارد بعد از اینکه محفظه پر شد یخسازی هم متوقف می شود اگر یخ به مقدار کم و یا حتی نامنظم بیرون بیاید احتمال دارد که یخ هایی که درون محفظه قرار دارند به هم چسبیده باشد و به این صورت نمی تواند به راحتی از محفظه خارج شود.
 • برای حل این مشکل شما باید مرتباً یخساز را بررسی کنید و داخل محفظه را هم خالی کنید تا اینکه جایی برای تولید یخ های بیشتر وجود داشته باشد.

سنسور یخچال چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار داده شده است؟

در صورت مشکل پیدا کردن یخساز یکی از مواردی که شما باید بررسی کنید سنسور یخساز می باشد برای بررسی سنسور یخساز، باید محل قرارگیری آن را به طور دقیق بدانید. سنسور یکی از قطعات مهم در یخساز است البته در مدلهای مختلف یخچال نف ، سنسور در جای خاصی قرار گرفته است ولی به طور معمول این قطعه را می توانید با باز کردن پوشش یخساز پیدا کنید.

حتما بخوانید:   چرا سینمای خانگی صدا ندارد ؟

ترمودیسک یخساز چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار گرفته است؟

اگر متوجه شدید که ترمودیسک یخساز شما با مشکل روبرو شده و خواستید ترمودیسک را بررسی کنید باید حتماً محل قرارگیری آن را در یخساز بدانید ترمودیسک دمای بالای یخچال را تحمل می‌کند و از افزایش دمای المنت هم جلوگیری می کند ترمودیسک در مجاورت المنت و اواپراتور قرار گرفته است.

شیر برقی یخساز یخچال نف چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار گرفته است؟

شیر برقی یا همان شیر ورودی آب قطعه ای در یخچال است که بدون آن یخساز قادر به یخسازی نخواهد بود این شیر به قسمت انتهای لوله آب یخچال وصل می شود و می تواند آب مورد نیاز را به یخساز منتقل کند وقتی که یخساز یخچال به شیر ورودی برق رسانی می کند سیم روی لوله فعال خواهد شد و باعث می شود که آب درون قالب های یخ پر شود. این شیر در قسمت پشت پنل یخچال وصل شده و شما به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید نف

همانگونه که می دانید یخساز در یخچال نف بسیار کارایی دارد و در صورت بروز مشکل در این قسمت شما با مشکل جدی روبرو خواهید شد و حتما برای شما بسیار ناراحت کننده خواهد بود. ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما موارد رایجی را که باعث به وجود آمدن مشکل در یخساز یخچال نف می شود را بیان کردیم و همچنین برطرف کردن این مشکلات را هم توضیح دادیم در این مقاله وظیفه سنسور، ترمودیسک و شیربرقی را توضیح داده و گفتیم که در صورت خرابی یکی از این موارد شما باید برای تعمیر آن تخصص کافی را داشته باشید اگر شما در این زمینه مهارت ندارید برای برطرف کردن مشکلات فنی یخساز بهتر است که به تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر ساید بای ساید نف مراجعه کنید زیرا تعمیر این قطعات تخصصی می باشد و به تخصص بالایی نیاز دارد.

 

00000000000999999

31

 

روش تعمیر یخساز یخچال نف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیر برقی یخساز یخچال نف چه وظیفه ای دارد و در کجا قرار گرفته است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا