تعمیرات لپ تاپ

بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو | تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

دلیل روشن نشدن لپ تاپ | عمده ترین مشکلات لپ تاپ فوجیتسو

برند فوجیتسو یکی از برندهای کمتر شناخته شده در زمینه تولید لپ تاپ است. ولی با کیفیت بالای خود توانسته است طرفداران زیادی را برای خود جمع کند. علیرغم کیفیت بالایی که این لپ تاپ ها دارند، بروز مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو مانند هنگ کردن دستگاه، کار نکردن بلوتوث، عدم بوت شدن لپ تاپ، قطعی صدای دستگاه و … اجتناب ناپذیر است. این دستگاه ها نیز همانند لپ تاپ های دیگر برندها در اثر استفاده زیاد و به مرور زمان دچار مشکلات نرم افزاری و در برخی شرایط مشکلات سخت افزاری می شوند. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکلات، از این دستگاه ها به شکلی اصولی استفاده و نگهداری کنید.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو

به وسیله لپ تاپ ها می توانید کارهای شخصی و یا پروژه های نسبتاً سنگین کاری را انجام دهید. ویرایش تصاویر متفاوت، استفاده از شبکه های اجتماعی، پست الکترونیکی، به کارگیری برخی از نرم افزارهای تخصصی و … را می توانید با داشتن ابتدایی ترین لپ تاپ نیز انجام دهید. مارک های مختلفی برای لپ تاپ ها با ویژگی های منحصر به فرد خود وجود دارند که گزینش را برای افراد سخت تر می کنند.

از برندهای کمتر شناخته شده و نه چندان مشهور، لپ تاپ فوجیتسو است. مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو نسبتاً زیاد است ولی با توجه به قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد، می توان آن را در رسته لپ تاپ هایی قرار داد که در صورت استفاده و نگهداری درست از آن، کمتر از دیگر برندها دچار ایراد و اختلال در عملکرد می شوند.

از اصلی ترین مواردی که در گزینش لپ تاپ ها حائز اهمیت است، پشتیبان گیری آنها است. کنترل کردن فایل های پشتیبان گرفته شده هم دارای اهمیت بسیار زیادی است و بایستی از استانداردهای دقیق تبعیت کند. در حالت کلی، هر بازدهی ای که لپ تاپ فوجیتسو برای یوزر خود دارد، قادر است در مقابل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو واقع شده و ایراداتی را برای دستگاه به وجود آورد.

حتما بخوانید:   چرا صدای لپ تاپ قطع می شود | رفع مشکل قطعی صدا در لپ تاپ

عمده ترین مشکلات لپ تاپ فوجیتسو

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو در مقابل مشکلات سخت افزاری این لپ تاپ ها متداول تر هستند. چرا که سخت افزار این دستگاه ها از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار هستند و ممکن است تحت شرایط خاص دچار مشکلات سخت افزاری شوند. ولی مشکلات نرم افزاری که امکان دارد برای این لپ تاپ ها مانند دیگر دستگاه ها اتفاق بیفتد به شرح زیر است:

 • اختلال در عملکرد سیستم عامل
 • ویروس گرفتن سیستم عامل
 • حذف یا گم شدن فایل ها
 • ایجاد اختلال در متصل شدن به اینترنت
 • ایجاد اختلال در اجرای برنامه ها
 • نیاز به بازیابی اطلاعات از دست رفته سیستم
 • بروز ایراد در درایورها
 • بروز کندی سرعت در سیستم عامل
 • هنگ کردن لپ تاپ فوجیتسو
 • ایجاد بدسکتوری در سیستم
 • و ….

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو

رفع مشکلات سیستم عامل لپ تاپ فوجیتسو

ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری را می توان از اساسی ترین قسمت نرم افزاری هر سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ ها به حساب آورد. سیستم عامل دارای گونه های مختلفی است. بعضی اوقات امکان دارد استفاده کنندگان از لپ تاپ های فوجیتسو با اختلالاتی در عملکرد سیستم عامل دستگاه خود روبه رو شوند.

مشکلاتی از قبیل ایراد در درایوها و کارکرد آنها، عدم بوت شدن سیستم عامل ها، ایراد در نصب کردن درایورها، دسترسی نداشتن به گزینه آپدیت سیستم عامل و …. می توانند در استفاده از برنامه ها برای کاربر مشکل ساز شوند. از همین رو، با مشاهده اولین ایراد نرم افزاری بهتر است از مرکز تعمیرات تخصصی ایبک امداد برای رفع آن کمک بگیرید.

برطرف سازی هنگی لپ تاپ فوجیتسو

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو هنگ کردن دستگاه یا فریز شدن آن است. هنگ کردن لپ تاپ می تواند سبب ایجاد اختلال در استفاده از نرم افزارهای کاربردی یوزر شده و برای او دردسر ساز شود. هنگی لپ تاپ های فوجیتسو به علت های متفاوتی ممکن است اتفاق بیفتد و سبب کندی سرعت لپ تاپ شود.

مواردی همچون راه اندازی نرم افزارهای سنگین به صورت همزمان، نداشتن فضای کافی در هارد دیسک برای اجرای برنامه ها، پشتیبانی نکردن رم لپ تاپ، ویروس گرفتن دستگاه و … از جمله علت های هنگی لپ تاپ فوجیتسو هستند. مهم ترین اقدام در زمینه برطرف سازی مشکل هنگی دستگاه فوجیتسو، عیب یابی صحیح آن است که بایستی به شکل تخصصی انجام شود.

حتما بخوانید:   راهنمای رفع مشکلات boot manager کامپیوتر | بوت منیجر چیست؟

برطرف سازی مشکل عدم بوت شدن لپ تاپ فوجیتسو

عدم بوت شدن ویندوز یا بوت سکتور از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو است. در این شرایط به طور کلی نمی توانید از دستگاه استفاده کنید. از اصلی ترین علت های ایجاد چنین ایرادی، قالب و ساختار هارد دیسک لپ تاپ فوجیتسو است. بخش بوت سکتور هم ممکن است همچون دیگر قسمت های هارد دیسک دستخوش ایراداتی مانند حذف شدن فایل ها، فایل های ناقص و آسیب دیده و آسیب های فیزیکی شود.

ویروس کشی لپ تاپ فوجیتسو

از متداول ترین مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو ویروسی شدن و ورود بد افزارها به سیستم این دستگاه ها است. این ویروس ها و بد افزارها با توجه به گونه و درصد قدرتمندی خود، قادر هستند کارکرد لپ تاپ را با مشکلات بحرانی روبه رو کنند. با گذشت زمان و توسعه این ویروس ها و برنامه های تخریب گر، شرکت های متفاوتی دست به طراحی آنتی ویروس های قدرتمند و کارآمد برای رویارویی با این ویروس ها زدند.

از همین رو، بهتر است برای پیشگیری از ویروسی شدن لپ تاپ خود، از آنتی ویروس های معتبر و با کیفیت در دستگاه خود بهره بگیرید. علاوه بر این، چنانچه با وجود آنتی ویروس بر روی سیستم عامل خود، در اثر یک سهل انگاری لپ تاپ فوجیتسو شما ویروسی شد، می توانید با کارشناسان مرکز تعمیر ایبک امداد تماس بگیرید تا در اولین فرصت مشکل نرم افزاری به وجود آمده توسط ویروس را برای شما برطرف کنند.

دلیل عدم کارکرد بلوتوث در لپ تاپ فوجیتسو

علیرغم وجود راه های ارتباطی متعدد از جمله تلگرام، Wi-Fi، Share it و … هنوز بلوتوث در اغلب اوقات دارای کارآمدی های بسیار زیاد و مهمی است. از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو عدم کارکرد بلوتوث دستگاه است. برای رفع این ایراد و نصب بلوتوث لپ تاپ خود بایستی مراحل زیر را انجام دهید:

 • در قدم اول از روی دی وی دی خود لپ تاپ فوجیتسو، درایو بلوتوث را نصب کنید.
 • برای این منظور پس از لود شدن دی وی دی، گزینه Custom Mode را انتخاب کنید.
 • در ادامه تمامی مراحل را به ترتیب جلو رفته تا به قسمت پروتکل برسید.
 • در این قسمت برای انتخاب پروتکل COM4 را برگزینید و گزینه Auto Connect را فعال سازی کنید.
 • در بخش Setup Information اسم بلوتوث دستگاه تان را در کادر موجود تایپ کنید.
 • در مرحله آخر نیز بر روی گزینه Finish کلیک کنید.
حتما بخوانید:   برطرف کردن مشکل صفحه آبی ویندوز | رفع مشکلات ویندوز

به این صورت، بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو شما کاملا نصب می شود و شما قادر هستید از طریق بلوتوث فایل های خود را ارسال و یا دریافت کنید.

نحوه فعال سازی کلید‌های میانبر در لپ تاپ فوجیتسو

عدم کارکرد دکمه های میانبر یا همان کلیدهای Fn در لپ تاپ های فوجیتسو یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو به حساب می آید. این کلیدهای میانبر در فعال کردن بیشتر فرمان ها و افزایش سرعت عمل نقش به سزایی دارند. همان گونه که اطلاع دارید، همه دکمه های تعبیه شده در کیبورد از دو قسمت تشکیل یافته اند که یکی از این بخش ها دکمه های میانبر است.

به جهت فعال کردن این کلیدها لازم است که دی وی دی خود لپ تاپ فوجیتسو را در دی وی دی رام دستگاه بگذارید و از وب سایت کمپانی تولید کننده دستگاه، این دکمه های میانبر را آپدیت کنید. پس از آن، با یک بار روشن و خاموش کردن لپ تاپ قادر خواهید بود به سادگی همه دکمه های میانبر را به کار بگیرید. نحوه کار کردن با این کلیدهای میانبر نیز ترکیبی از کلید Fn با یکی از کلیدهای F است. به طور مثال، برای مدیریت نور نمایشگر لپ تاپ فوجیتسو خود، می توانید از کلید Fn و کلید F5 با فشردن همزمان آنها استفاده کنید.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو

رفع مشکل فن لپ تاپ فوجیتسو

صدایی که از فن دستگاه شنیده می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قادر است مشکلات بسیاری را به وجود بیاورد. برای برطرف سازی مشکل صدای فن، چنانچه تنظیمات مرتبط با فن را مورد بررسی قرار دادید، و اطمینان حاصل کردید که فن لپ تاپ در زمان استفاده از لپ تاپ به خوبی کار می کند، بایستی سایر بخش ها مانند کارت گرافیک، نمایشگر و حتی رم را نیز مورد بررسی قرار دهید. عدم اتصال صحیح هر یک از این بخش ها، شاید جزء مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو نباشد، اما قادر است از روشن شدن لپ تاپ جلوگیری کند.

نتیجه گیری

با توجه به جدید بودن برند فوجیتسو چنانچه یکی از ایراداتی که در این مقاله بیان شد برای لپ تاپ شما اتفاق افتاد، بهتر است با مرکز تعمیر ایبک امداد تماس بگیرید و از تعمیرکاران مجرب این مجموعه در رفع ایراد دستگاه خود کمک بخواهید.

31

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ فوجیتسو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x