خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

لوله بازکنی با استفاده از دستگاه تراکم هوا | مزایای استفاده از پمپ تراکم هوا

لوله بازکنی به وسیله دستگاه تراکم هوا توسط شرکت های لوله بازکنی انجام می شود این شرکت ها به وسیله این دستگاه، به راحتی می‌توانند گرفتگی‌های لوله را رفع کنند در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با لوله بازکنی به وسیله دستگاه تراکم هوا به طور کامل آشنا کنیم با ما همراه باشید.

دستگاه تراکم هوا چیست؟

یکی از بهترین دستگاه ها برای رفع گرفتگی لوله که به وسیله شرکت های لوله بازکنی استفاده می شود، دستگاه تراکم هوا است این دستگاه می‌تواند به وسیله فشار هوا آشغال ها و گرفتگی های لوله را به حرکت درآورده و گرفتگی را از بین ببرد.

از دستگاه تراکم هوا برای چه گرفتگی هایی می توان استفاده کرد؟

استفاده شرکت های لوله بازکنی از این دستگاه، دلیل بر کیفیت آن می باشد بسیاری از شرکت‌های خدماتی لوله بازکنی از این دستگاه استفاده کرده و از آن رضایت دارند و با آن انواع گرفتگی های لوله فاضلاب را رفع می کنند و با دستگاه های پیشرفته لوله بازکنی خدمات مختلفی را برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب به مشتریان ارائه می‌کنند.

دستگاه تراکم هوا یک دستگاه مخصوص بوده که برای انواع گرفتگی ها مورد استفاده قرار می گیرد در صورتی که از این ابزار برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده شده به هیچ وجه نگران نباشید زیرا به راحتی گرفتگی برطرف خواهد شد. در هنگام استفاده از دستگاه تراکم هوا باید بسیار دقت کنید زیرا ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شوید.
فشار هوا باعث خارج شدن مواد داخل لوله می شود و همین موضوع می تواند خطر آفرین باشد. دقت داشته باشید استفاده از این دستگاه برای تمام گرفتگی‌ها هم مناسب نمی باشد؛ فقط برای گرفتگی هایی از دستگاه تراکم هوا استفاده می کنند که با فشار هوا برطرف شود. مثلاً اگر دلیل گرفتگی پارچه یا کاغذ باشد می توان به راحتی از دستگاه تراکم هوا برای رفع گرفتگی استفاده کرد زیرا فشار هوا این مواد را در داخل لوله حرکت می‌دهد و به چاه هدایت می کند.
ولی اگر گرفتگی ها در اثر سیمان، سنگ، خاک و…. باشد از این وسیله نباید استفاده کنید زیرا ممکن است گرفتگی را شدیدتر کند.

حتما بخوانید:   انواع فاضلاب و روش های دفع فاضلاب | فاضلاب صنعتی

دستگاه های لوله بازکنی تراکم هوا چگونه کار می کنند؟

همانطور که گفتیم دستگاه تراکم هوا با فشار هوا باعث می شود گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود فشار هوای موجود در دستگاه، توانایی دارد انواع گرفتگی ها را رفع کند به این صورت که گرفتگی را به سمت چاه حرکت داده و آن را برطرف می کند. استفاده از دستگاه تراکم هوا برای باز کردن گرفتگی لوله به وسیله مواد زائد مناسب است ولی برای گرفتگی های خاک، سنگ و سیمان به هیچ وجه از این دستگاه استفاده نمی کنند برای این گرفتگی ها باید از دستگاه های فنر لوله بازکنی استفاده شود با توجه به این موضوع که بیشتر گرفتگی های لوله فاضلاب به دلیل مواد زائد داخل لوله است استفاده از دستگاه تراکم هوا می تواند مفید باشد.

توصیه می‌کنیم اگر مهارتی در زمینه استفاده از دستگاه تراکم هوا ندارید به هیچ وجه خودتان اقدام به استفاده از آن نکنید و حتماً از یک فرد متخصص برای این کار کمک بگیرید زیرا همانطور که گفتیم ممکن است خطراتی برای شما به دنبال داشته باشد. در صورتی که قصد استفاده از این دستگاه را داشتید حتماً با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید.

دستگاه تراکم هوا

مزایای دستگاه تراکم هوا چیست؟

این دستگاه مزایای زیادی دارد که یکی از آنها فشار و قدرت زیاد آن است که می تواند با این فشار، گرفتگی ها را به راحتی برطرف کند.
این دستگاه توانایی زیادی در باز کردن گرفتگی های مختلف لوله فاضلاب دارد استفاده از دستگاه تراکم هوا بسیار راحت بوده و می توان به راحتی از آن استفاده کرد ولی باید در هنگام استفاده نکات ایمنی را کاملاً رعایت کنید. بیشتر شرکت های لوله باز کنی از این دستگاه برای رفع گرفتگی لوله استفاده می کنند و به راحتی با این دستگاه کار کرده و از آن رضایت دارند.

چه خدماتی به وسیله دستگاه تراکم هوا ارائه می‌شود؟

هرچند که این دستگاه کارایی بالایی دارد ولی نمی توان گفت بهترین دستگاه لوله بازکنی می باشد. بهترین دستگاه لوله بازکنی فنر برقی است که بیشتر گرفتگی ها را به وسیله آن رفع می کنند.
بیشتر شرکت های خدمات لوله بازکنی هم از فنر های لوله بازکنی استفاده می کنند. شرکت های لوله بازکنی با استفاده از فنر خدمات متنوعی ارائه می‌دهند که عبارتند از:

 • لوله بازکنی ارزان و فوری
 • برطرف کردن گرفتگی لوله توالت و حمام
 • رفع گرفتگی سیفون توالت فرنگی
 • از بین بردن گرفتگی کفشور حیاط و پارکینگ
 • برطرف کردن گرفتگی گلخانه
 • رفع گرفتگی لوله آشپزخانه
 • باز کردن گرفتگی سرویس بهداشتی
 • باز کردن سیفون توالت ایرانی
 • لوله بازکنی آپارتمان ها
حتما بخوانید:   چگونه می توانیم گرفتگی لوله با سیمان و مصالح ساختمانی را برطرف کنیم؟

خدماتی که برایتان نام بردیم خدمات شرکت های لوله بازکنی می باشد که به وسیله دستگاه های مخصوص انجام می شود.

استفاده از فنر های برقی برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب

روش بسیار رایج برای رفع گرفتگی لوله استفاده از فنر های لوله بازکنی می باشد این دستگاه یک فنر بلند دارد که در روی یک دستگاه چرخش، قرار دارد و در داخل لوله قرار داد شده و چرخش فنر باعث رفع گرفتگی ها می شود.
بیشترین شرکت های لوله بازکنی از این دو دستگاه با همدیگر استفاده می کنند تا نتیجه بهتری بگیرند دستگاه فنر لوله باز کنی و همچنین دستگاه تراکم هوا کاربرد متفاوتی دارند که با تشخیص نوع گرفتگی از آنها استفاده می شود.

مراحل کار با دستگاه کمپرس هوا

برای اینکه از این دستگاه استفاده کنید باید مراحل زیر را انجام دهید برای استفاده از این دستگاه، همان طور که گفتیم باید مهارت و آگاهی لازم را در استفاده از آن داشته باشید تا با خطر روبرو نشوید. در صورتیکه با دستگاه کمپرس هوا آشنایی دارید و می خواهید به وسیله آن، گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا سینک ظرفشویی و دستشویی را خشک کنید: به وسیله یک دستمال محل استفاده از دستگاه را خشک کنید تا مواد در هنگام کار کردن به اطراف پاشیده نشود.
 2. خروجی های لوله را ببندید: تمام خروجی های لوله را بسته و فقط یک راه خروجی بماند و آن هم مسیری است که می خواهیم از آنجا گرفتگی را باز کنیم.
 3. آماده کردن دستگاه تراکم هوا: فشار و هوا داخل دستگاه برای کار، باید طبق دستورالعمل تنظیم شود که این تنظیم هم به شدت گرفتگی بستگی دارد در این قسمت شلنگ را در مسیر لوله فاضلاب قرار داده و اطراف آن را به وسیله پارچه و یا پلاستیک ببندید تا فشار از کناره آن خارج نشود.
 4. شیر تخلیه دستگاه کمپرس را باز کنید: در این مرحله باید شیر تخلیه دستگاه را باز کرده تا هوا وارد مسیر گرفتگی لوله شود. ۵ دقیقه این کار را انجام دهید سپس بررسی کنید ببینید آیا لوله باز شده است یا خیر؟ این کار را چند بار تکرار کنید تا مسیر آزاد شود.
 5. بررسی کنید که گرفتگی لوله برطرف شده باشد: بعد از انجام مراحلی که توضیح دادیم مجاری را که بسته بودید، باز کند و داخل لوله را آب بریزید اگر آب به راحتی جریان پیدا کرد متوجه خواهید شد که گرفتگی برطرف شده است.
حتما بخوانید:   نحوه از بین بردن بوی بد سینک | بهترین راه رفع بوی سینک ظرفشویی

توصیه های لازم برای استفاده از دستگاه تراکم هوا

استفاده از این دستگاه هرچند که می تواند گرفتگی ها را برطرف کند به همان اندازه هم ممکن است باعث خرابی در سیستم لوله کشی شود در استفاده از این دستگاه باید به نکات ایمنی کاملاً توجه کنید فشار هوا را با توجه به مسیر لوله مشخص کنید اگر در این زمینه مهارت ندارید به هیچ وجه این کار را انجام ندهید.
ممکن است هوای وارد شده در داخل لوله به وسیله دستگاه کمپرس هوا جایی گیر افتاده و در هنگام باز کردن مجاری لوله، رسوبات و لجن به بیرون بپاشد پس از این مورد هم باید مطمئن شوید.

اگر در اطراف لوله تجهیزات مکنده را قرار داده اید بهتر می توانید به نتیجه برسید. قبل از استفاده از این دستگاه ابتدا از محلول لوله بازکنی استفاده کنید تا کارایی دستگاه بهتر شود. استفاده از دستگاه تراکم هوا با دستگاه های دیگر می تواند تأثیر بهتری در رفع گرفتگی لوله داشته باشد.

دستگاه تراکم هوا

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با دستگاه تراکم هوا آشنا کردیم همانطور که گفتیم این دستگاه با استفاده از فشار هوای داخل مخزن گرفتگی‌های لوله فاضلاب را برطرف می کند. در هنگام لوله بازکنی، دستگاه هوای زیاد و پرفشار را در داخل مخزن رها خواهد کرد و به این وسیله گرفتگی ها را به سمت چاه هدایت می کند. در صورت نیاز می توان پمپ هوا را با دستگاه دیگری استفاده کرد به این ترتیب کارایی آن بیشتر خواهد شد.
در صورتیکه گرفتگی ها در اثر گچ، سنگ، خاک و… باشد بهتر است از این دستگاه استفاده نکنید و به وسیله فنر برقی گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید.

111111111111111111

31

لوله بازکنی با استفاده از دستگاه تراکم هوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

از دستگاه تراکم هوا برای چه گرفتگی هایی می توان استفاده کرد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا