لوازم خانگی

خدمات تعمیر و نحوه استفاده از چرخ گوشت پاناسونیک panasonic

چرخ گوشت یکی از پرکاربرد ترین و اصلی ترین لوازم آشپزخانه های ایرانی است. امروزه چرخ گوشت به عنوان یکی از اصلی ترین نیاز های آشپزخانه نیز شناخته می شود. در ادامه مقاله به عیب یابی و تعمیر چرخ گوشت پاناسونیک خواهیم پرداخت تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

محتوا پنهان

دلیل روشن نشدن چرخ گوشت چیست ؟

به طور معمول یکی از اصلی ترین و متداول ترین مشکلاتی که برای کاربران به وجود می آید روشن نشدن چرخ گوشت می باشد. در ادامه مقاله چند عامل روشن نشدن چرخ گوشت را برایتان بیان می کنیم:

 • به وجود آمدن مشکل در اتصالات داخلی دستگاه
 • خراب شدن موتور چرخ گوشت
 • اورلود آسیب دیده باشد.
 • وجود عیب در پریز برق
 • سیم چرخ گوشت پاناسونیک خراب شده باشد.
 • اورلود خراب شده باشد.

نحوه عیب یابی روشن نشدن چرخ گوشت

در این قسمت به نحوه عیب یابی روشن نشدن چرخ گوشت خواهیم پرداخت. دو مورد می تواند باعث بروز این مشکل شود، مورد اول وجود ایرادات برقی در دستگاه و مورد دوم وجود ایراد فنی در دستگاه می باشد.

در ادامه مقاله این دو دسته را به طور مجزا بررسی خواهیم کرد و روند تعمیر کردن چرخ گوشت را برای شما بازگو می کنیم.

بررسی ایراد های برقی و دلایل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

اول از همه به بررسی ایراد های برقی دستگاه می پردازیم. تعمیر کردن ایرادات برقی در منزل نسبت به ایرادات فنی ساده تر می باشد. در ادامه چند علت روشن نشدن چرخ گوشت را برایتان بیان می‌ کنیم:

 1. مورد اول می تواند مربوط به قطع شدن برق منزل باشد.
 2. احتمال دارد که پریز برق خراب شده باشد.
 3. احتمال دارد سیم دوشاخه دستگاه خراب شده باشد.
 4. احتمال خراب شدن دکمه پاور دستگاه وجود دارد.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر اتو سونیا SONIYA | خدمات نمایندگی اتو سونیا

قطع شدن برق خانه دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

قطع شدن برق خانه یک امر اجتناب ناپذیر می باشد. مخصوصاً وقتی که در فصل تابستان است این اتفاق بیشتر میفتد. اگر چرخ گوشت پاناسونیک شما روشن نشد در مرحله اول برق منزل را بررسی کنید، برای بررسی برق خانه می توانید لامپ منزل خود را روشن کنید اگر لامپ روشن نشد باید فیروز را بررسی کنید، امکان دارد که فیوز برق در قسمتی از خانه پریده باشد.

چرخ گوشت پاناسونیک

خرابی پریز برق دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

همچنین یکی دیگر از دلایلی که مانع روشن شدن چرخ گوشت می شود می تواند خراب شدن پریز برق باشد. اگر که این اتفاق افتاد شما باید پریز را بررسی کنید. برای بررسی کردن پریز برق می توانید از یک فازمتر استفاده کنید.

خراب شدن سیم دوشاخه دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

سیم دوشاخه چرخ گوشت احتمال دارد که به دلیل استفاده نادرست، فرسودگی و یا استفاده زیاد از دستگاه، قطع یا پاره شده باشد. در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی برق به دستگاه نمی‌رسد و چرخ گوشت روشن نمی شود. در این مواقع تنها راهی که می توانید مشکل را حل کنید تعویض سیم دوشاخه برق چرخ گوشت می باشد.

وجود خرابی در دکمه پاور دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

یکی دیگر از ایراداتی که امکان دارد باعث نرسیدن برق به چرخ گوشت شود خراب شدن دکمه پاور است. امکان دارد که دکمه شکسته شده باشد و یا اتصالات داخلی دستگاه مشکل داشته باشد. در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی، شما به یک تعمیرکار حرفه ای چرخ گوشت نیاز دارید، بهتر است اگر مهارت و همچنین تجهیزات لازم را ندارید چرخ گوشت را باز نکنید.

بررسی ایراد های فنی دلیل روشن نشدن چرخ گوشت

گاهی اوقات خاموش شدن چرخ گوش به دلیل ایرادات فنی می باشد، چند مورد از این ایرادات فنی را که باعث روشن نشدن چرخ گوشت می شود برایتان بیان می کنیم:

 1. به وجود آمدن مشکل در موتور دستگاه
 2. به وجود آمدن مشکل در اورلود
 3. وجود خرابی در اتصالات داخلی چرخ گوشت

به وجود آمدن مشکل در موتور دستگاه دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

خراب شدن موتور چرخ گوشت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. استفاده غیر استاندارد و نادرست از چرخ گوشت، وجود نوسانات برق در خانه، استفاده از چرخ گوشت برای چرخ کردن موارد دیگر و غیرمجاز که می تواند به دستگاه فشار بیارد و باعث به وجود آمدن نقص در موتور شود. موتور چرخ گوشت قابل تعمیر است، اما برای تعمیر کردن آن باید از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

به وجود آمدن مشکل در اورلود دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

اورلود در اصل محافظ الکتریکی موتور چرخ گوشت می باشد. تمامی مشکلاتی که باعث به وجود آمدن مشکل در موتور چرخ گوشت می شوند، می توانند باعث وجود آمدن نقص در اورلود دستگاه شوند. برای تعمیر و بررسی می‌توانید از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را حل کند.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اتو آاگ AEG | آموزش گام به گام تعمیر اتو آاگ

خراب شدن اتصالات داخلی دلیل روشن نشدن چرخ گوشت پاناسونیک

به طور معمول اتصالات برقی و سیم کشی چرخ گوشت همیشه در معرض خرابی هستند. در صورت به وجود آمدن خرابی در اتصالات داخلی چاره ای جز باز کردن و بررسی کردن چرخ گوشت ندارید.

علت نچرخیدن مارپیچ در چرخ گوشت پاناسونیک

اگر شما در خانه خود یا محل کار خود از چرخ گوشت استفاده می کنید امکان دارد برای شما هم پیش آمده باشد که مارپیچ یا اسکرول چرخ گوشت شما نچرخد و به همین علت گوشت به خوبی و درستی چرخ نمی شود. در ادامه مقاله چند مورد از دلایل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت را برایتان بیان می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلیل اصلی نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت پاناسونیک

امکان دارد هنگامی که می خواهید چرخ گوشت را روشن کنید چرخ گوشت شروع به چرخش نکند، در این مواقع اولین نکته ای که باید آن را بررسی کنید مارپیچ می باشد. یکی از رایج ترین مشکلاتی که در چرخ گوشت ها به وجود می آید نچرخیدن مارپیچ است.  نچرخیدن مارپیچ ۴ دلیل اصلی دارد که در ادامه مقاله این چهار علت را برایتان بیان خواهیم کرد :

 1. دلیل اول هرز شدن آرمیچر در دستگاه می باشد که می تواند جلوی چرخش مارپیچ را بگیرد.
 2. به وجود آمدن ساییدگی در انتهای مارپیچ می تواند باعث نچرخیدن مارپیچ شود.
 3. خراب شدن چرخ دنده های گیربکس می‌تواند یکی از علت‌های نچرخیدن مارپیچ باشد.
 4. آخرین دلیلی که می‌تواند باعث نچرخیدن مارپیچ بشود خراب شدن پین فنر یا شفت موتور می باشد.

هرز شدن آرمیچر در دستگاه از دلایل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت پاناسونیک

یکی از دلایل اصلی نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت می تواند هرز شدن آرمیچر چرخ گوشت باشد. آرمیچری که در چرخ گوشت وجود دارد با استفاده کردن از انرژی برق به حرکت در می آید این قطعه تأثیر زیادی در چرخیدن مارپیچ دارد. در اصل نقش آرمیچر نیروی محرک اسکرول می باشد. در بعضی اوقات احتمال دارد که با مشکل خرابی آرمیچر یا به وجود آمدن این اختلال در آرمیچر مواجه شوید و عملاً باید دستگاه را برای تعمیر به یک فرد متخصص و حرفه ای بسپارید.

به وجود آمدن ساییدگی در انتهای مارپیچ از دلایل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت پاناسونیک

در انتهای مارپیچ قطعه ۶ ضلعی وجود دارد که از فلز بسیار محکمی ساخته شده است، به دلیل محکم بودن این قطعه احتمال به وجود آمدن مشکل در این بخش بسیار کم است، اما اگر ساییدگی در این قسمت به وجود بیاید می تواند باعث نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت شود، شما می توانید با تراشیدن این بخش اکثراً این مشکل را حل کنید، اگر مشکل دستگاه شما با تراشیدن حل نشد باید این قطعه را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک Panasonic | مشکلات متداول

خراب شدن چرخ دنده گیربکس از دلایل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت پاناسونیک

یکی از علتهای اصلی نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت خراب شدن چرخ دنده گیربکس می باشد. این چرخ دنده سطح شش ضلعی دارد که مارپیچ را در جای خود قرار می دهد، این قطعه احتمال دارد که دچار ساییدگی، شکستگی یا خرابی بشود. شما می‌توانید با رعایت کردن نکاتی که در ادامه مقاله برای بیان می کنیم از خراب شدن چرخ دنده گریبکس و پرداخت هزینه ی زیاد جهت تعمیر آن، جلوگیری کنید:

 • قبل از چرخ کردن گوشت باید تکه های گوشت را ریز کنید.
 • سعی کنید که پوست و استخوان را در داخل چرخ گوشت نریزید.
 • هنگامی که دستگاه در حال کار کردن است، به مواد غذایی که در لوله چرخ گوشت وجود دارد فشار زیادی وارد نکنید.
 • سعی کنید که به صورت طولانی مدت چرخ گوشت را روشن نگذارید.

خراب شدن پین فنر از دلایل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت پاناسونیک

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر کردن پین فنر و شفت موتور کار بسیار سختی است و این کار تخصصی می باشد. اگر در این زمینه تخصص خاصی ندارید بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید. خراب شدن پین فنر می تواند باعث نچرخیدن مارپیچ بشود. در اکثر اوقات این فنر دچار شکستگی می‌شود و باید آن را تعویض کنید.

چرخ گوشت پاناسونیک

دلیل جرقه زدن موتور چرخ گوشت پاناسونیک چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد در چرخ گوشت پاناسونیک شما به وجود بیاید جرقه زدن موتور در چرخ گوشت می باشد. جرقه زدن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه این مقاله دلایل بروز این مشکل را برای شما بیان خواهیم کرد:

 • امکان دارد که ذرات مواد غذایی وارد موتور شده باشد و باعث به وجود آمدن این جرقه شود‌.
 • دلیل دیگری که باعث جرقه زدن می شود زغال هایی هستند که صیقلی بودن آنها و به درستی قرار نگرفتن روی کلکتور باعث به وجود آمدن جرقه می شود.
 • شما برای تعمیر کردن این قطعه بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید چون این کار بسیار تخصصی می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله شما را با مشکلات متداول در چرخ گوشت پاناسونیک آشنا کردیم و روش عیب یابی و برطرف کردن این عیب ها را هم توضیح دادیم اگر در این زمینه مشکلی داشتید می توانید با شماره های پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا به وسیله متخصصین ایبک امداد راهنمایی شوید.

روش تعمیر چرخ گوشت پاناسونیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل جرقه زدن موتور چرخ گوشت پاناسونیک چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا