تعمیراتتعمیرات یخچال

نکات مهم ایمنی برای نصب و تعمیر یخچال ساید بای ساید

نکات مهم برای نگهداری از یخچال | یخچال دوقلو | یخچال ساید بای ساید

تا به امروز متوجه شده اید که استفاده از یخچال فریزر چقدر می تواند در زندگی ما موثر باشد، اما استفاده درست از این دستگاه است که می تواند این تاثیر را مثبت کند و در غیر این صورت اگر قرار باشد با آتش سوزی و… رو به رو باشیم تاثیر منفی آن خسارات بی اندازه ای برایتان خواهد داشت، پس لازم است که نکات ایمنی برای نصب و تعمیر یخچال را بدانید تا در هنگام نصب و یا تعمیر قطعات معیوب با حادثه رو به رو نشوید، در این مقاله از ایبک امداد با ما همراه شوید تا این موارد را بصورت تخصصی برایتان شرح دهیم.

استفاده درست از اتصالات برق یخچال

یکی از عمده مواردی که در لوازم الکترونیکی باعث ایجاد مشکل و آتش سوزی می شوند، پریز برق است، زمانی که شما چندین دستگاه الکترونیکی که با ولتاژ بالا کار میکنند را به یک سه راهی متصل کرده باشید منتظر عواقب و پیامدهای آن نیز باشید، چرا که هر لحظه امکان اتصالی و بروز آتش سوزی وجود دارد.

استفاده نادرست از سیم برق بصورتی که سیم را در پشت یخچال جمع کنید و یا روی بدنه متصل کنید با چسب و… نیز می تواند خطرناک باشد و موجب برق گرفتگی شود، چراکه قرار گرفتن سیم برق در محل نامناسب می تواند خطر برخورد آب با آن را افزایش دهد و همانطور که می دانید برخورد آب با سیم برق خطرات زیادی را در پی دارد.

زمانی که در حال نصب یخچال هستید دقت کنید که سیم برق در زیر بدنه یخچال دچار له شدگی و یا پارگی نشده باشد، چرا که این اتفاق می تواند زمینه برخورد برق با بدن فرد مقابل را فراهم کند، برخورد مستقیم سیم لخت که جریان برق 220 دارد با بدن انسان می تواند پیامدهای زیادی داشته باشد.

سعی کنید طول سیم برق یخچال را افزایش و یا کاهش ندهید، چراکه با اینکار به سیم برق آسیب خواهید رساند و میتواند موجب برق گرفتگی و یا در نهایت آتش سوزی شود، همچنین دقت کنید زمانی که دستتان خیس است دوشاخه را از برق جدا نکنید، در این لحظه کافی است مقداری از آب با جریان برق ارتباط برقرار کند که به علت رسانای قوی بودن آب امکان زیادی برای این مورد وجود دارد، در این حالت برق گرفتگی شدیدی رخ خواهد داد.

حتما بخوانید:   چرا یخچال فریزر عرق می کند ؟

اگر هنگام استفاده از دوشاخه مشاهده کردید خیس شده و یا گرد و خاک روی آن را گرفته و یا چرب شده ابتدا اقدام به تمیز کردن دوشاخه نمایید و سپس به سراغ استفاده از آن بروید، باید بدانید که در چنین حالتی امکان آتش سوزی زیادی وجود دارد.

تعمیر یخچال

اگر زمانی قصد تمیز کردن یخچال را داشتید حتما قبل از شروع کار اقدام به قطع جریان برق و کشیدن دوشاخه کنید، در صورتی که بدون قطع کردن برق اقدام به چنین مواردی کنید ممکن است با برق گرفتگی و جراحت رو به رو شوید.

باید دقت کنید زمانی که قصد خاموش کردن و قطع برق یخچال را دارید، مستقیم سیم را نکشید، از قسمت سر دوشاخه محکم گرفته و آن را خارج نمایید، در صورتی که سیم را محکم بکشید ممکن است با قطعی سیم و رو به رو شدن با بخش لخت سیم و آسیب های دیگر مواجه شوید.

هر زمان مشاهده کردید که سیم برق مشکلی دارد یا پریز برق شل شده، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید، ممکن است همین شل بودن و یل وجود خرابی ظاهری باعث ایجاد آسیب و برق گرفتگی مصرف کننده شود.

اگر اقدام به جا به جایی یخچال کردید، حتما دقت کنید که مدار خنک کننده یخچال دچار آسیب دیدگی نشده باشد، چرا که آسیب دیدن این لوله ها می تواند باعث نشتی گاز یخچال شود.

دقت کنید ولتاژ برق مصرفی یخچال بسیار بالا است و باید بدانید که برای استفاده از آن باید از پریز برق جداگانه استفاده کنید، روی پلاک مشخصات یخچال که دقت کنید خواهید دید که ولتاژ برق آن درج شده و می توانید از آن برای تهیه کابل برق و دوشاخه مناسب استفاده کنید.

هشدارهای مهم در استفاده از یخچال

دقت کنید هنگامی که یخچال روشن است روی آن ظروف پر از مایعات را قرار ندهید، یا اینکه از قرار دادن اجسام سنگین جدا خودداری کنید، چرا که زمانی که درب یخچال را باز و بسته می کنید ظرف ممکن است تکان بخورد و آب آن روی یخچال بریزد و موجب آتش سوزی و یا مشکلات برق گرفتگی و… شود.

حتما بخوانید:   7 دلیل سرد نکردن یخچال پارس و راه های برطرف کردن آن

مراقب باشید که یخچال را روی سطوح خیس و یا مکان هایی که باران در آنجا وجود دارد قرار ندهید، این امر می تواند باعث ایجاد اتصالی کردن برق شود و در چنین مواردی هم صدمات جانی در پی دارد و هم می تواند موجب آتش سوزی شود.

همیشه دقت کنید که کودک دلبند شما برای سرگرمی و بازی به داخل یخچال نرود، ورود هر کودک به داخل یخچال و بسته شدن درب یخچال می تواند پایان زندگی کودک باشد، در صورتی که کودک وارد یخچال شود و درب را ببندد، از داخل یخچال امکان باز کردن درب وجود ندارد و به علت کیپ بودن درب یخچال توسط لاستیک های لای درب ورود اکسیژن نیز به داخل آن غیرممکن است و به این صورت باعث خفگی کودک و یا فردی که درون یخچال است خواهد شد.

مواد اشتعال زایی هستند که می تواند نگهداری آن ها در کنار یخچال خطرناک باشد، موادی مانند اتر، الکل و یا گاز می توانند به سرعت ایجاد آتش سوزی و انفجار شوند، دقت کنید که به هیچ عنوان در اطراف یخچال این مواد را نگهداری نکنید.

گاها دیده می شود که در صورت خیس شدن داخل یخچال از سشوار استفاده میکنند و یا در مواقعی که بوی بد درون یخچال باشد مثلا بوی کپک زدگی، دیده می شود که از شمع برای از بین بردن بو استفاده میکنند که این دو امر می تواند به شدت خطرناک و حادثه زا باشد پس به هیچ عنوان این دو کار را انجام ندهید.

تعمیر یخچال

نکته مهم هنگام معدوم کردن یخچال

اگر زمانی رسید که قصد معدوم کردن یخچال را داشتید حال به هر دلیلی که باشد، چه یخچال فرسوده و قدیمی باشد، چه خراب و بی استفاده و یا موتور سوخته و ظاهر خراب، در هر حالت فرق نخواهد کرد و باید بدانید که درون یخچال فریزر شما یک گاز قرار دارد که نام آن ایزوبوتان R600a است، این گاز کاملا قابلیت اشتعال را دارد و می تواند به سرعت و قدرت بالایی اشتعال ایجاد کند و یک آتش سوزی بزرگ راه اندازی کند، از سمت دیگر این گاز می تواند برای سلامت شما خطرناک باشد و بینایی شما را با صدمات شدید رو به رو کند.

حتما بخوانید:   شیوه کارکردن یخ ساز دستی یخچال چگونه است؟

باید دقت کنید که هر زمان قصد معدوم کردن یخچال را داشتید حتما قبل از شروع هر کاری با یک متخصص و یا خدمات پس از فروش یخچالتان تماس بگیرید و از آن ها برای معدوم کردن کمک بخواهید، همچنین هنگام جابجا کردن یخچال دقت کنید مدار سرد کننده یخچال را خراب نکنید و در صورت آسیب دیدن آن تمام اتفاقات توضیح داده شده می تواند رخ دهد.

موردی که در هنگام خارج کردن گاز R600a لازم است بدانید این است که خروج آن باید مناسب با حجم محیط باشد ، بهترین مکان محیط آزاد است اما در غیر این صورت باید در قبال هر 8 تا 10 گرم از ماده R600a باید یک متر مکعب فضای محیط اطراف را در نظر گرفت، که باز هم تاکید می کنم بهترین فضا برای این تخلیه محیط آزاد خواهد بود.

نگهداری دارو درون یخچال فریزر

یخچال وسیله ای است که برای اهداف خانگی تولید شده است و استفاده از آن برای نگهداری دارو و مواد آزمایشگاهی و… کار درستی نیست، نگهداری هر گونه دارو شیمیایی و مواد شیمیایی می تواند هم در عملکرد یخچال اختلال ایجاد کند و از سمتی می تواند هم برای سلامتی خطر آفرین باشد و هم امکان ایجاد آتش سوزی و خطرات دیگر را برایتان خواهد داشت.

نتیجه گیری

در این مقاله از تیم ایبک امداد با شما همراه بودیم تا شما را با موارد ایمنی که باید در هنگام استفاده و نصب و راه اندازی و همچنین تعمیر یخچال فریزر رعایت کنید آشنا سازیم، در این مقاله دانستید که استفاده از یخچال برای مصارف خانگی و مواد غذایی مناسب است و نگهداری مواد شیمیایی درون یخچال می تواند خطرات زیادی را داشته باشد، همچنین دانستید که یخچال در صورت معدوم شدن باید به درستی انجام شود و با یک متخصص و یا واحد خدمات پس از فروش شرکت سازنده تماس بگیرید تا این امر را برایتان انجام دهند.

نکات مهم ایمنی برای نصب و تعمیر یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای آموزشی برای نکات مهم ایمنی برای نصب و تعمیر یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا