تعمیراتتعمیرات یخچال

کلید Power Cool در یخچال فریزر سامسونگ

کلید پاور کول در یخچال های سامسونگ چه کاربردی دارد؟

در حال حاضر برند سامسونگ یکی از معروف ترین برندها در دنیای فناوری امروز محسوب می‌شود. این کمپانی مدل های مختلفی از وسایل الکترونیکی و خانگی را با میزان کیفی بالا تولید و راهی بازار می‌کند. این قاعده در ارتباط با یخچال برند سامسونگ نیز صدق می‌کند و رتبه یک از لحاظ میزان رضایت مشتریان را به خود اختصاص داده است. حتی با توجه به کارایی و تنظیم اتومات یخچال های برند سامسونگ بعضی از کاربرها همچنان در ارتباط با کارکرد و بعضی اصطلاح های مرتبط با آن گیج هستند. اکثر آنها تمایل دارند تا معنای این اصطلاح های مربوطه همچون power cool را بفهمند. اصطلاح power cool یا همان خنک کننده در دستگاه یخچال فریزر برند سامسونگ یکی از گزینه های  یخچال می باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا مواد خوراکی را سریعا خنک کنید. با خنکی آنی، مواد غذایی تازه می‌باشند و ماندگاری بالاتر خواهند داشت. هنگامی که گزینه power cool را فعال می نمایید هوای سرد به قسمت داخلی دستگاه دمیده خواهد شد تا دمای داخل یخچال به میزان ۱ درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند.

کارایی کلید های Power Cool و Power Freezer چیست؟

یکی از گزینه های یخچال برند سامسونگ power cool می باشد که جهت خنک نمودن مواد خوراکی که به طور مستقیم از بازار تهیه می‌شوند مورد مصرف واقع می‌گردد. این سیستم خنک کنندگی موجب می‌گردد که موارد خوراکی همیشه تازه باشند و ماندگاری غذا را تا بازه زمانی بیشتری حفظ کنند. توسط گزینه power cool تمامی نوشیدنی ها به طور آنی جهت نوشیدن سرد می‌گردند. بعلاوه power freezer زمان مورد نیاز جهت انتظار برای یخ زدایی قسمت فریزر را افزایش می‌دهد. در نتیجه، اگر مواد غذایی که خرید کرده اید، چیزی به تاریخ انقضا آنها نمانده، این ویژگی یخچال برند سامسونگ بسیار مفید می باشد.

حتما بخوانید:   دلیل تکان خوردن پنکه سقفی

در حالت کلی، power cool و power freezer قابلیت هایی هستند که بایستی در موقع جا دادن حجم زیادی از مواد تازه درون یخچال، از آنها استفاده نمایید. جهت منجمد نمودن حجم بالای مواد غذایی، قبل از جا دادن آنها درون فریزر حداقل به مدت ۲۰ ساعت گزینه power freezer را فعال کنید. استفاده از این گزینه موجب افزایش مصرفی برق می گردد در نتیجه، پس از تمام شدن کار خود آن را خاموش نمایید. جهت استفاده power cool کلید آن را روی یخچال بفشارید و طی مدت ۳ ثانیه صبر کنید. در نهایت نمایشگر روشن می‌شود و میزان خنکی فریزر افزایش می یابد.

کارکرد power cool طی مدت دو ساعت و نیم بدون در نظر داشتن به میزان دمای تنظیم شده فعالیت می نماید. حتما بایستی دو ساعت قبل از اینکه مواد غذایی را داخل یخچال قرار دهید، power cool را روشن نمایید و سپس ۵ ساعت بعد از قرار دادن آنها درون یخچال، این گزینه را غیر فعال نمایید. بی شک دو گزینه power cool و power freezer از قابلیت های باورنکردنی جهت خنک نمودن مواد غذایی می باشند. این ویژگی ها باعث می‌شوند تا حتی دمای هر کدام از محفظه ها به طور تقریبی در کمترین زمان ممکن تا میزان ۱۰ درجه کاهش یابند. این دو قابلیت جهت خنکی نوشابه یا بستن آنی بستنی فوق العاده هستند.

Power Cool

مدت زمانی که یخچال سامسونگ خنک می‌شود چقدر است؟

یخچال های برند سامسونگ به طور معمول و متوسط حدود ۲ ساعتی زمان می‌برد تا خنک گردند. هرچند که احتمال دارد در بعضی مواقع طولانی تر شود. با این اوصاف موارد مختلفی همچون سایز و وضعیت دستگاه فریزر ممکن است بر میزان خنک نمودن آن تأثیر گذار باشد و شاید به مدت زمان بیشتری نیاز پیدا کنید.

موارد زیر بر روی مدت زمان خنک نمودن یخچال فریزر نوع سامسونگ تاثیر گذار است

۱- میزان دما محیطی

اگر فرض کنیم که دستگاه یخچال فریزر قبلا در محیطی گرم قرار داشته باشد، بنابراین میزان دمایی که شروع به فعالیت می نماید بالا خواهد بود. از همین رو، رسیدن به دما ۴۰ درجه فارنهایت و سرد گشتن اندکی زمان می‌برد.

۲- جای خالی در مقابل تعدادی کشو پر از مواد خوراکی

در قسمت یخدان برند سامسونگ چنانچه ظرفیت بالای مواد خوراکی بیشتر باشد، کارایی بهتری نیز دارد. چرا که میزان جا کمتری جهت هوای گرم موجود است. در این وضعیت، خنک گشتن یخچال و حفظ نمودن دمای آن آسان تر می باشد.

۳- دما موجود در اتاق

دما اتاق یا محیطی که به طور معمول دستگاه یخچال برند سامسونگ در آن نگهداری می‌شود نیز بر دوره خنک گشتن آن موثر است. دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه فرمایید تا در ارتباط با میزان دمای عالی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

حتما بخوانید:   دلیل بوی سوختگی از جارو شارژی چیست ؟

با این اوصاف، جا دادن دستگاه یخچال برند سامسونگ در یک فضای گرم مانند کانکس یا محیط بیرون از آشپزخانه احتمال دارد موجب فرسودگی دستگاه شود. در این وضعیت مدام کار خواهد کرد تا بتواند خنکی خود را حفظ کند. در نتیجه، آسیبی جدی به قسمت موتور دستگاه وارد می‌شود.

۴- چندین بار درب یخچال باز و بسته شود

همیشه به یاد داشته باشید که درب دستگاه خود را طی فرآیند خنک گشتن ببندید. باز نمودن در یخچال موجب خارج شدن هوای سرد و وارد گشتن هوای گرم می‌گردد و در نهایت خنک کنندگی دستگاه را کاهش می‌دهد.

۵- سن یخچال فریزر برند سامسونگ و شرایط آن

درست است که یخچال های برند سامسونگ باکیفیت تر می‌باشند اما میزان کارایی یخدان ها در مدل های قدیمی این برند کمتر است. در نتیجه، در مقایسه با مدل های جدید، مدت زمان بیشتری جهت خنک نمودن دستگاه صرف می‌گردد. شایان ذکر است که وضعیت موجود یخچال شما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر بخش های خاص دستگاه به درستی عمل نکنند، قسمت یخدان نمی‌تواند به طور سریع خنک گردد. بعلاوه اگر چنانچه فن کندانسور و کمپرسور،لاستیک درزگیر درب ورودی، رگولاتور قسمت داخلی خراب باشند، احتمال دارد مطابق انتظار کار نکنند.

۶- سایز یخچال

هر چند که این یک قانون کلی نمی باشد اما یخچال های سایز بزرگ برند سامسونگ برخلاف یخچال های سایز کوچک به طور معمول مدت زمان بیشتری نیاز به خنکی دارند . جدا از مواردی که قبلا گفتیم تنها دو ساعت زمان می‌برد تا یخچال سامسونگ شما خنک گردد.

میزان دما عالی برای یخچال فریزر برند سامسونگ

یخچال فریزر برند سامسونگ به طور معمول بر روی وضعیت عادی کنترل کننده میزان دما تنظیم میگردد. اما می‌توانید آن را به شکل دستی نیز تنظیم نمایید. احتمال دارد دمای محیط، پایین تر، بالاتر و یا نرمال باشد.

هنگامی که دما محیط بالاتر می باشد، به طور معمول در فصل تابستان تنظیمات دمای فریزر را بر روی ۸ تا ۹ درجه تنظیم نمایید. موقعی که دمای فضا نرمال می باشد، به طور معمول در فصل بهار یا پاییز، دما را وضعیت normal قرار دهید. و در مواقعی که مواد خوراکی موجود در فریزر منجمد است، به طور معمول در فصل زمستان احتمالا لازم است که دما فریزر کاهش داده شود. دمای فریزر را بین ۱ تا ۳ تنظیم نمایید.

با توجه به فصول سال که احتمالا بر روی محیط شما تأثیر می‌گذارد، بایستی به طور حتم از دمایی مناسب برای تنظیمات یخچال فریزر استفاده نمایید.

استفاده از قابلیت power cool در دستگاه یخچال فریزر سامسونگ

فعال نمودن گزینه power cool در دستگاه یخچال فریزر برند سامسونگ کاری راحت است و تنها باید یک یا دو کلید را بفشارید و چند ثانیه به همان شکل نگه دارید. کلید power cool بر روی صفحه تنظیمات یخچال شما می باشد. جهت فعال نمودن گزینه power cool بایستی کلید fridge بر روی صفحه تنظیمات فشار دهید و به مدت ۳ ثانیه به همان شکل نگه دارید. با روشن گشتن این گزینه به میزان ۱۰ درجه از دمای یخچال شما کاسته می‌شود.

حتما بخوانید:   لیست کامل ارورهای یخچال فریزر دوو DAEWOO

Power Cool سامسونگ

از کجا بدانیم که یخچال فریزر سامسونگ قابلیت power cool را دارد؟

مدل های برند سامسونگ جدید موجود در بازار همگی قابلیت power cool را دارند. اما برخی از مدل هایی که قدیمی تر هستند فاقد این آپشن می‌باشند. در نتیجه، جهت روشن گشتن آن راه حل های زیر را تست نمایید.

۱- مدل دستگاه خود را چک نمایید

ایده آل ترین راه جهت اطمینان از اینکه آیا یخچال شما دارای قابلیت power cool می باشد یا خیر، چک نمودن آن از طریق وب‌سایت رسمی برند سامسونگ است. ویژگی های دستگاه خود را چک نمایید تا متوجه شوید آیا این قابلیت را دارد یا نه،

۲- تنظیمات یخچال خود را بررسی نمایید

اگر چنانچه یخچال برند سامسونگ را تهیه کرده اید، می‌توانید از طریق تنظیمات آن چک نمایید که آیا  کلید fridge آپشن power cool را دارد یا خیر. اگر چنانچه کلید power cool دستگاه شما به درستی کار نکند، جای نگرانی نیست.

 عیب یابی Power Cool

دستگاه خود را ریست کنید

اگر با فعال نگشتن کلید power cool دستگاه خود مواجه شدید اولین قدم و در عین حال بهترین راهکار ریست کردن دستگاه می‌باشد. جهت این کار تنها کافی است کلید Reset را بفشارید و به مدت چند ثانیه به همان شکل نگه دارید.

اگر کنترل پنل دستگاه شما فاقد این کلید بود بایستی دو کلید power cool و power freezer را با هم فشار دهید و به مدت چند ثانیه به همان شکل نگه دارید. اگر دستگاه شما ریست گردد صدای بوقی را خواهید شنید.

ئر نهایت هم اگر برایتان ممکن نبود که این کار را انجام دهید می توانید با کارشناسان مرتبط تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

کلید Power Cool قابلیتی است که به شما این امکان را می‌دهد تا مواد خوراکی که به طور مستقیم از بازار خریداری کرده اید را سالم، تازه و خنک نگه دارد. آپشن Power Freezer به خنک نگه داشتن مواد غذایی و حتی یخ زدایی آنها کمک شایانی می نماید و موجب می‌شود بدون فاسد گشتن از ماندگاری بالاتر برخوردار شوند.

Power Cool  در یخچال فریزر سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای شناخت کلید Power Cool در یخچال فریزر سامسونگ

امتیاز کاربر: 4.45 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا