تعمیرات تلویزیون

خدمات تعمیرات تلویزیون فیلیپس Philips

خدمات تعمیرات تلویزیون فیلیپس در منزل | تعمیرات فیلیپس PHILIPS در تهران

در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد برای تلویزیون فیلیپس به وجود بیاید بیان می کنیم و راه حل رفع این مشکلات را هم توضیح می دهیم پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

مشکلات متداول در تلویزیون فیلیپس

تلویزیون های امروزی هوشمند بوده و دارای امکانات زیادی می باشند از طرفی به دلیل حساس بودن این تلویزیون ها مشکلات زیادی هم برای این دستگاه به وجود می آید مثلاً ممکن است در اثر تنظیم اشتباه شما دستگاه تلویزیون فیلیپس خراب شود البته بعضی از این خرابی ها جدی نبوده و با تنظیم درست خواهد شد ولی بعضی از این خرابی ها هم حتماً باید به وسیله تعمیرکار بررسی شود در ادامه می خواهیم برای شما خرابی های رایج تلویزیون را توضیح بدهیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان در منزل مشکل را برطرف کنید .

خرابی های متداول تلویزیون معمولاً به قطعات مختلف آن مربوط می‌شود که می‌توان یکی از این موارد را پنل تلویزیون نام برد. این قطعه از تلویزیون بسیار حساس بوده و با کمترین بی توجهی و یا نفوذ مایعات و ضربه دچار مشکل خواهد شد. بیشتر مشکلات رایج تلویزیون های امروزی مربوط به پنل می شود که در ادامه برایتان توضیح می دهیم:

شکستن پنل تلویزیون فیلیپس

یکی از مشکلات رایج تلویزیون های امروزی شکستن صفحه تلویزیون می باشد البته دقت داشته باشید که این مورد فقط برای دستگاه های با کیفیت پایین به وجود نمی‌آید بلکه تمام دستگاه ها حتی پیشرفته ترین تلویزیون ها هم می توانند در اثر بی احتیاطی دچار این مشکل شوند. ظرافت صفحات تلویزیون بسیار زیاد است و با ضربه کوچکی خرد شده و می‌شکند و هزینه تعمیر آن هم بسیار بالا است توصیه می کنیم اگر با این مشکل روبرو شدید به جای اینکه پنل را تعویض کنید یک تلویزیون جدید بخرید.

حتما بخوانید:   آموزش بروز رسانی تلویزیون با برندهای گوناگون

تلویزیون فیلیپس

به وجود آمدن مشکل در تصویر تلویزیون فیلیپس

اگر شما در تلویزیون فیلیپس خود با نشانه های مختلف مانند بی کیفیت بودن تصویر، رنگ ها، خطوط عمودی و افقی و لکه‌های روی تصویر روبرو شدید در مرحله اول تنظیماتی را که مربوط به رنگ و تصویر تلویزیون است بررسی کنید اگر مشکل برطرف نشد احتمال دارد دستگاه شما دچار مشکل سخت افزاری شده باشد یعنی ممکن است پنل، بک‌لایت، برد و غیره در تلویزیون فیلیپس شما، خراب شده باشد خرابی سخت افزاری تلویزیون حتماً به وسیله یک شخص وارد و تعمیر کار ماهر بررسی و برطرف شود.

دلیل قطع شدن تصویر در تلویزیون فیلیپس چیست؟

امکان دارد قطع شدن تصویر در تلویزیون فیلیپس شما به دلیل پارگی و یا قطعی کابل های گیرنده باشد.

 •  ابتدا کابل های تلویزیون فیلیپس را چک کنید و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید.
 • به وسیله درگاه های usb با وسیله دیگری مثلاً روی فلش، تصویر را پخش کنید.
 • اگر باز هم تصویری روی دستگاه شما نشان داده نشد معلوم می‌شود که تلویزیون شما دچار مشکل سخت افزاری شده و قطعاتی مانند پنل، برد تیکان و یا بک‌لایت آن خراب شده است.

در صورت نفوذ مایعات بر روی پنل تلویزیون فیلیپس چه کار کنیم؟

این مشکل معمولاً وقتی اتفاق می افتد که شما در حال تمیز کردن تلویزیون هستید اگر برای تمیز کاری، روی صفحه پنل تلویزیون آب بپاشید باعث خراب شدن فلت، برد تیکان و قطعات دیگر دستگاه خواهید شد. یکی از رایج ترین دلایل خرابی تلویزیون پاشیده شدن آب بر روی پنل آن است که احتمال دارد برای بسیاری از کاربران اتفاق بیفتد.

هنگام تمیز کردن تلویزیون دقت داشته باشید که فقط می‌توانید با دستمال و مایع مخصوص تلویزیون فیلیپس خود را تمیز کنید اگر به هر دلیلی متوجه شدید که روی تلویزیون شما آب پاشیده شده است سریعاً تلویزیون را از برق بکشید و به هیچ وجه آن را روشن نکنید در این هنگام بهترین کار تماس با تعمیرکار تلویزیون است.

دلایل وجود نقاط رنگی یا سفید در تصویر تلویزیون فیلیپس چیست؟

اگر متوجه شدید که روی تلویزیون فیلیپس شما نقاط رنگی و یا سفید دیده می شود ابتدا صفحه تلویزیون را تمیز کنید اگر باز مشکل برطرف نشد احتمالاً پنل دستگاه دچار مشکل شده است. گاهی ممکن است پیکسل های دستگاه بسوزد شما می توانید برای مدت طولانی با پیکسل های سوخته از دستگاه تلویزیون فیلیپس خود استفاده کنید تا زمانی که تعداد پیکسل های سوخته زیاد شود آنگاه باید بک‌لایت تلویزیون خود را تعویض کنید.

دلیل قطع شدن تصویر در تلویزیون فیلیپس چیست؟

قطع شدن تصویر در تلویزیون فیلیپس امکان دارد در زمان‌های متفاوتی پیش بیاید احتمال دارد بعد از روشن کردن تلویزیون ناگهان تصویر قطع شود و گاهی هم بعد از اینکه شما دکمه پاور را زدید تلویزیون اصلا روشن نشود.

حتما بخوانید:   تعمیرات گام به گام اتو فیلیپس Philips

به هر حال احتمال دارد مشکل به دلیل بک‌لایت تلویزیون باشد گاهی هم خرابی مین برد تلویزیون باعث بروز این مشکل می‌شود اگر مشکل از بک‌لایت تلویزیون بود باید آن را تعویض کنید.

دلایل وجود اشکال در صدای تلویزیون فیلیپس چیست ؟

اگر در هنگام استفاده از تلویزیون خود متوجه شدید که صدای آن به هیچ وجه  واضح شنیده نمی شود و کیفیت بدی دارد باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • در مرحله اول از قسمت تنظیمات وارد صدای تلویزیون شوید.
 •  از قسمت تنظیمات وارد قسمتی شوید که به صدای تلویزیون مربوط می شود.
 • از روی دفترچه راهنما صدای تلویزیون را تنظیم کنید.
 • اگر مشکل صدای تلویزیون با تنظیم کردن برطرف نشد احتمالا مشکل سخت افزاری می باشد ممکن است تقویت کننده های صدا و یا بلندگو ها خراب شده باشند.

خراب شدن گیرنده تلویزیون فیلیپس

بیشتر تلویزیون های جدید LED و LCD گیرنده های دیجیتال داخلی دارند و شما با وصل کردن آنتن می توانید تمام کانال های تلویزیون را به طور کامل ببینید و نیازی به گیرنده خارجی هم ندارید ولی اگر شبکه های تلویزیونی شما به مشکل برخورد کرده است باید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا از سلامت فیش، کابل و آنتن تلویزیون اطمینان پیدا کنید.
 • اگر متوجه شدید که آنتن و سیم آن فرسوده شده است آن را تعویض کنید.
 • می توانید از قسمت کانال یابی در تنظیمات، دوباره دستگاه تلویزیون فیلیپس خود را کانال یابی کنید.

خراب شدن ریموت تلویزیون فیلیپس

یکی از مشکلات متداول خراب شدن کنترل تلویزیون است اگر شما از کنترل تلویزیون فیلیپس خود درست استفاده نکنید در اثر مواردی مانند سقوط از ارتفاع، ریختن مایعات روی کنترل و یا تمام شدن باتری، می تواند باعث خرابی کنترل تلویزیون فیلیپس شود اگر کنترل تلویزیون شما کار نکرد ابتدا باتری های آن را تعویض کنید اگر مشکل برطرف نشد احتمالاً باید کنترل جدید بخرید.

دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد برای تلویزیون فیلیپس شما به وجود بیاید این است که تصویر تلویزیون شما به طور یکسره قطع و وصل شود این مشکل می تواند در اثر خرابی بعضی از قطعات تلویزیون باشد اگر با این مشکل روبرو شدید باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

دلایل اختلال در تصویر تلویزیون چیست؟

اگر متوجه شدید که تصویر تلویزیون شما شطرنجی شده و یا تصویر ها به دونیم شده است احتمالاً مشکل در مادربرد تلویزیون می باشد البته دلایل زیادی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که یکی از آنها هم خراب شدن مادربرد است. خرابی مادربرد به پنل تلویزیون مربوط می شود و فقط با عوض کردن پنل می توانید این مشکل را برطرف کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات فیلیپس PHILIPS | تعمیرات حضوری در تهران

به طور کلی باید بگوییم مشکلاتی که برای تصویر تلویزیون به وجود می آید مانند خط های عمودی در تصویر و یا وجود نقاط سیاه رنگ در روی تصویر تلویزیون، فقط با عوض کردن پنل آن برطرف خواهد شد.

اگر پنل تلویزیون فیلیپس شکست چه کار کنیم؟

اگر در اثر ضربه یا موارد دیگر تلویزیون فیلیپس شما دارای شکستگی پنل شد باید موارد زیر را انجام دهید:

 • مهمترین بخش تلویزیون پنل آن است که باید از آن مراقبت ویژه ای شود تا دچار شکستگی نشود.
 •  اگر پنل دچار شکستگی یا ضرب دیدگی شود امکان تعمیر آن نیست.
 • اگر با این مشکل روبرو شدید حتما باید با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا پنل تلویزیون شما را تعویض کنند.

دلایل دیر روشن شدن تلویزیون فیلیپس چیست؟

اگر تلویزیون فیلیپس شما دیر روشن می شود باید حتماً موارد زیر را چک کنید:

 • خراب شدن پاور تلویزیون می تواند مهمترین دلیل برای دیر روشن شدن تلویزیون شما باشد.
 • پس ابتدا از خراب نبودن پاور و سلامت آن اطمینان پیدا کنید.
 • برای اینکه از عملکرد درست پاور مطمئن شوید باید برد پاور را چک کنید .
 • این کار باید حتماً به وسیله تعمیرکار متخصص انجام شود.
 • در مرحله بعدی باید فرکانس های خروجی را چک کنید.

تلویزیون فیلیپس

چرا تلویزیون فیلیپس در حالت استندبای می ماند؟

اگر تلویزیون فیلیپس شما در حالت استندبای می ماند باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • یکی از موارد مهم که نشان دهنده خراب شدن نمایشگر است این است که تلویزیون شما در حال استندبای باقی بماند.
 • اگر با کنترل نتوانستید تلویزیون را از حالت استندبای در آورید نشانه ی خرابی تلویزیون است.
 • خراب شدن مین برد تلویزیون یکی از دلایلی است که می‌تواند باعث شود تلویزیون در حالت استندبای باقی بماند.
 • اگر با این مشکل روبرو شدید باید با تعمیرکار متخصص تلویزیون تماس بگیرید.

نتیجه گیری

بعضی از مشکلات رایج در تلویزیون با تنظیم مجدد دستگاه برطرف می شود ولی امکان دارد مشکل جدی بوده و حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید. در این مواقع از دستکاری کردن دستگاه خودداری کنید، اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

خدمات تعمیرات تلویزیون فیلیپس Philips

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا تلویزیون فیلیپس در حالت استند بای می ماند؟

امتیاز کاربر: 1.35 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا