تعمیراتتعمیرات یخچال

ریست فکتوری یخچال فریزر سامسونگ

ریست فکتوری نمودن یخچال فریزر نوع دوقلو و ساید برند سامسونگ

آیا در جستجوی راهکارهایی در ارتباط با چگونگی ریست فکتوری نمودن یخچال فریزر از نوع دوقلو و ساید برند سامسونگ میباشید؟ آیا از اینکه با فشار دادن یک کلید اشتباه تنظیمات دستگاه خود را بهم بزنید و در نهایت به آن آسیب وارد نمایید نگرانید؟ جای هیچ نگرانی وجود ندارد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با تمامی مراحل بازگشت تنظیمات به حالت کارخانه که اصطلاحا به آن‌ ریست فکتوری می‌گویند آشنا سازیم.

کلید Reset در یخچال برند سامسونگ در کجا قرار دارد؟

قبل از بررسی درباره چگونگی عمل ریست فکتوری نمودن یخچال فریزر از نوع دوقلو و ساید برند سامسونگ باید بدانیم که کلید ریست نمودن در کجای یخچال قرار گرفته است. این کلید در بخش داخلی یخچال، یا در پشت محفظه و یا در بخش کنترل پنل آن تعبیه گشته است. تمامی یخچال فریزر های برند سامسونگ کلید ریست را ندارند. کلیدهای ریست فکتوری یخچال برند سامسونگ به طور معمول در یخچال هایی که مجهز به فیلتر آب یا یخ ساز میباشند، وجود دارد. کلید ریست فکتوری این امکان را برای شما فراهم می آورد که دستگاه خود را به شکل تنظیمات اولیه کارخانه برگردانید.

 

علائم نشان دهنده الزامی ریست فکتوری کردن یخچال

جهت آشنایی با چگونگی کارکرد ریست فکتوری نمودن دستگاه توصیه می‌شود با علائم نشان دهنده معیوبی یخچال آشنا شوید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از مهم ترین علائمی که نشانگر این است که یخچال نیاز به ریست فکتوری دارد، آشنا سازیم. این علائم شامل موارد زیر می باشد:

صفحه نمایشگر دمای منظمی را نشان نمی‌دهد

اگر چنانچه دما دستگاه منظم نباشد و چشمک زند و یا اینکه اصلا هیچ کاری نکند، دستگاه شما نیازمند ریست می باشد. این معضل ممکن است بنا به دلایل متفاوتی همچون بسته شدن غلط درب دستگاه یا باز بودن درب یخچال به مدت طولانی باشد. به علاوه احتمال دارد اندک غذای گرمی در داخل یخچال باشد. همواره توصیه می‌گردد قبل از اینکه غذا را داخل یخچال قرار دهید اجازه دهید تا خنک گردد،

حتما بخوانید:   چسب مناسب برای ترک یخچال

دستگاه شما همچنان در وضعیت فروشگاهی میباشد

احتمال دارد دستگاه شما در وضعیت فروشگاهی باشد که این حالت مربوط به زمانی است که یخچال در فروشگاه معمولا برای فروش موجود است. در چنین حالتی، چراغ های یخچال روشن می‌شوند اما قسمت کمپرسور غیر فعال است. در نتیجه، کارایی قسمت خنک کنندگی دستگاه غیر فعال می باشد. همین موضوع در ارتباط با آبریز و یخساز نیز وجود دارد. جهت انتخاب نمودن یخچال مشتریان می‌توانند یخچال را مشاهده کنند بدون اینکه هیچ گونه عملیاتی جهت خنک سازی صورت پذیرد.

در زمان خرید دستگاه، بایستی به حالت عادی بازگردانی گردد. اگر چنانچه با عملکرد ریست فکتوری نمودن یخچال آشنایی ندارید، نصاب این کار را برای شما انجام خواهد داد. به علاوه، در هنگام استفاده در منزل احتمال دارد به طور اتفاقی کلیدی را بفشارید که باعث شود یخچال به حالت تنظیمات فروشگاه برگردد. به هر حال، ریست فکتوری نمودن الزامی است.

شایان ذکر است که یخچال های برند سامسونگ دارای قابلیتی به نام تشخیص خطا هستند. در نتیجه، هنگام بروز خطا سریعا شناسایی می‌گردد. اینگونه خطا ها به شکل کدهایی بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شوند. در صورت وجود هرگونه نقص جزئی دستگاه شما بایستی بعد از گذشت به طور اتومات مجددا تنظیم شود. اگر اینگونه نشد می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید تا ریست فکتوری یخچال شما صورت پذیرد.

نحوه ریست نمودن یخچال فریزر دوقلو سامسونگ

جهت اجرای ریست نمودن یخچال نکات زیر را دنبال کنید:

۱- دستگاه را خاموش کرده و از پریز برق جدا نمایید

خاموش کردن یخچال این امکان را فراهم می آورد تا حلقه دستورات  مخالف را شکسته، مجددا راه اندازی و به روز رسانی نماید. جهت خاموش کردن یخچال از کلید power off استفاده نمایید تا خاموش شود و در نهایت از پریز برق جدا کنید.

۲- اندکی صبر نمایید

به جهت اینکه زمان به اندازه کافی به منظور پایداری داشته باشید دستگاهتان را طی مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه خاموش نمایید. بعضی از متخصصان حتی تا یک روز زمان را نیز برای خاموشی توصیه می‌نمایند.

۳- دستگاه را مجددا به برق وصل کنید و روشن نمایید

حتما با این کار دستگاه شما مجددا تنظیمات و تعادل دوباره خود را بدست می آورد. دستگاه خود را به برق بزنید و روشن نمایید.

ریست فکتوری یخچال فریزر

ریست نمودن قسمت تنظیمات یخچال فریزر دوقلو سامسونگ

جهت ریست نمودن تنظیمات یخچال فریزر برند سامسونگ، تنها کلید های Power cool و power freezer را همزمان بفشارید و حدودا ۱۰ ثانیه صبر کنید تا اعداد را بر روی صفحه نمایشگر مشاهده نمایید. اما اگر چنانچه تنظیمات دستگاه شما نشان داده نمی‌شود یا کلید ها کلا عمل نمی‌کنند بایستی چه کار کنید؟ در این حالت، احتمال دارد دستگاه شما در شرایط قفل کودک باشد و یا سیستم دچار مشکلی باشد

حتما بخوانید:   چرا ست کنترل پنتاکس روشن نمی شود؟

با پیروی کردن تمامی مراحلی که به آنها اشاره نمودیم ریست فکتوری صورت می پذیرد. اگر چنانچه باز انجام نگرفت، گزینه قفل کودک را اگر فعال است خاموش کنید. برای خاموشی این ویژگی در دستگاه تنها باید کلید قفل کودک را برای چند ثانیه بفشارید و نگه دارید. یک روش دیگر نیز برای ریست فکتوری نمودن تنظیمات دستگاه یخچال شما وجود دارد..

جهت ریست صفحه تنظیمات، دکمه ریست در قسمت سمت راستی بالای در یخچال را خاموش  و مجددا روشن نمایید. دستگاه مجددا راه اندازی می‌شود و آرم سامسونگ مجددا بر روی پنل ظاهر میگردد. اگر چنانچه عمل نکرد مجددا خاموش کرده و قبل اینکه روشن کنید برای مدتی صبر کنید.

ریست کردن صفحه لمسی یخچال سامسونگ

برای ریست صفحه لمسی یخچال فریزر سامسونگ، به دنبال یک کلید قرمز در بالای یخچال خود باشید. این سوئیچ قرمز در پشت یک پنل کوچک در سمت راست قرار دارد که روی آن Push نوشته شده است. کلید قرمز را بچرخانید و دوباره آن را به حالت اولیه برگردانید. صفحه لمسی باید شروع به کار کند.

ریست فکتوری یخچال فریزر

ریست کردن یخچال فریزر سامسونگ

جهت تنظیم دوباره دمای دستگاه خود نکات زیر را پیروی کنید و انجام نمایید.

به صفحه نمایشگر لمسی رفته و کلید یخچال را بفشارید تا به آن دمای دلخواهی که مد نظر شماست برسید. فرض کنید قصد دارید  دما را ۲ درجه  بیفزایید و اکنون بر روی درجه یک است. با یک دفعه ضربه زدن روی کلید دما به درجه ۱ می‌رسد که از قضا پایین ترین درجه دما میباشد.صفحه نمایشگر بعضی از مدل های برند سامسونگ در قسمت داخلی یخچال موجود است. در حالی که در سایر مدل ها در بیرون تعبیه گشته است.

جهت تغییر دمای فریزر برند سامسونگ یا ریست نمودن جهت رسیدن به ایده آل ترین میزان دمای دستگاه، مراحل زیر را دنبال کنید.

قدم اول: تنظیمات را پیدا نمایید، با توجه به مدل دستگاه خود تنظیمات آن ممکن است در قسمت داخلی یخچال یا بیرونی آن موجود باشد. اگر یخچال شما پنل کنترل یا همان تنظیمات از نوع داخل دستگاهی میباشد، اول اطمینان حاصل نمایید که قفل کودک آن را خاموش کرده باشید.

قدوم دوم: کلید فریزر را بفشارید تا به دمای مورد نظرتان برسید.

ریست یخچال سامسونگ بعد از جدا کردن از برق

جهت ریست نمودن سیم کشی موجود در دستگاه بعد از جدا کردن دستگاه، کلیدهایی که برای ذخیره برق و روشنایی هستند را طی مدت ۱۰ ثانیه بفشارید و یا کلید های موجود در یخچال فریزر را با هم طی مدت ۱۰ ثانیه نگه داشته تا به دمای مورد نظر برسد.

حتما بخوانید:   دمای یخچال را رو چه درجه‌ای بگذاریم بهتر است؟

هنگامی که برق قطع میگردد، یخچال برند سامسونگ خطا 1E و یا SE را نمایش می‌دهد. نگه داشتن با هم کلید های یخچال و فریزر موجب ریست نمودن یخچال و پاک گشتن کدهای گفته شده می‌گردد. در این شرایط قبل از ریست نمودن، اول بایستی گزینه کلید های روشنایی و ذخیره انرژی را تست کنید.

ریست فکتوری یخچال فریزر

چه زمانی باید یخچال فریزر سامسونگ ریست فکتوری شود؟

تنها در زمان جا به جا نمودن یا تمیز نمودن یخچال برند سامسونگ بایستی آن را ریست نمایید. به علاوه اگر بعد از قطع کردن برق شروع به فعالیت نکرد، می‌توان آن را ریست نمود. یا اگر موقعی که صفحه نمایشگر دستگاه شما کدهای خطایی مانند  85E  88 ، 83E ، 86E را نشان می‌دهد. ریست نمودن سیم کشی دستگاه راهی ایده آل جهت برطرف نمودن هر مدل خطایی است. اما با همه این اوصاف شرکت برند سامسونگ به ندرت پیش می آید که این را توصیه نماید، مگر در شرایطی که خاص باشد و دلیل آن این است که تنظیم دوباره دستگاه ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد. پاک شدن لیست خطاها و پیچیده گشتن موضوع از این دسته معضلات میباشد. هنگامی که این مسئله رخ داد، توصیه می‌شود از یک کارشناس فنی کار جهت تشخیص و برطرف نمودن خطای دستگاه کمک بخواهید. در نتیجه توصیه می‌شود تنها در شرایط الزامی اقدام به ریست فکتوری کردن یخچال فریزر برند سامسونگ نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد به سراغ ریست فکتوری رفتیم و شما را با بعضی از کدهای خطای یخچال آشنا کردیم، اگر چنانچه دستگاه شما کد خطایی را نشان داد یا پس از قطع کردن برق شروع به فعالیت ننمود احتمال دارد ناگزیر گردید تا یخچال خود را ریست فکتوری کنید. جای نگرانی نیست، چرا که ریست فکتوری کردن یخچال بسیار آسان می باشد. در نتیجه اگر با چشمک زنی صفحه نمایشگر دستگاه خود رو به رو شدید یا اگر چنانچه یخ ساز یخچال شما کار نکرد، مناسب ترین راهکار می‌تواند ریست نمودن دستگاه باشد. اگر چنانچه حس کردید که به تنهایی نمی‌توانید این کار را انجام دهید حتما از یک کارشناس فنی کار کمک بخواهید.

ریست فکتوری یخچال سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش کامل ریست فکتوری یخچال سامسونگ همراه با کدهای خطا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا