مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر اتو بخار پارس خزر Pars khazar | آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار پارس خزر

راهنمای تعمیر اتو بخار پارس خزر Pars khazar|آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار پارس خزر، خدمات نمایندگی اتو بخار پارس خزر

از جمله وسایل پرکاربرد در خانه‌ها اتو می‌باشد اتو پارس خزر یکی از اتوهای با کیفیتی است، که بیشتر کاربران از آن استفاده می‌کنند. این اتو امکان دارد به دلیل نوسانات برق و یا استفاده نادرست و یا دیگر دلایل دچار ایرادات و مشکلاتی شود. در این صورت شما نیاز به عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه خواهید داشت. چنانچه اطلاعات لازم را در این زمینه داشته باشید، می‌توانید اتو بخار پارس خزر را در منزل عیب‌یابی و تعمیر کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو پارس خزر

زمانی که اتو بخار پارس خزر را به برق می‌زنید و متوجه می‌شوید، که عملکرد اتو مختل شده است، یا باید دستگاه خود را به تعمیرکار اتو نشان دهید و یا اینکه خودتان اتو بخار پارس خزر را عیب‌یابی کنید. در برخی مواقع ایرادات به وجود آمده جزئی بوده و با داشتن اطلاعات زمینه‌ای در این مورد می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. در ادامه به بررسی مشکلات رایج اتو بخار پارس خزر می‌پردازیم.

چرا حرارت اتو بخار پارس خزر کم است؟

 •  در صورتی که متوجه شدید اتو بخار پارس خزر حرارت کافی ندارد و کف آن به اندازه کافی گرم نشده است، باید ترموستات دستگاه خود را کنترل کنید. اگر در درجه پایین قرار داده باشید، اتو بخار پارس خزر به خوبی گرم نخواهد شد و برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید درجه را کمی بیشتر کنید، تا حرارت اتو بیشتر شود.
 •   امکان دارد که رسوبات محفظه‌ها را مسدود کرده باشند، که در این صورت باید آنها را برطرف کنید.
 •  در وقتی که درجه ترموستات را تغییر دادید و رسوب‌ها را از بین بردید، اما حرارت اتو بخار پارس خزر همچنان کم است، باید ترموستات عوض شود.

اتو بخار پارس خزر

اتو پارس خزر روشن می‌شود ولی گرم نمی‌شود

 • وقتی که متوجه شدید، که اتو بخار پارس خزر داغ نمی‌شود، در ابتدا بررسی کنید که آیا دستگاه شما روشن است یا خیر.
 •   در مرحله بعدی باید کابل برق دستگاه خود را چک کنید و در صورتی که آسیب دیدگی داشته باشد، موجب خواهد شد، که برق به اتو بخار پارس خزر نرسد و نتواند روشن شود. بنابراین باید کابل اسیب دیده را عوض کنید.
 •   در مرحله بعدی نوبت به چک کردن ترموستات اتو بخار پارس خزر می‌رسد. چنانچه ترموستات که وظیفه گرم کردن اتو را برعهده دارد، دچار ایراد و مشکلی شده باشد، مانع از گرم شدن اتو بخار پارس خزر خواهد شد. بنابراین برای رفع مشکل گرم نشدن اتو باید ترموستات معیوب را عوض کنید.
 • چنانچه مشکل گرم نشدن اتو بخار پارس خزر با به کار بردن این سه راهکار برطرف نشد، احتمالاً با یک ایراد تخصصی مواجه است. بنابراین باید آن را به تعمیرکار متخصص نشان دهید.

اتو بخار پارس خزر بخار نمی‌دهد

 • در کف اتو بخار پارس خزر محفظه‌هایی وجود دارد، که بخارها از آن خارج می‌شوند. در برخی مواقع امکان دارد این محفظه‌ها با رسوبات مسدود شده باشند، که در این صورت بخار تولید شده نمی‌تواند از دستگاه شما خارج شود. بنابراین باید رسوب‌زدایی را برای دستگاه خود را انجام دهید، تا بخار بتواند با فشار قوی از اتو بخار پارس خزر خارج شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات مایکروفر پارس خزر PARSKHAZAR | خدمات تعمیر پارس خزر در تهران

اتو بخار پارس خزر

اتو بخار پارس خزر صدا می‌دهد

 •  در صورتی که صدایی از اتو بخار پارس خزر شنیدید، باید دستگاه خود را خاموش نموده و با نمایندگی تعمیر اتو بخار پارس خزر تماس حاصل کنید. در صورتی که این مشکل را نادیده بگیرید، به مرور زمان موجب آسیب‌های بیشتر و مشکلات مختلف برای اتو بخار پارس خزر خواهد شد. احتمالاً این صدا مربوط به خراب شدن برد الکترونیکی اتو بخار پارس خزر است.

اتو بخار پارس خزر یکسره کار می‌کند

 •  اگر اتو بخار پارس خزر شما به صورت یکسره کار می‌کند، باید کلیدی که بر روی دسته آن قرار دارد را بررسی کنید. احتمال دارد، که یکسره کار کردن اتو بخار پارس خزر مربوط به خراب بودن این کلید باشد با عوض کردن کلید مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد.
 •   از علت‌های دیگر یکسره کار کردن اتو بخار پارس خزر، خراب بودن شیر برقی این دستگاه است، که می‌توانید آن را تعمیر و یا تعویض کنید، تا ایراد به وجود آمده رفع شود.

درجه اتو بخار پارس خزر بالا می‌رود

گاهی در هنگام استفاده کردن از اتو بخار پارس خزر متوجه می‌شوید، که درجه اتو به یکباره بالا رفته است و بیش از اندازه داغ شده است. احتمالاً این ایراد مربوط به کارکرد نادرست ترموستات دستگاه می‌باشد. برای برطرف کردن این مشکل، باید ترموستات اتو بخار پارس خزر را عوض کنید.

نشت آب از اتو بخار پارس خزر

 • چنانچه مخزن ورودی و خروجی آب اتو بخار پارس خزر ایراد داشته باشد، شما شاهد نشتی آب از این دستگاه خواهید بود، که در این صورت باید مخزن را تعویض نمایید.
 •  اگر با عوض کردن مخزن اتو، مشکل آن برطرف نشد، باید کف فلزی اتو بخار پارس خزر را نیز تعویض نمایید.
 • مخزن آب را به بدنه اتو بخار پارس خزر متصل نمایید و لاستیکی که در اطراف مخزن وجود دارد و از ریختن آب جلوگیری می‌کند، را نیز عوض کنید.
 •   باید توجه داشته باشید که بیشتر از ظرفیت مخزن اتو در آن آب نریزید، در صورتی که آب درون مخزن بیشتر از اندازه باشد، موجب نشت آب از این دستگاه می‌شود.
 •   تنظیمات ترموستات را چک کنید، که در درجه بسیار پایین قرار نگرفته باشد اگر در درجه پایین تنظیم شده باشد، احتمال نشتی آب از اتو بخار پارس خزر بیشتر خواهد بود.
 • چنانچه ترموستات اتو بخار پارس خزر ایراد دارد، باید آن را عوض کنید.
 • برای برطرف کردن مشکل نشتی آب اتو بخار پارس خزر همه این موارد را باید یک به یک چک کنید، تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

خراب بودن سیم جمع کن اتو پارس خزر

 •  ممکن است فنر دستگاه خراب باشد، که در این صورت باید آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.
 •   امکان دارد ضامن سیم از دستگاه خارج شده باشد، که باید آن را تعمیر کنید و یا در صورت قابل تعمیر نبودن، آن را عوض کنید.
 • در صورتی که پلاتین آسیب دیده باشد باید عوض شود.
 •   احتمال دارد که آسیب دیدگی سیم رابط از ترمینال، موجب خراب شدن سیم جمع کن اتو بخار پارس خزر شده باشد.

دکمه بخار اتو بخار پارس خزر سفت است

 •  وقتی که دکمه‌ی روی اتو بخار پارس خزر را فشار می‌دهید بخار از آن خارج می‌شود. در برخی مواقع امکان دارد، که این دکمه به خوبی عمل نکند و گیر کرده باشد که دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد.
 • احتمال دارد، که رسوبات در زیر دکمه جمع شده باشند و از عملکرد درست آن جلوگیری کرده باشد، که در این صورت باید رسوبات را برطرف کنید.
 •   از لحاظ فیزیکی این دکمه را مورد بررسی قرار دهید، که دچار شکستگی نشده باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات اتو بخار فوما Fuma/نمایندگی خدمات تعمیر فوما

نکات مهم ایمنی در استفاده از اتو پارس خزر

توجه داشتن و رعایت نمودن برخی از نکات موجب می‌شود، که اتو بخار پارس خزر شما عمرمفید بیشتری داشته باشد و کمتر دچار ایراد و خرابی شود. چند مورد از نکات ایمنی و مهمی که باید در استفاده از اتو بخار پارس خزر به آن توجه داشته باشید، در ادامه آورده شده است.

 • زمانی که قصد اتو کردن لباس تان را دارید باید به جنس پارچه آن توجه کنید و با توجه به آن درجه ترموستات را تنظیم نمایید. پارچه‌هایی که جنس آنها نازک‌تر است باید با درجه پایین‌تر و پارچه‌هایی که جنس کلفت‌تر دارند را با درجه بالاتر اتو بزنید. چنانچه تنظیمات را به درستی انجام ندهید، هم پارچه آسیب خواهد دید و هم دستگاه شما دچار ایراداتی خواهد شد.
 • زمانی که درون مخزن اتو بخار پارس خزر آب می‌ریزید، به علامتی که روی مخزن آن درج شده است، توجه کنید و بیش از ظرفیت آن آب پر نکنید. در صورتی که آب اضافه درون مخزن اتو بخار پارس خزر ریخته شود، موجب نشت آب در این دستگاه می‌شود. همچنین باید دقت کنید، که آب به اطراف اتو بخار پارس خزر ریخته نشود. یا قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید آب های ریخته شده را با استفاده از دستمال پاک نمایید.
 • موقعی که می‌خواهید لباس‌هایی که دکمه و زیپ دارند، را اتو بزنید باید با دقت این کار را انجام دهید، چون امکان دارد دکمه و زیپ آنها به اتو بخار پارس خزر آسیب برسانند.
 •  اتو پارس خزر را به دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. با توجه به کنجکاو بودن کودکان امکان دارد، که هم کودک شما دچار حادثه شود و هم اینکه ممکن است اتو بخار پارس خزر صدمه ببیند.

اتو بخار پارس خزر

سخن تکمیلی

نگهداری و استفاده درست از هر وسیله برقی می‌تواند موجب افزایش طول عمر مفید دستگاه شما شود. همچنین در صورتی که به نکات نگهداری آن بی‌توجهی شود، موجب خرابی و کم شدن عمر آن خواهد شد. در این مطلب به نکات مهم استفاده کردن از اتو بخار پارس خزر پرداخته شد، تا دستگاه شما کمتر دچار خرابی و ایراد شود، اما در صورتی که به دلایل گوناگون اتو بخار پارس خزر شما دچار ایراد و مشکلی شود، با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌توانید برخی از این ایرادات را برطرف نمایید. به طور جداگانه هر کدام از مشکلات اتو بخار پارس خزر را مورد بررسی قرار دادیم. با مطالعه این موارد می‌توانید اکثر مشکلات دستگاه خود را عیب‌یابی و رفع نمایید. اما چنانچه مشکل دستگاه شما برطرف نشد، می‌توانید از خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات اتو بخار پارس خزر استفاده کنید.

راهنمای تعمیر اتو بخار پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر اتو بخار پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا