تعمیرات کولر گازی

ارائه خدمات تعمیرات کولر گازی جنرال گلد در محل | عیب یابی کولر گازی جنرال گلد

عیب‌ یابی و تعمیر کولر گازی جنرال گلد | راهنمای تعمیر کولر گازی General Gold

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

تعمیر کولر گازی جنرال گلد یکی از کارهای مهمی است که نیاز به تخصص بالایی دارد و باید به صورت حرفه ای انجام شود. با گرمتر شدن زمین و آسیب دیدن لایه اوزون استفاده از کولرهای گازی روز به روز در حال افزایش است و حتی در برخی مناطق ساختمان هایی با دو یا سه عدد کولر گازی نیاز به خنک شدن دارند. بنابراین یکی از پر استفاده ترین لوازم برقی در فصل تابستان کولر گازی می باشد. خب طبیعتا هر اندازه که از لوازم برقی بیشتر استفاده کنید، آسیب های ناشی از آن نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به اینکه کولر گازی جنرال گلد دارای سیستمی پیچیده و متفاوت است، جهت تعمیر آن باید از خدمات مرکز تخصصی تعمیرات برند جنرال استفاده کنید. یکی از این مراکز مجموعه تخصصی ایبک امداد است که در این مقاله با آن آشنا می شوید.

ارائه خدمات تعمیر کولر گازی جنرال گلد در محل

از جمله خدمات بسیار مهم و ضروری در هنگام خرابی لوازم برقی جمله کولر گازی که به راحتی قابل نقل و جابجایی نیست، دریافت خدمات تعمیر در محل می باشد. کولر گازی از جمله لوازمی است که در صورت خرابی باید توسط تعمیرکار از جا در آید. بنابراین بهتر است تعمیرکار در محل حاضر شود و تمامی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر را در همانجا ارائه نماید.

پرسنل مجموعه تخصصی ایبک امداد با داشتن تجهیزات پیشرفته و مدرن امکان ارائه خدمات عیب یابی در حق و تعمیر کولر گازی جنرال گلد را در محل مورد نظر شما دارند و این مسئله مورد استقبال بسیار زیادی از کاربران قرار گرفته است.

در صورتی که قصد استفاده از خدمات این مجموعه را دارید، می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار به محل نمایید. تعمیرکاران این مجموعه در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر شده و اقدام به عیب یابی و شناسایی مشکل کولر گازی شما می نماید. بعد از عیب یابی مشکل آن را به شما اعلام نموده و هزینه تقریبی دستگاه را بیان می کنند. در نهایت بعد از اتمام کار و پایان تعمیر کولر دستگاه را تست نموده و در سلامت کامل به شما تحویل می دهند.

حتما بخوانید:   طریقه تنظیم ترموستات کولر گازی پنجره‌ای به زبان ساده

نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال گلد

تمامی مشکلات و ایراداتی که در کولرهای گازی حادث می شوند، تخصصی و پیچیده نیستند. در برخی مواقع مشکلات آن کاملاً جزئی می باشد و شما ممکن است خودتان بتوانید اقدام به رفع آن نمایید. در این بخش از مقاله به انواع خرابی های مربوط به کولر گازی جنرال گلد می پردازیم و روش هایی را جهت تعمیر رفع عیب آن بیان می کنیم.

از آن جایی که هزینه تعمیر کولر گازی نسبت به سایر لوازم خانگی کمی بالاتر است، پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب را بخوانید و سپس اگر نتوانستید خودتان اقدام به رفع خرابی دستگاه نمایید، با تعمیرکار تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی جنرال گلد

چرا کولر گازی جنرال گلد روشن نمی شود؟

 در صورتی که کولر گازی شما روشن نمی شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، این است که برق ساختمان قطع شده باشد. بنابراین اگر از جریان برق ساختمان مطمئن هستید، لازم است موارد زیر را بررسی کنید.

 • از سالم بودن اتصالات و سیم های برق کولر مطمئن شوید. پریز برق را بررسی کنید و با استفاده از یک ولت متر مقدار برق دستگاه را اندازه بگیرید.
 • خراب شدن کلید اصلی دستگاه از عوامل موثر در روشن نشدن آن است. برای اینکه کلید آن را تست بگیرید، باید یک سر سیم را جدا کرده واهم متر را روی R*1 قرار دهید. چنانچه کلید سالم باشد، عدد صفر را نشان می دهد و در غیر این صورت باید آن را تعویض نمایید.
 • خراب بودن برد الکترونیکی دستگاه نیز باعث می شود که دستور روشن شدن را به سایر قسمت ها منتقل نکند.
 • همچنین ممکن است ریموت یا کنترل کولر خراب شده باشد. در این صورت با استفاده از دکمه روشن و خاموش روی بدنه کولر آن را تست کنید.

عوامل موثر در کم شدن میزان سرمایش کولر گازی جنرال گلد چیست؟

در صورتی که با روشن کردن کولر و بستن درب و پنجره ها متوجه شدید که محیط به آن اندازه که لازم است، خنک نمی شوند، لازم است نکات زیر را برای عیب یابی آن بررسی کنید.

 • سرمای کولر با واکنش های شیمیایی که در گاز مبرد شکل می گیرد، ایجاد می شود و بدین وسیله محیط را خنک می کند. بنابراین اگر کولر در خنک کردن محیط با مشکل مواجه شود، باید بررسی کنید که گاز مبرد کم نشده باشد.
 • اگر درجه کولر زیاد باشد، هوای محیط سرد نمی شود. بنابراین به محض روشن کردن کولر درجه آن را تنظیم نمایید.
 • علت دیگر خنک نشدن محیط توسط کولر گازی وجود مشکل در اتصالات دستگاه می باشد. در این صورت باید تمامی اتصالات آن را بررسی کنید.
 • نشتی گاز در کولر جنرال موجب می شود که نتواند به طور کامل محیط را خنک کند. بنابراین لازم است از عدم نشتی گاز کولر اطمینان حاصل کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر کولر گازی فاکر Fakir/نمایندگی کولر گازی فاکر

به چه علت اسپلیت جنرال گلد خاموش نمی شود؟

در صورتی که با استفاده از ریموت و کنترل کولر دستور خاموشی به آن را می دهید، اما به درستی اجرا نمی شود، بهتر است مشکل را در موارد زیر جستجو کنید.

 • احتمالا کنترل کولر خراب شده و یا باتری آن تمام شده است و نمی تواند به دستگاه دستور خاموشی بدهد. بنابراین در هنگام ایجاد چنین مشکلی ابتدا باید از سالم بودن کنترل و ریموت دستگاه مطمئن شوید.
 • خرابی در قسمت برد دستگاه نیز باعث می شود انتقال دستور خاموشی به سایر قطعات دستگاه میسر نشود. یعنی برد به عنوان فرمان دهنده سیستم کولر نمی تواند دستور خاموشی به قطعات بدهد.
 • در مواردی که ترموستات کولر دچار آسیب شده باشد، ولتاژ کمپرسور قطع نمی گردد. در این صورت دستگاه خاموش نمی شود.
 • البته توجه داشته باشید که تعمیر برد و ترموستات دستگاه تمام باید توسط تعمیرکاران ماهر و حرفه ای انجام شود. حتی اگر شما دانش تخصصی این کار را دارید، به جهت حساس بودن قطعات برد و ترموستات هرگز خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید.

به چه دلیل روی لوله های کندانسور کولر برفک ایجاد می شود؟

یکی از مشکلات رایج کولرهای گازی جنرال گلد ایجاد برفک بر روی لوله های کندانسور می باشد. جهت بررسی مشکل مواردی که در ادامه بیان می کنیم را با دقت بخوانید.

 • ممکن است مقدار گاز مبرد دستگاه کم شده باشد.
 • کثیف بودن فیلتر های کولر نیز دلیل دیگری بر ایجاد برفک روی لوله های کندانسور می باشند. جهت رفع این مشکلات ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید و صبر کنید تا برفک ها آب شوند. سپس نشتی آن را پیدا نموده و رفع کنید.
 • همچنین بهتر است فیلتر آن را نیز تعویض نمایید.

به چه علت از کولر گازی جنرال گلد بوی نامطبوعی خارج می شود؟

یکی از وظایف کولر ها و اسپلیت ها انتقال هوای داخل خانه به بیرون و جذب هوای سرد می باشد. به این صورت که که می تواند هوای محیط را تهویه کند. بنابراین در صورتی که احساس کردید بوی بدی در فضا پیچیده لازم است موارد زیر را جهت بررسی آن در نظر بگیرید.

 • انتقال هوا و مطلوب نمودن آن برعهده لوله های دستگاه می باشد. در حقیقت لوله ها رطوبت را روی سینی می ریزند و از سیستم خارج می کند.
 • بنابراین اگر گرفتگی در قسمت لوله ایجاد شود، سینی از آب پر می شود و همین آب دوباره به سیستم برمی گردد و بوی نامطبوعی در آن ایجاد می کند.
 • جهت جلوگیری از این مشکل بهتر است لوله ها و سینی دستگاه را بررسی کنید و اگر کثیف شده بود، آن را تمیز نمایید.
 • همچنین ماندن آب در سینی باعث آسیب به دیواره ها نیز می شود و موجب ایجاد قارچ و کپک در محیط خانه می گردد.
حتما بخوانید:   معرفی انواع مختلف کمپرسور کولر گازی | بررسی مزایا و معایب

دلیل نشتی آب از کولر گازی جنرال گلد چیست؟

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ناگهان آب از کولر به بیرون بریزد. در این صورت باید موارد زیر را جهت عیب یابی آن بررسی نمایید.

 • امکان دارد شیلنگ خروجی و آب دچار گرفتگی شده باشد. بنابراین ابتدا بررسی کنید که در هیچ یک از قسمت های شیلنگ خروجی شی خارجی گیر نکرده باشد.
 • بررسی سینی ناودان و لوله تخلیه دستگاه نیز از دیگر موارد مهمی است که در حین بروز نشتی آب از آن باید مورد توجه قرار دهید.
 • ممکن است هنگام نصب، لوله ها به درستی عایق نشده باشند.

تعمیر کولر گازی جنرال گلد

به چه علت از کولر گازی جنرال گلد گاز نشتی می کند؟

نشتی گاز نیز از دیگر مشکلاتی هست که ممکن است برای کولرهای گازی رخ دهد. هنگام بروز چنین مشکلی باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • در صورتی که لوله های دستگاه سوراخ شده باشند، گاز از آن نشتی می کند.
 • در این صورت گاز آن را شارژ نکنید ابتدا باید مواد محل نشتی را بیابید و آن را رفع نمایید. بعد از اطمینان در خصوص رفع نشتی با گاز مبرد آن را شارژ کنید.
 • در نظر داشته باشید که عملکرد و کیفیت کولر ارتباط مستقیمی با میزان گاز مبرد دارد. بنابراین حتماً برای شارژ گاز از متخصصین حرفه ای کمک بگیرید.

نتیجه گیری

در این نوشته از ایبک امداد به بررسی عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال گلد و نحوه رفع عیب آن پرداختیم. همچنین به معرفی مجموعه تخصصی ایبک امداد به عنوان مرکز تعمیرات لوازم خانگی برند جنرال پرداختیم. در نهایت اگر سوالی دارید و یا قصد استفاده از خدمات این مجموعه را دارید، می توانید با شماره هایی که در در همین صفحه قرار داده شده تماس برقرار نمایید و درخواست اعزام تعمیرکار نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیر کولر گازی جنرال گلد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارائه خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی جنرال گلد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x