خدمات شستشو

چقدر پودر لباسشویی و مایع در ماشین لباسشویی بریزیم

از مهم ترین نکاتی که در شستشوی لباس ها باید به آن توجه نمایید این است که به چه میزان پودر لباسشویی و مایع باید در لباسشویی بریزیم؟ در این مقاله از مجموعه ی ایبک امداد مواردی چه مقدار مایع لباسشویی بریزیم و یا چه مقدار پودر لباسشویی بریزیم اشاره کرده ایم. همچنین پاسخ این سوال که اگر از میزان زیادی پودر یا مایع لباسشویی استفاده کنید چه اتفاقی می افتد را شرح داده ایم.

خلاصه به چه میزان پودر لباسشویی و مایع در لباسشویی بریزیم

برای اینکه زمان زیادی از کاربران سایت ایبک امداد گرفته نشود در ابتدای مقاله خلاصه ای از کل مطلب را برای شما شرح داده ایم:

آیا استفاده ی درست از مواد شوینده در ماشین لباسشویی دارای اهمیت است
 • برای جلوگیری از پوسیدگی لباس ها باید از مواد شوینده درست استفاده شود.
 • برای جلوگیری از ماندن باقی مانده مواد شوینده روی لباس باید از این مواد به درستی استفاده کرد.
اگر میزان زیادی از مواد شوینده را در لباسشویی استفاده کنید چه اتفاقی می افتد
 • استفاده زیاد از مواد شوینده باعث پوسیدگی لباس می شود.
 • استفاده ی زیاد از این مواد باعث آسیب به لباسشویی می شود.
 • استفاده زیاد از مواد شوینده باعث باقی ماندن مواد بر روی لباس ها می شود.
آیا میزان کف بیشتر لباسشویی نشانه ای بر تمیزی لباس ها می باشد
 • خیر، زیرا فقط باعث باقی ماندن پودر بر روی لباس ها می گردد.
مقدار مناسب مایع لباسشویی در دستگاه چقدر است
 • اگر کثیفی لباس های شما زیاد است باید به اندازه ۵۰ میلی گرم مواد شوینده به دستگاه اضافه کنید.
 • اما اگر میزان کثیفی معمولی است ۳۰ تا ۳۵ میلی لیتر برای شستشو لباس ها کافی می باشد.
از چه میزان پودر در لباسشویی باید استفاده کنیم
 • از پودر لباسشویی باید به اندازه ۱۱۰ میلی لیتر استفاده کنیم.
 • اگر لباس های شما کثیفی زیادی دارد بهتر است از میزان ۱۰۰ میلی لیتر از پودر استفاده نمایید.
 • اگر میزان کثیفی لباس ها کمتر می باشد برای شستشو چند قاشق چای خوری پودر کافی می باشد.
حتما بخوانید:   آیا آنزیم پودر لباسشویی باعث حساسیت می شود؟

آیا استفاده ی درست از مواد شوینده در ماشین لباسشویی دارای اهمیت است

از ارزان ترین و رایج ترین مواد شوینده در بازار می توان به پودر ها و مایع لباسشویی اشاره کرد. اما روش استفاده در درست از این مواد بسیار مهم می باشد. اینکه مقدار درستی از مواد شوینده را در ماشین لباسشویی استفاده کنید برای سلامت دستگاه و لباس های شما بسیار اهمیت دارد. یکی از تصورات اشتباهی که در بین مردم وجود دارد این است که میزان بیشتری از مواد شوینده اگر استفاده کنند لباس های تمیز تری را خواهند داشت. اما این حرف از اساس اشتباه می باشد و میزان بیش از اندازه ی مواد شوینده باعث پوسیدگی لباس های شما می شود و مشکلات پوستی زیادی را به وجود می آورد.

 • استفاده اندازه از مواد شوینده باعث جلوگیری از پوسیدگی لباس ها می شود.
 • استفاده ی به اندازه از مواد شوینده باعث جلوگیری از باقی ماندن لک پودر بر روی لباس ها می شود.

اینکه مواد شوینده بر روی لباس ها باقی بماند باعث می شود که لباس های شما زودتر کثیف شوند و به شستشوی بیشتری نیاز داشته باشند. همچنین شستشوی زیاد لباس ها باعث مصرف بی رویه آب و برق می گردد. همینطور شستشوی بیش از حد لباس ها باعث جمع شدن املاح بر روی پارچه لباس شده و باعث لک شدن لباس ها می شود به همین دلیل استفاده مقدار مناسب از این مواد برای مراقبت از لباس ها بسیار پر اهمیت می باشد.

اگر میزان زیادی از مواد شوینده را در لباسشویی استفاده کنید چه اتفاقی می افتد

در گذشته برای ساخت مواد شوینده از کلرید سدیم استفاده می شده است ولی امروزه از انواع آنزیم ها در پودر ها استفاده میگردد. در پودر های امروزه میزان نمک بسیار کم شده است. به همین خاطر با میزان کمی از پودر ها می توانید کثیف ترین لباس ها را نیز تمیز نمایید. اگر دوست دارید سلامت لباسشویی خود را تضمین کنید بهتر است میزان مصرف پودر را کاهش دهید.

آیا میزان کف بیشتر لباسشویی نشانه ای بر تمیزی لباس ها می باشد

استفاده ی زیاد از پودر های لباسشویی دلیلی بر تمیز تر شدن لباس ها نمی شود. این عمل فقط باعث آسیب رسیدن به الیاف لباس های شما می شود. اگر چندین بار از مواد شوینده به میزان زیادی در لباسشویی استفاده کنید به دلیل املاحی که در دستگاه باقی می گذارند شاهد بوی بسیار بد در دستگاه لباسشویی خود خواهید بود. همچنین باقی مانده ی پودر در دستگاه مانند یک رد گچ مانند بر روی لباس های شما ظاهر می شود و باعث چسبندگی لباس ها و حوله ها می گردد.

حتما بخوانید:   خوردن مایع لباسشویی چه خطراتی دارد ؟ | مضرات خوردن مایع لباسشویی

میزان پودر لباسشویی و مایع در لباسشویی

 • بیشتر ما فکر می کنیم که کف زیاد درون لباسشویی دلیلی بر تمیز تر شدن لباس ها می باشد. اما در واقعیت این گونه نیست.
 • حباب ها دلیلی بر تمیزی نیستند زیرا مواد شوینده بدون کف نیز عمل تمیز کنندگی را انجام می دهند ولی به دلیل اینکه بیشتر افکار مردم کف را دلیلی بر تمیزی می دانند تولید کنندگان ایجاد کف را در فرمولاسیون خود قرار می دهند.
 • اگر در طی شستشوی لباس های خود درون لباسشویی کف زیادی را مشاهده نمی کنید آن را دلیلی بر کثیفی لباس ها ندانید.
 • ایجاد کف زیاد در لباسشویی برای لباس ها و همچنین ماشین لباسشویی شما بسیار ضرر دارد. این زیان در لباسشویی های درب جلو تمام اتومات بسیار بیشتر می باشد.

مقدار مناسب مایع لباسشویی در دستگاه چقدر است

شوینده های مایع قیمت بیشتری نسبت به شوینده های پودری دارند. اما در اکثر اوقات به دلیل اینکه دارای نرم کننده نیز هستند بسیار به صرفه تر می باشند. زیرا بعد از شستشوی لباس ها لباس های نرمی خواهید داشت و نیاز به استفاده از نرم کننده ی دیگر نمی باشد. اما میزان درست استفاده از مواد شوینده ی مایع هنوز برای خیلی از افراد سوال می باشد که  در ادامه به این سوال پاسخ داده ایم:

 • اگر لباس هایی که درون لباسشویی میریزید میزان کثیفی زیادی را دارند بهتر است به اندازه ۵۰ میلی لیتر از مایع لباسشویی در دستگاه بریزید.
 • اما اگر لباس ها کثیفی کمتری دارند بهتر است میزان ۳۰ تا ۳۵ میلی لیتر از مایع شستشو در دستگاه لباسشویی بریزید.

به دلیل اینکه غلظت مایع شوینده از پودر ها بیشتر است قیمت بیشتری را نیز باید برای خرید آن ها پرداخت کنید. ولی در هر بار شستشو میزان کمتری مایع لازم است که بریزید. محل مناسب برای ریختن مایع شستشو در کشو مشخص شده است و باید در همان قسمت بریزید.( مطلع باشید که قسمت مخصوص نرم کننده ها با شوینده ها متفاوت می باشد.)

زیان مایع های شوینده و نرم کننده ها بسیار بیشتر از پودر ها می باشد و پیشنهاد می کنیم که برای هر بار شستشو از مایع ها استفاده نکنید. اما اگر برای شستشو از لباس های خود مجبور به استفاده از این مواد شیمیایی می باشید بهتر است میزان یک قاشق از این مواد را درون یک پیمانه آب مخلوط نمایید و به آرامی به لباسشویی اضافه نمایید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا شرکت های تعمیرات لباسشویی درباره ی این موضوعات صحبت نمیکنند. زیرا استفاده از پودر ها باعث می شود که هر روز میزان بیشتری پودر خریداری شده و چرخ کارخانه های مربوط به تولیدات شوینده های لباس بیشتر بچرخد و همچنین استفاده بیش از حد از این مواد باعث آسیب به دستگاه لباسشویی شما شده و نیاز به تعمیر و سرویس خواهید داشت.

حتما بخوانید:   نکات مهم و کلیدی در خصوص نحوه تمیز کردن برنز

از چه میزان پودر در لباسشویی باید استفاده کنیم

 • در ابتدا باید بگوییم که برای هر بار شستشو باید به میزان ۱۱۰ میلی لیتر پودر لباسشویی درون دستگاه بریزید.
 • اگر لباس های شما بسیار کثیف می باشد برای شستشوی این لباس ها درون دستگاه لباسشویی باید به میزان ۱۰۰ میلی لیتر از پودر لباسشویی را درون دستگاه اضافه کنید.
 • برای لباس هایی که میزان آلودگی و کثیفی کمتری را دارند بهتر است فقط از چند قاشق چایخوری پودر لباسشویی استفاده نمایید.

میزان پودر لباسشویی و مایع در لباسشویی

از مهمترین نکات ما برای جلوگیری از حوله های بد بو استفاده از میزان کمتری پودر لباسشویی می باشد. در برخی مواقع استفاده ی بیش از اندازه از مواد شوینده درون دستگاه لباسشویی باعث آسیب رسیدن به دستگاه لباسشویی شما می شود. به جز عادتی که بیشتر مردم در شستشوی لباس های خود با میزان زیادی از پودر های لباسشویی دارند اگر در مواقعی بدون اضافه کردن پودر اتفاقی دستگاه خود را روشن کردید باید بدانید که جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا اگر لباس های شما خیلی کثیف نباشد شستشو با آب خالی نیز باعث تمیزی لباس های شما می شود.

بهترین شستشو برای لباس ها استفاده از آب ولرم و سرد می باشد و آب گرم باعث باقی ماندن لک ها بر روی لباس های شما می شود. درون دستگاه های لباسشویی کار با مواد شوینده بسیار آسان می باشد برای این کار فقط کافی است که به میزان کافی از پودر لباسشویی را درون محفظه ی مخصوص بریزید و بعد از قرار دادن لباس ها درون لباسشویی برنامه ی شستشوی مورد نظر را انتخاب کرده و دستگاه را روشن نمایید.

98989

31

چقدر پودر لباسشویی و مایع در ماشین لباسشویی بریزیم

امتیازسردبیر

مجموع امتیاز

چقدر پودر لباسشویی و مایع در ماشین لباسشویی بریزیم

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا