تعمیرات تلویزیون

تعمیر پنل شکسته تلویزیون | جلوگیری از شکستگی پنل تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شکستن و یا ترک خوردن پنل تلویزیونی که از اتفاقات ناگواری است که ممکن است برای تلویزیون شما رخ دهد در صورتی که تلویزیون یکی از علائمی که گفته می‌شود را داشته باشد، نیاز به تعمیر پنل خواهد داشت. پنل تلویزیون شما به دلایل گوناگونی ممکن است که دچار شکستگی پنل شود. ممکن است که به تلویزیون شما ضربه‌ای وارد شود و یا تلویزیون افتاده و دچار شکستگی شود. در این حالت نیاز است که اقدامات لازم برای تعمیر پنل تلویزیون خود را انجام دهید

آیا پنل شکسته تلویزیون سوخته است؟

قبل از اینکه تعمیر پنل شکسته تلویزیون خود را انجام دهید، باید بدانید که آیا پنل تلویزیون سوخته است یا خیر. در این حالت می‌توانید با شناسایی آسیب و ارزیابی شدت آن مناسب‌ترین اقدامات را برای تعمیر پنل تلویزیون انجام دهید. وقتی که شدت خسارت ارزیابی و برآورد می‌شود، هزینه تعمیر پنل تلویزیون را می‌توان راحت‌تر و دقیق‌تر تعیین کرد. بدین ترتیب شما می‌توانید متوجه شوید که آیا پنل تلویزیون شما ارزش تعمیر دارد یا خیر. از نشانه‌های سوختن پنل تلویزیون می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • تصویر تیره شده است.
 • تصویر بدون صدا پخش می‌شود.
 • تصویر به صورت به هم ریخته پخش می‌شود.
 • پیکسل‌ها گیر کرده‌اند.
 • خطوط رنگی عمودی روی پنل تلویزیون ظاهر شده است.

باید به این نکته اشاره کنیم که وقتی صفحه نمایش به هم ریخته است، تنها دلیل آن شکستگی پنل تلویزیون نخواهد بود. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که پنل تلویزیون دچار شکستگی شده است یا خیر. برای نمونه وقتی که خطوط بسیار خفیفی بر روی پنل تلویزیون مشاهده می‌شود یا رنگ‌های به هم ریخته را مشاهده می‌کنید، دلیل آنها فقط شکستگی پنل تلویزیون نخواهد بود.

همچنین امکان دارد به تلویزیون شما ضربه‌ای وارد شده باشد، اما شما چیزی از شکستگی یا ترک خوردگی بر روی پنل تلویزیون نبینید.‌ به هر حال باید کارشناس متخصص در این حوزه تلویزیون شما را مورد بررسی قرار قرار دهد تا اطمینان حاصل نمایید که آیا نیاز به تعمیر پنل تلویزیون وجود دارد یا خیر.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ریموت کنترل تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی پلاس

اقداماتی که پس از شکستگی پنل تلویزیون باید انجام شود

پس از اینکه از شکستگی پنل تلویزیون خود مطمئن شدید باید اقداماتی را انجام دهید تا از آسیب دیدن بیشتر دستگاه خود جلوگیری نمایید. این اقدامات خسارات و آسیب‌های ناشی از شکستگی پنل را کمتر خواهند کرد و برای تعمیر آن باید رعایت شوند. پس از اینکه اطمینان حاصل نمودید پنل تلویزیون شکسته است، این اقدامات را انجام دهید:

 • تلویزیون خود را از برق جدا کرده و به مدت ۲۴ ساعت آن را خاموش کنید.
 • در صورتی که چند پیکسل از دست رفته، باید تلویزیون را فوری خاموش نموده و از برق جدا کنید.
 • سریع‌تر با کارشناسان متخصص تماس حاصل کنید.
 • تا رسیدن افراد کارشناس صبور بوده و تلویزیون خود را به برق متصل نکنید.

تعمیر پنل شکسته تلویزیون

آیا تلویزیون ال‌سی‌دی شکسته را می‌توان تعمیر کرد؟

تلویزیون‌ ال سی دی وضوح تصویر بسیار خوبی داشته و برای تصاویری که پخش می‌شود، رنگ فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. به همین علت تعمیر ال سی دی شکسته فقط در برخی مواقع امکان‌پذیر است. برای تعمیر پنل تلویزیون اولین اقدام این است که آسیب وارد شده شناسایی شود و برای تعمیرات ارزیابی‌ها به صورت دقیق انجام شوند.

افراد کارشناس معتقد هستند که تعمیر کردن پنل شکسته تلویزیون ال سی دی به احتمال زیاد هزینه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت و دلیل این هزینه‌های بسیار زیاد این می‌باشد که ترمیم کردن ال سی دی کار آسانی نیست و به زحمت زیادی نیاز دارد. معمولاً تعمیرکاران در این موارد پیشنهاد می‌کنند که همه صفحه تلویزیون عوض شود. وقتی که هزینه تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال‌سی‌دی محاسبه می‌شود، متوجه می‌شوید که این پنل ارزش تعمیر دارد یا عوض کردن کل صفحه تلویزیون برای شما به صرفه‌تر خواهد بود. اگر خسارت وارد شده جزئی‌تر است، می‌توانید تعمیر پنل شکسته تلویزیون را انجام دهید.

ترک ‌های کوچک صفحه تلویزیون ال سی دی

ایجاد ترک‌های بسیار ریز که به صورت تار عنکبوتی هستند روی صفحه تلویزیون ال‌سی‌دی یکی دیگر از مشکلات رایج می‌باشد. این ترک‌ها در صفحه نمایش در صورت ضربه مشاهده می‌شوند که به اندازه تار مو هستند. ترک‌های بسیار نازک در صفحه تلویزیون‌های ال سی دی با گذشت زمان ناپدید می‌شوند.

وقتی که این ترک‌ها عمق بیشتری داشته باشند، می‌توانند به قطعات مختلف پنل آسیب‌هایی وارد کنند. پنل شکسته تلویزیون ال‌سی‌دی در این شرایط قابل تعمیر نیست و اگر هم قابل تعمیر باشد، قیمت تعمیر آن به صرفه نخواهد بود. برای رفع ترک‌هایی که در صفحه تلویزیون ایجاد شده است، می‌توان از کیت‌های ضد خش استفاده نمود.

همچنین برای اینکه ترک‌های جزئی را از بین ببرید می‌توانید از پارچه‌های گرم استفاده کنید. پارچه نرم و مناسبی را با آب داغ گرم کرده و داخل پلاستیکی بگذارید و روی خش‌های ایجاد شده به صورت آهسته فشار دهید. فشار بر روی پنل تلویزیون ال‌سی‌دی شما نباید بیشتر از ۱۰ ثانیه طول بکشد. چنانچه بر روی صفحه نمایش ناهمواری مشاهده کردید، بهتر است که برای تعمیر پنل تلویزیون خود از کارشناسان با مهارت کمک بگیرید

حتما بخوانید:   دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون چیست؟

نحوه تعمیر پنل تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

برای انجام تعمیر پنل تلویزیون باید در ابتدا با ساختار پنل تلویزیون‌های پلاسما ال ای دی و ال سی دی آشنایی کافی داشته باشید. پنل در تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و ال ای دی شامل صفحه اصلی لامپ‌های بک لایت، دیفیوزر و صفحات پولاریزه است. این قطعات بر روی شاسی اصلی در کنار یکدیگر قرار دارند.

بک لایت یا نور زمینه در پشت صفحه نمایش به کمک لامپ‌ها تولید می‌گردد. وظیفه فیلترها دیفیوزر و صفحات پولاریزه این است که در سطح صفحه نمایش تلویزیون نور یک دستی ایجاد کنند.

در صورتی که ضربه‌ای به تلویزیون وارد شده و با مشکل شکستگی پنل تلویزیون مواجه شدید، باید بدانید که ساختار پنل دستگاه به گونه‌ای است که در صورت شکستگی ماژول در هیچ کدام از برندها ممکن نخواهد بود و فقط باید تعویض پنل تلویزیون انجام شود. اما در صورتی که فقط ماژول آسیب دیده باشد، می‌توان ماژولی که دچار مشکل شده است را عوض کرد. در این نوع تعمیرات صفحات پولاریزه و بک لایت دوباره قابل استفاده هستند. به همین علت هزینه تعمیر در این شرایط کمتر است.

آیا تعمیر پنل شکسته تلویزیون شامل گارانتی است؟

در صورتی که نیاز به تعمیر پنل شکسته تلویزیون باشد، برای افراد این سوال ایجاد می‌شود که آیا این تعمیر شامل گارانتی است یا خیر؟ در پاسخ باید بدانید که صفحه تلویزیون باید دارای مشکلاتی مانند رگه‌ها، خطوط و تغییر رنگ باشد. در این شرایط به احتمال زیاد اگر در بازه زمانی مشخص شده باشد، شامل گارانتی خواهد بود.

تعمیر پنل شکسته تلویزیون‌ های ال‌سی‌دی و ال ای دی که به علت سهل انگاری ایجاد می‌شود، شامل گارانتی نیست. حتی اگر در بازه زمانی مشخص اتفاق افتاده باشد.

گارانتی تلویزیون موارد زیر را پوشش نمی‌دهد:

 •  آسیب دیدگی و صدمه دیدن به علت ضربه
 • نوسانات برق یا منبع ولتاژ نامناسب
 •   خسارت وارد شده به علت حمل و نقل
 •  استفاده غیر اصولی افراد از تلویزیون
 •   تعمیرات راه‌اندازی و یا نصب توسط افرادی غیر از نیروهای مرکز خدمات مجاز

تعمیر پنل شکسته تلویزیون بهتر است یا تعویض آن؟

تعمیر پنل شکسته تلویزیون کار راحت و ساده‌ای نخواهد بود و در اکثر مواقع غیر ممکن است. هزینه عوض کردن پنل شکسته تلویزیون تقریباً ۸۰ درصد قیمت تلویزیون جدید می‌باشد. تعمیر پنل تلویزیون فقط در مواقعی ممکن خواهد بود که آسیب وارد شده بسیار کم و جزئی باشد و صفحه پولاریزه صدمه ندیده باشد. بنابراین باید بدانید که تعمیر پنل شکسته تلویزیون به میزان آسیب دیدگی آن بستگی دارد.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات تخصصی تلویزیون هایسنس Hisense

راهکارهایی برای جلوگیری از شکستگی پنل تلویزیون

با توجه به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است که از شکستگی پنل تلویزیون کنید. جلوگیری از شکستن تلویزیون کار راحتی است، فقط باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

در اولین اقدام باید برای قرارگیری تلویزیون مکان مناسبی را انتخاب کنید و آن را در جای مناسب قرار دهید که کودکان و حیوانات خانگی دسترسی راحتی به آن نداشته باشند و نتوانند به تلویزیون نزدیک شوند. همچنین باید به کودکان خود آموزش دهید که در اتاقی که تلویزیون قرار دارد، بازی نکنند. چون به صورت تصادفی ممکن است که با بازی‌ها و توپ‌های خود به تلویزیون آسیب برسانند.

وقتی که تلویزیون بر روی میز قرار داده می‌شود، با کوچک‌ترین ضربه ممکن است که از روی میز سقوط کرده و شکستگی پنل تلویزیون رخ دهد. بنابراین کارشناسان توصیه می‌کنند که تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کنید به این ترتیب می‌توانید تا حد زیادی از آسیب دیدگی تلویزیون خود جلوگیری نمایید.

برای صفحه تلویزیون خود از محافظ استفاده نمایید. اگر از شکستگی پنل تلویزیون جلوگیری نمایید، بهترین راهکار این است که از محافظ برای آن استفاده نمایید. چون این محافظ‌ها ضد ضربه هستند و از شکستگی پنل تلویزیون جلوگیری می‌کنند. این محافظ مانند مانع عمل کرده و از وارد شدن ضربه به صفحه نمایش تلویزیون جلوگیری می‌کند. همچنین یکی دیگر از مزایای محافظ صفحه نمایش تلویزیون این است که ضد آب است و به این ترتیب از نفوذ آب به دستگاه شما جلوگیری خواهد کرد.

تعمیر پنل شکسته تلویزیون

سخن تکمیلی

در مواقعی که شکستگی پنل تلویزیون اتفاق می‌افتد، تعمیر پنل تلویزیون بسیار مشکل خواهد بود و در اکثر مواقع غیر ممکن است و باید پنل تلویزیون را به صورت کامل عوض کنید که این کار نیز هزینه‌های زیادی را در بر خواهد داشت. بهتر است که قبل از هر کاری تلویزیون شما توسط کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرند تا به صورت دقیق میزان آسیب دیدگی را مورد ارزیابی قرار داده و به شما بگویند که آیا تعمیر پنل شکسته تلویزیون امکان‌پذیر است یا خیر.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیر پنل شکسته تلویزیون | جلوگیری از شکستگی پنل تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تعمیر پنل شکسته تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x