تعمیراتتعمیرات یخچال

دلیل بوق زدن یخچال پارس چیست و چه مفهومی دارد؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه، خوشبختانه در یخچال های نسل جدید سیستمی به نام سیستم هشدار تعبیه گشته است. اگر یخچال فریزر شما دچار مشکل شود، این سیستم هشدار به گونه ای به شما اخطار می‌دهد. در بعضی مواقع احتمال دارد در یخچال ها، مخصوصا آن مدل از یخچال هایی که بدون برفک می‌باشند،صدای بوق به گوش برسد. این صدا به صورت مکرر هر چند ثانیه یکبار به گوش می‌رسد. احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که بوق زدن یخچال پارس چه می باشد؟ ما در این مقاله می‌خواهیم به راهکاری برای حل این مشکل بپردازیم. اگر چنانچه نمی‌توانید صدای این بوق را قطع نمایید، توصیه می‌کنیم حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

در تمامی یخچال فریزر هایی که فاقد برفک هستند، سیستم هشداری تعبیه گشته است تا توسط آن بتوانید از وجود مشکل در بخش های مختلف دستگاه مطلع گردید. از همین رو، برای آگاهی درباره دلیل بوق زدن یخچال فریزر برند پارس بایستی تمامی قسمت های مختلف دستگاه خود را بررسی نمایید. علت این بوق قطعا به خرابی یک قطعه مرتبط می‌گردد.

علت های عمده و اساسی بوق زدن یخچال پارس

بوق زدن یخچال پارس

معیوبی قطعه برد یخچال برند پارس

یکی از علت های مهم و اساسی بوق یخچال برند پارس خرابی قطعه برد آن می باشد. هر زمان که این قطعه خراب شود، سیستم هشدار دستگاه سریعا فعال می شود و بوق می‌زند. البته شایان ذکر است که این سیستم هشدار در مدل های متفاوت از برندهای مختلف می‌تواند به شکل روشن گشتن چراغک هشدار و یا به صورت چشمک زن باشد.

خاموشی یخچال پارس طی مدت طولانی

اگر چنانچه یخچال شما به مدت زیادی مثلا چند روز خاموش باشد، سرمای داخل آن از بین می‌رود. به عنوان مثال، احتمال دارد شما به مدت طولانی در خانه نباشید و برق منزل شما نیز قطع شود. بی شک دما موجود در یخچال کاهش می یابد. بنابراین سیستم هشدار یخچال شروع به کار می‌کند و بوق می‌زند.

حتما بخوانید:   روش تعمیر یخساز یخچال بلومبرگ چگونه می باشد

در این حالت، بهترین کار این است که مواد خوراکی که احتمال دارد فاسد شوند، از یخچال بیرون آوردید و دستگاه را از پریز برق جدا کنید. بعد از ۲۴ ساعت می‌توانید دوباره یخچال را به برق زده و مواد خوراکی را درون آن بگذارید. البته شایان ذکر است که این کار برای زمانی لازم می باشد که طی مدت زیادی دستگاه خاموش باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که بایستی طی یک شبانه روز در یخچال باز نشود تا هوای داخلی آن سرد بماند.

باز بودن درب یخچال پارس

یکی دیگر از مشکلات بارز که منجر به بوق زدن یخچال می‌گردد، باز ماندن در یخچال فریزر می باشد. اگر چنانچه درب دستگاه طی زمان طولانی باز باشد، یخچال بوق می‌زند. به عبارتی دیگر، سیستم هشداری که در یخچال تعبیه گشت است از طریق بوق زدن به شما اطلاع می‌دهد که درب یخچال بیش از اندازه باز مانده است. باز بودن درب یخچال بیش از حد استاندارد باعث افزایش دمای داخلی دستگاه می‌شود و احتمال دارد منجر به بروز اختلالات دیگری نیز بشود.

خرابی لاستیک لای درب یخچال

یکی دیگر از علل بوق زدن دستگاه خرابی لاستیک درب آن می باشد. این دلیل نیز به مورد قبلی مرتبط است. اگر چنانچه پلاستیک درب یخچال فرسوده گردد و خراب شود، از بسته شدن درب به صورت کامل جلوگیری می کند، بنابراین سیستم هشدار به شما با بوق زدن اخطار می‌دهد که درب باز است. جهت تعویض نمودن لاستیک موجود درب یخچال توصیه می‌شود که خودتان اقدام به کاری نکنید و حتما از یک تعمیرکار مربوطه درخواست تعویض نمایید.

پایین بودن درجه دما یخچال

گاهی اوقات احتمال دارد که درجه دما یخچال پایین بوده و از طرفی نیز مواد خوراکی زیادی در یخچال وجود داشته باشد، در این حالت بی شک یخچال بوق می‌زند. در نتیجه می‌توان اینگونه گفت که پایینی درجه دما یخچال نیز می‌تواند یکی علت های بوق زدن آن باشد. شما بایستی برای برطرف کردن این مشکل، با کمک دفترچه راهنمای یخچال درجه دمای مناسب را تنظیم نمایید.

نکته:

تمامی مواردی که تا این قسمت درباره آنها صحبت کردیم، از متداول ترین علت بوق زدن دستگاه یخچال برند پارس بودند. اما گاهی اوقات نیز احتمال دارد دلیل این صدای بوق ناشی از اختلالات فنی یخچال باشد. اگر چنانچه بر روی دستگاه صفحه نمایشگر وجود داشته باشد، سیستم دستگاه با نشان دادن کلمه Error مرتبط با هر قسمت، خرابی همان بخش را اعلام میدارد. جهت بررسی اختلال یخچال توصیه می‌شود با کارشناسان فنی کار مربوطه تماس حاصل فرمایید و مشکل دستگاه خود را برای آنها شرح دهید تا در اولین فرصت در جهت برطرف کردن آن اقدام کنند.

حتما بخوانید:   انواع مختلف ماشین لباسشویی دوقلو | بررسی و دقت به برچسب لباس

اختلالات متداول در یخچال پارس

جهت تشخیص دلیل روشن نگشتن یخچال برند پارس پیشنهاد می‌شود تا از اختلالات معمول این دستگاه مطلع گردید. در حالت کلی، اختلالات معمول در یخچال برند پارس به شرح زیر می باشد:

نشت کردن آب از دستگاه

یکی از متداول ترین اختلالات موجود در دستگاه یخچال فریزر نشتی آب می باشد. این مشکل می‌تواند با توجه به علل متفاوتی رخ دهد که شامل موارد زیر است:

نشت کردن آب در فیلتر، خرابی واشر متعلق به درب دستگاه، هم تراز نبودن خود یخچال، گرفتگی در قسمت زهکش

خوب است بدانید که پیدا کردن نقطه نشتی کار دشواری می باشد و بایستی حتما از طریق یک کارشناس فنی کار انجام پذیرد. نشت کردن آب در یخچال برند پارس ممکن است به سایر قطعات یخچال نیز آسیب های بیشماری وارد نماید. در نتیجه بایستی هر چه زودتر در جهت تعمیر آن اقدام نمایید.

بوق زدن یخچال پارس

سر و صدا زیاد

در حقیقت نبایستی توقع داشته باشید که یخچال به هیچ وجه صدا نداشته باشد اما گاهی اوقات احتمال دارد که صدای یخچال بیش از حد معمول بلند و طولانی باشد. که علت آن می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

خرابی موتور به کار رفته در فن، معیوب بودن کمپرسور، معیوب بودن تیغه موجود در فن، خرابی فن اواپراتور

موارد گفته شده موجب ایجاد صداهای ناهنجار و گوش خراش می‌شوند. اما برای کشف علت این صدا به طور دقیق توصیه می‌شود که حتما با یک کارشناس فنی کار تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را برطرف سازد

البته شایان ذکر است که در بعضی مواقع می توانید با بررسی چند مورد ساده این صدا را قطع نمایید، که این اقدامات ساده شامل موارد زیر می باشد:

تراز کردن یخچال

گاهی اوقات تنها علت سر و صدای یخچال برند پارس به خاطر تراز نبودن آن است. دقت کنید که یخچال بایستی به شکلی روی سطح زمین باشد که هر ۴ پایه اش در راستای یک سطح قرار گیرند. جهت آگاهی از اطلاعاتی بیشتر مقاله مربوط به تراز نمودن یخچال برند پارس را مطالعه فرمایید.

عوض کردن فن

در قسمت داخل فریزر محفظه ای موجود است که می‌توانید توسط آن به قسمت پشت فریزر دسترسی داشته باشید. بعضی مواقع احتمال دارد فن فریزر شما شکسته یا فرسوده شده باشد، در نتیجه وقتی شما این قطعه را تعویض می نمایید، سر و صدا نیز متوقف می‌شود.

حتما بخوانید:   خاموش شدن اجاق گاز به علت کثیف بودن و گرفتگی شعله ها

خنک نبودن یخچال

یکی دیگر از اختلالات معمول در دستگاه یخچال برند پارس عدم خنکی آن می باشد. خوب است بدانید که درجه دما معقول برای یخچال منفی ۴ می باشد و دمای استاندارد فریزر منفی ۱۸ است. دلایل عمده فنی این اختلال به شرح زیر می باشد:

کثیفی کویل های بخش کندانسور

اگر چنانچه در کویل های کندانسور گرد و غبار موجود باشد، دمای داخلی مربوط به محفظه قسمت یخچال افزایش می یابد و یخچال دیگر خنک نمی‌گردد.

خرابی قسمت موتور متعلق به فن اواپراتور

اگر موتور متعلق به فن اواپراتور معیوب باشد، هوای خنک به درون محفظه یخچال فریزر وارد نمی‌گردد.

جا دادن ظرف های غذا به شکل غلط درون یخچال

بعضی مواقع علت سرد نشدن دستگاه را می‌توان به بد جا دادن ظرف های غذا ربط داد. چرا که در این شرایط درب دستگاه به سختی بسته می‌شود و در نتیجه هوای گرم به داخل دستگاه رفته و یخچال خنکی و سرمای خود را از دست می‌دهد.

دلیل چشمک زدن چراغ درون یخچال پارس

همانطور که قبلا گفتیم، در تعدادی از مدل های یخچال برند پارس موجود در بازار، سیستم هشدار دستگاه به صورت چراغی است که چشمک می‌زند. در حقیقت، دلیل چشمک زدن  کاملا مانند دلیل بوق زدن دستگاه یخچال برند پارس می باشد. در نتیجه اگر چنانچه پی بردید که چراغ موجود در یخچال طی مدتی طولانی چشمک میزند، با در نظر داشتن دلایلی که قبل از این تشریح نمودیم، اقدام به بررسی آن نمایید.

نتیجه گیری

در حالت کلی دلیل بوق زدن دستگاه یخچال برند پارس خرابی یکی از قطعات موجود در دستگاه می‌باشد. شما بایستی حتما به محض شنیدن صدای بوق و یا دیدن چراغ چشمک زن یخچال، موارد مختلف مانند باز و بسته بودن درب یخچال، معیوب بودن برد، پایینی درجه دما را بررسی نمایید. در صورت بروز هر مشکلی حتما با کارشناسان فنی کار برند پارس تماس حاصل فرمایید و مشکل دستگاه خود را برای آنها به طور کامل شرح دهید تا در اسرع وقت جهت برطرف کردن آن اقدام نمایند. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم سوالات شما را پاسخ دهیم.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بوق زدن یخچال پارس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای بررسی دلایل بوق زدن یخچال پارس و راه حل های آن

امتیاز کاربر: 1.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x