تعمیرات مایکروفر

راهنمای کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک Panasonic

✅ ارورهای مایکروفر پاناسونیک | راهنمای بررسی علت نمایش انواع کد خطای ماکروفر پاناسونیک ✅

انواع کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک مانند کد خطای H۰۰ ، H۰۲ ، H۳۰ ، H۴۴ و…. دلایل معینی دارند که باید حتماً شما با آنها آشنا باشید تا بتوانید مشکلات احتمالی مایکروفر را عیب یابی و تعمیر کنید در این مقاله می خواهیم برای شما ارورهای مهم در مایکروفر پاناسونیک را نام برده و شما را با آن آشنا کنیم.

دلایل نمایش کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک

اگر شما خوب از مایکروفر پاناسونیک خود نگهداری نکنید باعث خرابی هایی می شود که نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات پیدا خواهد کرد مایکروفر پاناسونیک هم از این قاعده مستثنی نیست و در صورت استفاده غلط باعث بروز مشکلاتی در دستگاه خواهد شد مشکلاتی که برای مایکروفر پاناسونیک به وجود می آید ممکن است با ارور ها و یا کدهای خطا در صفحه نمایش مایکروفر نشان داده شود.

کدهای خطا مشکلاتی هستند که در هنگام گرم کردن، پخت و پز غذا و یخ زدایی اختلال ایجاد کرده و زمان انجام این فرآیند را زیاد می کنند وقتی شما با این مشکل روبرو شدید در مرحله اول قفل کودک را بررسی کنید امکان دارد قفل کودک فعال شده باشد و باعث نمایش کد خطا خواهد شد.

برای این منظور ابتدا مایکروفر را از برق بکشید چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را دوباره به برق وصل کنید اگر کد خطا برطرف نشد بهتر است برای عیب یابی و تعمیر مایکروفر پاناسونیک خود اقدام کنید. در ادامه برای شما کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک را به طور کامل توضیح داده و دلایل بروز این کد های خطا را بیان می کنیم.

ارور H۰۰ در مایکروفر پاناسونیک

یکی از مهمترین کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک کد خطای H۰۰ می باشد این کد خطا نشان می دهد که برد اصلی خراب شده است با توجه به این که برد اهمیت زیادی دارد خرابی آن باعث اختلال در تمام قطعات خواهد شد و باید حتماً به وسیله تعمیرکار مایکروفر آن را تعمیر کنید.

حتما بخوانید:   ارور کولر گازی پاناسونیک Panasonic

مایکروفر پاناسونیک

کد خطای H۰۲ در مایکروفر پاناسونیک

در بعضی از مدل های مایکروفر پاناسونیک وقتی برد خراب می شود کد خطای H۰۲ در صفحه نمایشگر نشان داده می شود امکان دارد که مدارات برد و یا سیم کشی و خازن دچار مشکل شده باشند دقت داشته باشید که هیچگاه بدون تخصص این قسمت را تعمیر نکنید زیرا بعد از قطع برق هم در مایکروفر ولتاژ برق وجود دارد.

ارور H۳۰ در مایکروفر پاناسونیک

اگر این کد خطا در مایکروفر پاناسونیک شما نشان داده شد احتمالاً ترمودیسک خراب شده است باید ترمودیسک حرارتی دستگاه را بررسی کنید برای این کار مایکروفر پاناسونیک را از برق کشیده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای H۳۲ در مایکروفر پاناسونیک

مگنترون یکی از قطعات مهم در مایکروفر می باشد که تولید امواج مغناطیسی می کند و گرمای لازم را برای پخت و پز در دستگاه تأمین می کند اگر ترمودیسک مغناطیسی خراب شود شما این کد خطا را در روی نمایشگر دستگاه خود مشاهده می کنید در این صورت دستگاه را از برق کشیده و ترمودیسک مگنترون را بررسی کنید.

کد خطای H۹۰ در مایکروفر پاناسونیک

کد خطای H۹۰ در مایکروفر پاناسونیک نشان دهنده این است که برد اینورتر به وسیله ترمیستور خاموش شده است و شما باید آن را بررسی کنید برای این منظور دستگاه را از برق کشیده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای H۳۹ در مایکروفر پاناسونیک

این کد خطا در صفحه نمایشگر نشان دهنده مشکلات بخار است یعنی ترمیستور هیتر بخار پز دچار مشکل شده است و شما باید سریعاً آن را برطرف کنید برای این منظور مایکروفر را از برق کشیده و به تعمیرکار مراجعه کنید.

 کد خطای H۴۴ در مایکروفر پاناسونیک

وجود هرگونه مشکلی در پنل مثل گیر کردن دکمه ها می تواند باعث نمایش کد خطای H۴۴ در مایکروفر پاناسونیک شود امکان دارد پشت کلید های دستگاه کثیف شده باشد و یا اینکه مشکل از برد نمایشگر، برد اصلی، میکروسوئیچ درب و کلیدهای نمایشگر باشد برای اینکه مشکل به صورت دقیق تر بررسی شود باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور H۹۵ در مایکروفر پاناسونیک

این کد خطا به ولتاژ ورودی برد اینورتر مربوط می باشد اگر ولتاژ ورودی به برد اینورتر به دلایلی قطع شود باعث می شود شما این کد خطا را بر روی صفحه نمایشگر ببینید بررسی کردن برد مدار و ولتاژ به مهارت نیاز دارد و اگر شما در این زمینه مهارتی ندارید حتماً با تعمیرکار تماس بگیرید.

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت ماکروفر سانی Sunny| ویژگی های ماکروفر سانی

کد خطای H۹۶ در مایکروفر پاناسونیک

یکی دیگر از ارورهای مایکروفر پاناسونیک ارور H۹۶ می باشد این ارور یعنی آی سی اینورتر دستگاه خراب شده و شما باید سریع مشکل را برطرف کنید برای این منظور دستگاه را از برق کشیده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای H۹۷ در مایکروفر پاناسونیک

وقتی این کد خطا را در روی نمایشگر مشاهده کردید متوجه خواهید شد که اختلالی در ولتاژهای ورودی به برد اینورتر به وجود آمده است برای اینکه برد دستگاه آسیب بیشتری نبیند باید دستگاه را از برق کشیده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای U۱۴ در مایکروفر پاناسونیک

اگر شما دستگاه مایکروفر پاناسونیک خود را در روی حالت پخت تنظیم کرده باشید و آنگاه کد خطای U۱۴ را ببینید دلیل بر این است که رطوبت و سطح آب پایین می باشد برای اینکه مشکل را برطرف کنید و از سوختن غذا در دستگاه جلوگیری کنید باید دستگاه را از برق بکشید.

کد خطای H۹۸ در مایکروفر پاناسونیک

این کد خطا هم به ولتاژ ورودی برد اینورتر مربوط می شود و دلایل زیادی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود مثلاً امکان دارد مگنترون دچار آسیب شده باشد و یا برد اصلی خراب شده باشد در این صورت دستگاه را از برق بکشید و به تعمیرکار مراجعه کنید .

کد خطای U۴۰ در مایکروفر پاناسونیک

در اصل U۴۰ کد خطا نیست  هشداری می باشد برای اینکه غذا را داخل دستگاه قرار دهید اگر شما این کد را در صفحه نمایشگر مشاهده کردید به معنی برداشتن غذا از دستگاه است این خطا نشان می‌دهد که در دستگاه غذایی وجود ندارد.

کد خطای H۲۰ در مایکروفر پاناسونیک

در صورت مشاهده کد خطای H۲۰ در مایکروفر پاناسونیک باید هیتر بخار پز را بررسی کنید احتمالاً هیتر بخار پز خراب شده است باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید برای این منظور ابتدا دستگاه را از برق بکشید و به تعمیرکار مراجعه کنید.

ارور U۶۵ در مایکروفر پاناسونیک

این ارور نشان دهنده این است که امکان دارد مگنترون ترمودیسک دستگاه شما دچار مشکل شده باشد اگر با این ارور روبرو شدید باید به تعمیرکار مراجعه کنید و عیب را برطرف کنید.

رفع مشکل کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک

بررسی ارورها و کد خطا در مایکروفر پاناسونیک برای برطرف کردن مشکل، نیاز به دانش تخصصی دارد علاوه بر داشتن تجربه برای اینکار، باید ابزار آلات خاصی هم داشته باشید دقت داشته باشید برطرف کردن این ارور ها در مایکروفر پاناسونیک مسئله بسیار حساسی بوده و اگر در این زمینه مهارت ندارید به هیچ وجه اقدامی برای برطرف کردن آن نکنید البته این را هم باید بگوییم که کدهای خطایی که در مایکروفر پاناسونیک برای شما نام بردیم به مدل دستگاه هم بستگی دارد برای هر مدلی امکان دارد کدهای خطا با یکدیگر فرق کند.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات مایکروفر اسنوا

روش نگهداری صحیح از مایکروفر پاناسونیک

یکی از لوازم خانگی پرمصرف در منازل مایکروفر می باشد که امروزه در بیشتر خانه ها وجود دارد زیرا علاوه بر اینکه در پختن غذا به شما کمک می کند در گرم کردن و یخ زدایی غذاها هم از آن استفاده می شود اگر شما از این دستگاه درست و اصولی استفاده کنید امکان دارد سال ها بتوانید بدون بروز مشکل با آن کار کنید ولی اگر خوب از آن استفاده نشود باعث کم شدن طول عمر دستگاه خواهد شد. خرید یک مایکروفر جدید بسیار هزینه بر می باشد و بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن این هزینه، از آن خوب نگهداری کنید در ادامه می خواهیم به طور خلاصه مواردی را برای نگهداری صحیح از مایکروفر پاناسونیک برایتان بیان کنیم:

  •  بعد از استفاده از مایکروفر بلافاصله آن را تمیز کنید.
  • فیلتر های چربی را به طور منظم پاک کنید.
  •  از بسته شدن درب مایکروفر پاناسونیک خود اطمینان پیدا کنید.
  • اگر چیزی در مایکروفر قرار نداده اید آن را روشن نکنید.
  • در مایکروفر از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده کنید.
  • برای تعمیر کردن مایکروفر حتماً از متخصص کمک بگیرید.
  • مایکروفر را به طور دوره‌ای سرویس کنید.
  • هیچگاه مایکروفر را در معرض رطوبت قرار ندهید.

مایکروفر پاناسونیک

نتیجه گیری

مایکروفر پاناسونیک برند محبوبی می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است اگر دستگاه مایکروفر پاناسونیک با مشکلی روبرو شود شما کدهای خطا را روی صفحه نمایشگر مشاهده می کنید در این مقاله از ایبک امداد برای شما کدهای خطا را در مایکروفر پاناسونیک توضیح دادیم تا بتوانید در صورت نیاز دستگاه خود را عیب یابی کنید دقت داشته باشید که تفسیر ارور های مایکروفر کار راحتی نمی باشد و برای برطرف کردن آن باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کرده باشید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

111111111111111111

31

کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

رفع مشکل کدهای خطا در مایکروفر پاناسونیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا