خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

رفع نم دیوار توالت و حمام با بهترین روش، بدون تخریب

خانه های قدیمی همیشه با مشکل نم در دیوار حمام و سرویس های بهداشتی روبرو هستند. رفع نم در حمام و توالت باید سریع انجام شود. حتی در خانه های نوساز هم ممکن است بعد از مدتی به دلیل استفاده زیاد از حمام و توالت، دیوارها دچار مشکلات نم شده و باعث اذیت خانواده شود.

بنابراین باید حتماً ساختمان را بازسازی تخصصی کنید تا مشکل برطرف شود در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با روش های رفع نم دیوار توالت و حمام آشنا کنیم.

رفع نم دیوار توالت و حمام

در صورت مشاهده نم در سرویس های بهداشتی حتماً باید به صورت تخصصی مشکل را برطرف کنید زیرا این کار بسیار تخصصی بوده و باید اشخاص با تجربه و با اقدامات لازم مشکل را برطرف کنند.

شاید بعد از دیدن نم در دیوار سرویس بهداشتی شما به فکر کنده کاری و تخریب دیوار بیفتید ولی باید این موضوع را در نظر بگیرید که این کار علاوه بر اینکه زمان‌بر است باعث کثیف کاری زیادی هم خواهد شد و جلوه زیبایی برای ساختمان شما ندارد. بنابراین رفع نم دیوار توالت یا حمام بدون تخریب بسیار با صرفه تر است.

مهمترین دلایل نم دیوار توالت و حمام چیست؟

دلایل زیادی باعث ایجاد رطوبت و نم در سرویس های بهداشتی می شود که مهمترین آنها مواردی هستند که باید بلافاصله بعد از دیدن هر کدام از این موارد، سریعاً برای رفع نم دیوار توالت و حمام اقدام کنید:

 • عدم سیستم تهویه هوا
 • کهنه بودن لوله های آب
 • نشتی لوله فاضلاب

۱- عدم سیستم تهویه هوا

یکی از دلایل رطوبت و نم در سرویس های بهداشتی نبودن تهویه هوا می باشد زیرا رطوبت در سرویس بهداشتی زیاد بوده و حتماً باید دارای تهویه هوای مناسبی باشد تا رطوبت از محیط به طور کامل خارج شود.

حتما بخوانید:   قویترین و بهترین محلول لوله باز کن فاضلاب و حمام

۲- کهنه بودن لوله های آب

اگر لوله های آب گرم و سرد فرسوده باشند کارایی خود را از دست داده و باید حتماً آنها را تعویض کنید تا دچار شکستگی، ترکیدگی و فرسودگی لوله در سرویس های بهداشتی نشود زیرا در این صورت باعث ایجاد نم در دیوار خواهد شد.

رفع نم دیوار توالت

۳- نشتی لوله فاضلاب

ممکن است رطوبت و نم در حمام و توالت به دلیل نشتی لوله فاضلاب باشد در این صورت حتماً باید آن را تعمیر کنید تا بتوانید از سرویس های بهداشتی استفاده کنید.

موارد دیگری هم هستند که باعث رطوبت و نم در دیوار و یا کف توالت و حمام می شوند که باید جهت رفع نم دیوار توالت و حمام اقدام کرده تا مشکل را قبل از جدی شدن، رفع کنید.

رفع نم دیوار توالت و حمام بدون تخریب

بدون تخریب هم می توان رطوبت و نم دیوار توالت و حمام را برطرف کرد. البته این کار تخصصی بوده و در حیطه کار مهندسین است و نیاز به دانش بالایی دارد زیرا مهندس باید بر اساس آب و همچنین آب بندی، از مواد آب بندی مناسب و با دوام بالا استفاده کند تا دوام بالایی داشته باشد.

برای رفع نم دیوار توالت نباید از روش های قدیمی و سنتی استفاده کنید زیرا باعث آشوب بازار و به هم ریختگی زندگی شما می شود و برای مدتی آسایش شما را مختل می کند به همین دلیل است که رفع نم دیوار توالت و حمام بدون تخریب اهمیت زیادی دارد.

نشانه های نم و رطوبت در حمام و توالت

رطوبت و نم به اشکال مختلف در دیوار خود را نشان می دهد که عبارت می باشند از:

 • لکه های قهوه ای و زرد در روی دیوار حمام و توالت
 • لق شدن کاشی های حمام و توالت
 • تغییر رنگ سقف و دیوار سرویس بهداشتی
 • پوسته پوسته شدن دیوار
 • کپک زدن درزهای بین کاشی ها
 • بوی رطوبت در حمام و دستشویی

دلایل نم و رطوبت دیوار سرویس های بهداشتی چیست؟

رطوبت به طور معمول در حمام و توالت وجود دارد این رطوبت امری طبیعی بوده و مشکلی هم به وجود نخواهد آورد ولی وقتی نم در توالت و حمام به وجود بیاید باعث مشکلات جدی شده و حتماً باید برای رفع نم دیوار و سقف سرویس های بهداشتی اقدام کنید.

دلایل نم در حمام و توالت عبارتند از:

 1. روشویی
 2. لوله های فاضلاب
 3. توالت
 4. سیستم های گرمایشی

۱- روشویی دلیل نم دیوار دستشویی

در سرویس های بهداشتی ابتدا لوله کشی های روشویی را چک کنید. چکه کردن آب از روشویی می‌تواند به مرور باعث نفوذ آب در درز کاشی ها شده و به سطح زیر عایق هم نفوذ کند.

حتما بخوانید:   دلایل تجمع رسوب لوله|روش های برطرف کردن رسوب لوله

۲- لوله های فاضلاب دلیل نم دیوار سرویس بهداشتی

یکی دیگر از دلایل نم در سرویس بهداشتی، لوله های فاضلاب هستند. در بعضی از ساختمان ها به خاطر استفاده نکردن از لوله های با کیفیت و همچنین عدم عایق بندی درست، با مشکل نم دیوار روبرو می شوند و باعث نفوذ رطوبت لوله های فاضلاب به قسمت واحدهای زیرین خواهد شد.
لوله های فاضلاب بی کیفیت می توانند باعث بروز مشکلات جدی برای ساختمان شوند شاید بپرسید از کجا متوجه شویم که مشکل نم سرویس بهداشتی از لوله های فاضلاب است؟

یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن منشأ نم، استفاده از دستگاه نشت یاب است. شما می‌توانید با این دستگاه به راحتی منشأ نم زدگی را پیدا کنید. دستگاه های نشت یاب در دو شکل مادون قرمز و حرارتی موجود هستند که بدون خراب کردن سقف و دیوار منشأ نم را پیدا می کنند.

۳- توالت دلیل نم دیوار دستشویی

در بیشتر سرویس های بهداشتی منازل، هم توالت فرنگی و هم توالت سنتی نصب شده است. گاهی ممکن است به دلیل نشت لوله های توالت یا ترک و آسیب دیدگی آن، رطوبت و نم به منزل همسایه پایینی نفوذ کرده و سقف منزل آنها دچار نم شود به همین دلیل برای رفع نم دیوار باید سریع اقدام کرده و رفع مشکل را به فردا واگذار نکنید.

سیستم های گرمایشی دلیل نم سرویس های بهداشتی

شوفاژ ها یکی از سیستم های گرمایشی هستند که امروزه در بسیاری از خانه ها نصب و اجرا می شوند. امکان دارد لوله شوفاژ که از حمام و توالت عبور می کند، دچار آسیب دیدگی شده و نشت کند در این صورت باعث نم سرویس بهداشتی می شود که باید آن را برطرف کنید.

با توجه به اینکه حمام و توالت جزو قسمت های مهم خانه هستند، رطوبت و نم در این مکان ها می تواند باعث صدمات جبران ناپذیر و جدی در ساختمان شود و گاهی ممکن است زمینه ساز بیماری های زیادی باشد که افراد خانواده را تحت شعاع قرار خواهد داد. باید با عایق کاری مناسب حمام و توالت، با صرف هزینه های کم و در کمترین زمان بدون کنده کاری مشکل را برطرف کنید.
حتماً سؤال می کنید بهترین روش رفع نم دیوار توالت و حمام بدون تخریب چیست؟ در ادامه می خواهیم به این سوال مهم پاسخ دهیم.

بهترین روش رفع نم دیوار توالت و حمام بدون تخریب چیست؟

اگر رطوبت و نم در پشت کاشی های حمام و توالت ایجاد شده است باعث باز کردن درز کاشی و لق شدن آن می شود. برای رفع نم دیوار توالت و حمام، باید از پودر بندکشی نانو جهت بستن درز کاشی ها استفاده کنید و سپس به وسیله عایق های رطوبتی، حمام و سرویس بهداشتی را عایق بندی کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تمیز کردن و ضد عفونی توالت فرنگی

رفع نم دیوار توالت و حمام با عایق های رطوبتی

یکی از راهکارهایی که می توانید از نم دیوار سرویس های بهداشتی جلوگیری کنید استفاده از عایق رطوبتی می باشد. شاید فکر کنید منظور ما از عایق رطوبتی ایزوگام است. باید بگوییم این طور نیست منظور از عایق های رطوبتی، نسل جدید نانو است. این عایق ها در صنعت ساختمان سازی بسیار پرمصرف بوده و در قسمت‌های مختلف ساختمان هم از آن استفاده می کنند. عایق رطوبتی سقف و دیوار یک راهکار جدید جهت رفع نم دیوار سرویس های بهداشتی می باشد که در رنگ های مختلف می توانید آن را سفارش داده و سقف و دیوار سرویس های بهداشتی را عایق بندی کنید.

رفع نم دیوار سرویس بهداشتی با پودر بند کشی

در صورتی که از ساخت ساختمان شما مدت زیادی گذشته است، ممکن است درز بین کاشی های دیوار سرویس های بهداشتی از بین رفته باشد و این می‌تواند باعث نفوذ نم و رطوبت شود. اگر شما هم با این مشکل روبرو شده اید می توانید از پودرهای بندکشی مخصوص سرامیک و کاشی استفاده کنید و بعد از آن، سقف و دیوار سرویس بهداشتی را عایق بندی کنید.

رفع نم دیوار توالت و حمام با تهویه مناسب

همانطور که می دانید رطوبت در سرویس های بهداشتی زیاد است و در صورتی که حمام و توالت دارای سیستم تهویه مناسب نباشند، شما شاهد جلبک و کپک در روی سطوح، دیوارها و زمین خواهید بود. اگر رطوبت در داخل حمام برای مدت زیادی محبوس بماند باعث آسیب دیدگی کاشی ها و دیوارهای حمام می شود.
به همین دلیل باید جهت خارج کردن رطوبت، از تهویه مناسب در حمام استفاده کنید.

رفع نم دیوار توالت

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با دلایل نم دیوار در سرویس های بهداشتی آشنا کرده و روش های رفع نم دیوار توالت و حمام را بطور کامل به شما آموزش دهیم تا از پیدایش این مشکل جلوگیری کنید و با استفاده از روش های بیان شده در این مقاله، نم زدگی را رفع کنید.
جهت مشاوره رایگان می توانید با متخصصین ایبک امداد تماس بگیرید.

31

رفع نم دیوار توالت و حمام با بهترین روش، بدون تخریب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین روش رفع نم دیوار توالت و حمام بدون تخریب چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x