تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه ی فعال و غیرفعال کردن قفل کودک در یخچال اسنوا

روش فعالسازی و غیر فعال کردن قفل کودک در یخچال اسنوا چگونه است ؟

ممکن است یکی از دغدغه های شما هنگام خرید یخچال، تنظیمات قفل کودک در یخچال باشد این قابلیت باعث می شود که از یخچال محافظت شده و باعث آرامش خیال شما خواهد شد در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با قفل کودک یخچال اسنوا آشنا کنیم و تنظیمات آن را برای شما توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

قفل کودک در یخچال Snowa چه اهمیتی دارد؟

قفل کودک در یخچال

استفاده کردن از قفل کودک باعث می شود که کودکان شما به تنظیمات یخچال دسترسی نداشته باشند شما می توانید به وسیله این امکانات قسمت هایی مثل یخ ساز یا آبریز و یا صفحه نمایش کنترل یخچال را قفل کنید تا از دسترس کودکان دور باشد. در این بخش ها شما می توانید دمای یخچال و فریزر خود را تغییر دهید دسترسی کودکان به این قسمت ها می تواند باعث آسیب رساندن به یخچال فریزر شود اگر شما قفل کودک را فعال کنید دیگر تنظیمات کار نمی کند تا این که دوباره آن را فعال کنید .

در یخچال فریزر اسنوا صفحه نمایشگر وجود دارد که قفل کودک در روی آن به خوبی مشاهده می شود و شما می توانید به راحتی قفل کودک را تنظیم کنید البته دقت داشته باشید که تنظیمات قفل کودک فقط برای آسیب نرسیدن به کودک نیست امکان دارد کودک شما تنظیمات یخچال را تغییر دهد و مشکلات زیادی برای یخچال به وجود بیاید البته اگر طراحی یخچال شما به نوعی باشد که کودکان دسترسی به تنظیمات نداشته باشند باز هم امکان دارد که در طولانی مدت بتوانند به تنظیمات دسترسی پیدا کنند. علاوه بر اینکه امکان دارد کودکان تنظیمات یخچال را تغییر دهند این احتمال هم وجود دارد که دکمه های دستگاه را فشار دهند که این در طولانی مدت باعث خرابی یخچال خواهد شد.

حتما بخوانید:   موتور یخچال میدیا ساخت کجاست؟ | راهنمای عیب یابی یخچال میدیا

روش فعال و غیرفعال کردن قفل کودک یخچال اسنوا

گاهی امکان دارد شما به دلایلی بخواهید که قفل کودک یخچال خود را غیرفعال کنید در ادامه مطالب برای شما روش غیرفعال کردن قفل کودک را توضیح می دهیم برای غیرفعال کردن این تنظیمات در مرحله اول دکمه REF که در سمت چپ یخچال قرار گرفته و دکمه FRZ را پیدا کرده و به صورت همزمان این دو دکمه را لمس کنید. با این کار شما می توانید قفل کودک را در یخچال اسنوا غیرفعال کنید و به حالت اولیه برگردانید برای اینکه این قفل را در یخچال اسنوا فعال کنید می تواند دکمه ی Lock یا قفل را ۳۰ ثانیه نگه داشته تا علامت قفل بر روی صفحه نمایشگر دیده شود.

اگر که کودک شما به تازگی راه افتاده است بهتر است که یخچالی را که می خواهید بخرید، مجهز به قفل کودک باشد تا بتوانید سلامت کودک و سلامت یخچال خود را به این وسیله تضمین کنید.

چگونه می توانیم درب یخچال را قفل کنیم؟

همانگونه که گفتیم یکی از مشکلاتی که خانواده ها با آن درگیر هستند باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال توسط کودکان می باشد و گاهی امکان دارد که کودکان یادشان برود که درب یخچال را ببندند این موضوع باعث می‌شود که شما به فکر قفل کردن درب یخچال بیفتید تا از باز و بسته شدن بیش از حد آن به وسیله کودکان جلوگیری کرده باشید. اگر درب یخچال زیاد باز و بسته شود علاوه بر این که باعث مصرف برق زیادتر می‌شود، باعث خواهد شد که سرما از یخچال خارج شده و گرمای محیط وارد یخچال شود در نتیجه فشار زیادی به موتور وارد آمده و باعث آسیب های جدی در یخچال فریزر خواهد شد.

روش قفل کردن درب یخچال چیست ؟

امروزه تکنولوژی در یخچال فریزر ها بسیار پیشرفت کرده و بیشتر یخچال فریزر ها دارای قفل کودک هستند با استفاده از این امکانات شما می توانید دسترسی کودکان را به یخچال فریزر محدود کنید تا از وارد شدن آسیب به کودکان و یخچال جلوگیری کرده باشید. در ادامه مطالب برای شما انواع قفل کودک در یخچال فریزر را توضیح می دهیم:

  • قفل آبسردکن و یخساز یخچال
  • قفل صفحه نمایش و تنظیمات یخچال فریزر
  •  قفل درب یخچال
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال امرسان Emersun

در ادامه روش فعال سازی قفل کودک در قسمت های مختلف یخچال را برای شما توضیح می دهیم:

قفل آبسرد کن و یخساز یخچال

به غیر از باز و بسته کردن درب یخچال، یکی از مواردی که کودکان زیاد به سراغ آن می‌روند آبسردکن و یخساز یخچال است به همین علت شرکت های تولید کننده انواع یخچال فریزر، در روی درب  یا در کنار محفظه ی یخ در یخچال، قفل آبسردکن و یخساز را قرار دادند.

البته این قفل کاربرد دیگری هم دارد وقتی شما می خواهید پدال آبسرد کن و یخساز یخچال را تمیز کنید این قفل را فعال می کنید تا به راحتی بتوانید یخچال را تمیز کنید.

قفل صفحه نمایش و تنظیمات یخچال

قفل کودک در یخچال

در یخچال فریزرها صفحه نمایش و پنل تنظیمات وجود دارد که با کمک آن می توانید دمای یخچال و خیلی از تنظیمات دیگر را انجام دهید احتمال دارد کودک شما این تنظیمات را به هم بریزد به همین دلیل قفل کودک را در یخچال قرار دادند تا شما بتوانید آن را فعال کرده و از به هم ریختن تنظیمات به وسیله کودکان جلوگیری کنید.

البته فعال کردن قفل کودک در یخچال ها با یکدیگر تفاوت دارد و شما برای انجام دادن این کار باید از دفترچه راهنمای یخچال خودتان استفاده کنید.

تقریبا می توان گفت یکی از مهمترین خطراتی که کودکان ممکن است برای یخچال فریزر ایجاد کنند باز و بسته کردن زیاد درب یخچال می باشد که ما در بالا آن را برایتان توضیح دادیم و گفتیم این کار باعث خواهد شد که کمپرسور یخچال خراب شود زیرا فشار زیادی به یخچال وارد می آید.

مشکل دیگری که ممکن است کودکان برای یخچال به وجود بیاورند این است که درب یخچال را محکم به هم بزنند، این باعث می شود که درب یخچال خراب شود برای جلوگیری از بروز این مشکل شما باید قفل درب یخچال را از بازار تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی LG

برای اینکه قفل درب یخچال را تهیه کنید می توانید به مغازه هایی که وسایل مخصوص کودکان را می فروشند سر بزنید البته امکان دارد این قفل در داروخانه ها هم موجود باشد.

اگر صفحه نمایش روی یخچال درست کار نکند باید چه کار کنیم؟

اگر متوجه شدید که صفحه نمایش روی یخچال شما خاموش می شود در اکثر موارد دلیل آن صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد و مشکل خاصی نیست اما اگر قادر به کار کردن با پنل آن نمی باشید بهتر است که راه حل های زیر را امتحان کنید:

۱- صفحه نمایش قفل است.

اگر صفحه نمایش قفل است در مرحله اول دکمه Lock/Unlock را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید تا به حالت قفل باز در بیاید اگر در حالت قفل کودک باشد دکمه چین را برای مدت ۵ ثانیه فشار دهید مرحله دوم دکمه کنترل دما را فشار داده و عملکرد آن را به طور کامل بررسی کنید.

۲- وقتی دکمه ی مشخصی کار نمی کند

اگر دکمه ی خاصی کار نکرد احتمالا بین اتصالات دکمه فاصله ایجاد شده است. در اینصورت دکمه Lock/Unlock را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا به صورت قفل باز در بیایدو بعد از آن دکمه را محکم فشار دهید.

۳- به دلیل نوسانات برق

اگر برق دچار نوسانات شدید شود باعث بروز این مشکل خواهد شد در این حالت عدد 88 88 روی نمایشگر نشان داده خواهد شد، یک دقیقه یخچال را از برق بکشید و دوباره به برق بزنید تا درست شود ، اگر درست نشد به تعمیرکار مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله از ایبک امداد برای شما روش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در یخچال را توضیح دادیم.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد.

00000000000999999

31

 

فعالسازی و غیر فعال کردن قفل کودک یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش قفل کردن درب یخچال چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا