لوازم خانگی

تعمیر جارو شارژی نیولایف | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی نیولایف

بعد از عمومی شدن جارو برقی در منازل ؛ جارو های شارژی طراحی شدند. این جارو ها بدون سیم هستند و بسیار کاربردی می باشند. ولی مانند هر دستگاه دیگر؛ این دستگاه هم نقاط ضعفی دارد و ممکن است دچار مشکل بشود.

یکی از وسایل پر کاربرد و مصرفی در خانه جارو شارژی است، که به دلیل استفاده زیاد ممکن است دچار مشکلاتی شود. گاهی اوقات این مشکلات به راحتی حل می شوند و فقط کافی است که شما اطلاعات لازم را در مورد جارو شارژی داشته باشید. ولی برخی مواقع مشکلات پیچیده اند و باید حتماً از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. ما در این مقاله می خواهیم به شما اطلاعاتی درباره جارو شارژی و نحوه عیب یابی و رفع مشکل آن بدهیم. با داشتن دانش کافی خیلی راحت تر می توانید در مواجه با مشکل ؛ تصمیم بگیرید.

اجزای مکانیکی و الکتریکی جارو شارژی

اطلاع از بخش های مختلف هر دستگاهی به شما کمک می کند که راحت تر مشکل مربوطه را پیدا و رفع کنید . بنابراین باید بدانید که تمام اجزا یک جارو شارژی به دو دسته قطعات الکتریکی و قطعات مکانیکی، تقسیم می شوند.

قطعات الکتریکی جارو شارژی به شرح زیر هستند :

 • موتور : موتور هر دستگاه مهم ترین بخش الکتریکی آن دستگاه است . عملکرد تمام قطعات الکتریکی دیگر وابسته به موتور آن است.
 • ترانس ایزوله : این قسمت رله ای مغناطیسی است که به آن ترانس ایزوله می گویند. این بخش از سه قسمت اهرم ، کلید متصل به اهرم ، و هسته فلزی ساخته شده است.
 • دکمه های روی بدنه : این کلید ها بر روی بدنه ی برخی از مدل های جارو شارژی قرار دارند. اگر قطعات دیگر جارو شارژی به خوبی بسته نشده باشند ؛ این کلید ها باز می مانند و در نتیجه به ما نشان نمی دهند که مدار های داخلی قطع هستند.
 • مدارهای الکتریکی : معمولاً این مدار ها در جارو شارژی حالت لامپ و کلید روشن / خاموش را دارند. تمام مدار ها به سیم های فاز و نول اتصال دارند و اگر کابل جارو شارژی را به برق وصل کنیم ، چراغ خبر روشن شده و به ما اطلاع می دهد که دستگاه آماده کار است.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر جارو شارژی نیولایف Newlife|نمایندگی تعمیرات جارو شارژی نیولایف

اجزای مکانیکی جارو شارژی به طور کلی شامل دو بخش ، بدنه و فیلتر دستگاه می شوند.

 • بدنه دستگاه : بدنه جارو شارژی شامل دو بخش می شود . این دو بخش توسط یک قفل و ضامن باز شونده از هم جدا می شوند .
 • فیلتر دستگاه : فیلتر جارو شارژی در اصل آن بخش از دستگاه است که جلوی ورود گرد و غبار و آلودگی را به محیط می گیرد و آن را از زباله ها جدا می کند.  زمانی که دستگاه را روشن می کنید ، هوا به داخل کشیده می شود و قبل از خروج از فیلتر عبور می کند و اینگونه می توانید زباله ها را جمع کنید.

جارو شارژی نیولایف

دلایل شارژ نشدن جارو شارژی

این مورد یکی از رایج ترین مشکلات جارو شارژی ها است که هر استفاده کننده ای ممکن است با آن مواجه شود. اگر این مشکل برای جارو شارژی شما هم پیش آمد ؛ به بررسی دستگاه خود بپردازید و گزینه های زیر را به خاطر داشته باشید :

 • قبل از انجام هر کاری باید اطمینان حاصل کنید که جارو شارژی شما به خوبی درون پایه شارژر قرار گرفته است.
 • گاهی اوقات ممکن است که خرابی از دستگاه شما نباشد و مربوط به پریز برق باشد . در این صورت برق رسانی به شارژر اتفاق نمی افتد و عدم وجود جریان در پریز دلیل اصلی شارژ نشدن جارو شما می تواند باشد. در این صورت باید پریز برق را عیب یابی و تعمیر کنید.
 • باتری این جارو ها عمر محدودی دارند ، بنابراین یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن جارو شارژی ؛ ممکن است خرابی باتری دستگاه باشد.

همانطور که اشاره کردیم ؛ عمر مفید باتری های مورد استفاده در جارو شارژی کوتاه است و ممکن است دلیل شارژ نشدن جارو شارژی باشد. اما گاهی اوقات هم ممکن است که فقط باتری ها دچار اختلال شده باشند. علت فاسد شدن باتری جارو شارژی استفاده کم از این دستگاه است . پیشنهاد می شود که  برای جلوگیری از فاسد شدن باتری حداقل ماهی ۲ بار از جارو شارژی خود استفاده کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر اتو شیائومی | نمایندگی های تعمیر اتو شیائومی

دلایل نداشتن مکش کافی در جارو شارژی

موارد زیادی می تواند دلیل کاهش مکش و قدرت جارو های شارژی باشند ، که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • محفظه زباله در جارو های شارژی کوچک است و پر شدن این محفظه ممکن است قدرت جارو را کاهش دهد.
 • گیر کردن آشغال و تکه های زباله در لوله جارو شارژی
 • در قسمت برس ، همیشه آلودگی ها و مو تجمع می یابند که مانند یک دیوار جلو فشار هوا را می گیرند، بنابراین باید زود به زود تمیز شوند.
 • کثیف بودن فیلتر هم می تواند از دلایل کم بودن قدرت مکش جارو باشد.

برای حفظ قدرت مکش در جارو های شارژی ، بهتر است پس از هر بار استفاده از این دستگاه ، محفظه آن را خالی نمایید. برس، لوله ها و همچنین غلتک جارو شارژی را هر چند وقت یک بار بررسی و تمیز کنید و مطمئن شوید آشغال و آلودگی در آن ها وجود ندارد. اگر بعد از بررسی همه این موارد باز هم قدرت مکش جارو شما کم بود ؛ باید آن را به تعمیرکار ماهر نشان دهید و برای تعمیر جارو شارژی اقدام کنید.

دلیل گرم شدن بیش از حد جارو شارژی

استفاده بیش از اندازه از جارو شارژی باعث می شود که دستگاه داغ کند ولی دلایل دیگر هم وجود دارند که در ادامه مقاله چند مورد از آن ها را برایتان بیان می کنیم:

 • کثیف بودن فیلتر و عدم عبور آسان هوا
 • گیر کردن آلودگی در برس و مسدود شدن آن
 • پر بودن مخزن زباله جارو شارژی

برای اینکه جارو شارژی شما داغ نکند ، این موارد را بررسی کرده و جارو را تمیز نمایید.

علت شنیدن صداهای غیر عادی از جارو شارژی

اغلب اوقات موارد زیر باعث ایجاد صدای ناهنجار و غیر عادی از دستگاه شما می شود :

 • کثیف بودن فیلتر جارو شارژی
 • شکستگی بلبرینگ و گرفتگی لوله ها
 • وجود زباله در برس و پارویی

برای اینکه این مشکل صدای ناهنجار را حل کنید ؛ باید فیلتر هارا تمیز کنید. در صورت شکسته شدن بلبرینگ باید آن را عوض کنید .

علت بلند شدن بوی سوختگی از دستگاه چیست ؟

تسمه دستگاه می تواند بسوزد و یا به خاطر اصطکاک زیاد بوی بد تولید کند و علت اصلی بوی سوختگی از دستگاه همین مورد می باشد. تسمه جارو شارژی وظیفه انتقال نیروی محرکه موتور ؛ را به غلتک برس بر عهده دارد. اگر تسمه پاره شود و یا از جای اصلی خود خارج شود، نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. همچنین سوختن لاستیک تسمه هم می تواند باعث ایجاد این بو بشود. اگر پس از بررسی دستگاه متوجه شدید که مشکل از تسمه آن نیست ؛ به احتمال زیاد مشکل از موتور دستگاه است و امکان دارد به دلیل استفاده زیاد و تمام شدن عمر مفید موتور، سوخته باشد. در چنین شرایطی باید موتور دستگاه تعمیر و یا تعویض شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات جارو شارژی نیولایف Newlife | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی نیولایف

علت خاموش شدن جارو شارژی در حین کار

دانستن اینکه چرا جارو خاموش می شود می تواند به شما کمک کند تا از خاموش شدن آن جلوگیری نمایید. برخی از این موارد عبارت اند از:

 • قطع شدن برق منزل و پریدن فیوز های برق
 • انباشته شدن زباله در محفظه ی دستگاه
 • خراب بودن فیلتر جارو

برای جلوگیری از این موارد بهتر است که هر چند وقت یک بار محفظه دستگاه را باز و تمیز کنید و فیلتر ها را تعویض نمایید .

علت نچرخیدن درست غلتک دستگاه

یکی مهم ترین قسمت های جارو های شارژی ، تسمه آن ها می باشد. اگر تسمه به درستی در جای خود نباشد غلتک نمی تواند به راحتی کار و حرکت کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید غلتک ها را هر چند وقت یک بار به کمک یک برس تمیز کنید.

جارو شارژی نیولایف

علت روشن نشدن جارو شارژی چه می تواند باشد ؟

این مشکل عمدتاً پیش می آید که جارو شارژی روشن نشود. ابتدا برای برطرف کردن مشکل باید به کمک فاز متر یا نول متر ؛ اتصالات داخلی دستگاه را بررسی کنید و مطمئن شوید برق در آن ها جریان میابد. اگر مشکل از این بخش نبود ، در قدم بعدی کلید خاموش/روشن را چک کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد ، باید موتور و برد دستگاه را بررسی کنید.

امیدواریم به کمک این مقاله ، بتوانید به راحتی جارو شارژی خود را در منزل عیب یابی کنید و هر چه سریع تر به رفع آن ها بپردازید.

 

00000000000999999

31

 

تعمیر جارو شارژی نیولایف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت بلند شدن بوی سوختگی از دستگاه چیست ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا