تعمیراتتعمیرات یخچال

بررسی دلایل خاموش شدن یخچال

توضیح کامل دلایل خاموش شدن یخچال و آموزش رفع آن ها

عوامل خاموش شدن یخچال چه میباشد؟ چه چیزی باعث خاموش شدن یخچال ما میشود؟ همانطور که می دانید یخچال فریزر یکی از وسایل پر استفاده و کاربردی در آشپزخانه ماست که به دلیل پر استفاده بودن آن قیمت آن افزایش پیدا کرده و بدون شک این روند افزایش قیمت ادامه خواهد داشت از طرفی همین دلیل یعنی گرانی قیمت یخچال باعث نگرانی برخی از مردم در نقص یخچال فریزر می شود ، گاهی یخچال بدون دلیل در حین کار خاموش میشود حالا میخواهیم بررسی کنیم که دلیل خاموش شدن یخچال در حین کار چیست این خاموشی به دلیل نوعی عیب در اجزای داخلی و خارجی یخچال می باشد در این مقاله به بررسی عوامل خرابی در یخچال میپردازیم برای آگاهی در مورد این موضوع در ادامه این مطلب با ما همراه باشید

به چه دلیل یخچال خاموش میشود ؟

اگر یخچال شما ناگاه خاموش شد باید دید مشکل در کدام قسمت است چون هیچ گاه یخچال در حال عادی خود به خود خاموش نمیشود چرا یخچال خاموش میشود بگذارید از ابتدا بگوییم یخچال فریزر با اتصال برق روشن شده و اگر این اتصال دچار مشکل شود یخچال خاموش میشود برای بررسی کردن این مشکل موارد زیر را بررسی کنید

در ادامه شش دلیل برای خاموشی یخچال را برای شما توضیح میدهیم:

1- اول از همه پریز برق و دوشاخه یخچال را بررسی کنید احتمال دارد مشکل خاموشی یخچال از خرابی در برق باشد .

2- دقت کنید که در مدل های گوناگون یخچال فریزر ، سنسور و یا همچنین ترموستات تعبیه شده است که هرگاه یکی از این قطعات خراب شود باعث خاموشی یخچال خواهد شد .

3- در آن مدل از یخچال هایی که سیستم الکترونیکی دارند و دارای برد الکترونیکی میباشند باید برد را بررسی کنیم زیرا ممکن است خاموشی یخچال ما به دلیل خرابی برد باشد .

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی LG

4- احتمال دارد رله اورلود کمپرسور یخچال خراب شده باشد در این صورت موتور یخچال توان راه اندازی نداشته و باعث خاموشی یخچال خواهد شد .

5- اگر کنار کمپرسور خازن قرار گرفته باشد باید بررسی کنیم تا دلیل این خاموشی به خرابی خازن مرتبط نباشد .

6- ضمنن دقت کنید احتمال دارد که خرابی کمپرسر هم میتواند عامل خاموشی یخچال باشد.

7- اگر یخچال ما نیمه الکترونیکی باشد یعنی به جای برد تایمر دارد باید خرابی تایمر را بررسی کنیم..

8- ضمن دقت کنید که خالی شدن گاز یخچال نمیتواند موجب خاموشی کمپروسور شود فقط یخچال ما برودت وسرمای خود را از دست میدهد.

خاموش شدن ناگهانی یخچال

هفت علت برای خاموش شدن یخچال از زبان یک تعمیرکار یخچال را برای شما شرح خواهیم داد تا بتوانید با تمام اتفاقاتی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی یخچال فریزر شما شود آشنا شوید و هر کدام از این موارد را کامل توضیح خواهیم داد تا جدا از آشنا شدن با این موارد مراحل رفع عیب را نیز دانسته و به حل آن بپردازید.

اولین دلیل خاموش شدن یخچال نوسانات شدید جریان برق میباشد .

چرا یخچال ما به صورت ناگهانی خاموش میشود ؟ علت این خاموشی چه میباشد؟ همان گونه که گفتیم نواسانات شدید برق یکی از دلایل مهمی است که باعث خاموشی یخچال میشود. نواسانات شدید برق به چه دلیل اتفاق می افتد؟ این نوسانات برق به دلیل زیاد و کم شدن جریان برق به وجود می آید اگر یخچال ما محافظ داشته باشد در هنگام خاموشی ناگهانی یخچال از سوختن یخچال جلوگیری میکند و فیوز برق میپرد . ضمنن اگر در عمل کردن محافظ اختلالی پیش بیاید یا این قطعه بسوزد یخچال ال چی به طور ناگهانی خاموش میشود .

آیا میتوان گفت که یکی از دلایل خاموش شدن یخچال خرابی کمپرسور است ؟

اصلی ترین قطعه در یخچال کمپرسور یا موتور یخچال است که در صورت وجود هر عیب و نقصی در عمل کرد کمپرسور ، موجب خاموشی یخچال خواهد شد .

گاهی استفاده طولانی مدت ، کهنه و قدیمی شدن موتور یخچال ، داغ شدن بیش از حد موتور ، وارد شدن ضربه به موتور یخچال و باعث میشود یخچال ما بسوزد .

یکی از دلایل خاموشی ناگهانی در یخچال سامسونگ میتواند سوختن و داغ شدن کمپرسور یخچال باشد.

به همین دلیل اگر به هر دلیلی کمپرسور یخچال خراب شد بهتر است جهت تعمیر یخچال به تعمیر گاه معتبر و تعمیر کار خبره مراجعه شود .

حتما بخوانید:   آشنایی کامل با آموزش تعمیر یخچال

سومین علت برای خاموشی یخچال ممکن است خرابی اتصالات سیم و کابل باشد .

دلیل خاموش شدن یخچال های بوش چه میباشد؟

سومین دلیلی که موجب خاموش شدن یخچال میشود خرابی اتصالات ، سیم و کابل و پریز و محافظ و است.

خرابی هر یک از اجزای نام برده شده در یخچال باعث میشود که جریان برق به یخچال نرسد و در نتیچه یخچال خاموش میشود .

دقت داشته باشید برای جلو گیری از صدمه بیشتر یخچال حتما تعمیرات سیم وکابل را هر چه زودتر انجام دهید.

دلیل پنجم خاموش شدن یخچال ما میتواند خرابی ترموستات باشد .

ترموستات یکی از مهمترین قطعات در یخچال است که کار تنظیم سرما در یخچال ما میشود خرابی ترموستات دلایل زیادی دارد که احتیاج به تعمیر است . اگر ترموستات یخچال ما خراب شد داده های نادرستی را به برد یخچال میدهد در این صورت باید ترموستات یخچال را تعمیر کنیم . در صورت خرابی ترموستات عملکرد یخچال مختل میشود و گاهی ممکن است یخچال خاموش شود دلیل خاموشی یخچال ساید همین خرابی ترموستات است که امکان دارد ترمورستات اطلاعات اشتباه به برد بدهد ،در این صورت ببرد به یخچال دستور خاموشی میدهد و باعث خاموشی یخچال میشود.

ششمین علت برای خاموشی یخچال میتواند داغی زیاد موتور یخچال باشد.

دلیل دیگر خاموشی ناگهانی یخچال ما میتواند داغ شدن خیلی زیاد موتور باشد که احتمال دارد به دلیل استفاده زیاد و مداوم ، و یا قرارگرفتن یخچال در محیط های گرم ، کاهش گاز مبرد ، خرابی فن و یا …. اتفاق افتد. دقت داشته باشید داغی زیاد موتور یخچال ما باعث میشود فشار زیادی به موتور وارد شده و باعث خاموشی یخچال میشود . پس باید همیشه از پر بودن گاز مبرد اطمینان داشته باشید وهمیشه دستگاه یخچال را دور از جا های گرم قرار دهید و در ثانی در طی فاصله های منظم گاهی یخچال را خاموش کنید تا کمی خنک شود .

هفتمین دلیل برای خاموش شدن ناگهانی یخچال ما میتواند کم شدن گاز یخچال باشد .

هفتمین دلیل و در اصل آخرین دلیلی که باعث خاموشی یخچال میشود تمام شدن یا کم شدن گاز مبرد است . همان گونه که میدانید در یخچال گازی وجود دارد که با گردش آن در فضای یخچال باعث میشود محیط یخچال خنک شود . اگر مقدار گاز مبرد در یخچال کم شود و یا تمام شود دیگر عاملی باعث خنک شدن یخچال ما نخواهد شد و در نتیجه یخچال کارایی خود را از دست خواهذ داد. اگر گاز مبرد در یخچال ما کم شود کمپرسور یا موتور برای خنک شدن یخچال باید بیشتر کار کند و این باعث میشود که به متور فشار زیادی وارد شود. به همین دلیل ممکن است یخچال به صورت ناگهانی خاموش شود . برای رفع کردن این مشکل باید از تعمیر کار خود بخواهیم تا گاز یخچال را شارژ کند

حتما بخوانید:   سیم اتصال به زمین چه نقشی در ساختمان ها دارد؟

حال به سراغ این موضوع می رسیم که اگر یخچال ما ناگهانی خاموش شود چه کاری باید انجام دهیم ؟ چون این بخش بسیار مهم است با دقت به این موارد دقت کنید ،

اگر یخچال ناگهان خاموش شد اولین کاری که انجام میدهید این است که رابط برق و پریز برق را بررسی کنید . احتمال دارد اصلا نیازی به تعمیر کار نباشد . اگر از سالم بودن سیم رابط و پریز برق اطمینان پیدا کردید ، متوجه میشوید که مشکل فنی میباشد و باید قطعه های پایین توسط تعمیر کار ماهر بررسی شود :

۱. ترموستات / سنسور

۲. برد الکترونیکی / تایمر

۳. رل ارولود / خازن کمپرسور

۴. موتور یخچال

خاموش شدن ناگهانی یخچال

سخن پایانی به سبک ایبک :

در این مطلب از گروه بزرگ ایبک به بررسی علت های مختلفی که دلیل خاموشی یخچال ما میباشد پرداختیم. علت های مختففی همچون خرابی برد ، کمپرسور یخچال ، کم شدن گاز مبرد ، داغ شدن بیش از حد موتور و …. باعث میشود یخچال به طور ناگهانی خاموش شود . اگر یخچال شما به صورت نگهانی خراب شد میتوانید تا حدی با توضیحات بالا اقدام به عیب یابی کنید و اگر تسلط بر تعمیرات یخچال دارید میتوانید اقدام به تعمیر و یا حتی تعویض قطعه مربوطه نمایید اما پیشنهاد میکنم که اگر دانش کافی برای اینکار ندارد بهتر است به تعمیرگاه معتبر و تعمیر کار ماهر مراجعه کنید و با توضیحات بالا عیب یابی را انجام دهید تا بتوانید مستقیما از تعمیرکار بخواهید که به سراغ  بخش معیوب یخچال فریزر برود ، امیدواریم این مقاله به سطح دانش فنی شما افزوده باشد و باز هم از شما عزیزان می خواهم که با در میان گذاشتن نظرات شیرینتان ما را در پیش برد مقالات یاری دهید و همچنین سوالات فنی و تخصصی خود را در زیر این مقاله در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا توسط کارشناسان خبره و متخصص این کار پاسخ داده شوند.

خاموش شدن ناگهانی یخچال

مجموع امتیاز

توضیحات و آموزش کامل علل خاموش شدن ناگهانی یخچال و رفع این مشکلات

امتیاز کاربر: 4.28 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا