تعمیرات پکیج و آب گرمکن

روش ریست کردن پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

پکیج یک ابزار گرمایشی است که امروزه بسیار پرکاربرد و رایج شده، این وسیله گرمایی که در انواع زمینی و دیواری تولید میشود میتواند آب گرم مورد نیاز در ساختمان ها و منازل و همچنین گرمایش محیط و ساختمان را به وسیله تولید آب جوش فراهم کند. پکیج برای تولید گرما از گاز، آب و جریان برق استفاده میکند؛ گرمایی که امروزه پکیج ها در اختیار ما قرار میدهند در گذشته موتورخانه تامین می کرد. پیشتر سیستم های گرمایشی در ساختمان های مسکونی یا اداری به شکل موتورخانه طراحی و ساخته می شد اما امروزه استفاده از پکیج ها بسیار رایج تر است و دلیل آن هم مزیت های استفاده از پکیج نسبت به موتورخانه میباشد. پکیج ها به راحتی قابل نصب هستند و هزینه نصب و راه اندازی آنها نسبت به موتورخانه بسیار پایین تر است .از سوی دیگر در صورتی که پکیج ها خراب شوند تعمیرات آنها به آسانی و با هزینه بسیار کم قابل انجام است اما در مورد موتورخانه سرویس و عیب یابی دشوار بوده و تعمیرات مربوط به آن هزینه بالاتری دارد همچنین میزان هدر رفت انرژی در موتورخانه ها بیشتر است. اما لازم به ذکر است که در برخی مواقع پکیج ها در عملکرد خود دچار اختلال و مشکل می‌شوند، در این زمان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش هایی که می توان از آن استفاده کرد و پکیج را به عملکرد اولیه خود بازگرداند ریست کردن پکیج دیواری می باشد. بسیاری از مشکلاتی که در عملکرد پکیج به وجود می‌آید را میتوان از طریق ریست کردن برطرف کرد اما در صورتی که نقص و مشکل با ریست کردن هم حل نشد ممکن است نشان دهنده این باشد که دستگاه دچار مشکلات جدی شده و در این زمان لازم است که از تعمیر کار های مجرب در زمینه تعمیرات پکیج کمک بگیرید. اگر شما در منزل و یا محل کار خود از پکیج دیواری بوتان و یا ایران رادیاتور استفاده می کنید همراه ما باشید.

 چه زمانی پکیج را ریست کنیم؟

زمانی که در عملکرد پکیج مشکل ایجاد شود که ممکن است همراه با نمایش کدهای خطا باشد میتوان این مشکل را از طریق ریست کردن و یا همان راه اندازی مجدد برطرف کرد، اما این در صورتی است که خرابی جدی نباشد و مشکل خاصی در قطعات و بخش‌های مختلف پکیج به وجود نیامده باشد. برای مثال زمانی که پکیج خراب شده و تعمیرات لازم صورت گرفته باشد برای اینکه پس از تعمیر پکیج مجدداً عملکرد درست خود را آغاز کند لازم است که یک بار ریست شود؛ در قسمت پایین برخی از نواقصی که از طریق ریست کردن پکیج برطرف میشوند را برایتان ذکر می کنیم.

  • جرقه زدن دستگاه
حتما بخوانید:   دلیل سرد شدن آب مصرفی موتورخانه، پکیج و روش گرم کردن آن

برای روشن شدن و شروع به کار پکیج به جرقه نیاز است تا مشعل دستگاه روشن شود .در صورتی که این جرقه بسیار ضعیف باشد و نتواند مشعل را روشن کند و به همراه آن چراغ قرمز دستگاه روشن شود، میتوان از طریق ریست کردن مشکل را برطرف کرد. در بسیاری از موارد از طریق ریست کردن این مشکل حل میشود اما چنانچه با راه اندازی مجدد هم جرقه زدن به درستی انجام نشد نشان دهنده این است که در قسمت‌های دیگر پکیج مشکل ایجاد شده این مشکلات می توانند شامل خرابی برد پکیج، از کار افتادن الکترود، خرابی فلوسوئیچ، خرابی برد جرقه پکیج و ضعیف شدن سیم ارت و اتصالات و…. باشد.

  • تنظیمات پکیج

در برخی مواقع می بینید که پکیج نصب شده و قطعات و اجزای داخلی آن هیچ مشکلی ندارد و دستگاه قابل روشن شدن است است اما باز هم به درستی کار نمی کند باید به این نکته توجه داشته باشید برای اینکه پکیج عملکرد خود را به درستی انجام دهد نیاز است که ولتاژ برق، فشار گاز و جریان آب به حد لازم و کافی باشد، پس از بررسی این موارد و تنظیم آن ها بر روی حد نصاب و درست، لازم است که دستگاه ریست شود و مجددا راه اندازی گردد که پس از آن دستگاه به عملکرد طبیعی خود ادامه خواهد داد.

  • قطعی و نوسان جریان برق

زمانی که جریان برق دچار نوسان و یا قطعی شود پس از راه اندازی دستگاه ممکن است با یک کد خطا مواجه شوید که برای برطرف کردن آن می توانید پکیج را ریست کنید.

ریست کردن پکیج

ریست کردن پکیج بوتان

پکیج های برند بوتان از پرطرفدارترین پکیج ها می باشند و به دلیل کیفیت بالا و عملکرد خوبی که دارند استفاده از آنها بسیار رایج و متداول است. در صورتی که از پکیج بوتان استفاده می کنید ممکن است برخی مواقع مشکلی در عملکرد پکیج ایجاد شود و یا با نمایش کدهای خطا بر روی پکیج مواجه شوید که در بسیاری از مواقع برای برطرف کردن این کدهای خطا و بازگرداندن دستگاه به عملکرد درست و طبیعی کافیست پکیج را ریست کنید. ما در این قسمت سعی داریم که شما را با روش ریست کردن در مدل های مختلفی از پکیج بوتان آشنا کنیم. پکیج های بوتان در چندین مدل تولید میشوند که نحوه ریست کردن آنها با هم متفاوت است، در پکیج های بوتان برخلاف پکیج های ایران رادیاتور دکمه های مخصوص ریست تعیین نشده و ریست کردن دستگاه به روش خاصی صورت می گیرد.

  • نحوه ریست کردن پکیج بوتان در مدل های پرلا، پارما، ورونا
حتما بخوانید:   شیر سه راهی پکیج چیست | چگونگی تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری

برای ریست کردن پکیج بوتان در مدل های ورونا، پارما و پرلا کافیست است که پیچ سمت راست را که برای کم و زیاد کردن دمای پکیج می باشد، روی حالت خاموش یا OFF قرار دهید و سپس پیچ سمت راست را بچرخانید و دستگاه را روی حالت تابستانه یا زمستانه قرار دهید، با انجام این کار راه اندازی مجدد صورت می‌گیرد و دستگاه به عملکرد درست خود بازمی‌گردد. برای مثال در صورتی که کد خطای E1 را در مدل ورونا و پرلا مشاهده کردید از این طریق می توانید نمایش این کد را برطرف کنید. این کد مربوط به زمانیست که گاز قطع شده و پس از برطرف شدن مشکل باز هم کد باقی مانده و برای برطرف کردن آن پکیج را ریست میکنیم.

  • نحوه ریست کردن پکیج بوتان در مدل های اپتیما و کالدا ونزیا

ریست کردن پکیج بوتان در مدل های اپتیما و کالدا ونزیا با مدل های دیگر متفاوت  بوده و به این صورت است که باید پیچ ولوم تغییر فصل روی پکیج را در حالت استندبای قرار دهید و سپس آن را روی حالت تابستانه یا زمستانه بگذارید.

ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

پکیج های ایران رادیاتور در دو مدل دیجیتال و آنالوگ تولید می‌شود که نحوه ریست کردن هر کدام از آنها متفاوت است. در پکیج آنالوگ ایران رادیاتور مثلاً مدل M24FF بر روی پنل پکیج در سمت چپ یک چراغ ریست قرار دارد و دکمه RESET در کنار این چراغ تعبیه شده و برای راه اندازی مجدد دستگاه کافیست این دکمه را به مدت چند ثانیه فشار دهید. در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور مدل L24FF ریست کردن دستگاه از طریق پیچ ولوم حالت زمستانه یا تابستانه که روی پنل قرار دارد انجام می شود به این صورت که پیچ را از حالت تابستان یا زمستانه بر روی نمادR قرار دهید و بعد از چند ثانیه دوباره پیچ را روی حالت تابستانه یا زمستان قرار دهید در این زمان دستگاه ریست میشود.

حتما بخوانید:   تعمیر پمپ پکیج ایران رادیاتور | نشانه های خرابی پمپ پکیج ایران رادیاتور چیست

ریست کردن پکیج

نکاتی درباره ریست کردن پکیج

  • در صورتی که بعد از ریست کردن، دستگاه عملکرد درست خود را آغاز نکرد و کد خطا یا نقص به وجود آمده برطرف نشد به این معناست که قطعات داخلی پکیج دچار مشکل شده اند و اشکالی در سیستم داخلی دستگاه به وجود آمده که در این زمان باید از فردی با تجربه در زمینه تعمیرات پکیج کمک بگیرید و از دستکاری دستگاه توسط افراد کم تجربه جلوگیری کنید تا به دستگاه آسیب بیشتری وارد نشود.
  • همه نقص ها و مشکلات پکیج از طریق ریست کردن برطرف نمی شود گاهی ممکن است خرابی مهم باشد و نیاز به کمک تعمیرکار باشد مثل زمانی که پکیج جوش آورده و یا قسمت فندک کار نمی کند و جرقه زده نمی شود. اما در برخی مواقع که دستگاه سالم است و می توان آن را روشن کرد اما باز هم عملکرد درستی ندارد باید ولتاژ برق، جریان آب و فشار گاز بررسی شوند. در صورتی که فشار آب کم باشد یا جریان آب و یا برق قطع شده باشد باید این مشکلات برطرف گردند و بعد از آن دستگاه پکیج به درستی کار میکند.
  • باید توجه داشته باشید که در برخی از مدل های پکیج دیجیتال نباید در مدت 2 ساعت بیشتر از 5 بار دستگاه را ریست کنید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم شما را با نحوه ریست کردن یا راه اندازی مجدد در چندین برند پرطرفدار پکیج های دیواری آشنا کنیم. می دانیم که ریست کردن یک روش سریع و آسان برای برطرف کردن برخی از نقص های پکیج دیواری می باشد اما در صورتی که بعد از ریست کردن هم مشکل دستگاه برطرف نشد حتماً باید از فردی متخصص کمک بگیرید تا در صورتی که قطعاتی از داخل دستگاه دچار خرابی و آسیب شده باشند توسط فردی با تجربه تعویض و یا تعمیر گردند و به دستگاه آسیب بیشتری وارد نشود و پکیج بعد از آن به درستی کار کند. همچنین اگر کدهای خطا که مشکل یا خرابی را در پکیج نشان میدهند بعد از برطرف شدن خرابی همچنان باقی بمانند طریق ریست کردن می توانید آنها را نیز برطرف کنید. امیدواریم این مقاله برای شما سودمند بوده باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

روش ریست کردن پکیج دیواری بوتان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش ریست کردن پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x