تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش تعمیر یخساز یخچال های الکترواستیل

روش های تعمیر و بررسی یخساز یخچال های الکترواستیل

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی و آموزش تعمیر یخساز یخچال الکترواستیل خواهیم پرداخت این موضوع می تواند از مهم ترین مسائلی باشد اگر شما بتوانید یخساز یخچال خود را در خانه عیب یابی و حتی تعمیر کنید . در این مقاله در مورد نحوه ی عیب یابی و روش های تعمیر یخساز یخچال الکترواستیل برای شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید در منزل خود این مشکلات را عیب یابی کنید و مشکل آن را حل کنید .

روش های فعال کردن یخساز یخچال الکترواستیل چیست ؟

یخساز یخچال

در اکثر مدل های این نوع یخچال ها، بر روی یخساز علامت on و یا l طراحی شده است که با فشار دادن آنها شما می توانید که یخساز یخچال خود را فعال و یا روشن کنید ، در بعضی از مدل های دیگر این یخچال ها ممکن است اهرمی نیز وجود داشته باشد که جنس این اهرم از فلز می باشد که با کشیدن آن یخساز یخچال شما روشن خواهد شد ، یکی از بهترین روش هایی که می تواند برای روشن کردن یخساز به شما کمک زیادی کند مراجعه کردن به دفترچه ی راهنمای یخچال خود می باشد .

چگونه یخساز یخچال الکترواستیل را خاموش کنیم ؟

در بعضی اوقات فرد مصرف کننده نیاز به یخ ساز برای ساخت یخ خود ندارد ، برای همین می توانید یخ ساز یخچال خود را خاموش کند . در قسمت های پایینی دستگاه و در قسمت راست آن دکمه ای وجود دارد با نام ICE MAKER LOCK . که اگر این دکمه را فشار دهید یخساز یخچال شما خاموش خواهد شد ، وقتی که این دکمه را فشار می دهید تا یخساز خاموش شود روی دکمه چراغ قرمزی روشن خواهد شد که نشان دهنده ی خاموش بودن یخساز یخچال شما است .

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال آرچلیک Arçelik | نصب، راه اندازی و طریقه استفاده

اگر هم که یخساز یخچال شما از مدل هایی بود که از تکنولوژی لمسی در آن استفاده شده است برای خاموش کردن یخساز یخچال خود شما می توانید که دکمه ی lock و یا mute را فشار دهید و به مدت سه ثانیه نگه دارید و شما می توانید که از گزینه ای دیگری به نام ice off هم استفاده کنید .

چگونه می توانیم یخساز یخچال ساید الکترواستیل را ریست کنیم ؟

ریست کردن یخساز یخچال یکی از بهترین و مهم ترین روش هایی است که می تواند برخی از مشکلات یخساز یخچال را بر طرف کند .

 • برای اینکه بتوانید یخساز یخچال خود را ریست کنید باید اول از همه محفظه یخچال را بردارید .
 • پس از آن دکمه ای در آنجا وجود دارد به نام ریست سوئیچ که باید آن را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا اینکه یخچال به طور کامل ریست شود
 • با انجام کار هایی که در بالا برایتان بیان کردیم یخساز یخچال شما ریست خواهد شد و دوباره شروع به یخ سازی خواهد کرد .

روش های تعمیر یخساز یخچال الکترواستیل

یخچال های الکترواستیل روند کارکرد خاص و حساسی دارند که خرابی آنها می تواند استفاده مصرف کننده را با مشکل مواجه کند ، وقتی که یخساز یخچال الکترواستیل به مشکل بر خورد یا خرابی در آن ایجاد شد سریعا به فکر عوض کردن یا تعویض آن نباشید مشکلاتی که مربوط به یخساز ها هستند معمولا به راحتی قابل حل کردن و قابل تعمیر هستند ، زیرا تعمیر کردن یخساز یخچال حساسیت بالایی دارد بهتر این است که تعمیر یخساز شما را یک فرد متخصص نیز انجام دهد . در ادامه این مقاله از مشکلات رایجی که در یخساز های یخچال الکترواستیل ایجاد می شود صحبت خواهیم کرد .

به چه دلیل است که یخساز الکترواستیل کمتر آبگیری می کند ؟

اگر که یخساز یخچال شما به مشکل خورد و کم یا زیاد آبگیری کرد ، برای عیب یابی آن در پایین روش هایی را بیان می کنیم :

 • در مرحله ی اول اگر که فیلتر آب را تعویض نکنید باعث خواهد شد که سرعت یخساز یخچال شما کم شود .
 • امکان دارد که انتقال سرما و کانال خروجی هوا به یخساز به دلیل وجود مواد غذایی در این قسمت ها مسدود شده باشد که حتما این مشکل باید رفع شود .
 • به تعداد دفعاتی که درب فریزر را باز می کنیم و به میزان دمای فریزر وابسته است و این امر در سرعت یخ سازی یخساز تاثیر زیادی دارد .
 • در صورتی که باکس یخ را خالی کنید عملیات یخ سازی هم متوقف خواهد شد .
حتما بخوانید:   سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو به چه علت است؟

دلایل چسبیدن یخ های یخساز الکترواستیل چه می باشد ؟

در کل عوامل زیادی می تواند باعث چسبیدن یخ ها در یخ ساز به یکدیگر شوند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت :

 • اگر که در طولانی مدت از یخساز استفاده نکردید ، باعث چسبیدن یخ ها به یکدیگر خواهد شد  و امکان دارد که یخ ها بیرون نیایند .
 • اگر که نیازی به یخ نداریم بهتر این است یخساز یخچال خود را خاموش کنیم .
 • یکی دیگر از این دلایل، از کار افتادن بازوی کنترل است و اگر که گیر کند باعث متوقف شدن یخسازی  می شود و وقتی که این عملیات متوقف شد باعث می شود تا یخ ها به یکدیگر بچسبند .
 • اگر هم که سرمای کافی در یخچال وجود نداشته باشد باعث آب شدن یخ های یخچال خواهد شد که این عمل هم باعث چسبیدن یخ ها به یکدیگر خواهد شد .

دلایل روشن نشدن یخساز یخچال ساید الکترواستیل چیست ؟

یخساز یخچال

اگر که یخساز یخچال الکترواستیل شما روشن نمی شود به موارد زیر توجه نمایید :

 • یکی از این دلایل می تواند خرابی موتور یخساز یخچال شما باشد که اگر مشکل اصلی این باشد باید آن را تعویض کنید .
 • اگر که برد یخساز خراب شده باشد و یخساز روشن نشود باید سریعا برد آن را تعمیر کنیم .
 • اگر مشکلی در سیم کانکت به وجود بیاید باعث روشن نشدن یخ ساز خواهد شد .
 • حتما دقت داشته باشید که دکمه یخساز بر روی on بوده و روشن باشد .

سنسور یخساز یخچال الکترواستیل در کدام قسمت قرار دارد ؟

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که سنسور یخچال الکترواستیل در کجا قرار دارد ، یخچال هایی که سیم آبسرد کن و یخساز دارند دارای یک سنسور هستند که وظیفه ی آن اجازه خروج آب است ، برای اینکه بتوانید از محل قرارگیری دقیق آن مطمئن شوید می توانید از دفترچه ی راهنما استفاده کنید ، می توانید بعد از باز کردن کاور سنسور آن را بررسی کنید .

حتما بخوانید:   دلیل کار نکردن فن یخچال ال جی چیست؟

ترمودیسک یخساز یخچال الکترواستیل در کدام قسمت قرار دارد ؟

ترمودیسک یخساز یخچال یکی از مهمترین قطعات می باشد و این قطعه بسیار مهم است و وظیفه ی آن جلوگیری از افزایش بیش از حد دمای المنت است ، این قطعه تحمل دمای بسیار زیادی نیز دارد و این قطعه اکثرا بر روی اوپراتور است ، و محل دقیق قرار گیری آن بین المنت برفک زدایی و ترموستات است .

شیر برقی  یخساز یخچال الکترواستیل در کدام قسمت قرار دارد ؟

شیر برقی یا همان شیر ورودی آب یخساز می تواند یکی از مهمترین قطعات باشد زیرا که به وجود آمدن مشکل در آن می تواند باعث ایجاد مشکل در قسمت های دیگر یخچال شود ، وظیفه ی این قطعه این است که آب یخساز را تامین کند و آن را به منبع آب سرد کن برساند و محل قرار گیری این قطعه هم در قسمت پشتی یخچال است که شما می توانید برای دسترسی به آن پنل پشتی یخچال را باز کنید .

از کجا می توانیم قطعات یخساز یخچال الکترواستیل را تهیه کنیم ؟

بعضی اوقات ما متوجه از کار افتادن قطعه ای در یخچال خود می شویم و آن قطعه دیگر قابل تعمیر نیست در این هنگام شاید سوالی برایتان پیش بیاید که چگونه و از کجا قطعات یخساز یخچال الکترواستیل را تهیه کنیم ؟ شما می توانید برای مشاوره خرید از متخصصین ایبک امداد از طریق بخش دیدگاه ها کمک بخواهید .

نتیجه گیری از بررسی و آموزش تعمیر یخساز یخچال های الکترواستیل

در این مطلب از ایبک امداد کاملا آموزش تعمیر یخساز یخچال های الکترواستیل را مورد بررسی قرار دادیم ، که اگر مشکلی برای یخساز یخچال شما ایجاد شد بتوانید مشکل دستگاه خود را در خانه حل کنید و بتوانید آن را خودتان تعمیر کنید و در صورت بروز هرگونه اشکال و مشکلی در یخساز یخچال خود می توانید در دیدگاه ها بیان کنید .

روش های تعمیر و بررسی یخساز یخچال های الکترواستیل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیر برقی  یخساز یخچال الکترواستیل در کدام قسمت قرار دارد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا