خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۲|هزینه رفع گرفتگی لوله

نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۲|هزینه رفع گرفتگی لوله، نوع گرفتگی لوله

با توجه به تعدد موسسات و شرکت‌های خدمات لوله بازکنی حضور اتحادیه لوله بازکنی به صورت مستقل از صنوف دیگر ضروری است. با توجه به عدم آشنا بودن با قیمت های واقعی و آشفتگی های قیمت های لوله باز کنی، درخواست دستمزد بسیار بالایی شود و امکان دارد، که مشاجرات ناراحت کننده و ناخواسته به وجود آید و یا اینکه به اجبار باید قیمت بالایی پرداخت گردد. همچنین بعضی از افراد با روش ها و شگردهای خارج از عرف، خدمات و سرویس لوله بازکنی ارزان ارائه داده و افراد دیگری که در این صنف به صورت شفاف و منصفانه اقدام به دریافت و اعلام خدمات می نمایند را ناجوانمردانه بیکار می کنند. اگر اتحادیه لوله بازکنی به صورت مستقل وجود نداشته باشد موجب خواهد شد، که افرادی که در این زمینه فعال هستند به طرف روش های خارج از عرف و غیر مرسوم بروند. وجود اتحادیه در شغل های مختلف موجب می‌شود، که قیمت شفاف باشد و در عین حال هم سرویس کار و هم مصرف کننده حمایت به جا و درستی خواهند شد.

اتحادیه لوله بازکنی تهران

فعالیت های اتحادیه لوله بازکنی تهران مستقل نیست و تحت کنترل اتحادیه آهنکاران می باشد. این موضوع باعث شده است، که افراد زیادی که در این شغل مشغول به کار هستند به حال خود رها شوند و این موجب شده است، که هم افرادی که از این طریق درآمد کسب می‌کنند و هم مشتری متضرر گردند.

لوله بازکنی

نرخ اتحادیه لوله بازکنی ۱۴۰۲

از طرف اتحادیه هر ساله قیمت هایی اعلام می گردد، ولی چون بر اجرای آنها نظارت کافی نیست، می توان اینگونه گفت که توافق سرویس کار و مشتری برای تعیین قیمت و نرخ لوله بازکنی اصلی ترین معیار محسوب می گردد.

برخی از افرادی که برچسب تبلیغاتی را به درب منازل می‌ زنند و یا برخی از سایت های لوله بازکنی قبل از کار قیمت هایی مثل پنجاه تا صد هزار تومانی که باور کردنی نیست را برای برطرف کردن انسداد لوله ها تعیین و اعلام می نمایند. اما این مبلغ ها از قیمت هایی که اتحادیه لوله بازکنی مشخص کرده است خیلی کمتر است. پس از اینکه به محل می رسند و یا پس از اتمام کار و یا در حین انجام کار لوله بازکنی قیمتی را اعلام می کنند و می‌گویند کار پیچیده و سخت شده است و تا چند میلیون تومان قیمت تعیین می نمایند. در این مواقع فردی که خدمات را دریافت می‌کند از تبدیل کارمزد پنجاه هزار تومانی به چند میلیون تومانی تعجب می کند. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که در ابتدای کار نرخ لوله بازکنی را بپرسید، تا پس از انجام دادن کار با این مشکلات روبرو نشوید.

حتما بخوانید:   بهترین راه برای ضدعفونی و تمیز کردن کاشی توالت و حمام چیست؟

البته باید گفته شود، که افرادی دچار این مشکل می شوند، که به دنبال دریافت خدمات با هزینه های بسیار کم هستند و این طمع موجب می گردد در دام همچنین اشخاصی بیفتند.

در برخی شرایط نیز امکان دارد علاوه بر خدمات لوله بازکنی خدمات دیگری مثل تعمیر لوله کشی یا رسوب تراشی نیز انجام گردد، که هزینه این خدمات به صورت جدا محاسبه و دریافت خواهد شد. در برخی مواقع مثل برطرف کردن گرفتگی توالت فرنگی سرویس کار مجبور می‌شود، که توالت را جدا کرده و مجدداً نصب نماید، که این موضوع نیز موجب بیشتر شدن هزینه و قیمت خدمات خواهد شد.

در این بخش از مطلب نرخی که از طرف اتحادیه آهنکاران برای بعضی از خدمات لوله بازکنی برای سال ۱۴۰۲ اعلام شده است را آورده ایم. اعلام نرخ خدمات لوله بازکنی گامی مثبت در زمینه شفاف سازی هزینه های مربوط به لوله بازکنی می باشد، ولی نرخ هایی که اعلام شده است با مخارج و درآمد در جامعه تطابق ندارد و هیچ لوله بازکنی طبق قیمت‌ های اعلام شده از طرف اتحادیه آهنکاران سرویس نمی دهد.

  • قیمت خدمات لوله بازکنی با استفاده از دستگاه کوچک و فنر سه تا شش متری ۲۵۰ هزار تومان
  •   قیمت خدمات لوله بازکنی با دستگاه کوچک و فنر شش تا دوازده متری ۳۵۰ هزار تومان
  •  قیمت لوله بازکنی با استفاده از فنر و دستگاه کوچک تا بیست و پنج متر ۷۰۰ هزار تومان
  •   قیمت لوله بازکنی با استفاده از فنر ضخیم و دستگاه ژنراتوری قوی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
  •   قیمت تخلیه کردن چاه و پمپاژ به وسیله مخزن دوازده هزار لیتری ۹۰۰ هزار تومان

چنانچه مخارج جانبی دیگر وجود داشته باشد و یا از سر فنر سه نظام لوله بازکنی استفاده شود، نرخ لوله بازکنی بیشتر خواهد بود.

با توجه به اینکه نرخ دقیق لوله بازکنی مشخص نبوده و تعیین شده نیست، قبل از اقدام برای لوله بازکنی بهتر است، که بین طرفین توافق صورت بگیرد، تا در مورد قیمت کدورتی بین طرفین ایجاد نشود و در انتهای کار هر دو طرف راضی باشند.

حتما بخوانید:   محلول رفع بوی بد فاضلاب /رفع بوی چاه فاضلاب آپارتمان

برای نمونه در مورد انسداد های لوله با مصالح و سیمان نمی توان مثل قیمت هایی که اعلام شده است عمل کرد و در برخی مواقع اصلاً امکان برطرف کردن این گرفتگی ها وجود ندارد. در برخی از موارد نیز در حین رفع گرفتگی لوله ها در کل سطح باید کار رسوب تراشی انجام گردد و این موجب می‌شود، که قیمت لوله بازکنی بیشتر باشد. با توجه به اینکه در شهر تهران جمعیت زیادی زندگی می کنند و افراد زیادی در این زمینه شغلی مشغول به کار هستند بهتر است، که اتحادیه لوله بازکنی تشکیل شود. این عمل موجب خواهد شد، که قیمت جزئیات سرویس لوله بازکنی به صورت واضح و شفاف اعلام شود و از افرادی که در این زمینه شاغل هستند حمایت های لازم انجام شود.

لوله بازکنی

شکایت از لوله بازکنی

برای شکایت کردن از لوله بازکنی شهرستان ها یا تهران چند روش وجود دارد. روش اصلی شکایت کردن از لوله بازکنی تماس یا مراجعه به اتحادیه لوله بازکنی شهرستان یا شهر مربوطه می باشد. برای نمونه برای اینکه از لوله بازکنی شهر اصفهان شکایت کنید، باید به اتحادیه لوله بازکنی این شهر و برای شکایت کردن از لوله بازکنی شهر مشهد به اتحادیه شهر مشهد مراجعه نمایید.

اما در بسیاری از شهرستان ها و شهرها اتحادیه لوله بازکنی وجود ندارد. در این صورت با تماس یا مراجعه به دادگاه حل اختلاف یا سازمان تعزیرات حکومتی شهر خود می توانید این موضوع را پیگیری نمایید. در اکثر مواقع چون خلع قانونی وجود دارد، شکایت از لوله بازکنی به نتیجه نمیرسد‌، اما شاید در برخی مواقع بتوانید مبلغی که اضافه دریافت شده است را از لوله بازکن بگیرید. پیشنهاد می‌شود، که طرفین با یکدیگر صحبت کرده و به توافق برسند.

عواملی که بر نرخ لوله بازکنی موثر هستند

همانطور که گفته شد با توجه به تغییر طول دستگاه، هزینه و نرخ لوله بازکنی متغیر خواهد بود. عوامل دیگری نیز در نرخ اجرای لوله بازکنی موثر هستند:

  • برای برطرف کردن گرفتگی های جزئی از محلول های شیمیایی مختلفی که بازار موجود می‌باشد استفاده می‌شود. در این شیوه هزینه لوله بازکنی برای افراد فقط خرید همین محلول شیمیایی است. وقتی که میزان مناسبی از اسید درون چاهک ریخته می شود، گرفتگی آن برطرف می‌شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید، که سرعت عمل مواد شیمیایی لوله باز کن پایین تر است و برای همه شرایط مناسب نخواهد بود. باید دقت داشته باشید، اگر از اسیدهای بسیار قوی استفاده شود، لوله های فاضلاب آسیب های جدی خواهند دید و موجب ترکیدگی، پوسیدگی و نشتی آنها می گردد.
  •  در مواقعی امکان دارد، که رفع گرفتگی لوله با یک بار فنر زدن انجام نشود و لازم خواهد بود، که چندین مرتبه این کار انجام شود. در این صورت قیمت لوله بازکنی افزایش خواهد یافت. بنابراین می ‌توان گفت لوازمی که برای اجرای کار لوله بازکنی مورد استفاده قرار می گیرند، بر هزینه لوله بازکنی تاثیرگذار خواهند بود.
  • در بعضی مواقع دلیل گرفتگی لوله ها پر شدن فاضلاب است و چیزی در لوله ها گیر نکرده است. هزینه تخلیه چاه با هزینه لوله بازکنی متفاوت است.
  •  با توجه به دلیل خرابی و نوع گرفتگی قیمت تغییر می‌کند. برای مثال در صورتی که گرفتگی به دلیل مصالح یا سیمان باشد و یا به دلیل افتادن اشیا گوناگون درون سیفون باشد، نرخ لوله بازکنی متفاوت خواهد بود.
  •  خدمات تخلیه چاه و لوله باز کنی از مواردی می باشد، که در محله های مختلف شهر نرخ متفاوتی دارد و در برخی منطقه‌ها که خدمات لوله بازکنی توسط تاسیساتی های محل انجام می‌گردد و شرکت های تخلیه چاه وجود ندارد، این کار تخصص آنها نبوده و در برخی مواقع از شرکت های لوله بازکنی گران تر اقدام به انجام این کار می‌کنند. هزینه ایاب و ذهاب بر اساس فاصله‌ای که سرویس کار از محل شما دارد، بر نرخ خدمات لوله بازکنی موثر خواهد بود.
حتما بخوانید:   بهترین روش رفع نشتی لوله پی وی سی چیست؟

لوله بازکنی

سخن تکمیلی

در این مقاله نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که گفته شد اتحادیه لوله بازکنی مستقل نیست و نرخ و هزینه خدماتی که در این زمینه ارائه می گردد به صورت جزئی و واضح نیست. بنابراین بهتر است قبل از انجام دادن خدمات، طرفین به توافق برسند و قیمت به صورت شفاف و واضح تعیین گردد، تا پس از اتمام کار لوله بازکنی هر دو طرف راضی بوده و کدورتی ایجاد نشود. قیمت خدمات لوله بازکنی با توجه به نوع و دلیل گرفتگی، طول دستگاه، ابزاری که برای لوله بازکنی مورد استفاده قرار می‌گیرد، محله‌ های گوناگون و هزینه ایاب و ذهاب متفاوت خواهد بود.

98989

31

نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۲|هزینه رفع گرفتگی لوله

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۲ و عوامل موثر بر آن

امتیاز کاربر: 0.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا