تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در شهر تهران

اگر لوازم خانگی شما از جمله، یخچال جنرال الکتریک خراب شده است، نیاز به نگرانی نیست؛ در هر کجای تهران که باشید می توانید با مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید تا تکنسین های ماهر ما حضور یافته و تعمیرات یخچال جنرال الکتریک را در شهر تهران برای شما انجام دهند.

ضمانت تعمیرات یخچال جنرال الکتریک چقدر است

یخچال جنرال الکتریک یکی از با کیفیت ترین لوازم خانگی ها است. اما لوازم خانگی هر چقدر هم با کیفیت باشد، باز ممکن است دچار اختلالاتی شود، سپس می توانید با تعمیر کاران مجموعه تماس بگیرید تا خرابی یخچال شما را رفع کنند. تعمیرکاران ایبک امداد، تعمیر وسایل شما را با ارائه فاکتور رسمی انجام می دهند، پس از این بابت خیالتان راحت باشد؛ نکته قابل توجه این است که، اگر قطعه تعویضی مجددا خراب شد؛ به دلیل استفاده این شرکت از قطعات ضمانت دار می توانید بدون هزینه قطعه را دوباره تعویض کنید.

سرویس دوره ای یخچال جنرال الکتریک چگونه است

ما در مطالب قبل هم عرض کردیم که، برای عمر طولانی مدت لوازم خانگی خود، آن ها را هر ۶ ماه یک بار سرویس کنید. حال برای عمر طولانی مدت یخچال خود، با کمک کارشناسان مجموعه آن را سرویس کنید تا کمتر خراب شود.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در استان تهران

جنرال الکتریک در مناطق مختلف تهران از جمله:شمال،جنوب،شرق و غرب نمایندگی دارد.به همین خاطر متخصصان در کمترین زمان ممکن خود را به منزل شما می رسانند و با استفاده از جدید ترین روش های تعمیر، تعمیرات لوازم خانگی شما را انجام می دهند و اگر قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد، از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنند.

هزینه تعمیرات یخچال جنرال الکتریک چقدر می شود

هزینه تعمیرات یخچال جنرال الکتریک، وابسته به شدت تعمیر قطعه آسیب دیده و تعویض آن است، به عنوان مثال: اگر قطعه ای خراب شده باشد و با تعمیر درست نشود آن را تعویض می کنند و از قطعه ی اورجینال استفاده می کنند، در کل نگران هزینه نباشید چون که مجموعه ما، تمامی هزینه ها را با نرخ اتحادیه حساب می کند.

چگونه یخچال جنرال الکتریک را عیب یابی کنیم

می دانیم که امروزه لوازم خانگی به خصوص یخچال بسیار گران شده است، و وجود آن در خانه بسیار ضروری است. عیب یابی یخچال یکی از مهم ترین تعمیرات است. که اگر متخصصان، عیب یابی یخچال را به درستی انجام ندهند. اشکال یخچال به خوبی رفع نمی شود و ممکن است به قطعات دیگر هم آسیب بزند. پس اگر یخچالتان خراب شد و نیاز به تعمیر داشت، این مشکل را با خاطری آسوده به مجموعه ما بسپارید.

حتما بخوانید:   نحوه شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک | نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

آموزش تعمیر قطعه برد یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

همه یخچال دارای قطعه ای به نام برد هستند. قطعه ی برد کارایی مهمی را بر عهده دارد همه وظایف سنگین و حساس بر عهده قطعه ی برد است. قطعه ی برد یخچال جنرال الکتریک، بسیار گران است و هزینه تعمیر آن هم گران است، پس بهتر است در نگهداری یخچال خود دقت داشته باشید.

وظیفه قطعه ی برد شامل دو قسمت می شود: ۱-نظارت و کنترل فن یخچال ۲-نظارت بر قطعه کمپرسور.

متخصصان بر این نظر هستند که بیشترین خرابی یخچال ها مربوط به قطعه برد است. اگر به آن آسیب برسد، یخچال دیگر قابلیت خنک کردن ندارد و همچنین کار هم نمی کند. زمانی که اشکالی در برد ظاهر شود، بر روی نمایشگر یخچال کلمه HRS نمایان می شود، در این حال شما بایستی هر چه سریعتر، یخچال را از برق بکشید و سپس به متخصصین رجوع کنید تا اشکال یخچال را رفع کنند.

قطعه برد ساختاری پیچیده دارد و دارای چندین چیپست و قطعه های ریز است. هر کدام از این قطعات وظیفه انتقال داده، به سایر قسمت های یخچال را بر عهده دارند. از این رو برد یک قطعه ی حساسی است و در مقابل کوچک ترین ضربه آسیب می بیند.

یکی از قطعات دیگر برد، رله است. کاربرد رله، در روشن کردن کمپرسور و در نتیجه خنک کردن یخچال است.

علل خراب شدن قطعه برد یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

از مهم ترین علل های خراب شدن برد این است که فن ها به درستی کار نمی کنند، و باعث گرم شدن یخچال می شود. در این حالت، فن ها صدای زیادی می دهند و یخچال خنک نمی شود. درست است که فن ها حداقل عملکرد خود را دارند ولی، قطعه کمپرسور خراب شده است. می دانیم که امروزه یخچال های مدرن برفک نمی زنند، اما اگر برد خراب شده باشد یخچال های ساید به طور عجیبی برفک می زنند، زمانی که با این مشکل مواجه شدید می توانید با کارشناسان ایبک امداد تماس بگیرید.
هنگامی که یخچال را تمیز می کنید و می شویید توجه داشته باشید آب به پشت یخچال نرسد، زیرا اگر آب به پشت دستگاه برسد قطعات دستگاه، اتصالی می کنند و آسیب می بینند.

همچنین نوسانات برق،باعث خراب شدن برد می شوند. در هنگام جا به جایی یخچال حواستان باشد قسمت های مختلف یخچال ضربه شدیدی نخورند، زیرا ضربه شدید برد را از کار می اندازد. از علل دیگر خراب شدن برد،کهنه شدن یخچال است. اگر مدت زیادی از خریدن یخچال شما می گذرد و یخچالتان فرسوده شده است، ممکن است این فرسودگی بر روی برد هم تاثیر بگذارد، همچنین اگر قطعات دیگری از یخچال هم خراب شوند باعث ایراد در عملکرد برد می شود.

مشکلاتی که یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک دچار آن می شوند

از مشکلات متداول یخچال جنرال الکتریک، کم و زیاد شدن درجه آن است. کم و زیاد شدن درجه دستگاه، به خاطر اشکال در قطعات سنسور دیفراست و فن است. از مشکلات دیگر آن، وجود گرد و غبار در کندانسور و ایراد در قطعات الکتروفن کندانسور و الکتروفن سرامیکی فریزر است. که همه این قطعات بایستی توسط کارشناسان، مورد بررسی قرار گیرند.

حتما بخوانید:   نحوه تعویض موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک General Electric| نمایندگی یخچال فریزر جنرال الکتریک

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

علل ایجاد صدای غیر عادی در یخچال جنرال الکتریک

این حالت می تواند به علت تراز نبودن یخچال باشد و یا اینکه موتور فن خنک کننده و پره های فن دچار مشکل شده باشند و همچنین ایراد در الکتروفن کمپرسور هم باعث ایجاد صدای غیر عادی می شود. از مهم ترین مشکلات یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک، درست نشدن یخ است. این وضعیت به خاطر یخ زدگی لوله های ورودی آب است و یا این که یخ ساز و شیر برقی خراب شده باشد. در بروز این مشکل از باز بودن شیر ورودی آب مطمئن شوید و فیلتر تصفیه یخچال را هر ۱۲ ماه تعویض کنید.

علائم آسیب دیدن به موتور یخچال ساید جنرال الکتریک

علائم آسیب دیدن به موتور یخچال می توان به نداشتن سرما، ارور دادن، روشن نشدن کمپرسور دستگاه، نبود سرمای دستگاه و کار نکردن اتومات یخچال اشاره کرد. البته در این وضعیت احتمال سوختن رله استارت و سوختن کمپرسور و موتور هم زیاد است، در این موقع با کمک کارشناسان مجموعه ما این مشکلات پیش آمده را رفع کنید. موتور و کمپرسور یخچال به علت نا خالصی در روغن، زود خراب می شوند، فقط باید با روغن مخصوص آن قطعات را روغن کاری کرد؛ با توجه به مطالب قبل،وجود گرد و غبار در کمپرسور باعث خرابی دستگاه می شود بنابراین هر ۶ ماه یک بار بایستی یخچال را تمیز کنید.

می دانید که تراز نبودن یخچال فشار زیادی به قطعات کمپرسور و موتور وارد می کند و در نتیجه باعث خرابی آن ها و یا حتی سوختن این قطعات می شود.علل دیگر آسیب دیدن موتور یخچال، درست کار نکردن فن کمپرسور است. وقتی این قطعه به درستی کار نکند، قطعه کمپرسور گرم می شود و در نتیجه باعث گرم شدن یخچال هم می شود. به همین خاطر فعالیت کمپرسور دستگاه متوقف می شود و دیگر کار نمی کند.

همیشه در مطالب گوناگون خوانده ایم که پیشگیری بهتر از درمان است، این جمله در لوازم خانگی هم صدق می کند. اگر شما لوازم خانگی خود را به صورت دوره ای سرویس کنید و در نیاز تعمیر، تعمیر کنید هزینه بسیار کمتری را خرج می کنید. ولی اگر دستگاهتان نیاز به تعمیر داشته باشد و آن را پشت گوش بیندازید، بعد ها ممکن است قطعات یخچال نیاز به تعویض داشته باشند که هزینه بسیار زیادی را باید خرج کنید.

چرا باید فیلتر یخچال ساید جنرال الکتریک را تعویض کنیم

فیلتر های یخچال ساید وظیفه یخ سازی و تصفیه آب را بر عهده دارند، اگر این قطعه آسیب ببیند یخساز یخچال نمی تواند به درستی کار کند، در این صورت بایستی فیلتر دستگاه را تعویض کنید. به طور کلی یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک دارای دو نوع فیلتر می باشد. اولی فیلتر داخلی، و دومی فیلتر خارجی است؛  هر دوی این فیلتر ها وظیفه تصفیه آب ورودی به یخچال را بر عهده دارند.

حتما بخوانید:   تعویض و تعمیر فن یخچال جنرال الکتریک | نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

آموزش مرحله به مرحله تعمیر فن ساید بای ساید جنرال الکتریک

فن یخچال یکی از قطعات مهمی است،که تولید صدا های غیر عادی در یخچال حاکی از خراب شدن و فرسوده شدن یخچال است.اشکال در قطعه فن باعث یخ زدگی در لوله های پشت یخچال و بالا رفتن دمای فریزر می شود.وظیفه فن خنک کردن یخچال و کمپرسور است.در یخچال ها دو نوع فن داریم به اسم های:فن کندانسور و اواپراتور،این دو فن در کنار یکدیگر قرار دارند و عملکرد هر کدام از قطعات به هم وابسته است.وظیفه آن ها انتقال هوای خنک به یخچال است و در قسمت زیرین یخچال قرار دارد.به این نکته توجه کنید،اگر از قسمت یخچال صدای غیر عادی شنیدید نشان از خراب شدن فن کندانسور است ولی اگر از قسمت فریزر این صدا تولید شد نشان دهنده اشکال در فن اواپراتور است.

ترموستات چیست؟و چگونه آن را تعمیر و تعویض کنیم

گاهی اوقات ممکن است یخچالتان برفک بزند و سرما به طور مساوی به تمام محیط یخچال نرسد، در این صورت قطعه ترموستات خراب شده است و باعث خراب شدن کمپرسور هم می شود. برای تعویض ترموستات ابتدا باید، یخچال را از برق بکشید سپس با یک پیچ گوشتی جایگاه درجه دما را باز کنید و پس از آن پیچ ترموستات را باز کنید. در این صورت می توانید قطعه جدید را جایگزین کنید. سپس پیچ های باز شده را ببندید و یخچال را به برق بزنید تا مثل روز اول برایتان کار کند.

مفهوم ارور های یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

ارور CI: وقتی یخ ساز یخچال خراب شده باشد، این ارور را مشاهده می کنید. به طوری که یخ های کوچک تولید شده در قسمت جایخی گیر کرده اند.
ارور CC: این ارور زمانی رخ می دهد که دمای فریزر بیش از حد بالا برود و به مدت ۲ ساعت به دمای عادی برنگردد. علل بالا رفتن دمای فریزر، باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال و فریزر است، از این رو لاستیک دور درب خراب شده و سرمای داخل یخچال و فریزر خارج می شود.
ارور PF: اگر جریان برق ورودی دارای نوسان باشد این ارور نمایان می شود، بهتر است از یک محافظ برق استفاده کنید.
ارور  DF: اگر یکی از قطعات دیفراست یخچال فریزر جنرال الکتریک خراب شده باشد، این ارور ظاهر می شود.
ارور TC: زمانی که این ارور را در صفحه نمایش یخچال مشاهده کردید اصلا نگران نباشید، این ارور نشان دهنده این است که سیستم سرمایشی سریع یخچال فعال شده است. همچنین کد TF هم همین مفهوم را دارد. می توانید از روی پنل جلویی گزینه اش را خاموش کنید.
ارور 88 یا 89: در بروز این مشکل از کارشناسان ماهر کمک بگیرید. اگر در قسمت برق و پاور یخچال مشکل باشد باعث ظاهر شدن این ارور می شود.
ارور 00: نشان دهنده خرابی در قطعه برد پاور و فن اواپراتور است.
ارور E2: هنگامی که این ارور را مشاهده کردید سریع با یک کارشناس تماس بگیرید. چون این ارور نشان دهنده مشکل در برد الکتریکی است و ارور بسیار حساسی است. بهتر است یخچال را از برق بکشید.

31

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در شهر تهران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x