مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر جارو شارژی پارس خزر | آموزش عیب یابی جاروشارژی Pars Khazar

✅راهنمای تعمیر جارو شارژی پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی جارو شارژی پارس خزر، عیب‌یابی و تعمیر ✅

با توجه به اینکه جارو شارژی پارس خزر سبک و کوچک است و جابجایی آن راحت‌تر از جاروهای برقی است، کاربرد بسیار زیادی دارد. همچنین از دیگر مزایای استفاده از جارو شارژی نیاز نداشتن به برق این دستگاه است، که در محلی که برق وجود نداشته باشد، می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. جارو شارژی پارس خزر ممکن است در حین استفاده با خرابی‌ها و مشکلاتی مواجه شود. در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید خودتان در منزل عیب‌یابی این دستگاه را انجام دهید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جارو شارژی پارس خزر

جارو شارژی پارس خزر ممکن است به دلایل گوناگونی دچار ایراداتی شود. بخشی از این مشکلات را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دادیم، تا بتوانید با استفاده از این مطلب عیب‌یابی و تعمیر جاروی خود را انجام دهید.

جارو شارژی پارس خزر روشن نمی‌شود

 •  احتمال دارد، که شارژ جارو شارژی پارس خزر تمام شده باشد و موجب شود، که دستگاه شما روشن نشده و نتوانید از آن استفاده کنید. برای برطرف کردن این مشکل، باید جارو شارژی پارس خزر را برای بیست دقیقه دوباره به شارژ متصل نمایید.
 •  احتمال دارد بر اثر استفاده نادرست از این دستگاه موتور آن دچار ایراداتی شده باشد. همچنین ضربه خوردن و یا تخلیه نکردن مخزن آن موجب ایجاد فشار زیاد به موتور دستگاه خواهد شد. با رعایت کردن این موارد می‌توانید از آسیب دیدن موتور جارو شارژی پارس خزر پیشگیری کنید.
 • چنانچه باتری جارو شارژی پارس خزر به دلیل زیاد ماندن در شارژ و یا استفاده کردن برای مدت طولانی به صورت مداوم، دچار خرابی شده باشد، که در این صورت باید آن را عوض کنید.
 •  اگر درون جارو شارژی پارس خزر سیم‌پیچی مشکلی داشته باشد از روشن شدن دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

جارو شارژی پارس شارژ نمی‌شود

اگر جارو شارژی پارس خزر به اندازه کافی شارژ نداشته باشد، شما نمی‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. بنابراین شارژ نشدن جارو شارژی پارس خزر یکی از مشکلات جدی برای این دستگاه محسوب می‌گردد. برای عیب یابی دستگاه خود موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 •  امکان دارد برق قطع باشد و جارو شارژی پارس خزر شما نتواند شارژ شود.
 • از برق داشتن پریزی که جارو شارژی پارس خزر را به آن متصل نمودید، اطمینان حاصل کنید.
 •  از سالم بودن پایه شارژ جارو شارژی پارس خزر مطمئن شوید. باتری جارو شارژی امکان دارد، که در گذشت زمان خراب شده باشد. بنابراین باید در این صورت شما باتری جارو شارژی را تعویض نمایید.

جارو شارژی پارس خزر

جارو شارژی پارس خزر ناگهان خاموش می‌شود

 •  قبل از آن که از جارو شارژی پارس خزر استفاده کنید و آن را روشن نمایید باید از داشتن شارژ کافی آن اطمینان حاصل کنید. اگر جاروشارژی شما دارای چراغی است، که میزان شارژ را نشان می‌دهد، از روی آن چراغ می‌توانید میزان شارژ جاروی خود را بفهمید.
 •  مخزن جارو شارژی پارس خزر نباید خیلی پر شود. بهتر است، که پس از اینکه از این دستگاه استفاده کردید، مخزن آن را خالی نمایید.
 •   لوله جارو شارژی پارس خزر را از لحاظ گرفتگی و مسدود بودن چک کنید و در صورتی که به وسیله چیزی دچار گرفتگی شده است، آن را برطرف نمایید.
 • فیلتر جارو شارژی پارس خزر اگر کثیف باشد، جارو شارژی پارس خزر به صورت ناگهانی خاموش خواهد شد. بنابراین برای رفع این مشکل باید فیلتر آن را تمیز نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر مخلوط کن پارس خزر Pars khazar | خدمات نمایندگی پارس خزر

مکش جارو شارژی پارس خزر ضعیف است

 •  با گذشت زمان گرد و خاک زیادی درون مخزن جارو شارژی پارس خزر خواهد گرفت که کم کم به سمت موتور نفوذ خواهند کرد. با اینکه فیلتر گرد و خاک در دستگاه جارو شارژی پارس خزر وجود دارد، اما با این حال کمی گرد و خاک به قسمت موتور دستگاه نفوذ خواهد کرد. چنانچه فیلتر بیش از اندازه کثیف و آلوده شده باشد، مکش جارو شارژی پارس خزر ضعیف شده و مانند سابق نخواهد بود. در این صورت شما باید فیلتر دستگاه خود را تمیز نمایید.
 •  چنانچه پس از هر بار استفاده کردن از جارو شارژی پارس خزر مخزن آن را تخلیه کنید و قطعات مختلف آن را مورد شستشو قرار دهید، مکش جارو شارژی پارس خزر کم نخواهد شد. اما بی توجهی به این موضوع موجب می‌شود، که فیلتر و موتور دستگاه شما کثیف شده و کارایی قبل را نخواهند داشت.
 • یکی مهمترین قسمت‌های جارو شارژی پارس خزر پره‌های چرخنده است، که اگر کثیف باشند، دیگر با سرعت قبلی خود نمی‌توانند حرکت کنند، بنابراین مکش جارو شارژی پارس خزر کمتر خواهد شد. همچنین شما نباید با استفاده از جارو شارژی پارس خزر مو و نخ‌های بلند جارو نکنید. اگر مو و نخ در این پره‌ها گیر کند، تمیز کردن آنها سخت خواهد بود.

جارو شارژی پارس خزر بوی سوختگی می‌دهد

خراب شدن جارو شارژی پارس خزر به یکباره اتفاق نمی‌افتد و علائمی را از خود نشان می‌دهد. اما در صورتی که بی توجهی به این علائم شود، دستگاه شما کارایی خود را از دست داده و یا به طور کامل خواهد سوخت. برای یافتن علت بوی سوختگی جارو شارژی پارس خزر موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 •  چنانچه بوی سوختگی جارو شارژی پارس خزر در زمان متصل کردن جارو به پایه شارژر به مشام شما می‌رسد، احتمالاً این مشکل از پایه شارژر است، که نباید از آن دوباره استفاده کنید و در کمترین زمان ممکن برای برطرف کردن مشکل آن اقدام نمایید. اما اگر بوی سوختگی جارو شارژی پارس خزر وقتی به مشام شما می‌رسد، که در حال استفاده از آن می‌باشید، احتمالاً برای یکی از اجزای این دستگاه ایرادی پیش آمده است. بهتر است، برای عیب یابی کردن آن را به تعمیرکار و متخصص جارو شارژی نشان دهید.
 • در برخی مواقع اگر مخزن زباله جارو شارژی پارس خزر خالی نشود، موادی که داخل این مخزن هستند، به موتور دستگاه شما فشار زیادی وارد نموده و بوی سوختگی ایجاد خواهد شد.

جارو شارژی پارس خزر صدای زیادی دارد

صدای جارو شارژی‌ها بیشتر به برند آنها بستگی دارد. هر چه جارو شارژی شما با کیفیت‌تر باشد صدای آن کمتر خواهد بود. تغییر فشار هوا نیز می‌تواند یکی از علت‌های صدای جارو شارژی باشد. فن جارو شارژی در حین کار کردن با سرعت زیاد می‌چرخد، تا بتواند گرد و غبار را جمع کند. در این شرایط هوا به بیرون منتقل می‌شود. یعنی دستگاه جارو شارژی پارس خزر از طریق مکیدن، گرد و غبار را به داخل خود می‌کشد. همین جریان هوای ناشی از مکش و فن موجب ایجاد صدای زیاد در این دستگاه می‌شود.

 •  از جمله دلایلی که موجب ایجاد صدای غیر طبیعی در حین کار کردن جارو شارژی پارس خزر خواهد شد، چرخش موتور این دستگاه است. موتور جارو شارژی پارس خزر مهمترین قسمت این دستگاه است، که در صورتی که کار کرد درستی نداشته باشد، موجب ایجاد سر و صدا در این دستگاه خواهد شد.
 •  امکان دارد صدای زیاد جارو شارژی به اشکال و لرزش در بدنه این دستگاه مربوط باشد. بدنه جاروهای شارژی از جنس پلاستیک هستند و با برخورد ارتعاشات صوتی به این پلاستیک‌ها و بدنه جارو شارژی پارس خزر، در هنگام کار کردن صدای بلندتری تولید خواهد شد. چنانچه شکستگی و یا ایرادی در بدنه جارو شارژی پارس خزر باشد، صدایی که تولید می‌شود، بیشتر از حد معمول خواهد بود.
 •  از عوامل مهم دیگری که می‌تواند موجب ایجاد صدای زیاد در جارو شارژی پارس خزر شود، کثیف بودن فیلتر این دستگاه است. با تمیز کردن و تمیز نگه داشتن فیلتر جارو شارژی پارس خزر می‌توانید از ایجاد صدای بیش از اندازه در این دستگاه پیشگیری کنید. کثیف بودن فیلترها علاوه بر ایجاد سر و صدای زیاد، همچنین موجب می‌شوند، که مکش جارو به شدت کاهش پیدا کند و به موتور دستگاه فشار زیادی وارد شود.
 •  لوله و سر جارو شارژی پارس خزر را باید از لحاظ گرفته نبودن مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد اجسامی سخت و یا نوک تیز موجب انسداد لوله جارو شارژی پارس خزر شود. بنابراین در زمان جارو کردن باید به این موارد توجه کنید. وقتی که لوله جارو شارژی پارس خزر دچار انسداد شود، موجب ایجاد صدای بلند در این دستگاه خواهد شد.
 •  شکسته بودن برس جارو شارژی پارس خزر، خراب بودن فن دستگاه، تجمع گرد و غبار زیاد بر روی فن جارو شارژی پارس خزر، همگی از مواردی هستند، که می‌توانند موجب ایجاد صدای زیاد در جارو شارژی پارس خزر شوند. بنابراین باید آنها را برطرف کنید، تا مشکل به وجود آمده رفع گردد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  اجاق گاز اسنوا بهتره یا اجاق گاز آلتون؟ | راهنمای خرید اجاق گاز

برای اینکه از تولید صدای زیاد در جارو شارژی پارس خزر پیشگیری کنید، باید همیشه دستگاه خود را تمیز نگه دارید، تا هم عمر مفید دستگاه شما بیشتر شود و هم با چنین مشکلاتی کمتر مواجه شوید. حتما پس از هر بار استفاده از این دستگاه به آن استراحت دهید. چون استفاده مداوم و طولانی مدت از آن موجب فشار زیاد به موتور دستگاه شده و ایجاد سر و صدا خواهد شد و پس از مدتی جارو شارژی پارس خزر با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد.

جارو شارژی پارس خزر

سخن تکمیلی

در صورتیکه جارو شارژی پارس خزر شما به دلایل گوناگونی دچار ایراد شده است و عملکرد قبلی خود را ندارد، می‌توانید با مطالعه این مطلب اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده انجام دهید. اما اگر مشکل دستگاه شما با این راهکارها برطرف نشد، باید آن را به تعمیرکار متخصص نشان دهید، تا از ایجاد مشکلات بیشتر جلوگیری شود و تعمیر آن به صورت اصولی انجام شود.

راهنمای تعمیر جارو شارژی پارس خزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر جارو شارژی پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا