تعمیرات ظرفشویی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی Candy | دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین ظرفشویی کندی

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی Candy|دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین ظرفشویی کندی، ریست کردن ماشین ظرفشویی کندی

نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی کندی را در این مقاله به صورت کامل شرح داده ایم، تا شما بتوانید با استفاده از این مطلب از ظرفشویی کندی خود به صورت بهینه استفاده کنید. در بازار ایران برند کندی سابقه دو ساله دارد و توانسته است رضایت مشتریان را در این مدت جلب کند و هر روز شناخته تر می شود. اگر شما نیز به تازگی ماشین ظرفشویی کندی را تهیه نمودید، با استفاده از این راهنمای فارسی می‌توانید به راحتی از دستگاه خود استفاده کنید.

دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی

یکی از موفق ترین و پرفروش ترین برند ها برند کندی است، که توانسته در عرصه لوازم خانگی رضایت مشتریان خود را جلب کند. ماشین ظرفشویی کندی از لحاظ طراحی بسیار زیبا و نوآورانه است و همچنین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، به همین دلیل افراد زیادی از این دستگاه استفاده می کنند. دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی دارای این اطلاعات است:

 • معنای کلمه‌های ماشین ظرفشویی کندی
 •   معنای اصطلاحات ظرفشویی کندی
 •   چگونگی کار کردن کلیدهای ظرفشویی
 •  برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی کندی
 •   نحوه نصب ماشین ظرفشویی کندی و نکات ایمنی مربوط به آن

راهنمای نصب و راه‌اندازی ماشین ظرفشویی کندی

برای نصب ماشین ظرفشویی کندی خود می‌توانید، به یکی از روش‌های زیر اقدام کنید:

قرار دادن ماشین ظرفشویی کندی بین کابینت ها

 •  ارتفاع ماشین ظرفشویی کندی تقریباً ۸۵ سانتی متر است و بین دو کابینت هم ارتفاع خواهد بود. همچنین دارای پایه های قابل تنظیم است. روکش بالای ماشین ظرفشویی ضد حرارت ضد زنگ و ضد خش است و هیچ مراقبتی نمی‌خواهد.

قرار دادن ماشین ظرفشویی کندی زیر میز کار

 •  در آشپزخانه های جدید و مدرن برای اینکه کار های آشپزی مثل پوست کندن میوه ها، سالاد درست کردن و … راحت تر انجام شود، میز کار وجود دارد. شما می توانید ماشین ظرفشویی خود را زیر میز کار خود قرار دهید.

دکمه‌های روی ماشین ظرفشویی کندی

Power با استفاده از این دکمه می توانید ماشین ظرفشویی کندی خود را روشن و خاموش نمایید.

Program این دکمه به معنای برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی کندی است.

Display نمایشگر و یا همان صفحه نمایش ظرفشویی کندی می‌باشد.

Start با زدن این دکمه چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی کندی آغاز خواهد شد.

Time Delay وقتی که می‌خواهید در شروع شستشوی ماشین ظرفشویی کندی تاخیر ایجاد کنید، باید از این دکمه استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی کندی

نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی کندی در راهنمای ماشین ظرفشویی کندی

امروزه بیشتر افراد برای اینکه در وقت و زمان خود صرفه جویی کنند، از دستگاه های مانند ماشین ظرفشویی استفاده می کنند. برای اینکه بتوانید عمرمفید ماشین ظرفشویی کندی خود را افزایش دهید، باید آن را تمیز نگه دارید. در ادامه به نحوه تمیز کردن این دستگاه می‌پردازیم:

 • ظرفشویی کندی مستلزم تشکیل شدن سنگ آهک در اجزای مکانیکی و همچنین در پاکیزه کردن ظرف ها می باشد، که امکان دارد پس از تماس با این عنصر به صورت ناخواسته ظاهری کم عمق و خشن پیدا کنند.
 • تمیز نکردن ماشین ظرفشویی کندی می‌تواند، موجب ایجاد بوهای نامطبوع و همچنین رسوب گرفتگی اجزای مختلف آن شود.
 •  برای اینکه ماشین ظرفشویی شما آسیب نبیند و چرب و روغنی نشود، باید قبل از اینکه ظرف ها را داخل دستگاه ظرفشویی کندی قرار دهید، با دستمال پاک کنید و اطمینان حاصل کنید، که مواد غذایی بر روی آنها نمانده است. این کار موجب می‌شود، که از کثیف شدن ماشین ظرفشویی خود پیشگیری کنید.
 •  همه لوازم خانگی هایی که آب با آنها برخورد دارد، امکان دارد، که در آنها سنگ آهک تشکیل و انباشته شود. برای حذف سنگ آهک در ماشین ظرفشویی کندی باید دستگاه خود را بدون بار ماهی یکبار با استفاده از دو قاشق غذاخوری اسید سیتریک اجرا نمایید. همچنین می توانید از سرکه سفید نیز استفاده کنید. این کارها موجب خواهد شد که در ماشین ظرفشویی شما سنگ آهک تشکیل نشود و یا کمتر تشکیل شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خرابی المنت ماشین ظرفشویی

بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی کندی

بوهای نامطبوعی که در ماشین ظرفشویی کندی ایجاد می شود، به دلیل مواد غذایی مانده بر روی ظروف است. همانطور که گفته شد، برای اینکه از ایجاد این بو ها در ماشین ظرفشویی خود پیشگیری کنید، باید قبل از اینکه ظروف را درون دستگاه قرار دهید، تمیز نمایید. برای از بین بردن بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی می توانید از لیمو و یا سرکه سفید استفاده کنید. برای از بین بردن بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی باید فیلتر دستگاه نیز تمیز شود. چنانچه اطلاعات و دانش کافی در این زمینه دارید، می توانید خودتان این کار را انجام دهید. در غیر این صورت باید از تعمیر‌کار متخصص کمک بگیرید. فیلتر مکانی است که بسیاری از مواد غذایی در آن جمع می‌شوند و به مرور زمان موجب ایجاد بوهای نامطبوع در ماشین ظرفشویی کندی می گردند.

برنامه‌های شستشو در ماشین ظرفشویی کندی

چنانچه با برنامه های موجود در ماشین ظرفشویی کندی به خوبی آشنا باشید، می توانید از دستگاه خود استفاده بهینه داشته باشید. برنامه مناسب را باید با توجه به حجم ظرف هایی که داخل دستگاه قرار دهید و همچنین میزان کثیفی آنها و جنس ظروفی که در داخل ماشین ظرفشویی کندی قرار دارند، انتخاب نمایید. انتخاب برنامه اشتباه علاوه بر این که موجب خواهد شد ظروف شما به خوبی شسته نشوند، موجب آسیب دیدن دستگاه شما نیز خواهد شد. در ادامه به معرفی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی کندی می پردازیم:

Normal شستشوی نرمال

برای شستن ظروفی استفاده می شود، که روزانه از آنها استفاده می نمایید این برنامه برای شستن قابلمه و ماهیتابه مناسب نیست.

Delicate شستشوی ظروف حساس

این برنامه مناسب شستن ظرف های بسیار حساس و شکننده است.

Fast شستشوی سریع

برای مواقعی که زمان کمی برای شستن ظروف خود دارید، می توانید از این برنامه استفاده کنید. این برنامه برای شستن ظرفهای خیلی کثیف مناسب نیست.

Rinse شستشوی سریع

برای آبکشی ظروف شسته شده از این برنامه استفاده می شود. در این برنامه از مواد شوینده استفاده نخواهد شد. همچنین وقتی که قصد شستن ظروف خیلی چرب را دارید، قبل از شستشوی اصلی می توانید از این برنامه استفاده کنید.

Heavy شستشوی ظروف کثیف

چنانچه ظرف های شما بیش از اندازه چرب و کثیف هستند و برای شستن ماهیتابه ها و قابلمه ها می توانید از این برنامه استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از جارو برقی کندی | آموزش استفاده از جارو برقی Candy

Automatic شستشوی اتوماتیک

اگر این برنامه را انتخاب کنید، ماشین ظرفشویی کندی به صورت خودکار و اتوماتیک زمان و دمای برنامه را تعیین خواهد کرد. این کار با توجه به میزان کثیف بودن ظروف انتخاب می شود.

ماشین ظرفشویی کندی

ریست کردن ماشین ظرفشویی کندی

چنانچه نیاز داشتید، که ماشین ظرفشویی کندی را به دلایل مختلفی ریست نمایید، می توانید طبق مراحل زیر این کار را انجام دهید:

 •  در بعضی از ماشین‌های ظرفشویی دکمه ریست بر روی دستگاه تعبیه شده است. می توانید این دکمه را فشار دهید و چند لحظه آن را نگه دارید. به این ترتیب دستگاه شما ریست می‌شود.
 • اگر در ماشین ظرفشویی شما این دکمه وجود نداشت، باید ماشین ظرفشویی خود را خاموش کنید و ۳۰ دقیقه آن را از برق بکشید و سپس دوباره آن را به برق متصل کرده و روشن کنید.

آیا با استفاده از ماشین ظرفشویی کندی آب کمتر مصرف می‌شود؟

با استفاده از ماشین ظرفشویی در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد. برای شستن دستی ظرف های خود، شما باید مدت زمان زیادی را در آشپزخانه بگذرانید. اما در صورتی که این کار را با ماشین ظرفشویی کندی انجام دهید، فرصت لازم برای دیگر کارهایتان خواهید داشت و آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد. با مطالعه ای که در دانشگاهی در آلمان انجام شد، متوجه شدند، که ماشین ظرفشویی آب کمتری نسبت به شستن آنها به صورت دستی مصرف می‌کند.

ماشین ظرفشویی کندی

نکات مهم برای نگهداری ماشین ظرفشویی کندی

استفاده نادرست و غیر اصولی از ماشین ظرفشویی کندی موجب خواهد شد، که دستگاه شما آسیب ببیند. در ادامه به نکات مهم نگهداری و استفاده از ماشین ظرفشویی کندی اشاره می کنیم، تا اطلاعات لازم در این زمینه داشته باشید:

 • برای اینکه از رشد قارچ ها و باکتری ها پیشگیری کنید و ظروف شما به خوبی شسته شوند، باید نظافت سطوح بیرونی و داخلی ماشین ظرفشویی کندی را با دقت انجام دهید.
 •  بهتر است که قبل از قرار دادن ظروف درون ماشین ظرفشویی کندی، با استفاده از دستمال باقیمانده غذاها را تمیز کنید.
 •  اگر می‌خواهید روی ظرف های شما رسوب باقی نماند، پیشنهاد می شود، که از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 •  ظروف را باید به درستی درون ماشین ظرفشویی کندی قرار دهید، در غیر این صورت آب و مواد شوینده به همه قسمت‌های آنها نخواهد رسید و در نتیجه شستشو به خوبی انجام نمی شود. همچنین به ظرفیت دستگاه خود توجه کنید و بیشتر از آن ظرف درون دستگاه قرار ندهید.
 • بهتر است برای شستن وسایلی مانند چاقو از ماشین ظرفشویی کندی استفاده نکنید، چون هم موجب می شود، که چاقو ها به دستگاه شما آسیب برسانند و هم شستن چاقو در ماشین ظرفشویی موجب کند شدن آن خواهد شد.
 •  اگر دستگاه شما دچار ایراد و مشکلی است و یا صداهای غیر طبیعی از آن می‌شنوید حتماً دستگاه خود را در کمترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر کنید، تا دستگاه شما آسیب های بیشتری نبیند. این صداهای غیر معمول امکان دارد به خاطر وجود مواد غذایی مانند استخوان باشد و یا امکان دارد که مشکلات جدی تر در پروانه و یا فیلتر ماشین ظرفشویی کندی وجود داشته باشد.

راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی Candy

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کندی

امتیاز کاربر: ۲.۲۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا