تعمیراتتعمیرات یخچال

آموزش تعمیر پدال آب سردکن یخچال

عوض کردن پدال آب سردکن در یخچال فریزر چگونه انجام می شود؟

یکی از اجزای مهم یخچال های امروزی آب سردکن می باشد امکان دارد شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که آب سردکن شما خراب شده باشد می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد تعمیر پدال آب سردکن یخچال و همچنین مشکلات متداول در آبسرد کن را برای شما توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

آبی که شما از آبسرد کن یخچال می‌نوشید بسیار لذت‌بخش خواهد بود زیرا نه تنها در فصل تابستان و گرما از خوردن آب خنک لذت خواهید برد بلکه این آب به وسیله یک فیلتر مخصوص تمیز و پاکیزه می شود و می‌توان گفت که آب به دلیل فیلتر شدن نه تنها سرد است بلکه طعم خیلی بهتری نسبت به آب شیر دارد، اما اگر آب سردکن شما با مشکل روبرو شود و خراب شود مطمئنا دنبال یافتن عیب آن و برطرف کردن آن می باشید دلیل های مختلفی باعث می شود که فیلتر آب یخچال از کار بیفتد و آب دیگر فیلتر نشده و میکروب هایی که احتمالاً در آب وجود دارد تصفیه نمی شود و حتی امکان دارد آب دارای قطعات کوچکی از فیلتر هم باشد و این نشان دهنده این است که یخچال شما با مشکل روبرو شده ، اگر آب سردکن یخچال شما خوب کار نمی کند می توانید با خواندن این مقاله مشکلات آب سردکن یخچال را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

وقتی آب سردکن شما خراب می شود قبل از اینکه اقدام به خرید پدال آب سردکن  کنید بهتر است با نمایندگی مجاز یخچال خود تماس بگیرید و متوجه شوید که آیا مشکل آب سردکن شما از پدال است یا نه ؟ برای تشخیص اینکه متوجه شوید آیا مشکل از پدال است یا خیر بهتر است که موارد زیر را چک کنید.

 1. مطمئن شوید آب سردکن در یخچال وجود دارد
 2. فیلترهای آب سردکن را چک کنید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید
 3.  مطمئن شوید که آب‌سردکن یخچال فعال است
 4.  به وسیله اهم متر ، شیر برقی را تست کنید و از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید

 پدال آب سردکن

 روش عوض کردن پدال آب سردکن یخچال فریزر چگونه است ؟

وقتی که پدال آب‌سردکن شما خراب می شود باید آن را چک کنید زیرا بعضی وقت ها پدال اصلاً نیاز به تعویض و تعمیر ندارد و به راحتی می توانید آن را درست کنید البته به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید از تعمیر پدال آب‌سردکن یخچال جدا خودداری کنید و این کار را به کارشناسان متخصص بسپارید.

حتما بخوانید:   منبع کویل دار چیست و روش کار کردن آن چگونه است؟

ولی اگر خودتان اطلاعات کافی در زمینه تعمیرات پدال آب‌سردکن یخچال دارید موارد زیر را انجام دهید.

 1. درب یخچال را باز کنید تا شماره و مدل یخچال را پیدا کنید شماره آن را از قسمت داخلی یخچال پیدا کنید و در جایی یادداشت کنید.
 2. شما با توجه به شماره سریال و مدل یخچال می‌توانید پدال جدید را برای آب سردکن یخچال بخرید
 3.  بعد از اینکه پدال جدید را خریدید یخچال را برای عوض کردن پدال آب سردکن از برق جدا کرده و خاموش کنید
 4. سینی  یخچال را از جای خود در آورید
 5. اگر پیچی وجود دارد آنها را برای دسترسی پیدا کردن به آب سردکن باز کنید
 6.  اگر پیچی در آب سرد کن شما وجود نداشت می توانید با یک چاقوی نوک تیز آن را به سمت بیرون در آورید
 7.  بعد از اینکه آب سردکن را  درآوردید ، جای میکروسوئیچ را پیدا کنید و میکرو سوئیچ را از جای خود خارج کنید
 8.  دقت داشته باشید که گیرنده های میکروسوئیچ خیلی ظریف می باشند و احتمال دارد با کوچکترین فشار ، آسیب دیده و بشکند
 9.  پس در درآوردن آنها بسیار دقت کنید و این مرحله را با احتیاط کامل انجام دهید
 10.  مرحله آخر برای تعویض پدال آب سردکن یخچال لازم است که محفظه پدال را هم باز کرده و سپس و پدال قدیمی را بیرون بیاورید و بعد از آن پدال جدید را به جای آن ببندید

 پدال آب سردکن

نکته مهم در تعمیر پدال آب سردکن یخچال فریزر

وقتی می خواهید پدال آب سردکن یخچال را تعمیر یا تعویض کنید حتما به این نکته توجه کنید که باید مراتبی را که گفتیم ، وقتی انجام دهید که یخچال خاموش است ، ما همیشه این نکته را به شما یادآوری می کنیم که اگر در زمینه تعمیر و تعویض قطعات یخچال اطلاعات کافی ندارید به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر یخچال کنید . در زمینه تعمیر و تعویض پدال آبسرد کن هم اینچنین است که اگر شما اطلاعاتی در این زمینه ندارید بهتر است که از تعمیر یا تعویض آن خودداری کنید و حل این مشکل را به تعمیرکاران مجرب بسپارید.

حتما بخوانید:   دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی

چرا آب سرد کن یخچال شما خوب کار نمی کند؟

در ادامه می خواهیم جواب این سوال را بدهیم که چرا آب سرد کن یخچال خوب کار نمی کند؟ دلایل این مشکل را برای شما بیان خواهیم کرد لطفاً با ما همراه باشید.

عوض کردن لوله اسپنسر و پخش کننده

اگر آب به راحتی در آب سردکن حرکت نمی کند به احتمال زیاد مشکل مربوط به لوله پخش کننده است . لوله پخش کننده یک لوله پلاستیکی کوچک است که از قسمت خط آب تا پخش کننده داخلی رفته و از آنجا هم به توزیع کننده خواهد رفت . ضمنا امکان دارد ایراد از قطعه ای باشد که در انتهای لوله پلاستیکی وجود دارد و این قطعه در جایی قرار گرفته که آب درون لیوان ریخته می شود.  تمام این  مسیر را چک کنید احتمال دارد دچار خمیدگی و یا گرفتگی شده باشد اگر متوجه شدید که لوله خم شده است حتما آن را صاف کنید و اگر شکسته بود آن قسمت را تعویض کنید.

لوله های آب را تمیز کنید

اگر مشکلاتی مانند توزیع نامنظم و آب کم و فشار کم به وجود آمد این احتمال وجود دارد که لوله ها گرفته باشد احتمال دارد این مشکل بدلیل ایرادی در لوله ها باشد یا مشکل در فیلتر کهنه باشد.

 پدال آب سردکن

فیلتر آب را تعویض کنید

یکی از مشکلات مهمی که در سیستم آب یخچال به وجود می آیند فیلترهای آب هستند همانگونه که می دانید فیلترهای آب سیستم خاصی دارند اگر فیلتر آب شما پیچ خورده باشد یا بریده شده باشد باعث می شود که آب غیر یکنواخت شود و ممکن است باعث نشتی یا جاری شدن آب شود حتی امکان دارد که درپوش فیلتر آب  بسته باشد و جریان آب هم کاملا مسدود شود.

دیگر مشکلی که می تواند فیلتر آب داشته باشد این است که فیلتر آب قدیمی باشد اگر فیلتر آب نامناسب باشد ، باعث می شود که آب بدمزه شده و فیلتر درست عمل نکند این ناشی می‌شود از گرفتگی فیلترها ، دقت داشته باشید  حتما باید فیلتر آب در یخچال ، هر ۶ ماه یکبار تعویض شود و برای این منظور حتماً مدل یخچال و فیلتر خود را بدانید و بعد اقدام به خرید فیلتر کنید.

حتما بخوانید:   آموزش تعمیر کردن یخساز یخچال ایندزیت

سوئیچ فشار را بررسی کنید

اگر آب سردکن شما با مشکل مواجه شد سوئیچ فشار را بررسی کنید احتمال دارد سوئیچ فشار خراب شده باشد سوئیچ فشار جایی است که شما لیوان خود را قرار می دهید و آن را فشار داده تا آب دریافت کنید . اگر این سوئیچ قطع شده باشد یا شکسته باشد شما آبی از دستگاه دریافت نمی کنید خوشبختانه می توانیم بگوییم که تعمیر یا تعویض سوئیچ فشار کار راحتی است و سریع انجام می شود.

 عوض کردن برد کنترل

مشکل دیگری که احتمال دارد باعث خراب شدن آب سردکن یخچال شما باشد این است که برد کنترل یخچال سوخته باشد اگر شما بررسی کردید و دیدید که تایمر ها و چراغ های فیلتر در یخچال کار نمی کند احتمال دارد آب سردکن شما اصلا مشکل نداشته باشد در این صورت از تعمیرکار بخواهید که برد کنترل یخچال شما را بررسی کند و در صورت نیاز یک برد جدید جایگزین آن نماید.

 

نتیجه گیری:

یکی از امکانات خیلی خوب یخچال فریزر ها ، آب سرد کن آن می باشد که در فصول گرم سال بسیار کاربرد دارد و اگر از آن درست استفاده نشود تعداد آب سردکن یخچال شکسته و یا از جای خود در می رود .ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما عزیزان تعمیر و همچنین تعویض پدال آب سردکن یخچال را توضیح دادیم و گفتیم اگر می خواهید پدال آب سردکن یخچال شما خراب نشود آن را آرام فشار دهید و دقت کنید جای فنرهای داخل پدال بسیار شکننده هستند و اگر شکست باید آن را تعویض کنید . در این مقاله علت مشکلات معمول آبسرد کن را هم بیان کردیم  اگر شما مراحلی را که گفتیم انجام دادید و باز هم آب سردکن شما به درستی کار نکرد بهترین راه این است که با یک متخصص مجرب مشورت کنید و تعمیر آب سردکن یخچال فریزر خود را به او بسپارید.

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

تعمیر پدال آب سردکن یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای تعمیر پدال آب سردکن یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا