خدمات نظافتیخدمات

رفع بوی بد ماشین لباسشویی چگونه است؟

آیا ماشین لباسشویی شما بوی بد و فاسد مانندی می‌دهد؟. رفع بوی بد ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که خانواده‌ها با آن رو به رو می‌شوند. ماشین لباسشویی شما باید لباس‌هایی تمیز و با بوی خوش به شما بدهد. اگر از مواد شوینده یا نرم کننده با بوی تازه برای شستشو استفاده می‌کنید، شستن لباس‌ها نیز باید عطر شیرینی به شما بدهد. اما این همیشه صدق نمی‌کند. مواقعی وجود دارد که ماشین لباسشویی شما بوی بدی می‌دهد.

در برخی موارد شدید، اتاق رختشویی شما ممکن است بوی کپک بدهد و ماندن در آن هنگام شستشو غیرقابل تحمل می‌شود. کار نسبتاً ساده شستن لباس‌هایتان اکنون با این نوع بو به یک تجربه دلهره آور تبدیل می‌شود. این بوی تند ممکن است بر بوی لباس شما تأثیر بگذارد، بنابراین باید به فکر یافتن راه حلی برای ماشین لباسشویی بدبو خود باشید. اما قبل از اینکه فکر کنید ماشین خود را دور بیندازید، باید بدانید که چرا ماشین لباسشویی شما بوی فاضلاب می‌دهد و در مورد آن چه باید کرد.

تعجب خواهید کرد که یک مشکل کوچک می‌تواند دلیل بوی بد ماشین لباسشویی شما باشد. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با رفع بوی بد ماشین لباسشویی بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

آموزش رفع بوی بد ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما بوی می‌دهد و فکر می‌کنید که می‌توانید خودتان از شر آن خلاص شوید، این مراحل را برای رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی دنبال کنید تا بوی تازه‌ای از ماشین لباسشویی خود بگیرید.

سرویس شستشوی دستگاه شما

این به این معنی است که تمام لباس‌ها را از ماشین لباسشویی خارج کرده و در دمای بالا بچرخانید. بوی بدی که از ماشین لباسشویی می‌آید نیز ممکن است در نتیجه لباس‌های مرطوب یا خیس باشد، بنابراین چرخش در دمای بالا به از بین بردن بو کمک می‌کند.

همچنین باکتری‌ها نمی‌توانند در دمای بالا زنده بمانند. شما باید حداقل ماهی یکبار یک چرخش سرویس روی ماشین لباسشویی خود اجرا کنید. سازندگان ماشین لباسشویی معمولاً دستورالعمل‌هایی را در نظر می‌گیرند که هنگام تعمیر ماشین لباسشویی خود باید از آن‌ها پیروی کنید. شستشو اولین روش رفع بوی بد ماشین لباسشویی به حساب می‌آید.

حتما بخوانید:   روش درمان کک در گربه | نشانه وجود کک روی گربه

مهر و موم ماشین لباسشویی را تمیز کنید

کپک، باکتری و رنگ می‌تواند در مهر و موم ماشین لباسشویی جمع شود. مهر و موم نزدیک به در قرار دارد. برای جلوگیری از بویی که از ماشین لباسشویی شما می‌آید باید درزگیر را به طور مرتب تمیز کنید. اگر مدت زیادی طول بکشد تا آن را تمیز کنید، ممکن است در لاستیک درزگیر فرو برود و ممکن است نیاز به تعویض درب داشته باشد.

کشوی مواد شوینده و فیلتر را بشویید

یکی دیگر از کارهایی که باید برای رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی خود انجام دهید شست و شوی کشو است. باکتری‌ها همچنین می‌توانند در مواد شوینده و فیلتر شما تبخیر شوند. استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز ممکن است تمایل باکتری‌ها را برای تجمع در این قسمت‌های ماشین لباسشویی افزایش دهد. از یک اسکراب برای تمیز کردن کشو و فیلتر حداقل هر دو هفته یکبار استفاده کنید.

کشو و درب ماشین لباسشویی را باز کنید

پس از تمیز کردن ماشین لباسشویی، درب و کشو را باز بگذارید تا هوا در ماشین به گردش درآید. می‌توانید کشوی مواد شوینده را بردارید تا در مقابل آفتاب خشک شود.

تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی کنید

اگر بو باقی ماند، ممکن است فقط از تخلیه ماشین لباسشویی باشد. تخلیه ماشین لباسشویی ممکن است پس از چندین ماه استفاده مسدود شود. برای پاک کردن سریع فاضلاب و از بین بردن بوی بد دستگاه، می‌توانید از مسدودکننده تخلیه استفاده کنید. این یکی از موثرترین روش‌ها برای رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی شماست.

رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

کثیفی را پاک کنید

هنگام شستن لباس‌های لکه دار، ممکن است برخی از لکه‌ها به بدنه دستگاه بچسبند و بوی بدی را در اتاق لباسشویی ایجاد کنند. می‌توانید به راحتی لکه‌های سرسخت را با تمیز کردن با اسفنجی که در مخلوطی از سرکه و آب آغشته شده است پاک کنید. باید ماشین لباسشویی خود را ماهی یک بار و با احتیاط تمیز کنید تا دیواره‌های ماشین خراشیده نشود. این کار را هفتگی انجام دهید تا رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی شما به درستی انجام شود.

بوی ماشین لباسشویی از کجا می‌آید؟

ماشین لباسشویی که بوی بد می‌دهد به دلیل برخی از قطعات داخل ماشین بوی بدی می‌دهد. این بویی که می‌تواند باعث شود کل خانه در هنگام شستن لباس‌ها بوی فاضلاب بدهد، ممکن است ناشی از.

  • فیلتر
  • عناصر گرمایشی
  • مهر و موم درب
  • پخش کننده مواد شوینده
  • شلنگ
  • طبل
  • زهکشی

جای تعجب است که اگر لباس‌های شما قبل از شستشو بوی بدی داشته باشد، ماشین لباسشویی شما نباید بوی بدی بدهد. تا زمانی که از مواد شوینده یا نرم کننده با رایحه تازه استفاده می‌کنید، یکی از این قطعات عامل بوی بدی است که ماشین لباسشویی شما دارد.

چرا ماشین لباسشویی شما بو می دهد؟

بنابراین، علت این بوی بدی که از ماشین لباسشویی دریافت می‌کنید چیست؟ ممکن است بوی فاسد مانندی در اتاق لباسشویی خود احساس کنید زیرا:

در قسمت‌های ماشین لباسشویی شما باکتری انباشته شده است

باکتری‌ها به طور کلی مشکلات زیادی را برای انسان ایجاد می‌کنند و دلیل اصلی بوی بد تخلیه ماشین لباسشویی هستند. این باکتری‌ها را نمی‌توان در قسمت‌های تشکیل‌دهنده ماشین لباسشویی مشاهده کرد، که تشخیص اینکه دقیقاً کدام قسمت آسیب دیده است را دشوار می‌کند.

حتما بخوانید:   انواع گرفتگی لوله فاضلاب و رفع آن

هنگامی که در دمای پایین قرار می‌گیرند، باکتری‌ها به سرعت تکثیر می‌شوند زیرا آب در دمای پایین به طور موثر باکتری‌ها را از بین نمی‌برد. بنابراین، اگر لباس‌های خود را در دمای پایین می‌شویید، نباید برای شما تعجب آور باشد که فاضلاب ماشین لباسشویی شما بوی فاضلاب می‌دهد. باکتری‌ها همچنین می‌توانند در خطوط لباس‌ها به‌عنوان کپک چروک شوند و در دماهای مرطوب رشد کنند. برای رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی باید تمام قسمت ماشین لباسشویی خود را پاکسازی کنید.

بیش از حد از مواد شوینده استفاده می‌کنید

این موضوع طعنه آمیزی است، اما استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می‌تواند بوی ماشین لباسشویی شما را شبیه فاضلاب کند. اگر از آب کافی برای شستن لباس‌هایتان استفاده نکنید، پس از شستن، مقدار زیادی مواد شوینده باقی می‌ماند. شوینده‌ها عوامل بسیار خوبی برای پنهان شدن باکتری‌ها هستند، بنابراین همیشه اطمینان حاصل کنید که هنگام شستشو از مقدار بهینه مواد شوینده استفاده می‌کنید.

برای شستن لباس از آب نجس استفاده می‌کنید

این کاملاً بدیهی است و اکثر مردم باید قبلاً به این موضوع پی برده باشند. اگر از آب ناپاک برای شستن لباس‌های خود استفاده کنید، ماشین لباسشویی و اتاق لباسشویی شما بوی گوگرد (که بوی تند است) می‌دهد. همیشه مطمئن شوید که از آب تمیز برای جلوگیری از بوی بد ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید.

مدتی است که آن را تمیز نکرده‌اید

اگر ماشین و قطعات آن را مرتب تمیز نمی‌کنید، نباید انتظار ماشین لباسشویی با بوی تازه داشته باشید. برخی از لباس‌ها یا حشرات ممکن است در ماشین لباسشویی شما گیر کرده و سپس بوی بدی ایجاد کنند. تمیز کردن منظم دستگاه شما باید برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی انجام شود. با این حال مراقب باشید سیم‌های برق را خیس نکنید. همچنین، مطمئن شوید که می‌دانید چگونه هر بخشی را که برای تمیز کردن جدا می‌کنید، تعمیر کنید. دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی باید در این مورد به شما کمک کند.

رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

وقتی ماشین لباسشویی بوی بد می‌دهد چه باید کرد؟

لازم نیست بلافاصله دکمه پانیک را فشار دهید اتاق لباسشویی شما شروع به بوی تخم مرغ فاسد می‌کند. ممکن است یک مشکل جزئی باشد. کارهایی که می‌توانید با دریافت بوی تند از ماشین لباسشویی خود انجام دهید عبارتند از:

خودتان بو را از بین ببرید

این به آن سادگی که به نظر می‌رسد نیست، اما کاری که باید انجام دهید وقتی ماشین لباسشویی شما بوی فاضلاب می‌دهد این است که سعی کنید از شر آن خلاص شوید. اولین گام برای رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی شما این است که تشخیص دهید بو از کجا می‌آید. اگر بتوانید علت بوی ماشین لباسشویی یا آبکش آن را پیدا کنید، نیمی از مشکل را حل کرده‌اید.

پس از شناسایی علت بو، سعی کنید راه حلی برای آن بیابید. چندین مرحله خانگی و حرفه‌ای وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا ماشین لباسشویی خود دوباره آن بوی تازه را داشته باشد.

حتما بخوانید:   ساخت کمد دیواری سفارشی / کمد لباس کمد کتاب

با یک لوله کش تماس بگیرید

اگر نمی‌توانید علت بوی ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید، می‌توانید در عوض به راحتی از یک متخصص کمک بگیرید. هر شرکتی که ماشین لباسشویی می‌فروشد یک تیم فنی دارد که می‌توانند به شما کمک کنند. گارانتی شما همچنین باید به راحتی قطعاتی را که نیاز به تغییر دارند پوشش دهد. اگر محل تخلیه ماشین لباسشویی جایی است که بوی تخم مرغ فاسد از آنجا می‌آید، می‌توانید با یک لوله کش تماس بگیرید تا آن را بررسی کند.

چگونه از بازگشت بوی بد جلوگیری کنیم؟

این اقدامات پیشگیرانه را برای محافظت از دستگاه خود در برابر بوی بد انجام دهید:

  • از شوینده مناسب استفاده کنید و دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید: ماشین‌های لباسشویی مختلف امکان استفاده از مقادیر متفاوتی از مواد شوینده را دارند. ضروری است که از مقدار مواد شوینده مناسب و بهینه برای ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. همچنین، مطمئن شوید که دستورالعمل‌ها و توصیه‌های مندرج در دفترچه راهنما را دنبال می‌کنید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا تصمیمات درستی بگیرید و به سرعت بخشی که باعث ایجاد بو می‌شود را پیدا کنید.
  • بلافاصله پس از شستشو لباس‌های خیس یا مرطوب را خارج کنید: بلافاصله پس از اتمام شستشو، لباس‌ها را خارج کنید تا از بوی بد دستگاه جلوگیری شود. لباس‌های مرطوب و خیس به راحتی می‌توانند باعث ایجاد بوی بد شوند، بنابراین باید آن‌ها را سریع خشک کنید. لباس‌های شما نباید بیش از پانزده دقیقه داخل ماشین لباسشویی باشد مگر اینکه ماشین لباسشویی دارای خشک کن باشد.
  • دستگاه را اغلب هوا دهید: ماشین لباسشویی خود را در تمام طول روز روشن نکنید. کمی زمان بگذارید تا هوا در داخل آن گردش کند. شما باید یک سیستم تهویه مناسب در اتاق لباسشویی خود داشته باشید تا اجازه دهد هوا به گردش درآید و از بوی تند ناشی از ماشین لباسشویی جلوگیری کند.

اهمیت تمیز کردن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما بوی فاضلاب می‌دهد، بسیار مهم است که اقدامات لازم را برای رفع این مشکل در اسرع وقت انجام دهید. این عامل می‌تواند خیلی بیشتر از بوی بد در خانه شما ایجاد کند. ماشین لباسشویی کثیف همچنین می‌تواند منجر به تجمع باکتری شود که هنگام شستن لباس ها بسیار خطرناک است.

برای کسانی که با کودکان خردسال یا افراد مسن زندگی می‌کنند، این امر به ویژه مهم است. تجمع باکتری‌ها می‌تواند در حین شستن لباس‌ها به لباس‌های شما سرایت کند، این عامل می‌تواند منجر به بیمار شدن عزیزان شما شود.

رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله تحت عنوان رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

 

111111111111111111

31

رفع بوی بد ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله آموزشی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا