خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید

آیا بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب را می‌دانید؟. باز کردن لوله فاضلاب امروزه به یکی از معضلات هر خانواده‌ای تبدیل شده است. وقتی گرفتگی فاضلاب دارید، می‌توانید با استفاده از فنر یا جدا کردن لوله‌ها آن را بشکنید، اما بیشتر مردم ترجیح می‌دهند فقط یک ماده شیمیایی را در فاضلاب بریزند.

سه دسته وسیع از مواد شیمیایی برای این منظور در دسترس هستند. رایج‌ترین آن‌ها مواد سوزاننده هستند، به ویژه هیدروکسید سدیم، که جزء اصلی درانو و سایر پاک کننده‌های فاضلاب پرکاربرد است، اما مواد شیمیایی آنزیمی که موادی را که لوله‌ها را مسدود می‌کنند، هضم می‌کنند، به راحتی یافت می‌شوند و موثر هستند، اگرچه به کندی کار می‌کنند.

اسیدها دسته سوم مواد شیمیایی گرفتگی هستند و بهترین اسیدها برای تمیز کردن لوله‌های لوله کشی شامل اسید هیدروکلریک و اسید سولفوریک می‌باشد. پاک کننده‌های تخلیه اسیدی باید آخرین راه حل باشند و فقط زمانی استفاده می‌شوند که سایر مواد شیمیایی تمیز کننده فاضلاب به اندازه کافی سریع کار نکنند یا نتوانند کار را انجام دهند. آن‌ها خطرناک هستند و به ویژه برای لوله‌ها یا محیط زیست خوب نیستند.

ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب

باز کردن لوله فاضلاب با اسید

انسداد در لوله فاضلاب شما می‌تواند منجر به یکی از بدترین کابوس‌های ممکن صاحب کسب و کار یا تاجر شود. گرفتگی تله به عنوان مکانی که اکثر گرفتگی‌های مربوط به ادرار در آن اتفاق می‌افتد، یک تله مسدود شده می‌تواند بوی بدی ایجاد کند که مهمانانتان را از خانه شما و کسب‌وکارتان خارج می‌کند.

در حالی که داشتن یک تله گرفتگی می‌تواند دشوار باشد، یافتن روش تخلیه مناسب می‌تواند به همان اندازه سخت باشد. محصولات مختلفی برای رفع گرفتگی تله وجود دارد، اما اولین چیزی که ممکن است به ذهن متبادر شود یکی از فرارترین موادی است که یک صاحب خانه می‌تواند به آن دست پیدا کند، اسید سولفوریک است. با این حال، با شهرت آن به عنوان یک ماده بسیار خورنده و خطرناک، باید از خود بپرسید که آیا باز کردن انسداد ادرار با اسید بی خطر است؟

برخی از مردم فکر می‌کنند که رفع گرفتگی لوله فاضلاب باید به متخصصان واگذار شود، زیرا گاهی اوقات می‌تواند بسیار دشوار باشد. در حالی که بیشتر گرفتگی‌ها در ادرار به دلیل تجمع اسید اوریک ایجاد می‌شود، با گذشت زمان چیزی را ایجاد می‌کند که فلز اوریک نامیده می‌شود، پاک کننده‌های مختلف تخلیه برای انواع خاصی از گرفتگی‌ها، لوله‌ها یا خطوط تخلیه عالی هستند و می‌توانند برای دیگران وحشتناک باشند.

حتما بخوانید:   دلیل بالا آمدن آب توالت چیست و چگونه آن را رفع کنیم؟

با این حال، هر صاحب صاحب خانه‌ای نمی‌تواند هر بار که گرفتگی یا بوی بدی که منتشر می‌شود، با یک لوله‌کش تماس بگیرد، بنابراین یادگیری اصول نگهداری و کشف روش‌های تخلیه که برای کارکرد یکنواخت لوله فاضلاب استفاده می‌شود کلیدی است. فکر نکنید که بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب اسید است.

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب

استفاده از اسیدها برای باز کردن انسداد مجرای ادرار

اسید سولفوریک در حالی که ممکن است چیزی باشد که به سرعت از طریق غلظت بالای کاغذ، پارچه کهنه، نوار بهداشتی، ضایعات مواد غذایی و همه مواد آلی خورده شود، اما بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب برای همه شرایط نیست.

با این حال، همه این عوامل انواع گرفتگی‌هایی هستند که هر کسی روزانه با آن مواجه می‌شود، بنابراین به نظر می‌رسد اسید سولفوریک گزینه عالی به نظر می‌رسد، درست است؟ به خصوص با توجه به این که به عنوان یک تصفیه کننده تخلیه در نظر گرفته می‌شود که استفاده از آن بسیار آسان است، می‌تواند در مدت زمان کوتاهی گرفتگی خط تخلیه را باز کند، به علاوه حتی از نظر فاضلاب و سپتیک نیز ایمن است زیرا به طور طبیعی رقیق می‌شود.

در نهایت، اسید روی لوله‌های چدنی و پی وی سی ایمن است، بنابراین سیستم‌های قدیمی و جدید باید سالم بمانند. شاید این سوال نباید این باشد که آیا اسید برای باز کردن انسداد لوله فاضلاب ایمن است؟ اما چرا یک فرد نباید از اسید برای باز کردن باز کردن لوله فاضلاب استفاده کند؟

کلمه کلیدی برای درک اینکه چرا برخی از افراد، صاحبان مشاغل و لوله کش‌های حرفه‌ای در مورد استفاده از اسید سولفوریک برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب خود نگران هستند ایمنی است.

همانطور که قبلا ذکر شد، اسید یک ماده بسیار خورنده و خطرناک است. در واقع، به شدت توصیه می‌شود که اسید سولفوریک حتی بدون PPE (تجهیزات حفاظتی مناسب) که شامل دستکش‌های مقاوم در برابر مواد شیمیایی و عینک ایمنی است، استفاده نشود.

همچنین، هنگام استفاده از اسید برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب، تمام پنجره‌های دستشویی باید باز باشد و فردی که از اسید استفاده می‌کند باید درک بسیار خوبی از SDS داشته باشد.

همچنین ترکیب اسید و آب می‌تواند بسیار خطرناک باشد و باعث ایجاد انفجار یا حتی دود در فرآیند خنثی سازی شود. با این حال، خبر خوشحال کننده این است که فرآیند افزودن اسید به آب بسیار مطمئن‌تر از افزودن آب به اسید است، بنابراین واکنش اسید اول به اندازه دومی فرار نخواهد بود.

اسید فرمیک نوع دیگری از اسید است که کسی ممکن است به عنوان یک راه حل خوب تخلیه در لوله فاضلاب خود استفاده کند. این اسید یکی از اسیدهای ایمن‌تر در نظر گرفته می‌شود که در مورد پاک‌کننده‌ زهکشی به چند چیز اشاره می‌کند. برای شروع، این بدان معنی است که این اسید یک بار دیگر با انواع لوله‌ها، چدن و ​​PVC به خوبی کار می‌کند. همچنین، اسید فرمیک فوق‌العاده سازگار با محیط‌زیست است و به گفته سازمان جهانی بهداشت، هیچ ماده شیمیایی مضری که ممکن است وارد منابع آب شود، تولید نمی‌کند.

حتما بخوانید:   انواع چاه و روش حفر آنها | چگونگی انواع حفر چاه

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب به روش طبیعی

در بخش قبل مطالعه نمودید که بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید نیست و روش‌های بهتری را ما در این بخش با شما مورد بحث قرار می‌دهیم و خودتان مقایسه کنید که بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب چیست.

جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه دو تا از بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب طبیعی و خانگی هستند که می‌توانید در اطراف خانه خود استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم 1/3 فنجان جوش شیرین را با 1/3 فنجان سرکه مخلوط کنید تا راه حلی برای رفع انسداد تخلیه ایجاد کنید.

وقتی این دو ماده را با هم مخلوط می‌کنید، باید فورا شروع به وز کردن کنند، بنابراین نباید زمانی را برای ریختن معجون در سینک خود تلف کنید. بگذارید یک ساعت یا حتی یک شب بماند تا بهترین اثر را داشته باشید. در نهایت، آن را با مقداری آب داغ بشویید.

آب جوش

یکی از قدیمی ترین و بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب، آب جوش است. این خود توضیحی است، اما ما به هر حال آن را توضیح خواهیم داد. کتری را با آب به اندازه‌ای که جا دارد بجوشانید. سپس آن را در چند مرحله به آرامی در آبکش بریزید و بین هر بار ریختن چند ثانیه صبر کنید. آب در حال جوش از طریق لوله‌ها عبور می‌کند و هر گونه مانع در راه خود را از بین می‌برد. به طور کلی، این سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای رفع انسداد فاضلاب است و می‌توانید همه این کارها را با وسایل خانگی که قبلاً دارید انجام دهید!

تمیز کردن لوله

این یک روش کمی پیشرفته‌تر برای باز کردن لوله فاضلاب است، بنابراین اگر در مورد جدا کردن لوله تخلیه اطمینان ندارید، شاید این کار را انجام ندهید. با این حال، این یک روش نسبتا ساده است. یک سطل خالی زیر لوله و زیر سینک قرار دهید. سطل هر گونه آب یا نشتی را که در طول فرآیند ایجاد می‌شود جمع آوری می‌کند.

با استفاده از یک آچار، مهره‌های لغزنده را در دو انتهای لوله باز کنید و لوله را بردارید. تمام محتویات را در سطل خالی کنید. ممکن است لازم باشد برای هر گونه زباله پنهان در لوله‌ها پاکسازی کنید. استفاده از یک مسواک قدیمی برای این روش موثر است. لوله‌ها را با آب بشویید و سپس همه را دوباره کنار هم قرار دهید. در بیشتر موارد، این کار باعث می‌شود که مجرای فاضلاب شما کاملاً مسدود شود.

نمک و جوش شیرین

به طور کلی نمک و جوش شیرین اقلامی هستند که همه ما در کمد آشپزخانه خود داریم. کافی است نصف فنجان نمک خوراکی را با نصف فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و آن را در زهکش مسدود شده بریزید. 10 تا 20 دقیقه بگذارید بماند و بعد آب جوش بریزید. این سه ماده که همگی با هم مخلوط می‌شوند یک واکنش شیمیایی ایجاد می‌کنند که باید برخی از بدترین انسدادهایی را که با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنید حل کند. این روش یکی از بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب است.

حتما بخوانید:   شرکت خدمات لوله بازکنی در منزل و نحوه باز کردن لوله ها

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب

از پلانجر خارج شوید

این یک تکنیک قدیمی است که باید قبل از تماس با یک لوله کش امتحان کنید. پیستون‌ها مکانیزمی درخشان برای مکیدن هرگونه انسداد در زهکشی شما هستند. آن‌ها در زمان نیاز به قدرت و پشتکار دارند. ممکن است چند تلاش لازم باشد، اما آن‌ها برای چندین دهه در پاکسازی فاضلاب خانگی موفق بوده‌اند.

پاک کننده های شیمیایی

از آنجایی که تمام روش‌های فوق را بدون موفقیت امتحان کرده‌اید، ممکن است تخلیه شما به چیزی کمی قوی‌تر مانند پاک کننده شیمیایی نیاز داشته باشد. در اکثر سوپرمارکت‌ها می توانید پاک کننده‌های شیمیایی زهکشی خریداری کنید. آن را در آبکش بریزید، بگذارید بماند و چند ساعت یا یک شب بماند. آب داغ را در سینک بریزید تا فرآیند به پایان برسد و باید یک زهکشی زیبا، کارآمد و بدون انسداد داشته باشید.

توجه: همیشه هنگام استفاده از محصولات تمیزکننده سنگین رعایت دستورالعمل‌ها مهم است.

پاک کننده‌های بیولوژیکی

اگر دوستدار محیط زیست هستید و سعی می‌کنید از پاک کننده‌های شیمیایی قوی اجتناب کنید، چرا یک پاک کننده بیولوژیکی را امتحان نکنید؟ این پاک‌کننده‌ها از آنزیم‌هایی استفاده می‌کنند که هر گونه انسداد را نابود می‌کنند، اما در مقایسه با پاک‌کننده‌های شیمیایی خشن، قدرت محدودی دارند، بنابراین ممکن است در از بین بردن کثیفی‌های سرسخت‌تر که مانع از زهکشی شما می‌شوند، مؤثر نباشد. با این حال، اگر می‌خواهید از شر مو، صابون یا سایر انسدادهای آسان خلاص شوید، یک پاک‌کننده بیولوژیکی بسیار مؤثر است.

نکاتی برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب در آینده

اگر گرفتگی بیش از حد معمول را تجربه کرده‌اید، چند قدم وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از مشکلات لوله کشی در آینده انجام دهید.

  • از دفع زباله خود به درستی استفاده کنید: هر چیزی را نمی‌توان در دفع زباله انداخت، و تلاش برای پردازش اقلام نامناسب می‌تواند باعث مشکلات تخلیه شود.
  • روی یک تله صفحه سرمایه گذاری کنید: تله‌های ارزان قیمتی وجود دارد که برای پوشاندن زهکشی حمام و سینک طراحی شده‌اند و به جمع آوری موها و زباله‌ها قبل از پایین رفتن از فاضلاب کمک می‌کنند.
  • از پاک کننده‌های آنزیمی استفاده کنید: اگرچه در از بین بردن گرفتگی‌ها چندان موثر نیستند، پاک کننده‌های آنزیمی اغلب برای نگهداری لوله مفید هستند. این فرمول‌ها مواد آلی چسبیده به دیواره‌های لوله‌های شما را تجزیه می‌کنند و از گرفتگی‌های آینده جلوگیری می‌کنند و بسیاری از آن‌ها حتی برای استفاده در سیستم‌های سپتیک بی‌خطر هستند.

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

111111111111111111

31

بهترین روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکاتی برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب در آینده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا