تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی LG | دلایل ارور cl

دلایل ارور cl در ماشین لباسشویی ال جی معمولاً به دلیل فعال بودن قفل کودک در صفحه نمایشگر نشان داده می شود برای برطرف کردن این مشکل برای شما موارد مهمی را در این مقاله بیان می‌کنیم با ما همراه باشید.

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

امروزه سازندگان ماشین های لباسشویی ال جی برای اینکه شما بتوانید به راحتی دلایل خرابی و ایراد ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید ماشین های لباسشویی را طوری طراحی کرده اند که کدهای خطا در روی صفحه نمایشگر ظاهر شود اگر شما در مورد این کد خطاها اطلاعات کافی داشته باشید می توانید به راحتی مشکل ماشین لباسشویی خود را تشخیص دهید.

این کد خطا ها نشان دهنده وضعیت نامناسب و هشداری به شما می باشد تا سریعاً دلایل بروز این کد خطا ها را پیدا کرده و برطرف کنید. کد خطاهای ماشین لباسشویی ال جی را می توانید بسیار راحت در دفترچه راهنما و یا با جستجو در اینترنت پیدا کرده و تشخیص دهید یکی از این کد خطاها ارور cl می باشد. همانطور که گفتیم این کد خطا مربوط به قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی است در ادامه می خواهیم شما را با این کد خطا و برطرف کردن آن آشنا کنیم.

فواید قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی

قفل کودک در تمام دستگاه ها یک ویژگی امنیتی به شمار می رود که در دستگاه هایی مانند ماشین لباسشویی، اجاق گاز فردار، یخچال فریزر و غیره طراحی شده است وقتی شما قفل کودک را فعال می کنید دستگاه به طور کامل قفل شده و هیچ یک از دکمه های آن کار نخواهد کرد و تا هنگامی که شما قفل کودک را غیر فعال نکنید فشار دادن دکمه ها اثری در کارکرد دستگاه نخواهدداشت.

در ماشین لباسشویی ال جی هم به همین صورت است وقتی قفل کودک فعال شود دستگاه اجازه انجام هیچ کاری را به قسمت‌های دیگر نخواهد داد فعال شدن قفل کودک باعث می شود که کودک بازیگوش شما نتواند با فشار دادن کلید ها مشکلی در کارکرد دستگاه لباسشویی ال جی ایجاد کند کودکان به دلیل کنجکاوی های کودکانه خود نسبت ماشین لباسشویی حساسیت خاصی دارد برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کودک و هم به دستگاه لباسشویی، قفل کودک در آن تعبیه شده است. به طور معمول در بیشتر موارد وقتی کلید های دستگاه به طور کامل کار نمی کند احتمال دارد قفل کودک فعال شده باشد.

حتما بخوانید:   باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی و کد خطای cl

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام شستن لباس ها ماشین لباسشویی شما قفل می کند این بدین معنی است که هیچ کدام از دکمه ها قابل استفاده نیست و شما هر دکمه ای را که فشار می دهید تغییری در ماشین لباسشویی ایجاد نمی شود در این هنگام کد cl بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی نشان داده خواهد شد.

قفل کودک در مدل های جدید ال جی قرار داده شده و بسیار هم کاربردی می باشد اگر شما کد cl را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید به هیچ وجه نگران نشوید این کد نشانه خرابی دستگاه نیست بلکه نشان دهنده فعال بودن قفل کودک می باشد این ارور یک پیغام برای شماست تا بدانید که وضعیت دستگاه چگونه است، این دکمه در ماشین لباسشویی به این دلیل قرار داده شده که کودک شما نتواند تنظیمات و برنامه های ماشین لباسشویی را تغییر دهد اگر شما به طور اتفاقی و یا حتی از روی عمد این دکمه را فشار داده باشید قفل کودک فعال شده و شما دیگر قادر به تغییر برنامه های ماشین لباسشویی نیستید و اگر کودکان هم دکمه را فشار دهند تأثیری در عملکرد دستگاه لباسشویی شما نخواهد داشت در صورت فعال بودن قفل کودک تنها دکمه ای که می توانید از آن استفاده کنید دکمه پاور می باشد.

ماشین لباسشویی ال جی

خلاصه‌ای از دلایل ارور cl ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که گفتیم دلیل نمایش این کد خطا در روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی معمولاً به دلیل فعال بودن قفل کودک می باشد. در ادامه دلایل ارور cl و عیب یابی و برطرف کردن این مشکل را برای تان به طور خلاصه توضیح می دهیم:

دلیل کد خطای cl لباسشویی ال جی:

 • دلیل اصلی و مهم ارور cl ماشین لباسشویی ال جی فعال بودن قفل کودک دستگاه می باشد.

روش برطرف کردن کد خطای cl ماشین لباسشویی ال جی:

 •  ابتدا قفل کودک را در روی دکمه های لباسشویی خود پیدا کنید.
 • آن را ۵ ثانیه فشار داده و صبر کنید تا قفل کودک غیر فعال شود.
 • بعد از غیرفعال شدن قفل کودک کد cl از صفحه نمایشگر پاک خواهد شد.
 • اگر متوجه شدید که هنوز کد cl پاک نشده باید مراحل گفته شده را دوباره تکرار کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی LG

روش برطرف کردن کد خطای cl در لباسشویی های قدیمی ال جی:

 •  در روی لباسشویی های قدیمی ال جی دکمه های temp و option قرار دارد که باید این دکمه ها را برای چند ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.
 • در بعضی از ماشین های لباسشویی قدیمی ال جی هم دکمه کوچکی قرار دارد که روی آن rinse و Wash نوشته شده است.
 • می توانید با فشار دادن این دکمه ها قفل کودک را غیرفعال کنید.

باز کردن قفل کودک و برطرف کردن ارور cl ماشین لباسشویی ال جی

لازم است بدانید قفل کودک در مدل های مختلف دستگاه لباسشویی ال جی در محل های متفاوتی قرار دارد می توانید با استفاده از دفترچه راهنما آن را پیدا کنید برای غیرفعال کردن قفل کودک نیاز به تخصص خاصی نیست و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید ولی لازم است که مدل لباسشویی خودتان را بدانید سپس اقدام به این کار کنید.

بعضی از مدل های لباسشویی های ال جی دارای موتور های اینورتر می باشند و تسمه نداشته و دارای سیستم و مخزن هستند همچنین دارای امکانات خاص و قابلیت تشخیص می باشند در این ماشین های لباسشویی می‌توانید به وسیله اقدامات زیر قفل کودک را باز کنید:

 1. دکمه CHILD LOCK را حدود ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شده و دکمه های دیگر به راحتی کار کنند.
 2. دکمه PREWASH/CHLD LOCK را برای حدود ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی شما غیرفعال شود و دکمه های دیگر کار کنند.

روش راه اندازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

در ماشین لباسشویی های جدید ال جی، اگر شما می خواهید قفل کودک ماشین لباسشویی خود را فعال کنید تا کودکان نتوانند به راحتی تنظیمات دستگاه را بر هم بزنند باید موارد زیر را انجام دهید:

 1. دکمه CHILD LOCK برای چند ثانیه نگهدارید تا قفل کودک در دستگاه شما فعال شود در زمان فعال شدن قفل کودک بجز کلید پاور تمام کلید کلیدها غیر فعال خواهد شد.
 2. دکمه PREWASH/CHLD LOCK  را حدود ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک در دستگاه لباسشویی شما فعال شود وقتی قفل کودک فعال شد به جز کلید پاور تمام کلید ها غیر فعال خواهد شد.
حتما بخوانید:   تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی | ارور de لباسشویی ال جی

راهکار آخر برای رفع ارور cl ماشین لباسشویی ال جی

اگر شما مواردی را که برایتان بیان کردیم انجام دادید ولی باز هم ارور cl برطرف نشود احتمال دارد مشکل از قفل کودک دستگاه نباشد شاید برد دستگاه لباسشویی شما دچار خرابی و مشکل شده باشد. برد مدیریت و کنترل عملیات دستگاه را برعهده دارد و در صورت خرابی می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در دستگاه لباسشویی ال جی شود اگر با این مشکل روبرو شدید باید با نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

اگر با غیرفعال شدن قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی باز هم ارور cl از صفحه نمایش حذف نشد باید حتماً برای آسیب ندیدن ماشین لباسشویی خود از دستکاری کردن آن خودداری کرده و به نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی مراجعه کنید.

در ادامه شما را با چند نمونه از امکانات ماشین لباسشویی ال جی آشنا می کنیم:

ماشین لباسشویی ال جی

امکانات ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی از امکانات ویژه ای برخوردار است که این امکانات باعث محبوبیت آن در بین کاربران شده است بعضی از این امکانات عبارتند از:

 • دارای قدرت تشخیص کمترین مقدار انرژی برای شستشو
 • دارای امکانات جدید برای تمیز کردن لباس ها
 • مجهز به سنسور هوشمند برای اندازه گیری وزن لباس ها در داخل ماشین لباسشویی
 • دارای قفل کودک برای جلوگیری از به هم ریختگی تنظیمات توسط کودکان
 •  مجهز به سیستم محرکه کمپرسور در ماشین لباسشویی
 •  طوری طراحی شده که با وجود اینکه در دستگاه از تسمه و زغال دی سی استفاده نشده است خود دستگاه مخزن لباسشویی را به چرخش در می آورد و امکان خارج کردن و قرار دادن لباس ها را داخل دیگ لباسشویی فراهم می کند.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با کد خطای cl ماشین لباسشویی ال جی به طور کامل آشنا کردیم همانگونه که گفتیم دلیل مهم این کد خطا فعال شدن قفل کودک در ماشین لباسشویی ال جی می باشد در ادامه شما را با فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های ال جی جدید و همچنین ماشین های لباسشویی ال جی قدیمی آشنا کردیم اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی/ دلایل ارور cl

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش راه اندازی قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا