تعمیرات

نکات مهم عیب‌یابی و تعمیر ریش تراش فیلیپس Philips

نکات مهم عیب‌یابی و تعمیر ریش تراش فیلیپس Philips | ساختار انواع ریش تراش فیلیپس

امروزه داشتن ظاهری آراسته و مرتب یکی از نیازهای مهم فردی می‌باشد و آقایان هم سعی دارند که این نکات را رعایت کنند. به همین علت امروزه استفاده از دستگاه‌های مختلف اصلاح موی صورت و سر آقایان بیشتر شده است. یکی از برندهایی که زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این حوزه موفق عمل کرده است، برند فیلیپس می‌‌باشد. انواع ریش تراش فیلیپس جزو معتبرترین و محبوب‌ترین محصولات در کل جهان می‌باشد و بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.

دستگاه‌های ریش تراش به طور روزمره و مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل ممکن است که در برخی موارد در عملکرد آنها اختلال به وجود آید و خرابی در آنها دیده شود. عیب یابی و تعمیر ریش تراش فیلیپس کار سخت و پیچیده‌ای نیست، ولی بهتر است که توسط افراد تعمیرکار و متخصص در این حوزه انجام شود.

ساختار انواع ریش تراش فیلیپس

مدل‌های مختلف ریش تراش برند فیلیپس دارای ساختار چرخشی یا فولی می‌باشند. با توجه به اینکه در ساختار آنها تفاوت‌هایی وجود دارد، عیب یابی و تعمیر هر کدام از آنها با هم متفاوت خواهد بود. به همین دلیل باید به صورت جداگانه نحوه عیب یابی و تعمیر هر کدام از ریش تراش‌های برند فیلیپس را مورد بررسی قرار داد.

ریش تراش فیلیپس

ریش تراش فویلی فیلیپس

ریش تراش فویلی فیلیپس در زمان اصلاح صدای زیادی تولید می‌کند و نحوه عملکرد آن که به صورت رفت و برگشتی است سبب می‌گردد که زمان اصلاح طولانی‌تر شود. ریش تراش فویلی دارای وزن کمتری است و می‌تواند مدل‌های ریش خاص، خط ریش و استایل‌های تمیز را ایجاد کند. استفاده از ریش تراش‌های فویلی فیلیپس برای افرادی که جنس موهای آنها نازک است و موهای کوتاهی دارند و هر روز اصلاح صورت خود را انجام می‌دهند، مناسب می‌باشد.

ریش تراش چرخشی فیلیپس

ریش تراش فیلیپس در مدل چرخشی از محبوب‌ترین ریش تراش‌ها است و میزان خرابی و نیاز به تعمیر آنها به همین دلیل افزایش پیدا می‌کند. استفاده از ریش تراش‌های چرخشی برای افرادی که موهای بلند و ضخیمی دارند و روزانه اصلاح صورت را انجام نمی‌دهند، مناسب خواهد بود. ریش تراش‌های چرخشی برند فیلیپس با حرکت‌های دورانی قادر است که زمان اصلاح صورت را کاهش دهد و از دیگر مزایای آن می‌توان به صدای کم این ریش تراش اشاره کرد. اما امکان ایجاد خط ریش صاف و تمیز و استایل‌های خاص با این دستگاه‌ها وجود ندارد.

مشکلات متداول ریش تراش فیلیپس

دستگاه‌های الکترونیکی و برقی امکان دارد که به علت‌های گوناگون دچار ایراد و خرابی شوند. در این میان می‌توان از بین خرابی‌ها و مشکلات ریش تراش‌های فیلیپس به موارد زیر اشاره نمود:

 • ریش تراش فیلیپس روشن نمی‌شود.
 • بدنه ریش تراش فیلیپس در هنگام استفاده داغ می‌کند.
 • پایه نگهدارنده فیلیپس شکسته است.
 • بدنه ریش تراش آسیب دیده است.
 • چرخ دنده ریش تراش فیلیپس شکسته است.
 • باتری ریش تراش فیلیپس خراب است.
 • سیم ریش تراش فیلیپس پاره شده است.
 • در هنگام کار ریش تراش فیلیپس صدای غیر طبیعی تولید می‌کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  فرق کولر گازی دیواری با زمینی | فرق کولر اسپیلت با پنجره ای

بنابراین هر کدام از این خرابی‌ها و مشکلات در حین استفاده از ریش تراش فیلیپس به وجود آمد، باید دستگاه خود را فوری خاموش کرده و اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که مواردی مانند شارژی بودن یا برقی بودن، نمایش شارژ باتری، ضد آب بودن و دکمه‌های تنظیم عملکرد بر طریقه عیب یابی و تعمیر دستگاه تأثیر خواهد گذاشت و عدم توجه به این موارد ممکن است که به دستگاه شما آسیب‌های زیادی وارد کرده و یا به طور کلی ریش تراش شما به صورت کامل از کار بیفتد.

بنابراین وقتی که با هر کدام از این مشکلات مواجه می‌شوید، باید دستگاه را نزد تعمیرکار مجرب و کار آزموده برده و بدون آشنایی با ساختار هر کدام از دستگاه‌ها، آنها را باز نکنید.

ریش تراش فیلیپس روشن نمی‌شود

وقتی که ریش تراش فیلیپس روشن نمی‌شود در ابتدا باید پریز را مورد بررسی قرار دهید و دستگاه دیگری را در همان پریز آزمایش کنید. اگر دستگاه دوم روشن شد، مشکل از ریش تراش خواهد بود. در غیر این صورت پریز مورد استفاده شما مشکل دارد.

پس از اطمینان از سالم بودن پریز، باید سیم رابط و دوشاخه ریش تراش فیلیپس را چک کنید. اگر مشکلی در دو شاخه و سیم رابط وجود داشته باشد، دستگاه روشن نخواهد شد. در این صورت باید سیم رابط را تعویض کنید.

امکان دارد که کلید قطع و وصل خراب شده باشد. با استفاده از آومتر می‌توانید کلید دستگاه خود را تست کنید. در مواقعی که کلید ریش تراش فیلیپس مشکل دارد، باید آن را تعویض نمایید. چون نمی‌توان آن را تعمیر کرد و یا پس از تعمیر عملکرد و بازده خوبی نخواهد داشت.

همچنین امکان دارد که یکی از اتصالات داخلی قطع شده باشد. اگر در پوش ریش تراش فیلیپس را باز کردید و متوجه شدید که سیمی از محل خود جدا شده است، باید سیم را در مکان خود قرار دهید تا دستگاه ریش تراش فیلیپس شما کار کند.

همچنین امکان دارد که موتور دستگاه سوخته باشد. سیم پیچ سوخته کاملاً به رنگ قهوه‌ای خواهد بود.

ریش تراش فیلیپس داغ می‌کند

ممکن است که ریش تراش فیلیپس عیب مکانیکی داشته باشد. وجود مشکلاتی مانند خرابی فنرها و فرسایش چرخ دنده‌ها، انرژی الکتریکی را تلف خواهد کرد. در این حالت ریش تراش فیلیپس داغ می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که داغ کردن ریش تراش می‌تواند مشکلات جدیدی را در دستگاه ایجاد کند. بنابراین در این مواقع باید مشکل را فوری شناسایی کرده و آن را برطرف کنید.

همچنین احتمال دارد که موتور ریش تراش فیلیپس نیم سوز شده باشد. در برخی مواقع موتور این دستگاه نیم سوز می‌شود و با اتصال‌های به وجود آمده مقاومت سیم پیچ کاهش خواهد یافت. در این حالت جریان اضافی عبور کرده و دمای دستگاه افزایش پیدا می‌کند. برای رفع مشکل باید سیم پیچ یا موتور دستگاه را عوض کنید.

اصلاح با ریش تراش فیلیپس سخت شده است

ممکن است که موتور ریش تراش فیلیپس نیم سوز شده باشد. در این حالت تیغ ریش تراش قدرت و سرعت لازم برای قطع موها را نخواهد داشت. بنابراین برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید مشکل موتور را رفع نمایید. همچنین احتمال دارد که موتور دستگاه سالم باشد، اما چرخ دنده‌ها فرسوده شده باشند. در این حالت سرعت چرخش تیغ کاهش پیدا می‌کند. در مواقعی که تیغ ریش تراش کند شده است، این مشکل بیشتر به چشم می‌خورد. بنابراین با توجه به مقدار کارکرد تیغ باید آن را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید چه گزینه‌هایی است؟

ریش تراش

صدای زیاد ریش تراش فیلیپس

در مواقعی که ریش تراش فیلیپس در حین کار کردن صدای زیادی تولید می‌کند، احتمال دارد که قطعه‌های داخلی آن فرسوده یا خراب شده باشند. از عوامل دیگری که در صدای ریش تراش فیلیپس موثر هستند، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • آسیب دیده بودن یا فرسودگی تیغه‌ها
 • کثیفی و آلودگی ریش تراش فیلیپس
 • مونتاژ غلط قطعه‌های دستگاه پس از باز کردن
 • داغ شدن موتور به دلیل استفاده زیاد
 • خرابی یا تمام شدن عمر باتری

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید تیغه‌های ریش تراش فیلیپس را مورد بررسی قرار دهید و آنها را در صورت نیاز عوض کنید.

همچنین باید دستگاه فیلیپس را با استفاده از آب و صابون و برس مناسب به خوبی تمیز کنید.

قطعه‌های مختلف ریش تراش فیلیپس را به صورت صحیح و محکم مونتاژ کنید.

استفاده از ریش تراش نباید برای مدت طولانی باشد و باید به آن استراحت دهید.

باتری ریش تراش خود را شارژ یا تعویض نمایید.

تعویض باتری ریش تراش فیلیپس

در برخی از مدل‌های ریش تراش فیلیپس می‌توانید باتری دستگاه را عوض کنید. برای عوض کردن باتری ریش تراش باید این مراحل را انجام دهید:

 1. ریش تراش فیلیپس را خاموش کنید و از پریز برق یا شارژ جدا نمایید.
 2. با استفاده از پیچ گوشتی ریش تراش فیلیپس را با دقت باز کنید.
 3. باتری قدیمی دستگاه خود را بیرون آورید و باتری جدید را جایگزین آن کنید و اطمینان حاصل نمایید که به صورت صحیح باتری را قرار دادید.
 4. پوشش ریش تراش فیلیپس را با دقت روی بدنه دستگاه گذاشته و صدای قفل آن را بشنوید.
 5. پیچ‌های دستگاه را کامل و محکم ببندید و ریش تراش را به پریز برق یا شارژ دوباره متصل نمایید.
 6. به این نکته توجه کنید که باتری ریش تراش فیلیپس را هرگز نباید با استفاده از قطعه‌های فلزی و تیز درآورید.
 7. همچنین در هنگام عوض کردن باتری ریش تراش فیلیپس به نوع باتری توجه کنید و از باتری با مشخصات مشابه استفاده نمایید.

در مواقعی که ریش تراش شما روشن نمی‌شود احتمال دارد که باتری دستگاه تمام شده باشد. بنابراین در این مواقع نیز باید باتری ریش تراش فیلیپس را مورد بررسی قرار داده و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

سخن تکمیلی

ریش تراش فیلیپس از جمله ریش تراش‌هایی است که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل احتمال خرابی آن نیز بیشتر می‌شود. مشکلاتی مانند سر و صدای زیاد، شارژ نشدن و روشن نشدن ریش تراش را در این مطلب بیان کرده و راهکارهایی برای رفع مشکلات ریش تراش فیلیپس بیان کردیم.

باید توجه داشته باشید که عیب یابی و تعمیر ریش تراش فیلیپس بهتر است توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود تا به دستگاه شما آسیبی وارد نشود و کارایی آن کاهش پیدا نکند.

نکات مهم عیب یابی و تعمیر ریش تراش فیلیپس Philips

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب یابی و تعمیر ریش تراش فیلیپس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا