خدماتخدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی

در زمانی که لوله فاضلاب و سینک شما مسدود شد، آیا می‌دانید بهترین محلول‌های لوله بازکنی کدامند که از آن‌‌ها استفاده کنید؟. چیزهای کمی آزاردهنده‌تر از تخلیه کند یا گرفتگی هستند. نشستن آب چرب در سینک آشپزخانه یا آب صابونی که در دوش یا وان شما ایستاده است، منظره زیبایی نیست. خبر خوب این است که یک زهکش مسدود شده یا کند را اغلب می‌توان بدون تماس با یک لوله کش پاک کرد.

شما می‌توانید با استفاده از بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی گرفتگی لوله خود را بدون احتیاج به لوله بازکن تخلیه نمایید. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

بهترین محلول‌های لوله بازکنی

بهترین محلول‌های لوله بازکنی خارجی

در ابتدا می‌پردازیم به برترین محلول‌های لوله بازکنی خارجی که در سر تا سر جهان معروف هستند. این محلول‌های لوله بازکنی به شرح زیر آورده شده است.

پاک کننده ژل درانو مکس

درانو مکس یکی از بهترین محلول‌های لوله بازکنی خارجی است. این تمیزکننده فاضلاب تقریباً در هر زهکشی اطراف خانه شما تنها در 15 دقیقه گرفتگی را پاک می‌کند. این زهکشی که برای سینک‌ها و وان‌ها و همچنین PVC، لوله‌های فلزی، سپتیک تانک‌ها و دفع زباله موثر است، برای هر صاحب خانه‌ای ضروری است.

ویژگی‌های کلیدی

 • در یک بطری 80 اونسی عرضه می‌شود.
 • دارای قوام ژله‌ای
 • کار در دوش، وان، سینک، لوله‌های فلزی، مخازن سپتیک، دفع زباله و موارد دیگر

آنچه مشتریان می‌گویند

مشتریان راضی گفتند که این پاک کننده زهکش تجمعات بزرگ را در چندین زهکشی اطراف خانه هایشان حذف می‌کند.

محلول راسو فلکسی اسنیک

راسو فلکسی اسنیک یکی از بهترین محلول‌های لوله بازکنی خارجی عالی و منحصر به فردی است که تا به حال از آن استفاده کرده‌اید. این پاک کننده زهکشی با چرخش 360 درجه و طول 18 اینچ، به عمق می‌رسد تا گرفتگی‌های ناشی از مو را بدون آسیب رساندن به زهکشی شما برطرف کند. این پاک کننده تخلیه که از مواد نازک و انعطاف پذیر ساخته شده است، از طریق منحنی‌ها مبارزه می‌کند تا موها را حتی از سخت ترین مکان‌ها ببرد.

ویژگی‌های کلیدی

 • همراه با پنج فنر تخلیه پلاستیکی و یک دسته پلاستیکی قابل استفاده مجدد
 • دارای طول 30 سانتی متر
 • دارای مواد قلم مو مانند در انتهای آن
 • خم می‌شود تا در گوشه‌ها مانور دهد
حتما بخوانید:   بررسی دلیل سفت شدن شیرآلات اهرمی و رفع مشکل آن

آنچه مشتریان می‌گویند

مشتریانی که نظرات مثبتی را برای این پاک کننده به جا گذاشتند، گفتند که این پاک کننده مقدار زیادی از مو را از بین می‌برد که دیگر پاک کننده‌ها نمی‌توانستند از پس آن برآیند. دیگران نیز دوست داشتند که سریع کار کند. با این حال، مشتریان ناراضی گفتند که برخی از موها را بیشتر به سمت زهکشی فشار می‌دهد و آنقدر محکم نیست که بتواند روی گرفتگی‌های سخت مانور دهد.

بهترین محلول‌های لوله بازکنی

محلول Forlivese

این بسته پاک کننده تخلیه مجهز به پنج فنر تخلیه در سه سبک است تا اطمینان حاصل شود که می‌تواند هر گونه زهکشی یا گرفتگی را که ممکن است داشته باشید مقابله کند. فنر فولادی ضد زنگ با دسته آبی برای حمام و فاضلاب ایده آل است، در حالی که فنر با دسته قرمز برای مقابله با مو و وسایل کوچکتر است. در نهایت، سه فنر سینک پلاستیکی آن دارای طراحی چند دندانه برای گرفتن موانع هستند. این محلول یکی از بهترین محلول‌های لوله بازکنی خارجی به شمار می‌آید.

ویژگی‌های کلیدی

 • همراه با سه فنر تخلیه پلاستیکی و دو فنر تخلیه استیل ضد زنگ
 • ابعاد 20، 24 و 40 اینچ
 • دارای قلاب در امتداد فنرهای تخلیه پلاستیکی
 • خم می‌شود تا در گوشه‌ها مانور دهد

آنچه مشتریان می‌گویند

مشتریانی که از این محصول راضی بودند گفتند که استفاده از آن آسان است و روی چندین نوع زهکش کار می‌کند. با این حال، کسانی که نظرات منفی را به جای گذاشتند، گفتند که با خم شدن به خوبی کار نمی‌کند و طول تبلیغ شده فنرها دقیق نیست.

محلول زهکشی سبز گوبلر

این محلول تخلیه که در پنج بسته یکبار مصرف و آماده برای استفاده عرضه می‌شود، حدس و گمان را از گرفتگی زهکشی‌ها دور می‌کند. این پاک کننده که بر روی سینک، توالت، وان، زهکشی کف و موارد دیگر موثر است، راهی سریع و آسان برای از بین بردن وسایل مسدود کننده فاضلاب شما است. بسته‌ها همچنین با فنرهای تخلیه جفت می‌شوند تا قدرت رفع گرفتگی را دو برابر کنند.

ویژگی‌های کلیدی

 • در پنج بسته از پیش اندازه گیری شده عرضه می‌شود.
 • دارای قوام پودری است.
 • دارای فرمول سازگار با محیط زیست و زیست تخریب پذیر
 • همراه با پنج فنر تخلیه پلاستیکی
 • دارای قلاب در امتداد فنرهای تخلیه پلاستیکی
 • در دوش، وان، سینک، توالت، زهکشی کف، زهکشی RV و موارد دیگر کار می‌کند.

آنچه مشتریان می‌گویند

مشتریان راضی گفتند که این محلول، یکی از بهترین محلول‌های لوله بازکنی است که تا به حال استفاده کرده‌اند. به دلیل قیمت مقرون به صرفه خود به خوبی کار می‌کند، به خصوص با توجه به اینکه چقدر در انسدادهای بزرگ موثر است. با این حال، مشتریان دیگر می‌گویند که بویی در هوا یا لکه‌هایی بر روی وسایلشان بر جای می‌گذارد.

محلول Xion Lab

با فناوری نوآورانه‌ای که با گرفتگی ریشه مبارزه می‌کند، این پاک کننده تخلیه به اندازه کافی قدرتمند است که می‌تواند گرفتگی‌های سخت را بدون آسیب رساندن به آنزیم‌های بیولوژیکی که مخازن سپتیک را حفظ می‌کنند، کنترل کند. از یک فرمول ژل سنگین استفاده می‌کند که در آب فرو می‌رود تا به انسداد برسد.

حتما بخوانید:   انواع گرفتگی لوله فاضلاب و روش رفع آن

ویژگی‌های کلیدی

 • در یک بطری یک لیتری عرضه می‌شود.
 • دارای قوام ژله‌ای
 • دارای فرمول زیست تخریب پذیر و غیر قابل اشتعال
 • در دوش، وان، سینک، سپتیک تانک و موارد دیگر کار می‌کند.

آنچه مشتریان می گویند

در میان نظرات مثبت، مشتریان به سهولت استفاده، مقرون به صرفه بودن و کارایی این پاک کننده اشاره کردند. بررسی‌های منفی می‌گفتند که عملکرد آن بسیار کند است و در زهکشی وان به اندازه کافی مؤثر نیست.

بهترین محلول‌های لوله بازکنی

بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی

بعد از معرفی بهترین محلول‌های لوله بازکنی خارجی حال می‌رسیم به بهترین محلول‌های لوله باز کنی ایرانی. محلول‌های لوله بازکنی ایرانی نیز مانند محلول‌های لوله بازکنی خارجی قدرتمند است. بهترین محلول‌های ایرانی به شرح زیر آورده شده است.

Active

برند اکتیو یکی از برندهای قدرتمند و محبوب در عرصه محصولات شوینده است. این برند از سال 1387 شروع به کار کرده و تا کنون به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این محلول به عنوان یک محلول لوله بازکنی بسیار قدرتمند عمل کرده و در عرض 20 دقیقه می‌تواند زهکشی شما را از بند آشغال‌ها و گرفتگی رهایی بدهد.

اتک

برند اتک یکی از قدیمی‌ترین برندهای محلول شوینده است. اتک به عنوان یکی از بهترین محلول‌های لوله بازکنی در ایران شناخته می‌شود. این محصول با فرمولاسیون قوی و استانداردی که دارد به خوبی از پس لوله بازکنی و زهکشی شما بر می‌آید.

 تنطور

تنطور اگر چه در بسته بندی کوچک و 500 گرم به بازار عرضه می‌شود اما بسیار در لوله بازکردن قدرتمند است. بسیاری از مشتریان این برند ایرانی را به نسبت برندهای دیگر ترجیح می‌دهند.

روش‌های طبیعی برای بازکردن لوله زهکشی

حال که با بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی آشنا شدید بد نیست تا روش‌های طبیعی بازکردن لوله زهکشی را بدانید. این روش‌ها به شرح زیر است.

 

جوش شیرین، سرکه و سایر مواد آشپزخانه برای انسداد زهکشی

بسیاری از مردم ترفند جوش شیرین و سرکه را می‌دانند. به سادگی مقداری آب داغ را در کانال مسدود شده خود بریزید و آن را با مقدار مساوی جوش شیرین و سرکه (ابتدا جوش شیرین) دنبال کنید، در صورت داشتن یک پلاگ روی لوله را بپوشانید، اجازه دهید 20 تا 30 دقیقه بماند، سپس آن را دنبال کنید.

با آب داغ بیشتر برای رفع گرفتگی ایده این است که واکنش شیمیایی فشار و اثر خورنده را بر روی انسداد اعمال کند، آن را شکسته و لوله را پاک کند. با این حال، برخی از کارشناسان می‌گویند که فشار ایجاد شده بر انسداد تأثیر نمی‌گذارد زیرا اجازه خروج از زهکشی باز را دارد.

آن‌ها معتقدند که آب داغ تنها عنصری است که بر روی گرفتگی اثر می‌گذارد. به گفته آن‌ها، آنها همچنین معتقدند که بهتر است از جوش شیرین در لوله‌های فلزی اجتناب شود زیرا می‌تواند سطح را خورده کند. پس بهترین قضاوت خود را به کار ببرید.

روش‌های مشابه عبارتند از:

 • جوش شیرین و نمک: مقدار مساوی از هر کدام را در آبکش بریزید، بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند، سپس با آب داغ ادامه دهید.
 • سرکه، نمک و لیمو : مقدار مساوی نمک و سرکه را در یک کاسه مخلوط کنید، نصف آب لیمو را به آن اضافه کنید، سپس مخلوط را در آبکش بریزید. بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند سپس با آب داغ ادامه دهید.
 • نمک و آب داغ: حداقل نصف فنجان نمک نسبت به آب داغ در زهکشی بریزید، بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند، سپس با آب داغ بیشتری ادامه دهید.
حتما بخوانید:   سیم ارت چگونه می تواند از برق گرفتگی جلوگیری کند؟

نمک به دلیل خاصیت ساینده و ضد عفونی کنندگی آن، تمیز کردن لوله‌ها و جذب باکتری‌ها برای باز کردن انسداد مجاری فاضلاب استفاده می‌شود.

بهترین محلول‌های لوله بازکنی

رخت آویز، برای زهکشی های مسدود شده

شاید شما هم نام این ترفند را شنیده باشید. با صاف کردن یک رخت آویز و ایجاد یک قلاب کوچک در انتهای آن، می‌توانید در لوله خود برای انسدادی که باعث گرفتگی می‌شود کار کنید. یک مارپیچ کمد یا فنر تخلیه را می‌توان در فروشگاه سخت‌افزار محلی‌تان خریداری کرد و به روشی مشابه استفاده کرد، اگرچه این ابزارها معمولاً می‌توانند با انعطاف‌پذیری بیشتری در لوله فرو روند.

جاروبرقی مرطوب و خشک برای زهکشی‌های مسدود شده

اگر صاحب یک جاروبرقی مرطوب و خشک هستید، می‌توانید سعی کنید انسداد را بیرون بکشید. به سادگی جاروبرقی خود را روی مرطوب تنظیم کنید و قبل از اینکه آن را روشن کنید، یک مهر و موم محکم بین زهکش مسدود شده و اکستنشن بازوی جاروبرقی ایجاد کنید.

علائم گرفتگی لوله فاضلاب

زهکشی مسدود شده می‌تواند منبع آسیب اموال و مشکلات سلامتی برای افراد و حیوانات خانگی باشد. علائم هشدار دهنده اولیه مسدود شدن زهکشی عبارتند از:

بوی بد

اولین علامتی که ممکن است متوجه آن شوید بوی غیرعادی است. در بیشتر موارد، این عطر مانند فاضلاب است. ممکن است در حمام خود سرگردان شوید و از خود بپرسید که آیا کسی فراموش کرده است که آبکشی کند. سایر علائم مسدود شدن زهکشی عبارتند از:

سرریز

شما احتمالاً کاملاً عادت کرده‌اید که همه چیز در زهکشی شما جاری شود. در نتیجه، دیدن دوباره ریختن آب بسیار نگران کننده است. اگر زهکشی شما سرریز است، به این معنی است که با انسداد روبرو هستید.

صداهای غرغر

صداهای غرغر نشان می‌دهد که آب در حال جمع شدن است و به لوله فشار می‌آورد. اگر شما این عامل را تجربه می‌کنید، اغلب باعث انسداد است.

تخلیه آهسته

وقتی سینک خود را خالی می‌کنید یا دوش می‌گیرید، ممکن است متوجه شوید که آب برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار جمع می‌شود. معمولاً مشکل بدتر می‌شود تا اینکه به خودی خود بهتر شود، که نشان می‌دهد انسداد در حال بزرگ‌تر شدن است.

بهترین محلول‌های لوله بازکنی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

بهترین محلول‌های لوله بازکنی ایرانی و خارجی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جاروبرقی مرطوب و خشک برای زهکشی‌های مسدود شده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا