تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال فریجیدر چگونه است؟

چگونه می توانیم یخساز یخچال فریجیدر را تعمیر کنیم

اگر شما هم در منزل خود از یخچال فریجیدر استفاده می کنید احتمال دارد گاهی با خرابی یخساز روبه‌رو شوید و یخساز یخچال فریجیدر شما درست کار نکند در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم روش تعمیرات یخچال ساید بای ساید فریجیدر را برای شما توضیح دهیم تا در صورت نیاز خودتان بتوانید مشکل یخساز یخچال خود را برطرف کنید.

لطفاً با ما همراه باشید:

چگونه یخساز یخچال فریجیدر را فعال کنیم ؟

یخساز یخچال فریجیدر

اگر شما به تازگی یخچال فریجیدر را خریده اید حتما بعد از روشن کردن یخچال می خواهید یخساز آن را هم فعال کنید برای فعال سازی یخساز یخچال ساید فریجیدر باید موارد زیر را انجام دهید:

در مرحله اول یخساز یخچال را به طور کامل بررسی کنید تا دکمه on را پیدا کرده و برای فعال کردن یخساز، آن را فشار دهید احتمال دارد که یخساز شما از نوع اهرمی باشد یعنی یک اهرم کوچک قسمت در کنار یخساز قرار داده شده که می توانید آن را بالا کشیده و یخساز را فعال کنید.

چگونه یخساز یخچال را خاموش کنیم؟

اگر شما برای مدت طولانی نیاز به استفاده از یخساز نداشتید می توانید آن را غیر فعال و خاموش کنید برای خاموش کردن یخساز یخچال ساید بای ساید فریجیدر به روش زیر عمل کنید:

 •  در قسمت پایین پنل سمت راست دکمه ای قرار داده شده به نام ice maker lock یا ice maker off با  فشار دادن این دکمه،  می توانید یخساز یخچال خود را خاموش کنید
 •  و همچنین قرمز بودن چراغ کلید، دلیل خاموش شدن یخچال می باشد.

در چه زمان هایی باید یخساز یخچال فریجیدر را ریست کنیم؟

یخساز یخچال فریجیدر

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد در یخساز یخچال فریجیدر به وجود بیاید این است که عملکرد طبیعی یخساز مختل شده باشد در این صورت نگران نباشید زیرا ریست کردن یخساز یخچال فریجیدر بسیار آسان است و شما می توانید مشکل درست کار نکردن یخچال را، با ریست کردن برطرف کنید فقط دقت داشته باشید که هیچگاه به طور مکرر یخساز یخچال فریزر فریجیدر را ریست نکنید زیرا باعث خواهد شد که به دستگاه یخچال فریزر ساید بای ساید فریجیدر شما آسیب وارد شود در موارد زیر شما باید یخساز یخچال را ریست کنید:

 •  شنیدن صدای بلند در هنگام یخ سازی یخچال فریجیدر
 • درست کار نکردن یخساز در یخچال فریجیدر
حتما بخوانید:   فریزر صنعتی چیست و نحوه تعمیر آن به چه صورتی است؟

چگونه می توانیم یخساز یخچال را ریست کنیم؟

اگر نیاز شد یخساز یخچال خود را ریست کنید باید مراحلی که برای شما توضیح می دهیم انجام دهید:

 • در مرحله اول درب مربوط به محفظه یخساز یخچال خود را باز کنید یخساز را با دقت نگاه کنید دکمه ریست را پیدا خواهید کرد
 •  برای حدوداً  ۵ ثانیه دکمه را نگه دارید به این ترتیب یخساز شما ریست خواهد شد.
 • محفظه یخ را به آرامی سر جای خود ببندید
 •  به این ترتیب فعالیتهای یخساز شما ریست شده و به حالت اولیه باز خواهد گشت و کار خود را دوباره شروع می کند.

چگونه می توانیم یخساز یخچال فریجیدر را تعمیر کنیم؟

یخساز یخچال های ساید فریجیدر بسیار قدرتمند می باشند و کار کرد منحصر به‌ فردی هم دارند و اگر در کارکرد یخساز اختلالی به وجود بیاید احتمالاً بقیه قسمت ها هم تحت تاثیر آن، با مشکلاتی روبرو می شوند اگر یخساز شما مشکلی پیدا کرد در مرحله اول به فکر تعویض آن نباشید زیرا بسیاری از مشکلات در یخساز یخچال فریزر  قابل حل می باشد و شما به راحتی می‌توانید آن را تعمیر کنید ولی چون تعمیر یخساز یخچال فریجیدر حساسیت بالایی دارد بهتر است که این کار را به تعمیر کاران مجاز بسپاریم ولی اگه خودتان مهارتی در زمینه تعمیر یخچال دارید می توانید با کمک راهنمایی های ما، یخساز خود را تعمیر کنید.

در ادامه برای شما مشکلاتی که به طور معمول برای یخساز یخچال ساید فریجیدر پیش خواهد آمد را بیان کرده و راه های برطرف کردن این مشکل را هم می گوییم لطفاً با ما همراه باشید.

چرا از یخساز یخچال فریجیدر یخ خارج نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد برای یخساز یخچال فریجیدر شما اتفاق بیفتد خارج نشدن یخ از یخساز می باشد این مشکل باعث می شود که یخساز به درستی کار نکند به همین دلیل ما می خواهیم به بررسی دلایل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال فریجیدر بپردازیم تا در صورت بروز این مشکل بتوانید آن را عیب یابی کنید . برای عیب یابی به موارد زیر دقت کنید:

 • در مرحله اول بازوی های انتقال دهنده یخ را بررسی کنید احتمال دارد که بازوهای انتقال دهنده یخساز دچار مشکل شده باشد.
 •  اگر این بازوها خراب شود و یا مدول یخساز خراب شده باشد باعث خواهد شد که یخ از یخساز خارج نشود.
 •  اگر شما برای مدت طولانی از یخساز یخچال استفاده نکنید قالب یخساز پر از یخ خواهد شد و این باعث درست کار نکردن یخساز می شود و یخ ها نمی توانند به راحتی از یخساز خارج شوند.
 •  یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود چسبیدن یخ ها به یکدیگر است اگر یخ ها به یکدیگر بچسبند آنگاه یخ ها به راحتی از یخساز خارج نخواهند شد.
حتما بخوانید:   دلایل بوق زدن یخچال جنرال چیست؟

چرا یخساز یخچال فریزر یخ نمی سازد؟

امکان دارد که کارکرد یخساز یخچال فریجیدر شما درست و عادی باشد ولی یخ در آن ساخته نشود برای اینکه این مشکل را عیب یابی کنید باید نکات زیر را بررسی کنید:

 • احتمال دارد که فیلتر آب مسدود شده باشد در این صورت باید فیلتر آب را تعویض کنید فیلتر آب هرچند وقت یکبار و به فاصله‌های معین باید تعویض شود.
 • اگر فشار آب ورودی پایین آمده باشد یخساز نمی تواند یخ تولید کند.
 •  کم شدن گاز یخچال می تواند باعث کم شدن سرما و درنتیجه ساخته نشدن یخچال شود.
 •  اگر دمای فریزر شما از منفی ۱۸ بالاتر رود آنگاه یخ ساخته نمی شود و یخ ها شل می شوند پس همیشه به دمای فریزر دقت داشته باشید
 •  احتمال دارد که یخساز شما اصلا خاموش باشد پس حتماً در مرحله اول از روشن بودن یخساز مطمئن شوید.

دلیل کم آبگیری کردن یخچال فریجیدر چه می باشد؟

اگر شما هم در منزل از یخچال فریزر فریجیدر استفاده می کنید احتمال دارد با این مشکل روبرو شده باشید که یخساز شما زیاد و یا کم آبگیری می کند و بخواهید آن را عیب یابی و رفع عیب کنید ما در این مقاله می خواهیم دلایلی را که باعث بروز این مشکل می شود برای شما بیان می کنیم:

 • اگر شما برای مدت طولانی آب را تعویض نکنید باعث می شود که سرعت تشکیل یخ کم شود برای حل این مشکل به فواصل معین فیلتر آب را تعویض کنید.
 •  کم بودن فشار آب در یخچال باعث کم آبگیری کردن یخساز یخچال فریجیدر خواهد شد.
 •  اگر قالب یخ شما بیش از حد پر شود باعث می شود که روند یخ سازی کم شده و قالب نیاز به تخلیه یخ داشته باشد در این صورت یخ ها را از محفظه تخلیه کنید.

سنسور یخساز یخچال فریجیدر در کجا قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

برای عیب یابی کردن مشکلات یخساز یخچال شما نیاز دارید که وظیفه سنسور و محل قرارگیری آن را بدانید تا بتوانید مشکل را عیب یابی کرده و برطرف کنید. سنسور قطعه ای‌ است که اجازه شکل گیری یخ را به یخساز می دهد برای همین اگر مشکلی در سنسور به وجود بیاید یخساز درست کار نمی کند برای اینکه سنسور را در یخچال پیدا کنید پنل مخصوص یخچال را باز کنید سنسور در آنجا قرار گرفته است.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای استفاده از یخچال فریزر دوو

ترمودیسک چه وظیفه ای در یخساز یخچال فریزر دارد و در کجا قرار گرفته است؟

ترمودیسک از قطعات بسیار مهم در یخساز یخچال می باشد و از بالا رفتن بیش از حد دمای آن جلوگیری می کند اگر دما زیاد بالا رود ترمودیسک به اواپراتور هشدار می دهد و همچنین از گرم شدن زیاد المنت هم جلوگیری می کند. ترمودیسک در بین اواپراتور و المنت یخچال قرار داده شده است در صورت نیاز می‌توانید آن را پیدا کرده و عیب یابی کنید.

شیر برقی در کجای یخساز یخچال فریجیدر قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد؟

یکی دیگر از قطعات مهم در یخچال، شیر ورودی آب یا همان شیر برقی می باشد شیر برقی نوعی شیر کنترلی است که آب را به وسیله لوله های مخصوص به طرف آبسردکن و به طرف یخساز هدایت می کند اگر این قطعه خراب شود و یا اینکه فشار آب آن کم شود باعث باز نشدن شیر ورودی خواهد شد و در نتیجه یخساز هم کار نمی کند پس شناختن عملکرد شیربرقی و جای قرار گیری آن می تواند به شما در عیب یابی مشکلات یخساز کمک کند. به طور معمول شیر برقی در قسمت پنل پشتی یخچال قرار داده شده است برای اینکه به شیر برقی دسترسی پیدا کنید پنل را باز کرده و شیر برقی را بررسی کنید.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال فریجیدر

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما به طور کامل مشکلاتی را که امکان دارد برای یخساز یخچال به وجود بیاید، بیان کردیم و همچنین برطرف کردن این مشکلات را هم گفتیم اگر شما مهارتی در زمینه ی تعمیر یخچال ندارید بهتر است که در صورت بروز مشکل در این قسمت به تعمیرکار مجاز یخچال فریجیدر مراجعه کنید ولی اگر خودتان مهارتی هرچند کم در زمینه تعمیر یخچال داشته باشید می توانید با راهنمایی های ما یخساز یخچال خود را تعمیر کنید ولی دقت داشته باشید که مشکلات فنی در یخساز باید توسط شخص متخصص بررسی شود.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

 

 

نحوه تعمیر یخساز یخچال فریجیدر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیر برقی در کجای یخساز یخچال فریجیدر قرار گرفته و چه وظیفه ای دارد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا