تعمیرات یخچال

تعویض فیلتر یخچال دوو|زمان تعویض فیلتر یخچال دوو

تعویض فیلتر یخچال دوو|زمان تعویض فیلتر یخچال دوو، نحوه عوض کردن فیلتر یخچال دوو

از کارهای مهمی که باید برای یخچال ساید بای ساید و یخچال فریزر های دوو انجام دهید، عوض کردن فیلتر این محصول می باشد. چنانچه فیلتر یخچال دوو برای زمان بسیار زیاد عوض نگردد، موجب خواهد شد، که در کارکرد یخچال مشکلات مختلفی به وجود آید و آب تصفیه نشده و آلوده باشد. در این مقاله نحوه عوض کردن فیلتر یخچال دوو را آموزش خواهیم داد و همچنین به نکات مهمی در این مورد مانند، زمان تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال دوو و خرید فیلتر مناسب اشاره خواهیم کرد.

اهمیت عوض کردن فیلتر یخچال دوو

امکان دارد، که برای افراد این سوال پیش آید، که فیلتر یخچال دوو را چرا باید عوض کرد و در صورتی که فیلتر عوض نشود، چه مشکلاتی برای یخچال دوو به وجود خواهد آمد. در این بخش از مطلب به اهمیت عوض کردن فیلتر یخچال دوو می‌پردازیم:

 • به مرور زمان و استفاده زیاد احتمال دارد، که فیلتر آب یخچال دوو با آلودگی ها و کثیفی هایی مثل باکتری، کولر و رسوب دچار انسداد و گرفتگی شود، که موجب خواهد شد، کیفیت و طعم آب آشامیدنی شما مطلوب نباشد.
 • وقتی فیلتر یخچال دوو مسدود می‌شود دیگر نمی تواند آلودگی های موجود در آب را بکاهد.
 • چنانچه فیلتر آب یخچال دوو به صورت منظم و در زمان لازم انجام نگردد محلی برای پرورش باکتری خواهد بود و سلامت اعضای خانواده شما به خطر خواهد افتاد.

زمان عوض کردن فیلتر یخچال دوو

فیلتر آب یخچال دوو به صورت کلی باید هر شش ماه تعویض گردد. به این نکته باید دقت کنید، که عوض کردن فیلتر یخچال دوو به عوامل مختلفی مثل، کیفیت آب و مقدار مصرف آب بستگی خواهد داشت. چنانچه آبی که از یخچال دوو استفاده می‌کنید، بوی بد و غیر طبیعی و طعم متفاوتی دارد و یا جریان آب کاهش پیدا کرده است، احتمال دارد، که زمان عوض کردن فیلتر یخچال شما رسیده باشد. اگر متوجه شدید، که فیلتر یخچال دچار گرفتگی و کثیفی شده است، باید در کمترین زمان ممکن اقدام به عوض کردن آن کنید.

چگونه فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو را عوض کنیم؟

برای این که بتوانید فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو را به صورت صحیح عوض کنید، باید اینگونه عمل کنید:

 1. فیلتر این یخچال درون محفظه و در گوشه سمت چپ و یا راست بالای محفظه و و یا در قسمت پشت کشو ها قرار می گیرد.
 2. قبل از اینکه فیلتر یخچال خود را عوض کنید، باید جریان آب دستگاه را قطع کنید.
 3. برای انجام دادن این کار شیر آب را در جهت عقربه ها بچرخانید.
 4. فیلتر قدیمی یخچال ساید بای ساید دوو را خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و از محفظه بیرون آورید.
 5. فیلتر جدید پوشش محافظی دارد، که باید از آن جدا نمایید. چنانچه فیلتر در قسمت انتهایی برچسب یا درپوشی دارد، آن را باید جدا نمایید.
 6. جریان آب یخچال دوو را مجدداً باز نمایید.
 7. آب را برای چند دقیقه از درون دستگاه خود پخش نمایید، تا ذرات و یا هوایی که در فیلتر جدید وجود دارد به صورت کامل بیرون آید. چنانچه یخچال نشانگر فیلتر دارد، دکمه ریست را بزنید، تا تنظیم شود.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اجاق گاز دوو DAEWOO

فیلتر

عوض کردن فیلتر خارجی یخچال برند دوو

 1. ورودی آب یخچال خود را قطع نمایید. برای انجام دادن این کار باید دریچه منبع آب خود را بچرخانید.
 2. محفظه فیلتر را در قسمت پشتی یخچال دوو بگذارید. با توجه به مدل یخچال شما امکان دارد محفظه در پایین یا بالای یخچال شما تعبیه شده باشد.
 3. در خلاف جهت عقربه های ساعت محفظه فیلتر خود را چرخانده و باز کنید. در برخی موارد شاید برای انجام دادن این کار به ابزار خاصی نیاز داشته باشید.
 4. فیلتر قدیمی یخچال دوو را به صورت مستقیم کشیده و از محفظه آن بیرون آورید.
 5. از فیلتر جدید یخچال باید مهر و موم و درپوش ها را جدا نمایید.
 6. فیلتر جدید یخچال دوو را درون محفظه قرار داده و اطمینان حاصل کنید، که به صورت کامل و صحیح جا افتاده باشد.
 7. محفظه فیلتر یخچال دوو را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و ببندید.
 8. آب یخچال دوو را مجددا باز کنید.
 9. آب را برای چند لحظه باز بگذارید، تا چنانچه زباله و یا هرگونه هوایی در سیستم وجود داشته باشد، بیرون آید.
 10. اطراف محفظه فیلتر را از نظر نشتی مورد بررسی قرار دهید.
 11. در برخی از مدل های یخچال دوو امکان دارد نحوه تعویض فیلتر تفاوت هایی داشته باشد. برای اینکه از نحوه عوض کردن فیلتر یخچال دوو خود اطمینان حاصل کنید بهتر است، که دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه نمایید.

فیلتر

خرید فیلتر مناسب

برای اینکه فیلتر مناسب به یخچال دوو را خریداری کنید، باید در انتخاب خود به نکات مهمی دقت داشته باشید، که در ادامه هر کدام از این نکات را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 1. مهمترین و اولین موردی که باید در نظر داشته باشید، تناسب داشتن فیلتر جدید با یخچال دوو شما می باشد. فیلتری را انتخاب نمایید، که با مدل یخچال دوو شما متناسب بوده و برای آن طراحی و ساخته شده باشد.
 2. برای یخچال دوو دو نوع فیلتر آب وجود دارد. فیلتر اسمز معکوس و فیلتر کربن فعال.
 3. رایج ترین نوع فیلترها، فیلترهای کربن هستند و در حذف رسوب کولر و دیگر در آلاینده ها بسیار موثر می باشند. فیلتر هایی که از نوع اسمز معکوس هستند، قیمتشان بیشتر است. ولی در پاک کردن آلودگی‌ها طیف وسیع تری دارد.
 4. هر فیلتر تصفیه آب ظرفیت فیلتراسیون خاصی خواهد داشت. بدین معنا که قادر خواهد بود مقدار خاصی از آب را فیلتر نمایید. مطمئن شوید، که فیلتری که انتخاب می کنید با نیازهای شما متناسب بوده و ظرفیت آن نیاز شما را برطرف نماید.
 5. مورد دیگری که در زمان انتخاب فیلتر یخچال دوو باید به آن دقت داشته باشید، میزان بودجه شما از فیلتری که قرار است خریداری نمایید، نسبت به کیفیتی که دارد باید متناسب با قیمتی باشد، که پرداخت می‌کنید.
 6. بعضی از فیلتر ها پس از یک سال باید عوض شوند و برخی دیگر هر شش ماه نیاز به تعویض خواهند داشت. زمان و هزینه عوض کردن فیلتر ها را در نظر داشته باشید.
 7. سعی کنید، که فیلتر اصلی خریداری نمایید. فیلتر یخچال اگر اصلی باشد به تخصص و ابزار خاصی برای نصب نیاز نخواهد داشت.
حتما بخوانید:   دلایل خرابی یخ‌ ساز ال جی و بیرون نیامدن یخ

هزینه تعویض فیلتر یخچال دوو

هزینه ای که برای عوض کردن فیلتر یخچال دوو نیاز است به عوامل گوناگونی مثل مدل یخچال و نوع فیلتر بستگی خواهد داشت. اگر برای نصب و تعویض فیلتر یخچال دوو از تعمیرکاران کمک بگیرید، هزینه خدمات را باید محاسبه نمایید. عوض کردن فیلتر یخچال دوو کار زیاد مشکل و پیچیده‌ای نیست و اکثر افراد می توانند این کار را به راحتی خودشان انجام دهند. اما حتماً باید نکاتی که برای عوض کردن فیلتر یخچال دوو گفته شد، رعایت گردد، تا عملکرد خوبی را داشته و آب تازه و تمیز تولید نماید.

فیلتر

اگر فیلتر یخچال دوو عوض نشود چه می‌شود؟

وقتی که عمر مفید فیلتر یخچال دوو به اتمام برسد، توانایی و قدرت فیلتر کمتر خواهد بود و دیگر نمی تواند عمل تصفیه آب را انجام دهد و فقط از نظر ظاهری یک فیلتر است و عملاً بر روی آب تاثیری نخواهد گذاشت. پس از گذشت دو سال که فیلتر تصفیه را انجام نمی‌دهد، مواد درونی فیلتر فاسد خواهد شد و اثرات جبران ناپذیری را خواهد گذاشت. در فیلتر فاسد عواملی که بیماری زا هستند، رشد و انتشار پیدا خواهند کرد، که بسیار خطرناک خواهد بود. در اکثر مواقع جلبک رشد کرده و می توانید آن را با چشم مشاهده کنید. در این مدت فشار آبی که از یخچال خارج می شود، کاهش یافته و در برخی موارد به صورت کامل مسدود خواهد شد. با این نکته توجه داشته باشید، که آلودگی‌های فیلتر همیشه به صورت طعم و بوی ناخوشایند نخواهد بود و برخی از آلاینده ها و آلودگی ها بدون طعم و بدون بو می باشند. هر چقدر که از عمر فیلتر یخچال دوو زمان بیشتری بگذرد، آلودگی آب نیز بیشتر خواهد شد و شما بیشتر در خطر و در معرض بیماری خواهید بود.

حتما بخوانید:   راهنمای شارژ گاز یخچال دوو Daewoo

نشانه‌های زمان عوض کردن فیلتر یخچال دوو

اگر به چند علامت توجه داشته باشید، می‌‌توانید به راحتی زمان مناسب عوض کردن فیلتر یخچال را خواهید فهمید. در ادامه به علامت‌هایی که نشان دهنده زمان تعویض فیلتر یخچال دوو است را بررسی می‌کنیم:

 1. یخ و آبی که از یخچال دوو تولید می‌شود، بوی بدی دارد. در صورتی که آب آشامیدنی و یخ بوی نامطبوعی داشته باشد، بسیار آزاردهنده خواهد بود. بنابراین بهتر است در کمترین زمان ممکن فیلتر یخچال دوو را عوض کنید.
 2. یخ و آبی که از یخچال دوو تولید می‌شود طعم بدی خواهد داشت، که نشان‌دهنده وجود ناخالصی درون آب می‌باشد و فیلتر یخچال کارایی لازم را نخواهد داشت.
 3. فشار آبریز یخچال دوو کاهش پیدا خواهد کرد. چون سیستم دچار گرفتگی شده است و فیلتر یخچال دوو خراب شده است و یا امکان دارد گرفتگی و انسداد در دیگر قسمت‌های آبسردکن نیز وجود داشته باشد.
 4. یخساز یخ نمی‌سازد یا کند یخ می‌سازد. چون فیلتر یخچال دوو گرفتگی و انسداد داشته باشد به یخساز آب کافی نخواهد رسید و در نتیجه یخ به اندازه کافی تولید نمی گردد. چنانچه هر کدام از این نشانه ها را مشاهده نمودید باید بدانید، که باید برای عوض کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو اقدامات لازم را انجام دهید. این کار را هم خودتان می توانید انجام دهید و یا اینکه از تعمیرکار و سرویسکار ماهری می توانید کمک بگیرید.

00000000000999999

31

 

تعویض فیلتر یخچال‌ دوو

مجموع امتیازات

بررسی نحوه تعویض فیلتر یخچال‌ دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا