تعمیرات تلویزیون

بررسی مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ | عیب یابی تلویزیون سامسونگ

راهنمای عیب یابی تلویزیون سامسونگ | چرا تلویزیون به صورت ناگهانی خاموش می شود؟

سامسونگ از جمله برندهایی است که محصولاتش دارای فروش بسیاری می باشد. این شرکت در سال 1938 در کره جنوبی کار خود را آغاز کرده و تا به امروز دارای بیش از 80 سال سابقه در ساخت محصولات خانگی و الکترونیکی است. از این رو، بدون تردید زمانی که تصمیم به خرید تلویزیون می گیرید، یکی از پیشنهاداتی که فروشنده به شما می کند، محصولات و مدل های برند سامسونگ است. ولی تلویزیون این برند نیز همچون دیگر مارک ها امکان دارد در اثر استفاده نادرست از آن دچار ایراد شده و احتیاج به تعمیر داشته باشد. اغلب یکسری از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ ممکن است در تلویزیونی که شما تهیه کردید نیز رخ دهد. در این شرایط عیب یابی تلویزیون سامسونگ دارای اهمیت زیادی است و چنانچه به درستی عیب یابی نشود، سبب تکرار خرابی تلویزیون سامسونگ شما می گردد.

رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ

ممکن است برای شما هم این اتفاق رخ داده باشد که در زمان دیدن تلویزیون، دستگاه به طور ناگهانی خاموش شده و یا در نمایش تصویر دچار مشکل شده باشد. چنانچه در این شرایط از شیوه عیب یابی تلویزیون اطلاع داشته باشید، به سادگی علت آن را پیدا خواهید کرد و می دانید برای رفع این ایراد چه اقدامی را باید انجام دهید.

از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ این است که این دستگاه اغلب در مجاورت با گرد و غبار قرار دارد. از طرفی نوسان در برق هم امکان دارد سبب ایجاد ایراداتی در قسمت های مختلف تلویزیون شود. اغلب ایراداتی که در فرایند عملکرد تلویزیون سامسونگ به وجود می آیند، نشانه ای از وجود مشکل در یکی از اجزای داخلی تلویزیون است و بایستی در سریع ترین زمان ممکن رفع شود.

عیب یابی تلویزیون با در نظر گرفتن نشانه ها و علامات بروز کرده در دستگاه صورت می گیرد و سبب تشخیص قسمت های صدمه دیده می شود. بعد از این روند، تعمیرکار متوجه می شود که چه اقدامی برای رفع این مشکلات باید انجام دهد. در ادامه با ما باشید تا با بعضی از این ایرادات و نحوه عیب یابی و رفع آنها در تلویزیون سامسونگ آشنا شوید.

حتما بخوانید:   صفر تا صد راهنمای خرید تلویزیون اسنوا به زبان ساده

شیوه عیب یابی تلویزیون سامسونگ

گاهی اوقات ایجاد اختلال در کارکرد تلویزیون الزاماً به معنی خراب شدن تلویزیون نیست و احتیاج به تعمیرات فنی و تخصصی دارد. زیرا در بیشتر مواقع بروز این مشکلات به دلیل درست نبودن تنظیمات و یا مرتبط با لوازم جانبی است که به تلویزیون متصل می شوند. در این مواقع شما احتیاجی به تعمیرکار برای رفع این مشکلات در تلویزیون ندارید. در ادامه به بعضی از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ و شیوه رفع آن ها می پردازیم.

دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

زمانی که در حال دیدن فیلم هستید ولی به طور ناگهانی تلویزیون خاموش شده و مجدد روشن می شود، یکی از مشکلات رایج در تلویزیون LED سامسونگ سری 5 است. در اغلب اوقات این ایراد به علت خراب شدن برد پاور دستگاه است.

قطعه برد پاور اصلی ترین نقش را در روشن کردن تلویزیون دارد. این قطعه پر مصرف به همه قسمت های متفاوت تلویزیون برق می رساند و چنانچه دیگر کار نکند، تلویزیون خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد. تعمیرکار و یا سرویس کار ایبک امداد می تواند با تعویض نرم افزار تلویزیون، تعویض IC، تعویض اجزای مرتبط با قسمت حافظه دستگاه و سرانجام تعویض کلی برد پاور این ایراد را برطرف کند.

دلیل دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

این مشکل اغلب در تلویزیون های LCD سامسونگ رخ می دهد و با خراب شدن برد پاور تلویزیون در ارتباط است. این مشکل در بیشتر موارد در تلویزیون هایی که سال های زیادی از عمر آن ها گذشته است بروز می کند. غالباً در زمانی که این ایراد به وجود می آید، بعد از چند دقیقه روشن ماندن و چشمک زدن چراغ آماده به کار، تلویزیون روشن می شود. به مرور زمان، این مدت زمان تاخیر افزایش یافته و سرانجام با صدمه دیدن قسمت برد پاور، تلویزیون به طور کامل خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ

دلیل خاموشی تلویزیون یا تاریک شدن تصویر

این ایراد در تلویزیون های ال ای دی، سری H سامسونگ مدل UA48H5590 ایجاد می شود، که برای برطرف سازی آن بایستی بک لایت به طور کامل تعویض شود. بک لایت، یک صفحه باریک در صفحه تلویزیون است که از تعداد بالایی لامپ ال ای دی تشکیل یافته است. زمانی که بک لایت دچار خرابی شود و لامپ ها شروع به سوختن و خاموش شدن کنند، تلویزیون دیگر تصویری را نشان نخواهد داد. و یا اینکه هاله سیاه رنگی بر روی تصویر به وجود می آید، ولی صدا از تلویزیون همچنان پخش می شود.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر تلویزیون سام | نمایندگی تعمیرات تلویزیون سام

دلیل دوتایی شدن تصویر و تاریک و روشن شدن تصویر از بالا

این مشکل از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ در بخش صفحه نمایش است که اغلب در سری 5 و مدل هایی مانند 5500 ، 5550 و5000 به وجود می آید. برای برطرف سازی این ایراد بایستی نخست اتصالات سیم و آنتن دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه نتیجه ای نداد هوشمندانه ترین کار برای برطرف سازی آن تماس با سرویس کاران متخصص ایبک امداد است.

از دیگر ایرادات تلویزیون سامسونگ سری 5 خاموش شدن تلویزیون در اثر نوسانات برق است. این موضوع سبب می شود تا حافظه تلویزیون پاک شود و چینش کانال ها هم تغییر کند. برای پیشگیری از بروز این ایراد بهتر است از متصل کردن دو شاخه به پریز به طور مستقیم اجتناب کرده و از محافظ برای این منظور استفاده کنید.

دلیل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

با خراب شدن برد تیکان که نهایی ترین منبع آماده سازی تصویر پیش از رساندن آن به صفحه نمایش تلویزیون است، تصویر تلویزیون سامسونگ قطع می شود، با این وجود، نور پس زمینه و یا بک لایت هنوز موجود است. این مشکل از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ در مدل های LCD آن است.

دلیل روشن شدن تلویزیون و قطع شدن تصویر آن بعد از چند ثانیه

در زمان بروز این مشکل، برد بک لایت و LED های درون صفحه نمایش که نور بک لایت را تولید می کنند، دارای بیشترین احتمال برای خراب شدن هستند. تعمیر بک لایت توسط شما و بدون یاری گرفتن از سرویس کار ماهر مجموعه ایبک امداد، علاوه بر اینکه سبب تعمیر تلویزیون شما نمی شود، بلکه می تواند صدمات و خسارات مالی بیشتری را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

دلیل ماندن تلویزیون در حالت استندبای و عدم خروج از آن

در صورت بروز این مشکل، نخست برد پاور دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه برد پاور، برق کافی را به سایر قسمت های تلویزیون انتقال ندهد، تلویزیون خاموش می شود و در وضعیت استندبای یا آماده به کار قرار می گیرد. در صورتی که برد پاور ایرادی ندارد، بایستی به دنبال Main Board بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از تلویزیون سام SAM| تنظیمات تلویزیون سام

دلیل وجود نقاط نورانی در تلویزیون سامسونگ

به غیر از تاریکی، بعضی اوقات روشنی بیش از اندازه تلویزیون نیز می تواند علامتی برای خراب شدن بک لایت باشد. این ایراد اغلب به این گونه تعریف می شود که یک ناحیه نورانی مانند لامپ در صفحه نمایش تلویزیون به وجود می آید، نور آن قسمت بسیار بیشتر از دیگر قسمت های صفحه نمایش است.

علت این ایراد می تواند تفکیک ورقه لامپ های بک لایت از یکدیگر باشد که سبب می شود قابلیت انتشار نور در تلویزیون با مشکل روبه رو شود. این ایراد بایستی به وسیله سرویس کاران ماهر در مراکز تعمیر معتبر برطرف شود.

رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ

دلیل صدا داشتن تلویزیون در حالی که تصویر نیست

زمانی که تلویزیون LED سامسونگ صدا دارد ولی تصویری نشان نمی دهد، به معنی ایراد در بخش بک لایت تلویزیون سامسونگ است. وجود خرابی در بک لایت تلویزیون های ال ای دی سامسونگ از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ است. همانگونه که پیش تر نیز بیان کردیم، بک لایت مجموعه ای تشکیل یافته از تعداد بالایی لامپ ال ای دی است که در داخل صفحه نمایش تلویزیون قرار دارد. با خراب شدن یکی از این ال ای دی ها به تدریج بقیه ال ای دی ها هم دچار سوختگی شده و خراب می شوند. و در نهایت از ایجاد تصویر در صفحه نمایش ممانعت به عمل می آید.

دلیل تصویر داشتن تلویزیون در حالی که صدا نیست

در گام نخست بایستی بلندگوهای تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید. تلویزیون های نسل جدید بسیار ظریف و باریک هستند. هر نوع ایرادی در بلندگوهای کوچک و با حجم پایین سبب می شود که از کیفیت صدا کاسته شود و از هیجان تماشا کردن فیلم یا سریال مورد علاقه تان کم کند.

چنانچه وجود مشکل در قطعی صدا در تلویزیون دائمی است بایستی Main Board را مورد بررسی قرار دهید. Main Board همچون یک مغز عمل کرده و فرمان های مورد نیاز برای منتشر کردن صدا و تصویر در تلویزیون های جدید را صادر می کند.

نتیجه گیری

تعمیر و یا سرویس تلویزیون کاری است که نیاز به تخصص و مهارت دارد. زیرا یک حرکت اشتباه سبب وارد آمدن صدمه و خسارات قابل توجهی به تلویزیون شما می شود. از این رو بهتر است در صورت بروز هر کدام از رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ با مرکز تعمیر ایبک امداد تماس گرفته و از سرویس کاران مجرب این مجموعه کمک بگیرید.

31

رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

رایج ترین ایرادات تلویزیون سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x