تعمیرات یخچال

عیب یابی یخچال ویترینی و صنعتی و مغازه

تعمیر یخچال فریزر صنعتی و ویترینی یکی از دغدغه های صاحبان این یخچال ها به شمار میرود. سیستم‌های تبرید صنعتی شما چیزی بیش از ارائه دمای مناسب برای محصولات یخچال انجام میدهند. آنها همچنین بر سطح بهره وری، قبض انرژی و ایمنی محصول تأثیر میگذارند. از آنجایی که تجهیزات تبرید صنعتی تقریباً به طور مداوم کار می‌کنند، اجرای یک برنامه نگهداری پیشگیرانه کافی برای اطمینان از اینکه سیستمهای تبرید شما همیشه به درستی و کارآمد عمل می‌کنند یک ضرورت مطلق است.

اما حتی سیستم‌هایی که به خوبی نگهداری می‌شوند می‌توانند هر از گاهی با مشکلات عملیاتی مواجه شوند. بنابراین، دانستن مشکلاتی که ممکن است با تجهیزات تبرید تجاری رخ دهد، برای جلوگیری از تبدیل آن‌ها به مسائل جدی بسیار مهم است.

برای صاحبان مشاغل مواد غذایی، یخچال صنعتی فقط یک وسیله آشپزخانه دیگر نیست، بلکه راه نجات کسب و کار آن‌هاست. محصولات و منابع غذایی را خنک، تازه و به راحتی در دسترس نگه می‌دارد. اما، مانند هر وسیله دیگری، یخچال‌های صنعتی ممکن است خراب شوند.

دانستن نحوه عیب یابی یخچال صنعتی موثر است تا بتوانید قبل از خراب شدن مواد فاسد شدنی، آن را دوباره راه اندازی کنید. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما عزیزان در رابطه با تعمیر یخچال فریزر صنعتی بحث نماییم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

تعمیر یخچال فریزر صنعتی

تعمیر یخچال فریزر صنعتی و مشکلات رایج آن‌ها

آگاه بودن و دانستن چگونگی تعمیر یخچال فریزر صنعتی نه تنها از خرابی جلوگیری می‌کند، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه و دردسر تماس با تکنسین HVAC برای هر مشکل جزئی می‌شود. با این اوصاف، در اینجا راهنمای دقیق عیب یابی تبرید صنعتی برای کمک به شناسایی این نقص‌ها وجود دارد:

تعمیر یخچال فریزر صنعتی در روشن نشدن

وقتی صحبت از تبرید صنعتی به میان می‌آید، مسائل مربوط به برق بسیار رایج است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا یخچال ممکن است روشن نشود و چه کاری باید انجام دهید:

 • کلید برق خاموش است : گاهی اوقات، تعمیر یخچال فریزر صنعتی به سادگی روشن کردن کلید برق است. بررسی کنید که آیا کلید پاور واقعا روشن است یا خیر. اگر روشن است، بررسی کنید که آیا سیم برق از دوشاخه جدا شده است یا خیر.
 • سیم برق یا پسوند آسیب دیده : اگر کلید برق روشن است و کابل‌ها به درستی وصل شده‌اند، کابل‌های برق آسیب دیده را بررسی کنید. انشعاب، شکستگی یا هر گونه آسیب قابل مشاهده را بررسی کنید و اگر متوجه شدید، فورا سیم را تعویض کنید. سیم کشش را نیز بررسی کنید. توجه داشته باشید که توصیه می‌شود از سیم‌های داخلی دوری کنید. اکثر آن‌ها برای تغذیه یخچال‌های صنعتی طراحی نشده‌اند و ممکن است شما را در معرض خطر ابطال گارانتی قرار دهند.
 • فیوز سوخته : گاهی اوقات یک یخچال صنعتی به دلیل قطع شدن مدار یا سوختن جعبه فیوز، روشن نمی‌شود. جعبه فیوز مغازه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آن طور که باید کار می‌کند یا خیر.
 • مشکلات سیم کشی : اگر هیچ یک از موارد بالا دلیل کار نکردن یخچال شما نیست، ممکن است سیم کشی شما مشکل داشته باشد. شاید لازم باشد بررسی کنید که آیا مشکل از سیم‌های زمین یا سیم‌کشی داخل پریزهای دیواری است. یک راه آسان برای عیب یابی از طریق آشکارساز ولتاژ است.
حتما بخوانید:   سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو به چه علت است؟

تعمیر یخچال فریزر صنعتی در گرم شدن

وظیفه اصلی هر یخچال این است که چیزها را خنک و تازه نگه دارد. بنابراین وقتی یخچال صنعتی شما خیلی گرم کار می‌کند، طبیعی است که شوکه شوید. در اینجا دلیلی وجود دارد که یخچال صنعتی شما ممکن است خنک نشود  و چند راه حل سریع برای مرتب کردن آن:

 • گرمای بیش از حد یا نور مستقیم خورشید : اگر یخچال شما در برابر نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرد یا آشپزخانه شما بیش از حد گرم است، ممکن است به هیچ وجه نیازی به عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر صنعتی نداشته باشید. شاید لازم باشد مکان آن را به مکانی خنک تر تغییر دهید.
 • واشر و لولا آسیب دیده: قبل از اینکه با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید، بررسی کنید که آیا درب یخچال به درستی بسته می‌شود یا خیر. پاره شدن، یا آسیب دیدن واشر لاستیکی یخچال گاهی اوقات دلیل سرد نشدن یخچال واقعی شما است. اگر لولای درب آسیب دیده باشد، همین مورد صدق می‌کند. گاهی اوقات ممکن است مشکل این باشد که درب یخچال به دفعات باز می‌شود و همین امر باعث ایجاد اثر مشابه می‌شود. سعی کنید تعداد دفعات باز کردن آن را به حداقل برسانید و تیم خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهند.
 • کویل‌های کندانسور کثیف: کویل‌های کندانسور معمولا مبرد را خنک می‌کنند و مبرد شما را قادر می‌سازد خنک بماند. خاک، گرد و غبار، گریس و سایر مواد زائد تمایل به عایق کاری این کویل‌ها دارند و در نتیجه عملکرد آن‌ها را مختل می‌کنند. کویل‌های کندانسور خود را بررسی و تمیز کنید تا یخچال شما دوباره راه اندازی شود.
 • ترموستات معیوب: ترموستات معیوب به این معنی است که هوای خنک در صورت نیاز توسط کمپرسور تولید نمی‌شود. برای تعیین اینکه آیا با ترموستات معیوب سر و کار دارید، از دماسنج برای بررسی دمای داخلی یخچال استفاده کنید. اگر خوانش با آنچه که ترموستات شما نشان می‌دهد متفاوت است، احتمالاً با یک ترموستات معیوب روبرو هستید و نیاز به تعویض دارد. قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که ترموستات توسط مواردی که ممکن است خوانش دما را تغییر دهد مسدود نشده باشد.
 • کمپرسور خراب: اگر واشر و لولاهای شما سالم هستند، کویل‌های کندانسور تمیز هستند، ترموستات به درستی کار می‌کند و یخچال شما هنوز به اندازه کافی سرد نیست، احتمالاً با یک کمپرسور خراب روبرو هستید. بررسی کنید که آیا چیزی مانع جریان هوا از کمپرسور شده است یا خیر. اگر وجود ندارد، به یک متخصص حرفه‌ای برای تعمیر یخچال فریزر صنعتی حرفه‌ای مراجعه کنید.
حتما بخوانید:   خارج نشدن یخ از یخساز یخچال دوو

تعمیر یخچال فریزر صنعتی

تعمیر یخچال فریزر صنعتی در سرد بودن بیش از حد

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا یخچال صنعتی شما بیش از حد سرد است و نکات عیب یابی که می‌توانید برای حل آن استفاده کنید:

 • ترموستات معیوب: ترموستات معیوب نمی‌تواند دمای یخچال را به دقت اندازه گیری کند. این عامل می‌تواند باعث سرد شدن و یخ زدن دستگاه شما شود. از یک متخصص آن را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
 • گرفتگی خط تخلیه: اگر متوجه یخ در ظرف تخلیه شدید، احتمالاً لوله تخلیه مسدود شده است و به نوبه خود، آبی که قرار است تخلیه کند به یخ تبدیل می‌شود. بررسی کنید که آیا این خط مسدود شده است و فورا آن را تعمیر کنید. عدم توجه به این امر به این معنی است که خط تخلیه به طور کامل مسدود می‌شود و باعث گرم شدن بیش از حد یخچال و در نتیجه آسیب بیشتر می شود.
 • مشکلات تایمر یخ زدایی خودکار: یخچال‌های صنعتی مدرن دارای عملکرد چرخه یخ زدایی خودکار برای حذف تراکم یا یخ زدگی اضافی در واحد هستند. اگر به درستی تنظیم نشود، می‌تواند باعث تجمع یخ اضافی در دستگاه شود. تایمر عملکرد چرخه یخ زدایی را بررسی کرده و تنظیم کنید، اگر این روش جواب نمی‌دهد، با یک متخصص تماس بگیرید تا بقیه مراحل تعمیر یخچال فریزر صنعتی را انجام دهد.
 • فن اواپراتور آسیب دیده: اگر فن اواپراتور شما به درستی کار نمی‌کند، در این صورت دائماً در واحد خود تجمع یخ خواهید داشت. یک راه آسان برای حل این مشکل این است که آن را به طور موقت خاموش کنید، یخ روی فن را جدا کنید و سپس آن را تمیز کنید. مطمئن شوید که خطوط تخلیه را نیز تمیز کرده‌اید. اگر فن فقط تا حدی یخ زده باشد، ممکن است مشکل فشار و سیستم خنک کننده فرعی داشته باشید. این به بهترین وجه توسط یک تکنسین باتجربه HVAC انجام می‌شود، بنابراین از آن‌ها بخواهید وارد شوند و روند تعمیر یخچال فریزر صنعتی را ادامه دهند.

تعمیر یخچال فریزر صنعتی در نشتی

نشتی یخچال یک مزاحم بزرگ و اختلال در تجارت مواد غذایی شما است. از طرف دیگر، این مشکلی است که می‌توانید با  راهنمای تعمیر یخچال فریزر صنعتی زیر حل کنید:

تخلیه یخ زدایی مسدود شده

هنگامی که تخلیه یخ زدایی مسدود می‌شود، یخچال شما را مجبور می‌کند تا برای انجام کار خود دو برابر بیشتر کار کند. نتیجه تراکم روی کویل‌ها شکل می‌گیرد و کمی بعد آب شروع به نشت می‌کند. زهکشی یخ زدایی خود را بررسی کرده و مسدود کنید و یک یا دو روز به آن فرصت دهید تا ببینید که آیا گودال‌ها دیگر تشکیل می‌شوند یا خیر.

حتما بخوانید:   راهنمای تعویض فیلتر یخچال اسنوا Snowa

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است زهکشی یخ زدایی شما توسط ذرات ریز مانند خرده‌ها مسدود شده باشد. برای از بین بردن آن‌ها، موجودی و لوازم خود را به صندوق فریزر و نوشیدنی‌های خود را به یک خنک کننده زیر پیشخوان انتقال دهید، پوشش پلاستیکی سوراخ تخلیه را بردارید و سپس از یک قیف برای ریختن آب گرم در فاضلاب استفاده کنید. این به پاک کردن زباله‌های مسدود شده کمک می‌کند.

خط تامین آب مشکل دار

اگر هنوز حوضچه‌های آب در اطراف یخچال خود دارید، ممکن است خطوط تامین آب شما مشکل داشته باشند. شلنگ پلاستیکی که از فیلتر آب به پشت دستگاه می‌رود را برای آسیب دیدگی بررسی کنید و اگر متوجه جمع شدن قطرات آب در قسمت بیرونی آن شدید، مشکل خط تامین آب روی دست خود دارید. در این مرحله از تعمیر یخچال فریزر صنعتی، می‌توانید خودتان آن را تعویض کنید یا از یک تکنسین بخواهید که بقیه مراحل عیب یابی فریزر صنعتی را انجام دهد.

با توجه به نقش حیاتی آن در عملیات شما، طبیعی است که اگر یخچال صنعتی شما خراب شود، شوکه شوید. اما همان‌طور که در راهنمای تعمیر یخچال فریزر صنعتی ما نشان داده شده است، هر مشکل یخچال نیاز به یک متخصص ندارد. با این حال، اگر مشکل همچنان ادامه داشت، مطمئن شوید که با یک تکنسین مجرب HVAC تماس بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر صنعتی

آیا کمپرسورهای یخچال صنعتی و ویترینی قابل تعمیر هستند؟

واحد تبرید صنعتی و ویترینی شما به شدت به کمپرسور داخلی خود متکی است تا همیشه آن را سرد نگه دارد. اگر این عملکرد کاهش یابد یا به طور کامل از کار بیفتد، این عامل می‌تواند به طور جدی بر خروجی سیستم شما تأثیر بگذارد. کمپرسورهای یخچال که به عنوان یک نوع موتور کار می‌کنند، مبرد را به اطراف حرکت می‌دهند تا دمایی پایدار داشته باشند. وقتی یخچال خراب یا خراب شود، خنک شدن یخچال شما شروع به از دست دادن می‌کند. سپس این این عامل می‌تواند بر کسب‌وکار و نحوه عملکرد شما تأثیر منفی بگذارد.

برای جلوگیری از خرابی کمپرسور یخچال، مهم است که دستورالعمل‌های کاربری یخچال خود را دنبال کنید، که باید مشخص کند که کمپرسور شما چقدر باید تمیز شود. بدون تعمیر و نگهداری منظم یخچال، کمپرسور می‌تواند به راحتی کثیفی، گریس و کثیفی را جذب کند، که در نهایت می‌تواند منجر به معیوب شدن آن در صورت عدم رسیدگی شود. در بیشتر موارد، کمپرسور یخچال شما در صورت خرابی نیاز به تعویض دارد.

تعمیر یخچال فریزر صنعتی

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

111111111111111111

31

تعمیر یخچال فریزر صنعتی تهران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی کامل با تعمیر یخچال فریزر صنعتی تهران

امتیاز کاربر: 4.2 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا