خدماتخدمات نظافتی

روش استفاده از جلاسنج و کاربرد آن

اگر شما هم با مشکل تیرگی در بعضی از لوازم خانگی خود روبرو شدید ما می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش استفاده از جلاسنج و کاربرد آن را توضیح دهیم بسیاری از لوازم خانگی را می توانید به کمک جلاسنج برق بیندازید ولی شاید لازم باشد بدانید چگونه باید از جلاسنج استفاده کنید برای اینکه شما با جلاسنج بیشتر آشنا شوید و طرز استفاده از آن را بدانید در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با جلاسنج بیشتر آشنا کنیم.

همه چیز را در مورد جلاسنج بدانیم

جلاسنج یکی از محصولات کاربردی برای براق کردن فلزات است که در همه جا استفاده می شود و ما می خواهیم طریقه مصرف آن را در این مقاله برای شما به طور کامل توضیح دهیم.

لهستان اولین کشوری بود که جلاسنج فلزات را تولید کرد اولین بار کشور لهستان جوش شیرین و مواد شیمیایی دیگر را با هم ترکیب کرد و جرم گیر قوی را تولید کرد وقتی برای اولین بار این جرم گیر را روی ظروف مسی و سماور استفاده کردند ابتدا فلز سیاه رنگ شد و در آخر این گروه لهستانی توانستند جلاسنجی را درست کنند که روی فلزات لک و کثیفی و زردی را از بین ببرد و سطوح را کاملاً تمیز و براق کند.

جلاسنج درخشندگی خاصی به وسایل می دهد امروزه از جلاسنج برای تمیزی شیرآلات، دستگیره ها، سماور و اجناس دیگر استفاده می کنند در قدیم برای تمیزی وسایل، از جوش شیرین استفاده می کردند ولی چون جوش شیرین مقاومت کمی داشت بعد از چند روز دوباره وسایل به حالت قبلی بر می گشت و گاهی هم ظاهر آن نامناسب تر می شد. ولی جلاسنج ماندگاری زیادی دارد و می تواند وسایل منزل شما را تمیز و براق کند.

 

جلاسنج چه کاربردی دارد؟

جلاسنج یک پولیش و براق کننده سطوح فلزی می باشد که شما می توانید به کمک آن براقی را به لوازم خانگی خود برگردانید وقتی شما از جلاسنج برای تمیز کردن و براق کردن سطح فلزاتی مانند استیل، برنز و مس استفاده می‌کنید این ماده باعث می شود که چرک های موجود در روی سطوح از بین رفته و آنها درخشنده و زیبا شوند البته باید دقت کنید که جلاسنج فقط این کاربرد را ندارد و شما می‌توانید برای از بین بردن بعضی از خش ها مانند خش در CD و حتی چرک برداری در سطوح پلاستیکی از آن استفاده کنید حتما این سوال را از خود می پرسید که چگونه باید به وسیله جلاسنج سطوح را براق و تمیز کنیم؟

حتما بخوانید:   انواع لوازم شستشوی لباس و ظروف

برای اینکه به سوال شما جوابی درست داده باشیم باید بگویم که جلاسنج با به وجود آوردن اثر سایشی، سطح نازک را از روی بدنه بیرونی لوازم می ساید به این وسیله درخشندگی آن ها زیاد می شود. هرچند که استفاده از جلاسنج به نظر ساده می آید ولی نکات مهمی در این روند وجود دارد که شما باید حتما آنها را رعایت کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از جلاسنج کرده باشید ما در ابتدا مراحل میانی استفاده از این ماده معجزه آسا را برای شما توضیح می دهیم سپس نکاتی را که مربوط به انواع سطوح می باشد را هم ذکر می‌کنیم.

روش استفاده از جلاسنج

جلاسنج

مراحل میانی را که شما باید از این محصول استفاده کنید تقریبا برای بیشتر سطوح یکسان می باشد و تفاوتی ندارد ولی این نکته به این معنی نیست که شما می توانید برای همه سطوح یکسان از این ماده استفاده کنید شما باید برحسب جنس سطوح نکاتی را رعایت کنید در ابتدا طرز استفاده جلاسنج را مرور کنید و این نکات را هم مطالعه کنید بعد از آن می توانید به راحتی از جلاسنج استفاده کنید

مراحل میانی استفاده از جلاسنج موارد زیر می باشد:
  1. در مرحله اول شما باید سطح مورد نظر را به طور کامل تمیز کنید تا هیچ آلودگی در آن وجود نداشته باشد.
  2.  بعد از اینکه سطح را کاملا پاک کردید یک پنبه بردارید و آن را به جلاسنج آغشته کنید.
  3.  بعد از آن پنبه را آرام روی سطح بکشید و آنقدر این کار را ادامه دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.
  4. اگر بخواهیم حدوداً بگوییم تقریباً پنج دقیقه باید این کار را ادامه دهید.
  5.  بعد از اینکه سطح شما کاملا براق شد به کمک یک دستمال تمیز جلاسنج را از روی وسیله مورد نظر پاک کنید.
حتما بخوانید:   چگونه می توان سوپاپ شیردوش اهرمی را تعمیر و تعویض کرد؟

دقت داشته باشید وقتی می خواهید از جلاسنج استفاده کنید نباید دمای سطح شما زیاد داغ یا زیاد سرد باشد اگر اینطور بود حتماً صبر کنید تا دمای آن عادی شود دمای عادی برای سطح موردنظر تقریباً می تواند دمای اتاق باشد. بعد از آن می توانید از جلاسنج استفاده کنید.

در ادامه می خواهیم نکاتی را که شما باید در مورد جنس سطح به آن توجه کنید برای شما بیان کنیم زیرا استفاده از جلاسنج در جنس های مختلف روش های متفاوتی دارد.

روش استفاده از جلاسنج برای وسایل مسی

اگر سطحی را که می خواهید از جلاسنج برای آن استفاده کنید جنس مس بود باید دقت داشته باشید اگر جلاسنج زیاد بر روی سطوح مسی بماند باعث سیاه شدن سطح مس شما می شود زیرا جلاسنج با مس، باعث واکنش شیمیایی و اکسیده شدن می شود برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید باید جلاسنج را برای مدت کوتاهی روی سطح مسی بکشید و بعد از آن وقتی خواستید جلاسنج را پاک کنید حتماً باید دستمال را محکم روی سطح مسی بکشید تا جلاسنج کامل از روی سطح پاک شود مشکل دیگری که اینجا وجود دارد این است که وقتی شما از جلاسنج استفاده می کنید امکان دارد بعد از گذشت مدتی دوباره ظرف مسی شما  سیاه شود برای اینکه این اتفاق نیفتد شما باید بعد از استفاده از جلاسنج مقداری پارافین مایع در روی سطح مسی بکشید این کار از سیاه شدن دوباره سطح جلوگیری می کند.

روش استفاده از جلاسنج برای وسایل آلومینیومی

وقتی که شما می خواهید جلاسنج را روی سطح آلومینیومی بکشید احتمالاً متوجه خواهید شد که سطح آلومینیومی سیاه تر می شود جلاسنج وقتی با فلز نرم مثل آلومینیوم برخورد کند باعث سیاه شدن آن خواهد شد اما به هیچ وجه نگران نباشید زیرا این سیاه شدن موقت است و شما می توانید به کمک یک دستمال ، سیاهی را از بین ببرید پس ابتدا از جلاسنج استفاده کنید و بعد از استفاده از آن سیاهی را بکمک دستمال پاک کنید.

روش استفاده از جلاسنج برای وسایلی از جنس برنز

برای اینکه شما سطح برنزی را جلا بدهید باید همان روشی را که برای سطوح مسی بیان کردیم دنبال کنید برنز هم مثل مس در صورت استفاده طولانی از جلاسنج سیاه می شود پس بهتر است در این سطوح هم، جلاسنج را مدت کوتاهی روی سطح بکشید و آن را زودتر از سطوح دیگر پاک کنید و بعد از اینکه سطح را پاک کردید از پارافین مایع برای سطوح برنزی استفاده کنید.

حتما بخوانید:   انواع گرفتگی لوله فاضلاب و رفع آن

روش استفاده از جلاسنج برای سطوحی که رنگ شده است

همانگونه که در اول مقاله گفتیم شما می توانید از جلاسنج برای چرک برداری سطوح هم استفاده کنید از جلاسنج می توانید برای پاک کردن سطوحی مانند بدنه خودرو، بدنه رایانه و یا بدنه یخچال و غیره استفاده کنید استفاده از جلاسنج برای این سطوح فرقی با مراحل میانی که نام بردیم، ندارد شما می توانید مراحل میانی که گفتیم انجام دهید تا بتوانید سطوح رنگ شده را هم به کمک جلاسنج تمیز کنید.

روش استفاده از جلاسنج برای شیرآلات جنس استیل

جلاسنج

بعضی از افراد معتقدند که استفاده از جلاسنج برای شیرآلات استیل مناسب نیست زیرا باعث سیاه شدن شیر ها خواهد شد با وجود این به نظر می آید که اگر شما در هنگام استفاده از جلاسنج مدت طولانی از آن استفاده نکنید و سریع آن را پاک کنید چنین مشکلی به وجود نیاید البته این بستگی به نوع شیر شما و میزان کثیفی آن دارد قبل از اینکه برای شیرآلات استیل از جلاسنج استفاده کنید بهتر است که دفترچه راهنمای جلاسنج را مطالعه کنید.

ساخت جلاسنج در ایران

کشورهای زیادی از جمله ایران تقریباً ۲۵ سال روی این محصول لکه بری تحقیقات لازم را انجام دادند و در آخر کار، هر کدام از این کشورها گونه ی مختلفی از جلاسنج را تولید کردند کشور ایران در بین کشورهای دیگر موفق شده است که بهترین نوع جلاسنج فلزات را بسازد که نسبت به محلول های دیگر برتری زیادی دارد معمولاً رطوبت باعث می شود که فلزات دچار زنگ زدگی شده و مقاومت آنها کم شود برای اینکه از این واکنش طبیعی جلوگیری کنید می توانید هر دو سه ماه یکبار جلاسنج را روی سطح فلزی بکشید تا آنها از زنگ زدگی در امان بمانند.

جلاسنج در ابعاد مختلفی در بازار عرضه می‌شود به صورت متوسط، کوچک، بزرگ و یا حتی به صورت قوطی و پمادی هم در بازار وجود دارد که شما می‌توانید به نسبت مقداری که جلاسنج  لازم دارید آن را خریداری کنید از این محصول می توانید برای اجناسی از جنس: استیل، برنز، طلا، مس و نقره استفاده کرده و با لایه‌برداری باعث درخشندگی آنها شوید.

نحوه استفاده از جلاسنج و کاربرد آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جلاسنج چه کاربردی دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا