خدمات فاضلاب و لوله بازکنیخدمات

10 راه آسان و سریع باز کردن لوله فاضلاب و حمام

گرفتگی در قسمت لوله فاضلاب حمام یکی از مشکلاتی است که احتمال دارد برای همه ما پیش بیاید ما در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم برای شما راهکار های بازکردن لوله فاضلاب حمام را به طور کامل توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید

 10راه آسان و سریع برای بازکردن لوله فاضلاب و حمام

باز کردن لوله فاضلاب

همه شما اخطار هایی را که در مورد مشکلات لوله فاضلاب و گرفتگی در این قسمت به وجود می آید می دانید. گرفتن راه آب سینک ظرفشویی یا چرخیدن آب به هنگام پایین رفتن و یا جمع شدن آب در حمام و بوهای بد و ناخوشایند، همه اینها نشانه گرفتگی فاضلاب می باشد و شما بعد از مشاهده این نشانه ها متوجه گرفتگی خواهید شد و قبل از اینکه گرفتگی کامل شود باید سریعاً اقدام کنید. در مرحله اول باید مواد چسبناک سطح فاضلاب و مواد چرب و موها را تمیز کنید اگر این کار را انجام دادید ولی باز هم گرفتگی برطرف نشد بهتر است که از راه های دیگر برای باز کردن گرفتگی فاضلاب استفاده کنید ما 10 راه را با تاثیر بسیار بالا، برای باز کردن لوله های فاضلاب به شما پیشنهاد می کنیم.

توصیه می کنیم قبل از اینکه به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کنید این راه ها را امتحان کنید و اگر موفق به باز کردن لوله فاضلاب نشدید آنگاه برای بازکردن لوله فاضلاب به شخص متخصص مراجعه کنید.

   1 . باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک و سرکه :

ما باید ابتدا ظرفی برداریم  و داخل آن یک سوم فنجان نمک و به همان اندازه سرکه ریخته و با هم ترکیب کنیم ؛ با ترکیب این دو ماده  گازی تولید می شود که شما باید قبل از هدر رفتن وقت ، آن را داخل چاه بریزید تا گاز و جوشش این دو ترکیب، باعث پاک نمودن چاه فاضلاب شما شود و این جوشش  باعث پاک شدن محتویات داخل چاه یعنی مو و چربی می شود . حدود یک ساعت آب را باز نکنید تا مواد داخل چاه فاضلاب تان بماند و برای این کار بهتر است آن را شب انجام دهید که تا صبح آب باز نشود ، همچنین شما می توانید ابتدا مقداری نمک را داخل لوله بریزید و بعد از آن سرکه را هم روی آن بریزید و بگذارید بماند.

حتما بخوانید:   نحوه باز کردن توالت فرنگی بدون لوله کش

2 . سیم بلند و خمیده ( فنر ) برای باز کردن لوله فاضلاب :

این کار خیلی ساده است اما بسیار کارآمد می باشد ، یک گیره فلزی که کت و شلوار به آن آویزان می کنید بردارید و خوب خمیدگی آن را صاف کنید بعد یک طرف آن را در انتها به شکل قلابی کوچک و خمیده کنید . آن را به داخل لوله چاه فاضلاب هدایت کنید و فکر کنید که شما در حال ماهیگیری هستید ، تلاشتان را بکنید که همه ی مواد اضافی و مو و چربی ها و جرم های کثیف را بیرون بکشید تا داخل آن تمیز شود و یادتان باشد که باید محتویات داخل لوله چاه فاضلاب را به بیرون هدایت کنید نه اینکه آنها را به سمت پایین هل دهید تا اوضاع از اینکه هست بدتر نشود . وقتی که در حد ممکن محتویات داخل آن را بیرون کشیدید ، حالا آب داغ فراوان به داخل چاه بریزید ، با این روش لوله چاه شما به سادگی باز می شود .

3 .  جارو برقی خشک و تر راه حل باز کردن لوله فاضلاب :

اگر جاروبرقی خشک و تر دارید می توانید با استفاده از آن چاه فاضلاب خود را باز کنید ، بدانید که جاروبرقی ابزاری فوق العاده و عالی برای باز کردن فاضلاب است ، ابتدا آن را بر روی حالت مکش مایعات بگذارید و مخرج آن را برای جلوگیری از کثیفی بپوشانید سپس دور تا دور لوله را خوب درز بندی کنید ، بهتر است که برای اینکار از یک کیسه کهنه و قدیمی استفاده کنید ، با روشن کردن جارو برقی با قدرت بالا، تمام محتویاتی که سبب گرفتگی چاه شما شده بود پاک و به داخل کیسه کشیده می شود البته این کار همیشه جواب نمی دهد اما ارزش امتحان کردنش را دارد .

4 .  باز کردن لوله فاضلاب با جوهر نمک ( با احتیاط زیاد انجام شود ) :

ما برای این کار ابتدا به لوازم ایمنی برای خود احتیاج داریم و اولین وسیله مورد نیاز برای این کار دستکش و چشم بند است ، جوهر نمک می تواند باعث سوختگی های تند و شدید شود ، می توانید جوهر نمک را از فروشگاه ها تهیه کنید ، اما برای حمل و نقل آن بسیار احتیاط کنید . برای استفاده از جوهر نمک بهتر است که دستور مصرف آن را از روی ظرف بخوانید و به آن عمل کنید ولی به طور معمول به این روش می توانید از جوهر نمک استفاده کنید:

حتما بخوانید:   آموزش تعویض و تعمیر کردن سوپاپ شیردوش اهرمی

سه چهارم گالن آب سرد درون سطل بریزید و سه لیوان جوهر نمک به آن اضافه کنید به وسیله قاشق چوبی کهنه آن را خوب به هم بزنید و بعد از این کار محلول شما شروع به جوشیدن می کند و گاز و گرما از خود تولید می کند محلول را به سرعت به داخل چاه فاضلاب بریزید و حدود 30  دقیقه صبر کنید سپس لوله را با استفاده از آب داغ فراوان بشویید اگر لازم بود این کار را دوباره تکرار کنید .

5 . باز کردن لوله فاضلاب با آب جوشیده :

از این کار ساده تر وجود ندارد ، کتری را روی اجاق گاز بگذارید تا آب کاملا بجوشد حالا آن را در دو یا سه مرحله به آرامی به داخل لوله بریزید اینکار همیشه سریعترین و ساده ترین راه برای باز کردن لوله فاضلاب است .  اگر قبل از تمام شدن آب جوش لوله باز شد خوشحال باشید چون می توانید با بقیه آن یک فنجان چای درست کرده و میل کنید.

6 . باز کردن لوله فاضلاب با تخلیه چاه :

اشخاصی هستند که می توانند کار تخلیه چاه را انجام دهند البته این کار از عهده ما خارج است ولی ما یک کار ساده می توانیم انجام دهیم ، برای اینکار اول یک سطل خالی زیر لوله U شکل فاضلاب بگذارید این سطل برای جمع کردن آبهای داخلی لوله می باشد ، از آچار برای شل کردن لوله انتهایی و واشر زیر سینک استفاده کنید . باید سعی کنید تمام اجزای لوله را با دست نگه دارید وقتی بست ها باز شد آنها را در بیاورید و به سمت سطل برگردانید تا محتویات آن داخل سطل بریزد . و با یک مسواک کهنه باقیمانده داخل لوله را تمیز کنید و دوباره سر جای خود ببندید .

7 .  بازکردن لوله فاضلاب بدون استفاده از مواد شیمیایی :

ما برای اینکار به جوش شیرین و نمک نیاز داریم ، نصف فنجان نمک آشپزخانه را با نصف فنجان جوش شیرین ترکیب کنید و آن را داخل لوله فاضلابی که گرفته شده است بریزید و تا 20 دقیقه صبر کنید سپس آب جوش را درون لوله بریزید ، آب جوش با مواد قبلی که 20 دقیقه پیش درون لوله فاضلاب ریخته اید مخلوط می شود و این ترکیب باعث از بین بردن محتویات داخل لوله چاه فاضلاب، از جمله چربی و جرم می شود .

8 . باز کردن لوله فاضلاب با مواد شوینده ظروف :

اگر راه آب توالت و یا چاه فاضلاب شما مسدود شد  با استفاده از این کار می توانید راه آن را باز کنید ، ۱/۴ فنجان ماده شوینده را داخل کاسه بریزید سپس روی آن مقداری آب ریخته و بجوشانید ماده شوینده مانند روان کننده چاه فاضلاب عمل می کند و پس مانده های داخل فاضلاب و جرم های داخل آن را تمیز می کند بعد از آن به مقدار کافی آب داغ داخل راه آب بریزید.

حتما بخوانید:   مهمترین و رایج ترین عللی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب می‌شود

9. باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از جوش شیرین و سرکه :

اگر لوله فاضلاب حمام شما گرفته شده است مقداری جوش شیرین و سرکه بیاورید و این دو را با هم به خوبی ترکیب کنید و در دو یا سه مرحله داخل لوله فاضلاب بریزید و سپس به آن زمان دهید حدود یک ساعت صبر کنید تا مواد داخل لوله کار خود را انجام دهد و حالا وان را از آب داغ پر  کنید ، و یک دفعه درپوش وان را برداشته و با فشار 45 تا 60 گالن آب را به داخل راه آب هدایت کنید فشار ناشی از آب و تاثیر مخلوطی که از قبل به داخل لوله ریخته بودیم کمک می کند تا راه آب باز شود .

 

10 . باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از کاستیک سودا یا سود سوز آور :

باز کردن لوله فاضلاب

سدیم هیدروکسید ( Sodium Hydroxide ) یا کاستیک سودا (  Caustic Soda) یا سود سوز آور با فرمول شیمیایی NaOH که ترکیب معدنی جامد و سفید رنگ می باشد . این ماده می تواند باعث سوختگی شیمیایی شده و گرفتگی لوله را برطرف سازد . هنگام استفاده از مواد ذکر شده باید برای ایمنی خود، این کار را با استفاده از دستکش و محافظ چشم یا چشم بند انجام دهید . ۳/۴ گالن آب سرد را درون یک سطل بریزید و سپس سه فنجان سود سوز آور به محلول اضافه کنید ، این ترکیب برای گرفتگی لوله فاضلاب بسیار موثر است . با یک چوب بلند آن را به آرامی هم بزنید تا کاستیک سودا در آب حل شود ترکیب این مواد باعث ایجاد گرما و واکنش شیمیایی می شود . پس از ریختن آن درون لوله باید 30 دقیقه یا بیشتر از آن صبر کنید و بعد از آن لوله را با آب داغ شستشو دهید .

سخن آخر

اگر با استفاده از مواردی که در بالا برای شما توضیح دادیم موفق به باز کردن چاه فاضلاب حمام نشدید بهتر است که به شرکتهای لوله بازکنی مراجعه کنید تا با استفاده از فنر های برقی و دستگاه های مخصوص لوله فاضلاب حمام را باز کنند.

 

10 راه آسان و سریع باز کردن لوله فاضلاب و حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از نمک و سرکه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا