مجله ساختمان

بازسازی ویلا چگونه انجام می شود؟ | نکات مهم در بازسازی ویلا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

بازسازی ویلا کار زمان بری است و در نتیجه نیاز به برنامه‌ ریزی کارشناسانه دارد. بازسازی برای اشخاصی که به نو کردن ساختمان و چالش‌ های آن علاقه دارند کار جذابی می‌ باشد و زمانی که اصولی انجام شود نتیجه ایده آلی نیز به دست می‌ آید. مخصوصاً اگر قصد داشته باشید پس از پایان کار خودتان در آن خانه زندگی کنید. همه پروژه‌ هایی که مربوط به بازسازی ویلا می باشند با تلاش و برنامه‌ ریزی زیادی همراه است و این کار می‌ تواند راهی فوق العاده جهت دمیدن احساس زندگی به خانه‌ های قدیمی محسوب شود.

نکات مهم پیش از بازسازی ویلا

چگونه باید مطمئن شوید که زمان بازسازی ویلا با مشکلات مالی مواجه نمی‌ شوید؟ پیش از آغاز کار همیشه باید یک نظرسنجی جهت بررسی وضعیت ویلا انجام دهید. برای انجام این کار می‌ توانید با متخصصین مشورت نمایید. در این راستا باید توجه کنید که تعمیر سقف جهت بازسازی ویلا می‌ تواند زمان پایان کار را بسیار طولانی‌ تر کند. بنابراین ابتدا باید آسیب‌ های مربوط به سقف را بررسی نمایید. وجود نشتی آب می‌ تواند یکی از مشکلات مربوط به این قسمت باشد. پنجره‌ های ویلا نیز در هزینه نهایی بازسازی آن نقش قابل توجهی دارد. ممکن است بخواهید از شیشه‌ های دوجداره استفاده نمایید که هزینه‌ های بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت اما در نهایت موجب جلوگیری از هدر رفت انرژی می‌ شود.

بررسی امکان گسترش ویلا

ممکن است ویلا به اندازه کافی جهت رفع نیاز شما بزرگ نباشد بنابراین تصمیم بگیرید که فضای بیشتری به آن اضافه کنید و در واقع ویلا را گسترش دهید. ممکن است بتوانید به آسانی فضای انباری و یا گاراژ را نیز تغییر دهید.بازسازی ویلا چگونه انجام می شود؟ | نکات مهم در بازسازی ویلا چنانچه فضای کافی در اختیار داشته باشید داشتن یک انباری برای شما مقرون به صرفه‌ تر خواهد بود. همچنین ممکن است باغ ویلا به حدی بزرگ باشد که بتوانید از آن جهت گسترش دادن ویلا استفاده نمایید ولی در عین حال فضای بیرون نیز متراژ قابل توجهی داشته باشد و از آن لذت ببرید.

حتما بخوانید:   تعمیر لامپ فلورسنت چگونه انجام می‌شود؟ | تعویض لامپ فلورسنت

میزان بازسازی ویلا

موارد زیادی وجود دارد که می‌ توانید جهت بازسازی کردن ویلا آنها را انجام دهید ولی چنانچه هزینه آنها زیاد باشد و شما سرمایه محدودی داشته باشید ممکن است بخواهید کمی از خواسته‌ های خود کاهش دهید. در این شرایط بازسازی کردن ویلای قدیمی باید طوری انجام شود که تمامی موارد ضروری انجام گردد و موارد غیر ضروری حذف شود.

به روز رسانی سیستم برق و گرمایشی

چنانچه ویلا نیاز به سیم کشی و به روز رسانی گرمایشی داشته باشد باید هزینه‌ هایی را برای انجام این کار در نظر بگیرید و حتماً در مورد آن با افراد متخصص نیز مشورت کنید. در این شرایط باید دقت کنید گزینه‌ های متناسبی با شرایط ساختمان خود انتخاب کرده و راندمان و بازدهی آنها را نسبت به هزینه‌ ها بسنجید.

مراحل بازسازی ویلا

بازسازی کردن ویلا شامل مراحل زیر می‌ شود.

 • برآورد هزینه
 • بررسی محدودیت‌ های بازسازی ویلا
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • برنامه‌ ریزی کردن برای کارها
 • انتخاب پیمانکار حرفه‌ ای جهت بازسازی ویلا
 • ایمن سازی سایت قبل از بازسازی و تخریب
 • تدابیر امنیتی جهت جلوگیری از سرقت
 • بازسازی سقف و دیوارها
 • تزیینات و تکمیل بازسازی
 • بازسازی آشپزخانه و انباری
 • تعویض پنجره‌ ها
 • بازسازی حمام و سرویس بهداشتی
 • بازسازی کف ویلا
 • عایق کاری کردن
 • بازسازی نمای بیرونی

در ادامه به توضیح در مورد هر کدام از موارد بالا می‌ پردازیم.

برآورد هزینه‌ های بازسازی ویلا

قبل از آنکه بازسازی ویلا را شروع کنید باید هزینه‌ های آن را برآورد کنید و ببینید آیا می‌ توانید از نظر مالی پشتیبانی آن را انجام دهید یا خیر. با نگاهی به اطراف خانه می‌ توانید اطلاعات مالی دقیقی به دست آورید. بهتر است که واقع بین باشید و تمامی موارد را بسنجید. چنانچه ساختمان قابل سکونت نمی‌ باشد ابتدا باید آن را از نظر ایمنی و تعمیر گرمایش و سرمایش و سیستم لوله کشی بازسازی کنید و قبل از پایان این کارها از نقل مکان کردن به ویلا خودداری نمایید. بنابراین قانون شماره یک برآورد هزینه‌ های مربوط به بازسازی می‌ باشد.

بررسی محدودیت‌ های بازسازی ویلا

زمانی که برنامه ریزی برای بازسازی ویلا را انجام دهید باید ببینید که کدام قسمت از بازسازی ویلا به مجوز قانونی نیاز دارد؟ بازسازی ویلا چگونه انجام می شود؟ | نکات مهم در بازسازی ویلاچنانچه می‌ خواهید خیلی سریع کار را انجام دهید می‌ توانید با مقامات محلی مشورت کرده و پروژه‌ هایی مثل تغییر سقف یا فضای انباری را انجام دهید. ممکن است برای همه و یا قسمتی از کارهای خود نیاز به رضایت قانونی داشته باشید. بنابراین مدت زمانی که برای انجام آن کار نیاز است را در نظر بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

حتماً وقتی را جهت تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی ویلا در نظر بگیرید و از نتیجه نهایی آن مطمئن شوید. هنگام طراحی دکوراسیون به نور طبیعی اتاق‌ ها توجه نمایید زیرا نور قدرت متحول کردن هر فضایی را دارد و زیبایی آن را افزایش می‌ دهد. بهتر است طراحی دکوراسیون را طوری انجام دهید که نشیمن و اتاق‌ ها مشرف به حیات باشند تا بتوانید از منظره لذت ببرید.

حتما بخوانید:   ایجاد دکوراسیون زمستانی اتاق خواب | چیدمان اتاق خواب در زمستان

برنامه‌ ریزی برای انجام کارها

فرایند بازسازی ویلا پیش از شروع کار باید تعریف شود. به همین خاطر قبل از آنکه کار را شروع کنید باید تمامی مراحل بازسازی به صورت شفاف و روشن مشخص باشد. دقت کنید اتاق‌ هایی که نیاز به سیم کشی و لوله کشی دارند حتماً باید قبل از شروع دیگر کارها انجام شوند. اولویت بندی‌ ها را فراموش نکنید و برنامه منظم برای بازسازی ویلا تنظیم کنید.

انتخاب پیمانکار حرفه‌ ای

حتماً از پیشنهادات دوستان و خانواده برای معرفی افرادی که در بازسازی خانه حرفه‌ ای هستند استفاده کنید. پیدا کردن یک معمار و یا پیمانکار حرفه‌ ای که بتواند مدیریت پروژه را بر عهده بگیرد و کار بازسازی ویلا را انجام دهد بسیار مهم می‌ باشد. بر روی مهارت‌ های افراد توجه کرده و کار را به کاردان بسپارید.

ایمن سازی سایت پیش از تخریب یا بازسازی

در بازسازی ویلا اولویت با ایمن سازی سایت می‌ باشد و پس از آن است که تخریب یا بازسازی باید انجام شود. در روند تخریب هیچ عجله‌ای نکنید و از قطع بودن برق و گاز مطمئن شوید. بهتر است وسایل اضافه را جمع کرده و آنها را کنار بگذارید.

ایمن سازی ویلا در برابر سرقت

منظور ما از ایمن سازی ویلا در برابر سرقت بیمه کردن ویلا نیست البته که آن هم مهم است اما زمانی که ملک شما خالی است می‌ تواند هر اتفاقی در آنجا بیفتد و هر سرقتی رخ دهد. بنابراین در روند بازسازی ویلا تدبیری بیندیشید که کابل‌ ها، لوله‌ ها و … از خطر دزدیده شدن در امان باشند.

بازسازی سقف و دیوارها

برای بازسازی سقف و دیوارها می‌ توانید آنها را گچ‌ کاری نمایید. در روند بازسازی دقت کنید که گچ حتماً خشک شود. ممکن است این کار ۲ تا ۶ هفته زمان ببرد. در این شرایط هر چقدر بیشتر زمان برای خشک شدن در نظر بگیرید خطر رطوبت نیز کاهش پیدا می‌ کند و در آینده مشکلی ایجاد نخواهد کرد. همچنین نازک کاری ثانویه نیز به راحتی انجام خواهد شد.

تزیینات و تکمیل بازسازی

یکی از قسمت‌ های مهم بازسازی ویلا بخش تزیینات می‌ باشد. در این مرحله می‌ توانید سلیقه و علایق خود را در کار پیاده کنید و در واقع مهر خود را روی کار بزنید. همه مراحل بازسازی ویلا مانند انتخاب شیر آلات، انتخاب مدل کابینت و رنگ آن، طرح و رنگ دیوار را می‌ توانید در این مرحله انجام دهید. پرداختن به این موضوع که آیا قصد دارید دائمی در این ویلا زندگی کنید یا خیر می‌ تواند در انتخاب طرح‌ ها و مدل‌ ها موثر باشد. در هر صورت بهتر است یک طراحی با کیفیت و کلاسیک انجام دهید و موارد ترند روز را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر آن به طول عمر طرحی که انتخاب کرده‌ اید نیز فکر کنید. چنانچه بودجه شما خیلی زیاد نیست بهتر است از پالت‌ های رنگی متفاوتی استفاده نکنید. در این شرایط انتخاب پالت سیاه و سفید می‌ تواند ظاهری مدرن به ویلای شما بدهد.

حتما بخوانید:   انواع بتن مسلح و کاربرد های آن چیست

تعویض پنجره‌ ها

دیدن فضای باز از پنجره می‌ تواند تجربه خوشایند برای همه باشد. بنابراین زمان بازسازی ویلا حتماً به این نکته توجه کنید و سعی کنید پنجره‌ های بزرگی نصب کنید. چنانچه بودجه کافی جهت تغییر دادن پنجره‌ ها را ندارید می‌ توانید از رنگ‌ ها استفاده کنید و پنجره ویلای خود را از بقیه فضاهای اتاق روشن‌ تر نمایید تا نوری که به داخل می‌ تابد به بیشترین حد ممکن برسد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

خوشبختانه برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی محصولات متنوع و ارزان و البته با کیفیتی وجود دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد. همچنین می‌ توانید به تغییر رنگ دیوارهای آن بپردازید و با رفع مشکلات مربوط به فشار آب و همچنین تعمیر توالت فرنگی و … کار بازسازی را انجام دهید. بازسازی حمام و سرویس بهداشتی باید طوری انجام شود که بیشترین کارایی را برای افراد ساکن در ساختمان داشته باشد.

بازسازی نمای ویلا

پس از آنکه فضای داخلی به اتمام رسید نوبت به نمای بیرونی ویلا می رسد. دقت کنید که این کار نباید قبل از پایان یافتن دکوراسیون فضای داخلی ویلا انجام شود زیرا ممکن است باعث آسیب رسیدن به پنجره‌ ها و درب‌ های ساختمان گردد.بازسازی ویلا چگونه انجام می شود؟ | نکات مهم در بازسازی ویلا هنگام بازسازی کردن ویلا می‌ توانید یک ایوان هم برای آن در نظر بگیرید و در مرحله آخر هم می‌ توانید به سراغ بخش‌ هایی از خانه مثل پارکینگ و یا استخر بروید.

سخن آخر

چنانچه قصد بازسازی کردن ویلای خود را دارید باید نکات مهمی را مدنظر قرار دهید و این کار را بر اساس اولویت‌ ها انجام دهید. دقت کنید عجله کردن در بازسازی ویلا می‌ تواند نتیجه نهایی را با مشکلاتی مواجه کند بنابراین برنامه‌ ریزی مناسب، انتخاب آگاهانه و استفاده از نیروی کار متخصص می‌ تواند بهترین نتیجه را در روند بازسازی ویلا به دنبال داشته باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بازسازی ویلا چگونه انجام می شود؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بازسازی ویلا چگونه انجام می شود؟ نکات مهم در بازسازی ویلا

امتیاز کاربر: 2.73 ( 3 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x