خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب حمام

آموزش گام به گام رفع گرفتگی لوله فاضلاب حمام

یکی از مشکلات پر تکرار در ساختمان های مسکونی گرفتگی در لوله فاضلاب حمام می باشد ما در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم در مورد گرفتگی فاضلاب حمام و آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب حمام برای شما مطالب مهمی را بیان کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

محتوا پنهان

تشخیص نوع گرفتگی

فاضلاب حمام

در مرحله اول شما باید دلایل گرفتگی لوله فاضلاب حمام را بررسی کنید تا بتوانید این مشکل را رفع کنید گرفتن لوله حمام و جمع شدن آب در کف حمام باعث می شود که اتفاق ناخوشایندی برای شما پیش آمده و مشکل‌ساز شود اگر شما به این مشکل رسیدگی نکنید مخصوصاً در منازل آپارتمانی، باعث نفوذ رطوبت و نم دیدگی در ساختمان شما و همسایگان تان خواهد شدو در ادامه با مشکلات زیاد و پر هزینه ای روبه رو خواهید شد. پس شما باید در مرحله اول گرفتگی لوله فاضلاب را تشخیص داده و بدانید که گرفتگی سطحی است و یا شدید می باشد تا بتوانید با استفاده از راه های ساده و یا راه های تخصصی آن را برطرف کنید قابل ذکر است که گرفتگی های ساده را می توانید با راههای خانگی رفع کنید ولی اگر گرفتگی شدید باشد شما باید برای برطرف کردن آن به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کنید و برای رفع مشکل از آنها کمک بگیرید تا به وسیله دستگاه های مخصوص و تخصصی اقدام به باز کردن فاضلاب حمام شما کنند.

در گرفتگی های سطحی شما می توانید با راههایی که در ادامه مطالب برای شما بیان می کنیم گرفتگی را برطرف و لوله های حمام را از آلودگی پاک کنید لطفاً با ما همراه باشید.

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب حمام

جمع شدن مو ها و کثیفی های محیط اطراف حمام می تواند به مرور زمان باعث گرفتگی در لوله حمام شود چاهی که به فاضلاب حمام منتهی می شود قدرت این تجمع آلودگی را ندارد و در اثر این اتفاق، گرفتگی پیدا می کند این اتفاق بسیار ناخوشایند می باشد و مشکلات زیادی را به همراه دارد اگر شما از روش های خانگی و سطحی استفاده کردید ولی مشکل برطرف نشد حتماً باید به صورت تخصصی آن را برطرف کنید تا مشکلات جدی‌تری برایتان به وجود نیاید. قبل از اینکه به لوله بازکنی ها مراجعه کنید ما روش های مختلفی را برایتان معرفی می‌کنیم که احتمالاً با به کارگیری آنها گرفتگی چاه حمام شما برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید:   حمل بار سبک و سنگین در طبقات آپارتمان ها

روش های کارآمد برای بازکردن لوله فاضلاب حمام

حتماً اولین چیزی که در هنگام گرفتگی لوله حمام به ذهن شما می رسد، این است که بی دردسر و آسان این مشکل را برطرف کنید استفاده کردن از مواد ضدعفونی کننده و محلول های پاک کننده لوله، تقریباً بهترین راه به نظر می آید ولی گاهی نمی تواند مشکل را برطرف کند در این بخش ما می خواهیم راه های بی دردسر و ساده را برای رفع گرفتگی برای شما بیان کنیم این راه ها عبارتند از:

1- تمیز کردن ورودی راه آب لوله، روشی برای رفع گرفتگی چاه حمام

در مرحله اول ورودی راه آب لوله حمام را تمیز کنید احتمال دارد در همان قسمت دچار انسداد شده باشد می توانید در اطراف آن مواد شوینده و پاک کننده بریزید و حتی از فنر دستی هم می توانید برای گرفتگی سطحی لوله حمام استفاده کنید.

2- استفاده از سیم خمیده یا فنر دستی برای باز کردن لوله فاضلاب حمام

در این روش شما می توانید به کمک یک سیم مفتولی و یا فنر دستی گرفتگی لوله فاضلاب حمام را باز کنید سیم و یا فنر را چندین بار در لوله حرکت دهید و در صورت امکان سر سیم را مثل یک قلاب ماهیگیری خم کنید و بعد درون لوله بفرستید به طور معمول این روش بسیار تاثیر گذار می باشد و می تواند گرفتگی لوله حمام شما را برطرف کند.

 3- باز کردن لوله حمام به کمک جارو برقی تر و خشک

در این حالت اگر شما به جاروبرقی تر و خشک دسترسی داشتید می توانید برای برطرف کردن گرفتگی فاضلاب حمام از آن کمک بگیرید جاروبرقی را روی مکش مایعات تنظیم کنید و در مسیر لوله قرار دهید قدرت مکش آن را طوری تنظیم کنید که روی آخرین حالت باشد و بیشترین قدرت مکش را داشته باشد برای این کار از یک کیسه کهنه و قدیمی برای مخزن جارو برقی استفاده کنید تا بعد از استفاده آن را بیرون بیندازید.

4- برطرف کردن گرفتگی چاه حمام به کمک تخلیه چاه

یکی از روش های بسیار کارآمد در هنگام گرفتن لوله چاه حمام تخلیه چاه می باشد که بسیار کارساز است البته این در صورتی است که شما به لوله های منتهی به فاضلاب حمام دسترسی داشته باشید در این هنگام می توانید با استفاده از دستگاه های مخصوص تخلیه چاه و روش های تخصصی در این مورد چاه را تخلیه و تمیز کنید و مسیر ورودی چاه حمام را باز کنید.

حتما بخوانید:   روش‌های تمیز کردن طبیعی دستشویی و حمام
5- گذاشتن درپوش برای لوله حمام

قبل از اینکه چاه شما بگیرد بهترین کار این است که از بروز این مشکل پیشگیری کنید و برای این منظور بهتر است که برای لوله حمام خود درپوش بگذارید درپوش های مخصوصی وجود دارند که شما آن را روی لوله چاه گذاشته و از ورود هر نوع مو و جسمی به داخل چاه جلوگیری می‌کنید.

6- استفاده از نمک و سرکه برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام

یک راه کم خطر و و آسان برای رفع گرفتگی فاضلاب حمام استفاده از ترکیب سرکه و نمک می باشد در این روش شما می توانید به مقدار لازم از این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کرده و داخل چاه بریزید و چند دقیقه صبر کرده و دوباره مقداری نمک برای پاکسازی لوله داخل آن بریزید اگر گرفتگی لوله سطحی باشد احتمالا با این روش برطرف خواهد شد.

7- استفاده از آب جوش برای رفع گرفتگی فاضلاب حمام

یکی از روش های بسیار تاثیر گذار برای باز کردن لوله فاضلاب حمام، ریختن آب کاملاً داغ در مسیر ورودی لوله می باشد شما با این روش می توانید تا حدود زیادی گرفتگی‌های جزئی را برطرف کنید فقط دقت داشته باشید که در هنگام ریختن آب داغ، آب بر روی بدن شما پاشیده نشود اگر به این طریق مشکل برطرف نشد چندین بار این کار را تکرار کنید.

8- استفاده از جوهر نمک برای باز کردن لوله فاضلاب حمام

تقریبا می توان گفت بهترین ایده برای بازکردن لوله فاضلاب حمام، جوهر نمک می باشد ولی باید دقت داشته باشید که جوهر نمک یک ماده شیمیایی قوی است که با روش خاصی باید از آن استفاده کنید حتماً قبل از استفاده از آن بروشوری که در روی آن قرار گرفته مطالعه کنید و در هنگام استفاده از آن احتیاط کامل را رعایت کنید. برای استفاده از جوهر نمک چهار سوم سطل آب را با سه لیوان جوهر نمک مخلوط کنید و وقتی مشاهده کردید که در حال جوش خوردن می باشد محلول را داخل لوله حمام به آرامی بریزید و مراقب باشید که روی شما پاشیده نشود بعد از گذشت نیم ساعت مسیر را با آب داغ بشویید.

9- بازکردن لوله فاضلاب حمام به کمک مواد شوینده

مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی و تاید از موادی هستند که بسیار در دسترس می باشند و می توانند برای برطرف کردن گرفتگی لوله حمام بسیار اثر گذار باشند برای این منظور یک چهارم مایع ظرفشویی را داخل یک ظرف آب بریزید و محلول را جوشانده و آن را در لوله بریزید این روش بی خطر و بسیار کاربردی می باشد.

حتما بخوانید:   از بین بردن باکتری و ویروس فرش
10- برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام به کمک جوش شیرین و نمک

محلولی که از ترکیب نمک و جوش شیرین به دست می آید یکی از بازهای قوی است که می تواند گرفتگی های سطحی در لوله فاضلاب حمام را برطرف کند برای این منظور شما باید نصف فنجان جوش شیرین را با نصف فنجان نمک به مقدار مساوی مخلوط کنید و این مخلوط را داخل فاضلاب بریزید و حدود ۲۰ دقیقه بگذارید بماند و از فاضلاب استفاده نکنید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه می‌توانید آب جوش را روی آن بریزید.

11- استفاده از سرکه و جوش شیرین برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب حمام

سرکه و جوش شیرین ترکیبی هستند که برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب بسیار مفید می باشد می توانید از این ترکیب برای حمام و سینک ظرفشویی استفاده کنید محلولی که از ترکیب این دو ماده به دست می آید را در دو سری و در فاصله زمانی یک ساعت، برای باز کردن چاه حمام، در آن بریزید

لوله فاضلاب حمام را امتحان کنید

فاضلاب حمام

بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید نوبت به این رسیده که فاضلاب حمام را امتحان کنید و اطمینان پیدا کنید که گرفتگی برطرف شده یا خیر؟ برای این کار شما می توانید سطلی را از آب پر کنید و با فشار داخل لوله بریزید اگر متوجه شدید که آب به راحتی خارج می شود  این نشانه ی خوبی است و نشان می دهد که مشکل گرفتگی برطرف شده است.

نکات کلیدی

ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب حمام را توضیح دادیم ولی به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از گرفتن چاه فاضلاب حمام، بهتر است که نکات بهداشتی را رعایت کنید تا هیچ گاه دچار این مشکل نشوید سعی کنید به طور مداوم کف حمام را تمیز کرده و آلودگی ها را از بین ببرید و با استفاده از درپوش از وارد شدن مو و آلودگی های دیگر به چاه جلوگیری کنید و اگر با این مشکل روبرو شدید در مرحله اول مقدار درجه گرفتگی لوله را چک کنید اگر لوله به طور سطحی گرفته بود می توانید با روش هایی که برای شما بیان کردیم آن را برطرف کنید ولی اگر گرفتگی لوله شدید بود شما باید حتماً به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا به وسیله دستگاه های مخصوص و فنر برقی لوله فاضلاب حمام شما را باز کنند.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

آشنایی با انواع روش لوله بازکنی فاضلاب حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش بازکردن لوله فاضلاب حمام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا