تعمیرات ساختمان

نکات کاربردی و مهم درباره رنگ کردن و نقاشی آشپزخانه

نقاشی ساختمان دارای روش و اصول خاصی می باشد. نمی توان به صورت یکسان همه سطوح و قسمتهای خانه را رنگ کرد و برای نقاشی بخشهای مختلف ساختمان از یک رنگ استفاده کرد. نقاشی ساختمان باید طوری انجام شود که بخش های پذیرایی، هال، اتاق خوابها و آشپزخانه از هم جدا باشند. برخی افراد دوست دارند که اتاق خوابها و حال و پذیرایی دارای رنگ یکسان می باشند اما باید بگوییم که نقاشی آشپزخانه باید با سایر بخشهای خانه متفاوت باشد. در نقاشی و رنگ کردن آشپزخانه نکات مهم باید مورد توجه قرار گیرد و بر اساس آن اقدام به نقاشی آشپزخانه کرد. آشپزخانه از کاشی و سرامیک پوشیده شده و دیوارهای آن هم کابینت دارد به همین خاطر این قسمت از دیگر بخش‌های خانه متمایز می شود. در رنگ کردن آشپزخانه لازم است نکات و فاکتورهای مهمی رعایت شود تا رنگ آمیزی آن به صورت مدرن، متفاوت و به روز انجام گردد و نتیجه کار رضایت بخش باشد‌.

رنگ مناسب برای نقاشی آشپزخانه کدام است؟

برای اینکه بتوانید بهترین رنگ را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید لازم است نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. در نقاشی آشپزخانه نکته مهم این است که رنگ مناسب انتخاب کنید. انتخاب کردن رنگ مناسب اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش از نقاشی ساختمان می باشد و در زیباسازی آشپزخانه نقش اساسی ایفا می کند. با این حال ممکن است که این کار زیاد هم راحت نباشد زیرا در انتخاب رنگ علاوه بر رنگ مورد علاقه و زیبایی، شرایط دیگری مثل قابلیت شست و شو داشتن هم مهم می باشد. پس از آن باید رنگ را انتخاب کرده و اقدام به تهیه آن نمایید. در انتخاب رنگ برای آشپزخانه عوامل مختلفی مثل قابلیت شست و شو داشتن، هماهنگی و تناسب با دکوراسیون آشپزخانه و استفاده از رنگ‌های جذاب بسیار مهم می باشد. علاوه بر این فاکتورها عوامل دیگری نیز مهم هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

توجه به مساحت آشپزخانه

نکته کاربردی و مهم دیگر در رنگ کردن آشپزخانه توجه کردن به مساحت آن می باشد. شما باید با در نظر گرفتن مساحت آشپزخانه اقدام به انتخاب رنگ مورد نظر خود و خریداری آن نمایید. نکته مهم این است که امروزه بیشتر آشپزخانه ها تا سقف سرامیک و کاشی دارند و فقط سقف آن باید رنگ آمیزی شود به همین خاطر باید مساحت سقف مورد توجه قرار گرفته و محاسبه شود.نکات کاربردی و مهم درباره رنگ کردن و نقاشی آشپزخانه علاوه بر آن چون تزیینات گچی در سقف آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد به هنگام نقاشی آشپزخانه لازم است که به این تزئینات نیز توجه شود و رنگ آمیزی سقف بر اساس آنها انجام شود. توجه به مساحت آشپزخانه از این رو مهم است که چنانچه آشپزخانه شما کوچک باشد بهتر است رنگ روشن برای رنگ آمیزی آن استفاده شود تا فضای آشپزخانه نسبت به قبل بزرگتر دیده شود. ایده آل ترین و بهترین رنگ برای آشپزخانه رنگ کرم می باشد. در آشپزخانه کوچک از رنگ های زرد کم رنگ، کرم، زرد لیمویی، پرتقالی، زرد آفتابی، قرمز مایل به قهوه‌ای، هلویی، آلبالویی و … می‌توانید استفاده کنید. چنانچه قصد دارید آشپزخانه خود را به صورت عالی و مدرن رنگ آمیزی کنید تا چشم هر بیننده ای به آن خیره شود بهتر است از سبک مدرن در نقاشی استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ خاکستری روشن، شکلاتی، سبز ترسا می تواند ظاهری مدرن به آشپزخانه شما بدهد. همچنین می توانید آشپزخانه خود را به فضایی متفاوت تبدیل کنید. اما چنانچه آشپزخانه شما بزرگ است در این صورت از رنگ های تیره می توانید استفاده کنید تا احساس صمیمی و گرمی را به آشپزخانه خود انتقال دهید. بنابراین مساحت و اندازه آشپزخانه در نحوه نقاشی و انتخاب رنگ بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال رنگ تیره و گرم و یا طرح های شلوغ برای آشپزخانه هایی که کوچک هستند مناسب نمی باشد.

حتما بخوانید:   سنگ پلاک چیست؟ | کاربرد سنگ پلاک در ساختمان سازی

توجه به اندازه و رنگ کابینت ها

وقتی می خواهید آشپزخانه را نقاشی کنید مهمترین نکته توجه کردن به کابینت ها می باشد. کابینت ها از جدایی ناپذیرترین و ضروری ترین لوازم آشپزخانه محسوب می‌شوند و در رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارند به همین خاطر به هنگام نقاشی و رنگ کردن آشپزخانه باید آنها را مد نظر قرار داده و رنگ آمیزی آشپزخانه باید بر اساس آنها تنظیم شود. در رنگ کردن آشپزخانه سعی کنید شبیه ترین رنگ را انتخاب کنید که به رنگ کابینت های شما نزدیک باشد و با آن هماهنگی داشته باشد تا بتوانید ترکیبی جالب و زیبا در آشپزخانه خود ایجاد کنید. طرح و اندازه کابینت ها و همچنین رنگ آنها در انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه تاثیر زیادی دارد و لازم است که این نکات در خانه مد نظر قرار گیرند. رنگ آمیزی آشپزخانه نباید بسیار متفاوت از لوازم و کابینت های آشپزخانه باشد. هر چقدر رنگ سقف و رنگ کابینت ها و همچنین دیوار آشپزخانه با هم بیشتر هماهنگی داشته باشند و به هم نزدیک تر باشند شما آشپزخانه یکدست و مدرن تر خواهید داشت.

توجه به اتاق پذیرایی و مبلمان

شاید این نکته برای شما عجیب باشد و از خودتان بپرسید که نقاشی آشپزخانه به مبلمان و اتاق پذیرایی چه ربطی دارد؟ اما باید بگوییم با توجه به آن که امروزه بیشتر آشپزخانه ها اپن هستند و از پذیرایی قابل مشاهده می باشند بنابراین باید رنگی را انتخاب کنید که با لوازم موجود در پذیرایی و مبلمان شما نیز هماهنگ باشد. در این مورد باید به رنگ مبلمان هم توجه کنید و بر اساس آن می توانید رنگ مناسب برای آشپزخانه انتخاب کنید.نکات کاربردی و مهم درباره رنگ کردن و نقاشی آشپزخانه در واقع با انجام این روش یک هماهنگی و هارمونی زیبا و جذاب بین اتاق نشیمن و آشپزخانه خود ایجاد خواهید کرد و به زبان ساده تر این دو بخش از خانه را با هم ست می کنید. زمانی که مهمان به خانه شما می آید و روی مبل نشسته است آشپزخانه شما کاملاً در دید او قرار دارد و ناهمخوانی بخش های مختلف خانه می تواند احساس بدی در بیننده ایجاد کند. بنابراین بهتر است اتاق نشیمن و پذیرایی و همچنین آشپزخانه شما رنگ آمیزی هماهنگی با هم داشته باشند و رنگ آنها با هم هارمونی داشته باشد.

حتما بخوانید:   اشتباهات متداول در نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ روغن جهت نقاشی آشپزخانه

یکی از نکات بسیار مهم در نقاشی آشپزخانه توجه به انتخاب رنگ بر اساس نوع آن می باشد. آشپزخانه محلی برای پخت و پز غذا بوده و در بیشتر اوقات سقف و دیوارها پوشیده از لایه چربی می گردد و به همین خاطر نیاز به دستمال کشیدن و تمیز کردن دارد. در این شرایط هنگامی که اقدام به رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان آشپزخانه می کنید باید از رنگی استفاده کنید که قابلیت شست و شو داشته باشد و دستمال کشی آن آسان باشد. به همین خاطر باید رنگ روغنی خریداری کنید. رنگ روغن با تینر حل شده و امکان تمیز کردن آن وجود دارد. استفاده از رنگ روغن در رنگ آمیزی آشپزخانه این امکان را به شما می دهد هر زمان که دوست داشتید به تمیز کردن سقف و دیوارهای آشپزخانه با استفاده از دستمال و انواع تمیز کننده ها بپردازد و لکه ها و چربی ها را کاملا از بین ببرید.

توجه به کاشی و سرامیک آشپزخانه

یکی دیگر از نکات اساسی برای نقاشی آشپزخانه، انتخاب رنگ مناسب با توجه به کاشی و سرامیک ها می باشد تا رنگ آمیزی آشپزخانه به نحو احسن و به صورت اصولی انجام شود. برای انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه خود باید به کاشی ها و سرامیک ها، همچنین رنگ و طرح آن ها دقت کنید. طرح و رنگ کاشی و سرامیک آشپزخانه باید با رنگ دیوارهای آن همخوانی داشته باشد و بتواند هارمونی زیبایی ایجاد کند.

پوشاندن کابینت ها و کف آشپزخانه قبل از شروع نقاشی

در رنگ کردن آشپزخانه و نقاشی آن، یکی از نکات کمک کننده و بسیار کاربردی پوشاندن کف و سطح آشپزخانه می باشد. این کار باعث می‌شود که رنگ روی آن نریزد و سطح آشپزخانه کثیف نشود. در صورت سهل انگاری در این مورد پس از اتمام کار لازم است انرژی و زمان زیادی صرف تمیز کردن لکه ها کنید. علاوه بر آن کابینت ها را هم فراموش نکنید و روی آنها را حتما بپوشانید تا از رنگی شدن آنها جلوگیری شود. بنابراین این کارها را باید قبل از نقاشی آشپزخانه انجام دهید و کابینت ها و کف و سطح آشپزخانه را کاملاً بپوشانید تا از ایجاد لکه رنگ جلوگیری شود.

حتما بخوانید:   آموزش تعمیر لوله کشی گاز منازل و مشکلات متداول آن

استفاده از غلتک در نقاشی سقف آشپزخانه

ابزار مناسب جهت رنگ آمیزی کردن سقف آشپزخانه استفاده از غلتک دسته بلند می باشد. با استفاده از غلتک پاشیدن رنگ و کثیفی کمتری ایجاد می شود و نقاشی هم برای شما آسان تر خواهد بود. نکات کاربردی و مهم درباره رنگ کردن و نقاشی آشپزخانهچنانچه توانایی رنگ کردن کردن آشپزخانه و یا زمان کافی برای انجام این کار را ندارید بهتر است از خدمات نقاشی ساختمان ایبک امداد استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی نکات کاربردی و اصولی درباره نقاشی و رنگ کردن آشپزخانه پرداختیم. آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه به شمار می آید و ایجاد محیطی جذاب و گرم در آن بسیار ضروری می باشد. نقاشی آشپزخانه دارای روش و اصول خاصی می باشد و به همین خاطر باید نکات مهمی قبل از اقدام به انجام رنگ آمیزی مورد توجه قرار گیرد. چنانچه در مورد نقاشی ساختمان نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید کارشناسان ایبک امداد می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

31

رنگ کردن و نقاشی آشپزخانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات کاربردی و مهم درباره رنگ کردن و نقاشی آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x