تعمیرات هود

ارائه خدمات مربوط به نمایندگی تعمیرات هود نف | عیب یابی و تعمیر هود neff

آموزش عیب یابی و تعمیر هود نف | ارائه خدمات تعمیرات هود نف در محل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

هود نف از جمله با کیفیت ترین انواع هود در ایران است که توان قدرتی بسیار بالایی دارد. در صورتی که این محصول را در خانه داشته باشید، حتماً از ویژگی ها و قابلیت های آن آگاه هستید. هود از جمله وسایلی است که اگر خراب شود، سریعاً باید تعمیر گردد. چرا که تمیزی و نظافت آشپزخانه به آن وابسته است و جز ضروریات آشپزخانه محسوب می شود. بنابراین در صورت خرابی بهتر است از نمایندگی تعمیرات هود نف استفاده کنید و از خدمات آنها بهره مند شوید. در ادامه به مشکلات و خرابی های رایج هود نف و نحوه رفع عیب می پردازیم.

خدمات نمایندگی تعمیرات هود نف

در صورتی که لوازم خانگی شما از جمله هود خراب شده است، بهتر است از نمایندگی جهت تعمیر آن استفاده کنید. اما از آنجایی که برند نف متعلق به شرکت آلمانی است، امکان حضور در ایران و فعالیت حرفه ای را ندارند. بر همین مبنا بسیاری از مراکز تعمیر در ایران اقدام به ارائه خدمات مربوط به این شرکت نموده اند. برای استفاده از خدمات این شرکت ها می توانید با شماره های مندرج در دفترچه راهنمای هود نف صفحه تماس بگیرید.

اما اگر هود آشپزخانه شما مشمول گارانتی نمی باشد، می توانید از مراکز تعمیر تخصصی ایبک امداد استفاده کنید. این مجموعه نیروهای خود را جهت تعمیر لوازم خانگی شما به محل اعزام می کند و سریعاً اقدام به عیب یابی دستگاه می نماید. از خدمات این مجموعه می توانید بدون تعطیلات و به صورت شبانه روزی بهره‌مند شوید. این مجموعه به صورت تخصصی تمامی لوازم برند نف را تعمیر و سرویس می نمایند. جهت ارتباط با این مجموعه می توانید با شماره های مندرج در همین صفحه تماس حاصل نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات هود فرانتا | نمایندگی تعمیرات فرانتا

تعمیر هود نف در محل

درآوردن و نصب دوباره هود کاری تخصصی است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید. بنابراین در صورت خرابی نیاز است که تعمیرکار به محل مراجعه نمایند. چرا که امکان انتقال دستگاه برای کاربر وجود ندارد. در همین راستا مراکز تعمیر تخصصی هود نف اقدام به ارائه خدمات در محل می نمایند. در این صورت برای استفاده از خدمات تعمیر در محل می توانید از مزایای زیر بهره‌ مند شوید:

صرفه جویی در وقت

از آنجایی که نقل و انتقال لوازم خانگی در این ترافیک شهری کاری دشوار است، اگر تعمیر کار جهت تعمیر لوازم در محل حاضر شود، در وقت کاربر صرفه جویی می شود.

صرفه جویی در هزینه

برای انتقال هود به تعمیر گاه نیاز به استفاده از وسایل نقلیه می باشد و در صورت بهره مندی از خدمات در محل، هزینه نقل و انتقال دستگاه به صفر می رسد.

نظارت کامل بر روند کار

در صورتی که هود در منزل شما تعمیر شود، شما می توانید بر روند کار ناظر و شاهد باشید و در صورتی که  قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد، مطمئن خواهید بود که از قطعه اصل و فابریک استفاده شده است.

نمایندگی تعمیرات هود نف

تعمیر و عیب یابی هود نف

عیب یابی از جمله اولین راهکارهایی است که جهت تعمیر هود باید انجام شود تا بتوان منشا مشکل را جستجو کرد. در این بخش به رایج ترین ایرادات هود نف و نحوه رفع عیب آن می پردازیم تا در صورتی که تخصص و مهارت تعمیر هود را دارید، بتوانید نسبت به آن اقدام کنید.

به چه علت صدای غیرطبیعی از هود نف خارج می شود؟

در صورتی که هنگام کار با هود متوجه شدید که دستگاه صدای غیر طبیعی و غیر عادی از خود بروز می دهد، باید موارد زیر را جهت عیب یابی و تعمیر آن به کار گیرید:

 • ابتدا فن دستگاه را بررسی کنید. چرا که وجود مشکل در فن یا پروانه هود باعث فشار زیاد به موتور و در نتیجه صدای غیر عادی از آن می شود.
 • خرابی در قطعات مختلف موتور دستگاه نیز هر یک صداهای مختلفی دارند که باید جهت رفع عیب آن از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

چرا هود نف عملکرد درستی ندارد و هوای محیط را تهویه نمی کند؟

 هنگامی که با مشکل تهویه نکردن هوای محیط توسط هود مواجه شدید، لازم است مشکل را در موارد زیر جستجو نمایید:

 • خرابی در قسمت فیلتر و خروجی هود باعث می شود که دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد.
 • در این صورت لازم است فیلتر را تمیز کنید.
 • همچنین نصب نشدن و گرفتگی خروجی هوا عامل دیگری در عدم عملکرد درست خود است که بهتر است از عدم گرفتگی آن اطمینان حاصل نمایید.
 • با تمیز کردن این قطعات اگر مشکل رفع نشد، باید از تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.
حتما بخوانید:   تعمیرات اجاق گاز نف NEFF در شهر تهران

به چه دلیل هود نف روشن نمی شود؟

در صورتی که دکمه استارت هود را فشار داده اما دستگاه روشن نمی شود، لازم است مشکل را در موارد زیر جستجو کنید.

 • امکان دارد قطعه مدار دستگاه دچار قطعی شده باشد و یا سوخته باشد.
 • در صورتی که فیوز دستگاه آسیب دیده باشد، هود روشن نمی شود.
 • در این موارد لازم است قطعات نامبرده تعویض گردد. البته ترجیحا برای این کار از تخصص تعمیرکاران ماهر استفاده کنید و خودتان اقدام به رفع آن نکنید.

دلیل وجود رطوبت در هود نف چیست؟

در صورتی که هود شما رطوبت گرفته است، باید جهت تعمیر آن با استفاده از موارد زیر اقدام کنید:

 • ممکن است هوای محیط و همچنین آشپزخانه رطوبت زیادی داشته باشد. در این صورت اگر از هود استفاده کنید، لوله خروجی دستگاه نمی ‌تواند هوای داخلی فضا را به خوبی تهویه کند.
 • از جمله نشانه هایی که به وسیله آن می توان به مرطوب بودن هوای آشپزخانه پی برد، این است که در قسمت دهانه لوله خروجی هود رطوبت به شکل آب چکه می کند.
 • همچنین نم و رطوبت باعث زنگ زدگی و فرسودگی هود می شود.
 • در صورتی که این مشکل رفع شود، به قطعات دیگر سرایت پیدا می کند و به طور کامل دستگاه را از کار می ‌اندازد.

چه عواملی باعث می شوند که دکمه های هود از کار بیفتند؟

در صورت مواجهه با خرابی دکمه های هود می توانید از موارد زیر جهت عیب یابی و تعمیر آن بهره مند گردید.

 • کار نکردن دکمه ها نشان از وجود خرابی در قسمت قطعات داخلی دستگاه می باشد.
 • قطع شدن سیم داخلی کلیدها باعث کار نکردن آن ها خواهد شد .
 • وجود نم و رطوبت دلیل دیگری بر کار نکردن دکمه های هود می باشد.
 • از آنجایی که به طور دقیق نمی توان دلیل کار نکردن کلیدها و دکمه های هود را بدون عیب یابی بررسی نمود، بهتر است از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا خیالتان از بابت تعمیر درست و کامل هود راحت باشد.

به چه دلیل چراغ های هود نف روشن نمی شود؟

چراغ هود برای ایجاد روشنایی روی غذا و تسلط بر عملکرد و روند پخت آن است. بنابراین در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، دردسرهایی را با خود به همراه خواهد داشت. به همین جهت لازم است سریعتر نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. از جمله دلایلی که باعث می شود چراغ های هود روشن نشوند عبارتند از:

 • لامپ هالوژنی هود دچار سوختگی شده است که در این صورت باید آن را تعویض نمایید.
 • اتصال نادرست لامپ و سرپیچ دلیل دیگری در بروز این مشکل است. در این صورت باید اتصال آن را چک کنید و تا عملیات برق رسانی به لامپ انجام شود.
 • سوختگی سرپیچ لامپ نیز از دیگر دلایل روشن نشدن آن است.
 • خرابی در قسمت ترانسفورماتور یا تبدیل کننده نیز علت دیگری بر روشن نشدن چراغ هود می باشد. در این صورت می‌ توانید با استفاده از یک مولتی متر از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • خراب شدن سوئیچ لامپ هود نیز دلیل دیگری بر وجود این مشکل است و اگر سوئیچ آسیب دیده باشد، نیاز است که آن را تعویض نمایید.
حتما بخوانید:   تعمیر تخصصی یخچال فریزر نف در محل | نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر نف

نکات مهم در خصوص استفاده اصولی از هود نف

توصیه می ‌شود برای افزایش طول عمر و عملکرد هود نکات مراقبتی و روش استفاده اصولی از آن را بدانید. در این صورت کمتر دستگاه شما به تعمیر نیاز پیدا خواهد کرد. از جمله نکات مهمی که در خصوص نگهداری از هود وجود دارد عبارتند از:

 • بین شعله های اجاق گاز و میزان مکش هود تناسب برقرار کنید. مثلا اگر شعله های گاز زیاد باشد، هود نف را در دورهای سریعتر تنظیم نمایید.
 • در صورتی که از هود استفاده نمی کنید، چراغ آن را خاموش کنید. چرا که ممکن است لامپ داغ کند و مدار الکترونیکی دستگاه ذوب شود.
 • به صورت دوره ای و مداوم فیلتر دستگاه را تعویض کنید. تمیز بودن فیلتر هود باعث می شود که قدرت مکش آن بیشتر شود.
 • جهت شستشو و تمیز کردن هود از مواد شوینده اسیدی استفاده نکنید.

نمایندگی تعمیرات هود نف

هزینه تعمیر هود نف

هزینه تعمیر هود نف در صورتی که دستگاه مشمول گارانتی باشد، با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات هود نف رایگان خواهد بود. اما اگر دستگاه شما مشمول گارانتی نباشد و خارج از مدت گارانتی خراب شده باشد، برای تعمیر آن و یا هر گونه خدمات دیگری از جمله سرویس، نصب و راه اندازی آن باید هزینه پرداخت کنید.

البته اگر از خدمات مرکز تخصصی ایبک امداد بهره مند شوید، نگرانی از بابت هزینه‌ ها نخواهید داشت. چرا که تمامی هزینه های دریافتی از طرف این مجموعه بر اساس نرخ مصوب اتحادیه است.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x